Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Apropó ME. Szerintetek érdemes megvárni a 3 megjelenését, és valami kombópackban megvenni az egészet, vagy úgysem lesz ilyen kombó pack?

 

Csak, mert PC-n játszottam az 1, 2-t de a 3-át már XBoxon szeretném, (FullHD TV-n - NYAMM! :rock: ) és nem bánom, hogy újra kell játszani az 1, 2-t a 3 előtt. Csak érdemes-e várni a megvétellel a 3-as megjelenéséig, vagy inkább addigra már legyek "harci készültségben"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem lesz. Legfeljebb a Steam-ről, illetve, ez esetben az Originról lehet majd "egy csomagban" letölteni őket, de én még ebben is kételkedem. A játékoknál nem szokás az ilyen díszdobozban az összes epizód dolog. Az ME1-2-nél még olyan kiadás sem volt, amibe belecsomagolták volna az összes DLC-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap végignyomtam a Singularity-t. Bejövős de nem hiszem hogy többszörjátszós lett nálam.

Ma pedig elkezdtem az első Fűrészes gamét. Szerintem rendesen adja a filmek hangulatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap elkezdtem az elsőt. Sokat nem haladtam egyelőre vele de bejövős az amit eddig játszottam belőle.

 

 

 

A Fűrészeset meg befejeztem. Ha nem lenne sz*r mindkétféle vége és ha el tudtak volna szakadni a kreálók a filmekben is megjelenő áldozatoktól akkor jobban bejött volna. Ahogy van úgy itt-ott mármár uncsi volt túlélőzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az még csak bemelegítés. Tutorial. :) Ha elkap a lelkesedés, szerintem majd a következő helyszín eseményeinek végén kapod meg a kórt. Legalábbis, nálam ott van egy bizonyos esemény, ami végérvényesen marasztalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már ott az első bolygós helyszínen megfertőződtem. Egyébként ha előállna az a szinte hihetetlen helyzet, hogy az első rész csak simán elmegy besorolást kapja akkor legkésőbb a második rész kezdeténél úgyis fanná válsz... ez ellen nem lehet védekezni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már ott az első bolygós helyszínen megfertőződtem. Egyébként ha előállna az a szinte hihetetlen helyzet, hogy az első rész csak simán elmegy besorolást kapja akkor legkésőbb a második rész kezdeténél úgyis fanná válsz... ez ellen nem lehet védekezni :D

Tényleg, Bomarr, te tudtad, hogyan kezdődik a második rész, mielőtt leültél elé?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, Bomarr, te tudtad, hogyan kezdődik a második rész, mielőtt leültél elé?

Fogalmam se volt. Teljesen spoilermentes voltam. Az egész Mass Effect-ről annyit tudtam a játékok elött, hogy a sztori szerint találtak a Marson valami ősi nagyon fejlett technikát, ami megdobta az emberiség fejlődését. Minden ezen túl eső információ egyenesen a játékokból derült ki a számomra :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor neked baromira üthetett az első tíz perc az ME2-ben.

Én azt sajnáltam, hogy ezt az információt már az első trailer ellőtte, és majdnem fél évvel a megjelenés előtt egy interjúban - ahol még csak nem is figyelmeztették az embert - lazán elmondták (aztán később még közzé is tették a videót, bár akkor már minden mindegy volt, hiszen cikkek százai tartalmazták már a címben a kezdést). Bár így is intenzív volt, de az igazi hatást nem adta. Mintha Lucas az ep5 premierje előtt elárulta volna, hogy Darth Vader Luke apja... :roll: Pedig legalább akkorát üthetett volna. Iszonyú rossz reklámot csinált az ME2-nek az EA.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez igy tényleg elég nagy bénázás. Egyébként amellett, hogy az első percek nagyot ütöttek, az első küldetésen még az is izgalmas volt

 

hogy lesz-e új űrhajó. Ugye az első kiüritett emberi kolóniára simán letesznek. Itt komolyan megijedtem hogy vége a szabad űrhajozgatásnak, ugyhogy amikor felgyúltak a fények és megjelent a Normandy SR-2, az óriási WOW volt :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A(z) ME3 Voice Over Cast videóhoz még annyit, hogy tegnap még egy listát is kiadtak. A videóban található nevek + 1-2 színészt tartalmazza:

 

 

- Jennifer Hale - Female Shepherd

- Martin Sheen - The Illusive Man

- Freddie Prinze, Jr. - James Vega

- Seth Green - Joker

- Tricia Helfer - EDI

- Yvonne Strahovski - Miranda

- Carrie-Anne Moss - Aria T'Loak

- Ali Hillis - Liara

- Keith David - Captain Anderson

- Lanse Henriksen - Steven Hackett

- Jessica Chobot - Diana Allers

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez igy tényleg elég nagy bénázás. Egyébként amellett, hogy az első percek nagyot ütöttek, az első küldetésen még az is izgalmas volt

 

hogy lesz-e új űrhajó. Ugye az első kiüritett emberi kolóniára simán letesznek. Itt komolyan megijedtem hogy vége a szabad űrhajozgatásnak, ugyhogy amikor felgyúltak a fények és megjelent a Normandy SR-2, az óriási WOW volt :)

 

 

Na igen, hál' isten ez már rám is így hatott, mert miután lelőtték a rész bevezetését, majd még egy - egy elsőre ártatlannak tűnő behind the scene - videóban lelőtték Garrus visszatérését is, felfüggesztettem mindennemű ME videó nézést és interjú olvasást. Mázlira, mert az SR2 benne van egyik-másik trailerben. Ám mivel ezekről már lemaradtam, én is agyalhattam, kapunk-e új űrhajót. És milyen jó érzés volt látni az SR2 első jeleneteit. Az ember együtt örült Jokerral és Sheparddal (apropó, azt sem tudtam, hogy Joker is visszatér).

 

 

A(z) ME3 Voice Over Cast videóhoz még annyit, hogy tegnap még egy listát is kiadtak. A videóban található nevek + 1-2 színészt tartalmazza:

Remek, közzétették azt, amit már részletekben párszor közzé tettek. :)

Azért spoilerbe raktam, hátha nem mindenki akarja tudni, ki tér vissza.

 

 

Csak tudnám Anderson miért kapitány, amikor az ME2-ben választástól függően tanácsos vagy admirális.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemsokára nekikezdünk a tanácskozás utáni barangolásnak. Bejövős még mindig. Azt nem tudom mennyire fog magával ragadni de az eddigiek alapján simán ér annyit hogy folytassam. Már akkor elégedett leszek ha a vége után igényt érzek a másodikra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezek szerint csak engem nem fogott meg. Mikor már a századik leírást olvastam valamiről, akkor untam meg. Mentünk ,lőttünk, majd fél óra duma és olvasás. Nekem igazából a pörgős játékok jönnek be, természetesen jó történettel(pl Half-Life), de ne keljen sokáig átvezető videót nézni vagy sok szöveget olvasni mert kizökkent a ritmusból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én is untam volna, ha folyamatosan megy a szövegelés, de itt a szövegelésbe -ahogy az a jó RPG-knél lenni szokott- bele lehet szólni. Kifejezetten tetszett, hogy micsoda változásokat hozhat egy-egy jól megválasztott mondat. Az meg pláne tetszett, hogy mennyire jó karaktereket találtak ki, milyen történeteket szőttek mögéjük... kifejezetten üditő volt egy nagyobb lövöldözés után boklászni mondjuk az Omegán anélkül hogy mindenki ki akarna nyirni. Szerintem óriási poén olyanokba belefutni, mint mondjuk hogy az egyik csapos simán kiszolgál a klubban, de a másik az embergyülölő megpróbál megmérgezni... a felfedezésnek ez a feelingje az amit annyira hiányolok kb. az összes lövöldözős játékból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én is untam volna, ha folyamatosan megy a szövegelés, de itt a szövegelésbe -ahogy az a jó RPG-knél lenni szokott- bele lehet szólni. Kifejezetten tetszett, hogy micsoda változásokat hozhat egy-egy jól megválasztott mondat. Az meg pláne tetszett, hogy mennyire jó karaktereket találtak ki, milyen történeteket szőttek mögéjük... kifejezetten üditő volt egy nagyobb lövöldözés után boklászni mondjuk az Omegán anélkül hogy mindenki ki akarna nyirni. Szerintem óriási poén olyanokba belefutni, mint mondjuk hogy az egyik csapos simán kiszolgál a klubban, de a másik az embergyülölő megpróbál megmérgezni... a felfedezésnek ez a feelingje az amit annyira hiányolok kb. az összes lövöldözős játékból.

 

Az egyik amit meguntam pont a válaszolgatások. :D Kérdés, majd válasz, újabb kérdés. Persze elolvastam mindet, válaszoltam is rájuk amit gondoltam, de egyszerűen nem haladtunk. nem két kérdés volt néhol hanem 10.

Ezzel nem azt mondom hogy rossz játék csak nekem nem jön be. Én azért játszom mert én akarok irányítani,és ez nem feltétlenül lövöldözést jelent. Hadd nézem meg én a bolygót, épületet, terepet magam. Hadd döntsem el én mennyiit szánok rá. Egy fps-ben bemegyek egy szobába körbenézek van -e valami érdekes, majd kijövök ,de a fontos hogy én döntök az időröl melyet bent töltök.

Azon játékokat persze én se szeretem mely folyamatos akcióban tart, kell egy kis szünet, de nem mindegy mennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az akció mindig utolsó helyen van egy játékban.

 

Az én szememben akkor kiemelkedő egy játék, ha a támasztott "elvárásaimat?" teljesíti, ami a következő:

 

1. Történet

2. Történet

3. Történet

4. Hangulat, atmoszféra...

5. Izgalmas, de komoly túlzásoktól mentes akció.

 

Ha ezt az öt pontot maradéktalanul teljesíti egy játék, az nálam ETALON szintet képvisel. (Ilyen volt a legutóbb kijátszott, StarCraft II, valamint a Mass Effect játékok)

 

Mellesleg ME dologban Bomarral teljes mértékben egyetértek.

 

Tehát ami látható, nálam a lényeg egy játéknál, ha történetében és hangulatában megfog, akkor már az sem számít, ha kevéske vagy minimális az akció benne. Kifejezetten pluszpont nálam, ha a játék filmszerű elemeket tartalamz és ezzel "spékeli meg" a történet mesélését. :) Ezért sem vagyok akkora multi-fan, mint az átlag gamer társadalom. A multi egy hálózati lövölde általában mindennemű történet nélkül... néha ez is jó, de összességében nekem abszolút nem elegendő.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elvagyok az agyatlan FPS-sel és a sokat szövegelő RPG-vel is, bár az igazi kedvenceim azok, amiben keverik a kettőt, így a Mass Effect. :D

 

Mondjuk azt nem értem, Frenkie, hogy hogyan nem érezted az ME-ben az irányítást, hiszen aztán abban kis túlzással azt csinálsz, amit akarsz. Még az akváriumi halak etetése is rád van bízva (felelősségteljes állás :)), már persze ha akarsz halat, ha akarod etetni őket. Az RPG-k pont erre épülnek, a nagyfokú szabadságra, a történet első kézből való irányítására több lehetséges végkifejlet felé. A beszélgetés meg elengedhetetlen velejárója, hiszen szerepjáték, egy történetet mesél el a műfajhoz képest életszerűen, mint egy könyv vagy film. A beszélgetések velejárói ennek. És bár imádom a Half Life szériát, de annál életszerűtlenebb marhaság nem létezik, minthogy Gordon Freeman még egy szót sem szólt, pedig vagy ezer kérdést kellett volna feltennie, legkésőbb a HL2 kezdetekor. Nevetséges, figurázzák is emiatt rendesen a jó doktort. :) Ráadásul a szabadságnak illúziója sincs, csak szaladgál és autókázik az ember egy csőben. Ennek ellenére brilliáns játék, nagyon jó sztorival és karakterekkel. Father Grigori rulezz! :rock:

Bár ha jól vettem ki a szavaidból, itt inkább arra gondoltál, hogy ha öt percet akarsz játszani, akkor lehessen is öt percet, és haladjon az ember abban az öt percben a játék vége felé, lehetőleg ne egy reumás csiga tempójával. Mert ez viszont tényleg nem lehetséges egy RPG-vel, hiszen ott a beszélgetések és az akciók együtt viszik előre a sztorit. A beszélgetések pedig változatosan hosszúak és rövidek (gondoljunk csak az Illum torony ablakos biztonsági őrére. Az egy határozottan rövid csevegés volt. :evil: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elvagyok az agyatlan FPS-sel és a sokat szövegelő RPG-vel is, bár az igazi kedvenceim azok, amiben keverik a kettőt, így a Mass Effect. :D

 

Mondjuk azt nem értem, Frenkie, hogy hogyan nem érezted az ME-ben az irányítást, hiszen aztán abban kis túlzással azt csinálsz, amit akarsz. Még az akváriumi halak etetése is rád van bízva (felelősségteljes állás :)), már persze ha akarsz halat, ha akarod etetni őket. Az RPG-k pont erre épülnek, a nagyfokú szabadságra, a történet első kézből való irányítására több lehetséges végkifejlet felé. A beszélgetés meg elengedhetetlen velejárója, hiszen szerepjáték, egy történetet mesél el a műfajhoz képest életszerűen, mint egy könyv vagy film. A beszélgetések velejárói ennek. És bár imádom a Half Life szériát, de annál életszerűtlenebb marhaság nem létezik, minthogy Gordon Freeman még egy szót sem szólt, pedig vagy ezer kérdést kellett volna feltennie, legkésőbb a HL2 kezdetekor. Nevetséges, figurázzák is emiatt rendesen a jó doktort. :) Ráadásul a szabadságnak illúziója sincs, csak szaladgál és autókázik az ember egy csőben. Ennek ellenére brilliáns játék, nagyon jó sztorival és karakterekkel. Father Grigori rulezz! :rock:

Bár ha jól vettem ki a szavaidból, itt inkább arra gondoltál, hogy ha öt percet akarsz játszani, akkor lehessen is öt percet, és haladjon az ember abban az öt percben a játék vége felé, lehetőleg ne egy reumás csiga tempójával. Mert ez viszont tényleg nem lehetséges egy RPG-vel, hiszen ott a beszélgetések és az akciók együtt viszik előre a sztorit. A beszélgetések pedig változatosan hosszúak és rövidek (gondoljunk csak az Illum torony ablakos biztonsági őrére. Az egy határozottan rövid csevegés volt. :evil: ).

 

Persze Gordon Freeman szélsőséges szintén, de mégis ügyesen lavíroztak a készítők az átvezető videók és a játék közt. Nem 5 percre gondoltam - mert én ha nincs minimum másfél órám akkor nem játszom- hanem arra hogy egy játékidőből ne 40 percet vegyen el a videó vagy az olvasás és 20 percet a játék. Adjanak mellé ki egy könyvet azt az ember elolvassa de a játékban ne kelljen már fél órát olvasni és utána még megyek 6 métert és megint duma. Vázoljanak fel egy storyt vagy adjanak egy kezdőlökést(pl Half-Life ahol először annyit tudtál hogy egy tudós vagy a Black Mesában) és utána mint játékos szedd össze a történet maradékát.

Miért jók az MW-k? Pont ezért. Miközben tölt a játék meglátod hova kerülsz és miért. Már írthatsz is. Nincs felesleges duma. Értelmes ember fél perc videóból megérti miért erkölcsi kötelessége írtani az ellent. A nyugati civilizáció fennmaradásáért nyírhatsz ki több száz arab barmot. Tudod hogy te vagy a jó ő meg a rossz. Nincs kérdés. Mint a 2010-es Medal of Honorban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie... egyszrű a dolog... az RPG nem a te műfajod :)

Mellesleg maga a műfaj nekem sem a szívem csücske, mégis a Star Wars Kotor I-II (főleg az első) és a Mass Effect játékok életem legjobb játékai között vannak, és joggal :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.