Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Végigvittem a Mass Effect egyet. Gondoltam írok pár sornyi tirádát, hogy mennyire lenyűgözött, de elötte beraktam a kettőt, gondolván pár percre ránézek... benn is akadt a szó. Nagyon nem semmi mennyit fejlődött a grafika/harcrendszer... ha olyan sztorit + annyi és olyan szintű mellékküldetéseket raknak bele mint az egyhez akkor asszem dobogós lesz a kedvenc játékok listáján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sztori ugyan nem olyan epikus, a mellékküldetések mindenképpen jobbak pláne, ha a következő DLC-k is megvannak:

Lair of Shadow Broker - ME3 előzménynek is elmegy, csak nem szabad akkor teljesíteni, mikor megjelenik. Sajnos kicsit ezt elszúrták, mert egy bizonyos ponton már teljesíthető, de sztori szerint még nem szabadna. Csak azután jó megcsinálni, hogy az Illum bolygón elvégezted egy bizonyos valaki küldetését.

Normandy Crash Site - egyszerű, de nagyszerű kis kiegészítés.

Arrival - szintén ME3 előzmény, de csak a fő sztorivonal után szabad végig vinni, mert bár előbb is lehet, a történetben úgy van néhány buktató. Érezhető, hogy a DLC történetét már az ME2 eseményei utánra szánták (amúgy közvetlen előzménye az ME3-nak).

Overlord - nekem tetszik ez a DLC, bár sokak szerint nem sikerült jól, de a vége elég drámai. Szintén olyan, amit szerintem ildomos a fő sztori utánra hagyni. És van egy olyan érzésem, hogy ez is valamennyire átvezető (bár ez csak az én tippem).

Zaeed: The Price of Revenge - új csapattagot ad a játékhoz, egy marcona zsoldost. Bármikor felvehető.

Firewalker Pack - ugyan ez nem túl jó sztori szinten, de a benne lévő Hammerhead jármű kell az Overlordhoz. És amúgy is, nem teljes egy Mass Effect játék, ha nem kapsz idegbajt egy járműtől. :D

Kasumi: Stolen Memory - szintén új csapattagot és küldetést ad. Ráadásul egy nagyon jópofa küldetést. :)

 

Ami viszont az ME2-t szerintem jobbá teszi az elsőhöz képest, az a rendezés. Tényleg, mintha egy film lenne. Amit igen csak erősít a tény, hogy hány TV és mozi színész működött közre benne: Adam Baldwin (Chuck, Firefly), Yvonne Strahovski (Chuck - ő mellesleg nem csak a hangját kölcsönzi a karakternek), Claudia Black (Stargate SG-1, Farscape), Seth Green (Robot Chicken, Star Wars: The Clone Wars), Lance Henriksen (Aliens), Martin Sheen (Apokalipszis most, Végső visszaszámlálás), Keith David (Pitch Black, Chronicles of Riddick), Tricia Helfer (Battlestar Galactica), Michael Hogan (Battlestar Galactica), Carrie-Anne Moss (Mátrix), Dwight Schultz (Star Trek: The Next Generation/Voyager), Armin Shimerman (Star Trek: Deep Space Nine) és Michael Dorn (Star Trek: The Next Generation/Deep Space Nine) . Minden nagyon dinamikus, drámai, nagyon jó az egész összhatása. És a legvége... Életemben először izgultam szereplőkért egy játékban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt már lehet, nem ér véget a játék a stáblista után. Sőt, mint írtam, az Arrival DLC-t kifejezetten utána érdemes végigvinni (én a Lair of Shadow Brokert és az Overlordot is mindig utána hagyom). Ez főleg azért jó, mert a fő sztorihoz egyáltalán nem kapcsolódó mellékküldetések megkeresése itt elég macerás, míg az ME1-ben általában NPC-k adták, vagy feltörve egy számítógépet jelent meg, addig itt a legtöbbet a bolygók szkennelésével lehet megtalálni, ami BAROMI unalmas (de tudok listát adni arról, hol bujkálnak, ha kell :)), pláne, amíg lassú a szkenner és kevés a szonda. Utána sem lesz sokkal élvezetesebb, de legalább egy bolygó átkutatása nem kerül öt percbe és a szondakészlet felébe. Így én annak idején ezeket is a végére hagytam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a Mass Effect legalább akkora meglepetés volt játékok terén, mint a Doctor Who sorozatok terén. És kedvenccé is vált. Nekem az első rész felvezetés volt, egy NAGYON ERŐS alapozás a szerintem nagyon epikus és nagyszabású 2. részhez. És már hihetetlenül várom a 3. részt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mass Effect 2 végére érve öszintén le vagyok nyügözve. Két sirámom lenne amelyikből sajnos mindkettővel a végén szembesültem:

 

-A főszál picit rövid lett. Nyilván fura ez egy olyan játéknál aminek a belső órája szerint 25 óráig tartott a végigjátszás, de ez nagyrészt a mellékküldetéseket ölelte magába. Amiket piszokul élveztem, de valahogy az első rész főszála erősebb volt.

 

-A BioWare-nek sikerült nagyon csúnyán kicsesznie a magyar Xbox tulajokkal. A játékhoz jár egy kód, amivel ingyen lehet néhány DLC-t lekapni. De nemhogy ezekhez de a fizetősökhöz se sikerült hozzáférnem. Utánanéztem és kiderült, hogy a központban csesztek el valamit. A magyar vevőknek valamiért csak a semmitmondó ruhacserés DLC-ket tették elérhetővé. Már májusban szóltak nekik a hivatalos oldalon. Ha azóta nem történt semmi akkor nyilván erre keresztet lehet vetni. Egyetlen megoldás, hogy csináltam egy reget ahol lakhelynek az Egyesült Királyságot jelöltem meg. Na így már hozzáférek mindenhez csak két bökkenő van: az elmentéseim a másik reghez tartoznak, tehát az egész játékot újrakéne kezdenem (mivel importáltam a karakteremet az első részből ezért persze az egészet a nulláról - itt már a gondolatba belefáradtam), másrészt: a másik regnél elhasználtam a kódot amihez ingyen járna néhány DLC - most mindenért fizetnem kell. Közben akik kichippelik a gépüket azon vigan játszanak mindennel ingyen. Nem fogok emiatt a falnak menni, de azért bosszantó és sajnos igy a legvégére rossz szájizt hagyott a játékkal kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: nem tudom, te hogyan játszottad, de nekem ötven-hatvan óránál kevesebbnél még nem sikerült végigjátszanom (ami ugyanannyi, mint az első rész). Ez a 100%-os kijátszás, ebben benne van kis isten fütyijének makkjának felderítése is. :D

Másrészt, hát ezért kell kérem PC-n játszani. :evil: Na jó, ez g*ci dolog, de tényleg, PC-n ilyen gond nincsen, én lazán megvettem és telepítettem azokat a DLC-ket is, amit elvben ebben a régióban le sem lehetne tölteni. Csak annyi a dolgom, hogy a regemnél átállítom angolra a felületet, és máris tölthető, nem kell külön regisztráció más nyelvre. Aztán még egy kis machinálás a regeditben (tényleg csak annyi, hogy egy értéket HU-ról EN-re állítok, majd vissza telepítés után) és máris telepíthető. Aztán még magyarítás is küldhető rá. Hiába, a PC-nek még mindig megvan az az előnye, hogy nincs korlátok közé szorítva. :cool:

 

Oldi: én még SEMMILYEN megoldhatatlan vagy bosszantó gonddal nem találkoztam legálisan vett játéknál. Pedig már bőven száz fölé ér a megvett játékaim száma, és ebben aztán van minden. Steames, de DVD-n vett; csak steames, origines, de DVD-n vett; csak origines, Windows Dowload Manegeres (vagy mi az isten, ami a Batman: Arkham Asylumot védi), és DRM nélküli is. Semmi nem támasztott még olyan követelményt, ami harminc másodpercnél tovább tartott volna megoldanom. Pedig aztán én még a DLC-ket is összeszedem. LEGÁLISAN!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis még nem akasztottam ki, csak legyőztem a főellent és kiirta, hogy most vagy újrakezdem vagy még csinálom a mellékküldetéseket. Bár a nagy részüket szerintem már végigvittem, de még néhány azért akad igy DLC nélkül is. Ekkor gondoltam hogy ideje leszedni ezt-azt és akkor szembesültem a kérdéses problémával.

 

Egyébként nincs azaz isten, hogy PC-n játszak bármivel. A számtalan ok mellett az egyik, hogy a gépemen maximum a kudar által beszúrt Mario futna el szaggatás nélkül (szóval de: a PC nagyonis be van korlátozva, mert ha nem updatelgeted akkor keresztet vethetsz az új gémekre mig a konzol mindent visz ami megjelenik rá). A gépem annyit tud, hogy HD videók jól futnak rajta, de egy ME 2 valszeg meg se tudna moccanni. Kicsit drága mulatság lenne a DLC-k kedvéért felturbozni. Valszeg az lesz hogy az UK-s regemmel amivel le tudom húzni a DLC-ket egyszer újra neki vágok az elejéről. Egyébként még sose volt bajom a DLC-kel. A többi játékhoz gond nélkül tudom szedni őket (a BioWare-es Dragon Age-hez is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt úgy szoktam venni, hogy ha nem veszed meg az új konzolt, a régin akkor sem fog elfutni az újra kiadott játék. Végül ugyanúgy ki kell adnod az új konzol árát. PC-n ugyanez. Egyszer kell csak egy jó gépet összerakni, azt utána nem kell felújítani. Az enyém négy éves, és eddig csak egy-két játékot kellett kicsit visszaállítanom az opcióba, azt szevasz. Ez két percet vesz el az életemből, úgy vélem, nem nagy dolog. Jó, közben volt egy videó kártyaújítás, de az is csak azért volt, mert elfüstölt az elődje, máskülönben még mindig a 8800 GT lenne, ami ugyanúgy jó kártya a mai napig. Az új kártya 15 ezerbe fájt. Nem tudom, mennyi egy Xboxnál vagy PS3-nál az alkatrészcsere, de gondolom, ott sem olcsó, már ha lehetséges (mondom ezt úgy, hogy abszolút nem vagyok képben a témában, szóval lehet, hogy hülyeséget mondok). Szerintem a konzolok és PC-k ugyanott állnak = drágák, de egy jó kivitel évekig elél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis még nem akasztottam ki, csak legyőztem a főellent és kiirta, hogy most vagy újrakezdem vagy még csinálom a mellékküldetéseket. Bár a nagy részüket szerintem már végigvittem, de még néhány azért akad igy DLC nélkül is. Ekkor gondoltam hogy ideje leszedni ezt-azt és akkor szembesültem a kérdéses problémával.

 

Egyébként nincs azaz isten, hogy PC-n játszak bármivel. A számtalan ok mellett az egyik, hogy a gépemen maximum a kudar által beszúrt Mario futna el szaggatás nélkül (szóval de: a PC nagyonis be van korlátozva, mert ha nem updatelgeted akkor keresztet vethetsz az új gémekre mig a konzol mindent visz ami megjelenik rá). A gépem annyit tud, hogy HD videók jól futnak rajta, de egy ME 2 valszeg meg se tudna moccanni. Kicsit drága mulatság lenne a DLC-k kedvéért felturbozni. Valszeg az lesz hogy az UK-s regemmel amivel le tudom húzni a DLC-ket egyszer újra neki vágok az elejéről. Egyébként még sose volt bajom a DLC-kel. A többi játékhoz gond nélkül tudom szedni őket (a BioWare-es Dragon Age-hez is).

 

 

Ebben igazad van, viszont mióta az Intel kihozta a Core2Duo processzort(2006) azóta a PC alkatrészeinek a cseréje kitolódott. Régebben 3 évente cserélni kellett szinte mindent. Én 2007 decemberében vettem egy gépet elég sok pénzért. A mai napig az új játékok meg sem röccenek rajta(illetve a Battlefield 3-at mediumra kellett raknom). Ez engem is meglepett. A 3 hete megjelent Modern Warfare 3 full beállításon akadás nélkül megy még a legnagyobb csaták közepette is. Az idén tavasszal megjelent Crysis 2 is. Azaz nem igazán kell már olyan sűrűn váltani.

Az xbox-nak is van ám hátránya anyagilag szerintem. Először is kell hozzá egy lehetőleg full hd tv ami nem olcsó. Másodszor ha nem chipelteted ki akkor majdnem 20000 ft rá egy játék. Ha viszont kichipelteted akkor pár év múlva mehet a kukába.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én Xboxom 100 ezer forint körül volt öt évvel ezelőtt. Azóta egy forintot se költöttem rá. Garanciális vagyis ha meghibásodik ingyen cserélik. Erre egyszer volt eddig szükségem. De nem akarom senkire rátukmálni. Játszani mindenen jó. Nekem valamiért a konzol jobban kézre fekszik. A '90-es évek és a 2000-es évek eleje között egyébként én is PC-n játszottam.... Doom, Duke Nukem, Starcraft, Diablo... utóbbiak eredeti doboza sok másikkal együtt még itt van a polcomon (egyébként mi lehetett ez a doboz mánia régen?). Aztán valahogy meguntam és egy havernál látott Xbox hozta meg újra kedvem a játszáshoz pár éve. Egyetlen igazi hátrányát látom: túl sokat késik a következő generáció. Ha jövőre jönne az oké lenne, de semmi hír róla. Közben a játékok grafikája kezd elmenni a konzolok mellett. De kivárom. Legalább nem viszi el annyi időmet. Venni is inkább ezért szoktam: igy legalább tényleg csak évi 5-6 játék kerül hozzám és nem tűnik el annyi szabadidő az életemből :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman: Arkham City - bár még nem játszottam olyan címekkel, mint a Rage, a Modern Warfare 3 vagy a Battlefield 3 (újra van helyem, szóval eme hiányosságaim mostanában pótolom majd), de szerintem ennek a játéknak osztoznia kell a dobogón nálam az év játéka címért. A szuperhősök még mindig nem a kedvenc témám, de anno már a Batman: Arkham Asylum is nagyon bejött, és ez a játék olyan, mint a Dead Space 2 (amely nálam a másik év játéka), mindenben rátesz az előző epizódra! A hangulat zseniális! Nem idézi semelyik filmszéria hangulatát sem, abszolút egyedi, mégis képregény hű. Arkham City szabadon bejárható, ezernyi lehetőség van benne a sima verekedéstől (Mortal Kombat, mi az?) a röpködésen át a fejtörőkig (és nem fogd a kezem fejtörők, némelyik elég komolyan megdolgozzák a szürkeállományt). Ráadásul a Batman univerzum majdnem minden alakja feltűnik, és ezúttal nem csak Riddle fejtörőiben, hanem effektíve belefuthatunk Pingvinbe, Kétarcba, a Naptáremberbe, Mr. Fagyba, Viki Vale-be és a többiekbe. Na és persze, a Macskanőnek saját története van, mint irányítható karakter (valamint Robin és az előző Robin játszható a kihívás módokban). Természetesen visszatért az előző rész összes gonosza, Joker megint keveri a kakit (csak kicsit megviselték az előző rész eseményei), Méregcsók továbbra is virágzik, Bane pedig furcsa ajánlattal áll elő. A többiek pedig - hiába csaptuk őket le korábban - még furmányosabb módon jelennek meg.

A grafika remek, a karakterek képregényről való átdolgozása teljesen hiteles. A szinkronhangok is jól szólnak, különösen Mark Hamill mint Joker és Stana Katic (Castle) mint Talia al Ghul. De aki rutinos a TCW hangjaiban, az bizony felfedezhet még sok ismerősen csengő orgánumot. A zene is első osztályú, és ami a történetet illeti. Fordulatokban ezúttal sincs hiány, és ezúttal több szálon fut, ráadásul van egy halom minisztori a többi Batman karakter köré szőve.

Szóval, akinek tetszett a Batman: Arkham Asylum, az ki ne hagyja az Arkham City-t. Zseniális játék. És hozzáteszem, a fősztori csak a játék 40%-át teszi ki. Szóval nem is rövid játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sztori ugyan nem olyan epikus, a mellékküldetések mindenképpen jobbak pláne, ha a következő DLC-k is megvannak:

Lair of Shadow Broker - ME3 előzménynek is elmegy, csak nem szabad akkor teljesíteni, mikor megjelenik. Sajnos kicsit ezt elszúrták, mert egy bizonyos ponton már teljesíthető, de sztori szerint még nem szabadna. Csak azután jó megcsinálni, hogy az Illum bolygón elvégezted egy bizonyos valaki küldetését.

Normandy Crash Site - egyszerű, de nagyszerű kis kiegészítés.

Arrival - szintén ME3 előzmény, de csak a fő sztorivonal után szabad végig vinni, mert bár előbb is lehet, a történetben úgy van néhány buktató. Érezhető, hogy a DLC történetét már az ME2 eseményei utánra szánták (amúgy közvetlen előzménye az ME3-nak).

Overlord - nekem tetszik ez a DLC, bár sokak szerint nem sikerült jól, de a vége elég drámai. Szintén olyan, amit szerintem ildomos a fő sztori utánra hagyni. És van egy olyan érzésem, hogy ez is valamennyire átvezető (bár ez csak az én tippem).

Zaeed: The Price of Revenge - új csapattagot ad a játékhoz, egy marcona zsoldost. Bármikor felvehető.

Firewalker Pack - ugyan ez nem túl jó sztori szinten, de a benne lévő Hammerhead jármű kell az Overlordhoz. És amúgy is, nem teljes egy Mass Effect játék, ha nem kapsz idegbajt egy járműtől. :D

Kasumi: Stolen Memory - szintén új csapattagot és küldetést ad. Ráadásul egy nagyon jópofa küldetést. :)

 

Végül csak leszedtem -igaz némi plusz költségek árán- az emlitett DLC-ket. Ha lesz egy kis időm újra nekifutok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, tudtok nekem olyan SW-s játékot írni, ami repülős

és könnyen rá lehet állítani egy joystick-ot? Mert mindenképpen

kellene egy ilyen jó kis game, a Republic Commando mellé,

szegény unatkozik egyedül :D

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, a Rogue Squadron. Mennyit kínlódtam, hogy minden pálya arany legyen. Főleg a hósiklós és a Halálcsillagos pálya akasztott ki. Az előbbi azért, mert időre körbetekerni az AT-AT-k lábát kemény feladat, az utóbbi, mert a láthatatlan falakról is kipattantam a kanyonból, ami automatikusan Game Over volt. :roll: De imádtam a játékot.

 

Szkipi: ott van még az X-Wing Alliance. A Joy-t arra is könnyű ráállítani, bár ott a billentyűzetet is sűrűn kell használni, mert a gépek vezetéséhez nem elég a 101+sok gomb. :D De érdemes vele játszani. Az RS egy árkád lövölde csak, az XW:A viszont egy vérbeli szimulátor az SW-be is beleillő sztorival.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem megint a Modern Warfare 1-et. A csernobili pálya még mindig zseniális és kiráz tőle a hideg. Baromira érezni az elhagyatottságot. Meg - ahogy eddig mindig - mindig megszívom a ruszkik második hullámát az óriáskeréknél, miközben várjuk a kimentő helikoptert. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.