Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Nekem az UT2004 most is fent van a gépemen, feltettem pl. Droid módot és lehet választani Battle Droid egységeket, mint botokat, nagyon vicces amiket mondanak és remekül meg vannak animálva. A kedvencem az : - I hate this job. és az I'm in charge now! :) Meg amikor kiadom a parancsot, egyből jön a Roger Roger. Remek motorral bír a játék, lehúztam hozzá kb. 100új pályát, meg új fegyvereket, egyszerűen nem tudom megunni. :) Egy jó kis zászlórablásnál, pedig jobban el sem tudok képzelni! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, hogy megint hülyeségen pattogok, de némi ellentmondást véltem újfent felfedezni FlóriBá hozzászólásaiban.

 

Ezt írtad a játékokról március 5-én:

 

"...mostanában a grafika lett a minden, a történet, játékélmény meg sehol. Szerintem ez a Crysis-al indult el..."

 

kontra

 

1. változat: (Sorozatok 5 topic-ból)

 

"Amúgy igen, nálam valóban a látvány és a csaták fontosak, mert ez miatt nézem újra és újra a filmet, nem pedig a szerelmes és politikai szónoklatokért..."

 

2. változat:

 

"Én sci-fiben úgy vagyok, hogy a történet mellett a látvány is legyen a helyén, ha most elkezdeném az elejéről a sorozatot, akkor valószínű csalódás lenne, mert láttam régebbi részekből jeleneteket és ott még a technikai megoldások elég alapnak tűntek, ezért az a rész nem is érdekel."

 

3. változat:

 

"hogy megnézzem ott milyen egy igazán költséges csata, én ugyanis azokat szeretem...."

 

Tehát akkor mi is van a "nem minden a látvány" dologgal? Vagy ez a Te olvasatodban csak játékora vonatkozik, egyébként meg filmek és sorozatok esetében igenis a "költséges" látvány az első a karakterek és a jó történet helyett?

 

Csak nekem tűnik ez durva ellentmondásnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A játékban én irányítok, mint "aktív szemlélő" veszek részt benne, így ha a történet jó, akkor képes magával ragadni, még ha 4-5éves is egy játék. PL UT2004 eszement pörgése, vagy a Dawn Of War régebbi részei, ahol teljesen más volt a hangulat.

És igen, egy filmben, ha béna a CGI, akkor hiába vezetik fel akármilyen jól és jók a párbeszédek, én elvárom, hogy 2012-ben legyenek annyira igényesek a készítők, hogy nem egy Elysium látványtervezőt bérelnek fel. Persze lehet túlzásokba esni, mint az Avatarnál, ahol a történet -5, a látvány meg 10/10, ettől függetlenül nem tudtam élvezni, mert annyira kiszámítható és egyszerű volt, hogy az már fáj. De most itt van pl. a Vasember széria, ahol szintén a történet eléggé suta volt, de remek látvánnyal helyrehozták, míg az X-menekben erre nem volt akkor a szükség, a történet is eredeti volt is izgalmas.

Amint már írtam, egy látványos és szép CGI elem csak növeli nálam az újranézés esélyét. Játékban pedig legyen a történet a helyén, találjak olyan karaktert aki szimpatikus és ne legyen egy bughalmaz, meg pl. négyzet alakú a tenyerük és már jól is van! :)

 

 

Jah és amúgy Homeworld 1-2? Szerintem eléggé kiborító egy játék, amúgy van hozzá Star Wars mod, most találtam, lehet fel kéne ismét tennem? :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két dolgot nem értek. Az egyik, hogy miért esik nehezedre a témánál maradni. Egy-két off belefér, de te rendszeresen írsz olyat, ami nem vág témába. Ez egy játék topic, posztod tetemes része mégis arról szól, hogyan állsz a filmekhez. Amit mellesleg már egyszer leírtál a filmes, és egyszer a sorozatos topicban is, ahol szintén off volt. Maradj a témánál!

A második...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos PC játékok terén igen széles arzenállal rendelkezek, de a kedvenceim a Command & Conquer: Red Alert 3, a Call of Duty 4, és az Age of Empires sorozat.Plusz van egy rakat Star Wars játékom: Battlefront 2, Republic Commando, Rogue Squadron, Episode I: Racer stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MASS-AKTÁK :D

 

themassfiles.jpg

 

 

Nemrég én is végignyomtam.

 

 

Én nem bánnám ha Jani álmodta volna a roham utáni dolgokat és megjelenne valami egységes végződést nyújtü DLC mert néhány dolog úgyis lóg a levegőben. Jakabbal sörözni míg Csakvas dokival meg konyakozni kéne szóval ezeket szerintem jó lenne lerendezni valamikor. Úgy álltam hozzá a végéhez hogy mindkettő ivászat meglesz és klassz lenne ha le lehetne tudni azokat ha már felhozták őket. Azt se bánnám ha a vége előtt Ashie meglátogatná Janit a kórházban sőt a legvégén még össze is házasodhatnának de nem hiszem hogy Bioék ennyire bele akarnának menni a lezárásba ha épkézláb formában akarnák letudni a dolgot.

 

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom a "névátköltéseidet"! :lol:

Ha ennyire nem is mennének bele a részletekbe, olyan apróságokat azért behozhatnának, mint egy vég, amiben...

A Kaszások nem nyernek. Mert momentán ennyi befejezés van:

 

- Van egy úgynevezett LondonBlueBad, ez nagyon durva, ebben összedől a Big Ben(!!! :shocked: ), de a Kaszásokat Shep ugyanúgy az irányítása alá vonja, a Fellegvár ugyanúgy megmarad, a relék ugyanúgy felrobbannak. Kaszások győztek, hisz léteznek még, bármikor visszajöhetnek.

- Van a LondonBlueGood, ebben nem dől össze a Big Ben ( :respect: ), de a Kaszásokat Shep ugyanúgy az irányítása alá vonja, a Fellegvár ugyanúgy megmarad, a relék ugyanúgy felrobbannak. Kaszások ugyanúgy győztek, hisz léteznek még, bármikor visszajöhetnek.

- Van a LondonGreenGood, ez az ismert módon megy, a Kaszások lekapcsolnak, a Fellegvár a relékkel együtt felrobban. A Kaszások győztek, hiszen eleve ezt akarták, learatni az organikusokat és egybesülni velük.

- Van a LondonRedVap, ez tényleg kemény, ebben összedől a Big Ben, és a Kaszásokkal együtt az emberek is elporladnak, sterilizálódik a Föld, majd szépen az egész galaxis! Cumi. :| Ebben a Kaszások nem nyernek, de az organikusok sem, a Mass Effect univerzumot az alapjaitól törlik ki a létezésből.

- Van a LondonRedBad, ebben összedől a Big Ben, de az emberek megússzák. A Kaszások, a Fellegvár és a relék nem. A Kaszások mégis győznek, hiszen a relék híján az organikusok bezárva maradnak szétbombázott rendszereikbe és ott döglenek éhen.

- És végül itt a LondonRedGood, az emberek mellett a Big Ben is megússza. A többinek továbbra is harangoztak, és az eggyel feljebb ecsetelt okok miatt a Kaszások még így is győztek. A Big Ben, ha csak nem valami újraíró kézi készülék, nem fogja megmenteni senki seggét.

- És persze ott a FemShep/MaleShep túléli dolog, amit még kombinálhatunk a LondonRedGood-dal. Természetesen ennek már értelme sincs, hiszen Shepard az SSV Normandy SR1 felrobbanását sem élte túl, nehogy már a Fellegvár felrobbanását vészelje át, és még biztonságosan landoljon is a Földön.

Azért kemény, nem? Az elmúlt három játék alatt meghozott döntéseink jelentősen kihatnak a Big Ben sorsára. Kedves Bioware, ez tényleg hatalmas különbség.

Csak azt nem értem, ha csináltak egy olyan véget, amiben aztán tényleg az egész galaxis, legyen az drótozott valagú vagy sz*ros seggű lény, kinyiffan (gondolom akkor ennek a végén Edwin "Buzz" Aldrin, alias Stargazer nem mesélhet a kiscsákónak), akkor miért nem készült egy abszolút jó vég is, amiben Shepard megússza, a Kaszások kinyiffannak és mindenki örülhet a galaxisban, mert nem fognak éhen dögleni a relék hiányában? Mert én speciel egy ilyenre vágynék, nem hat olyanra, hogy a Kaszások mindenképpen győznek, de még melléjük kiirthatjuk a galaxis többi részét is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ennyire nem is mennének bele a részletekbe, olyan apróságokat azért behozhatnának, mint egy vég, amiben...

A Kaszások nem nyernek.

Nekem is jobban megfelelne egy olyan aminek a végén kaszásékon kívül mindenki más rózsaszínben látná a világot. Ha úgy veszem akkor a legutóbbi hajrázás eredménye részemről kedvezőnek mondható.

 

 

Első végigjátszásnál 3400 akárhány EMS mellett mivel csak azt lehetett csinálni leamortizáltam mindent de nem voltam elégedett még úgy se hogy szerintem Ashie és Garrus megmaradt. Ha Jani nem maradt meg akkor pláne tré volt.

Azután kis guglizással megtudtam hogy mit kell 5000 fölötti EMS-hez bütykölni és úgy 5240 körül egy újabb hajrával már elértem hogy három választási lehetőségem legyen. Tehát a kaszás-relé-Nagy Ben trió szétrobbant és egyebek mellett a Jani-Ashie-Garrus trió pedig megmaradt így ez a végződés a hibái ellenére sokkal jobban bejön mint az előző. Ha valamikor megint variálhatnékom és végigjátszhatnékom lesz akkor Nagy Ben is megússza.

 

 

 

- És persze ott a FemShep/MaleShep túléli dolog, amit még kombinálhatunk a LondonRedGood-dal. Természetesen ennek már értelme sincs, hiszen Shepard az SSV Normandy SR1 felrobbanását sem élte túl, nehogy már a Fellegvár felrobbanását vészelje át, és még biztonságosan landoljon is a Földön.

 

 

 

Én ilyenre egyáltalámn nem gondoltam. Úgy voltam vele hogy Jani igazából fel se ment hanem csak álmodozott miután felsült.

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én ilyenre egyáltalámn nem gondoltam. Úgy voltam vele hogy Jani igazából fel se ment hanem csak álmodozott miután felsült.

 

Alapjáraton nagyon sokan gondolják így. Akkor viszont az azt jelenti, hogy a játék nincs befejezve (amiben mondjuk az ME2-es DLC dömpinget figyelembe véve, van ráció). Mert ugye akkor...

 

... ha álmodott - vagyis a legelterjedtebb elmélet szerint, a Kaszások indoktrináció folyamán láttattak vele dolgokat -, az egész Kaszás dolog még távolról sincs letudva, minden befejezés csak egy képzelgés része. Akkor viszont, hol a játék vége?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapjáraton nagyon sokan gondolják így. Akkor viszont az azt jelenti, hogy a játék nincs befejezve (amiben mondjuk az ME2-es DLC dömpinget figyelembe véve, van ráció). Mert ugye akkor...

 

... ha álmodott - vagyis a legelterjedtebb elmélet szerint, a Kaszások indoktrináció folyamán láttattak vele dolgokat -, az egész Kaszás dolog még távolról sincs letudva, minden befejezés csak egy képzelgés része. Akkor viszont, hol a játék vége?

 

 

No ha ezt BioWék elfogadható módon megválaszolnák akkor járna is nekik egy nagy piros pont.

Az tuti hogy nem kis időnek kellene eltelnie mire ki lehetne végezni kaszásékat mivel Janinak előtte még fel kéne épülnie. Már ha neki kéne elintéznie őket bár máshogy nem is lenne az igazi. Amúgy ez a felsülés mintha egy nagy bakiparádé lenne. Janin kívül senki se égett szét míg róla a páncél is leolvadt. Szerteszét heverő csontvázakkal hitelesebb lenne a dolog. Ha Jani álmodozott akkor talán valójában gyászosabb a környék mint ahogy láthattuk.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mozgolódás Mass Effect 3 fronton a befejezéseket illetően

 

Érdekes. Az Amazon visszaveszi és kifizeti a játékok árát az elégedetlen vásárlóknak.

 

Személyes megjegyzés/vélemény: Kicsit túl sokat hisznek magukról a játékosok, és ez a felhajtás a befejezések körül is már túlmegy (szerintem) egy bizonyos határon. Nevetséges az egész sírás-rívás!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyarítás gőzerővel készül, de rengeteg a szöveg a játékban. Nem két nap, és nem is két hét, mire elkészülnek vele. De a project vezetői szerint a tervek szerint nem is több hónap. (Látva az ütemet saját becslés szerint április vége felé szerintem már készen lesz vagy a vége felé fognak járni)

 

 

 

(Pl egy szalonnát lehet magyarosítani, ha magyaros fűszerezést/ízesítést kap, de játékokat vagy bármi hasonlót nem szokatak magyarosítani :D a szó, amire te gondolsz, az a magyarítás) ;)

 

Ja még valami. Az előzetesekben látható szöveg nyers fordítás, még csiszolásra kerülnek a magyartalan vagy nyeltanilag helytelen kifejezések, mondatrészek, mondatok. Ahogy nézem a project vezetői igen erősen törekszenek arra, hogy igényes munkát adjanak ki a kezeik közül.

 

És itt a magyarítás hivatalos oldala is.

 

 

És még valami:

 

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este vittem végig a játékot. Öszintén szólva lővésem sincs, mi az AKKORA probléma a befejezéssel. Szokatlan, de ennyi. Igazából még abban se vagyok biztos, hogy nem ez-e a jobb annál mint hogy megkaptuk volna azt amire úgyis mindenki számított. Majd később bővebben kifejtem.

 

Maga a játék meg: a trilógia legjobbja. Óriási, szenzációs, wow és a többi. Várom nagyon a DLC-ket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na spoiler mögött mondom, hogy mik az én apróbb fenntartásaim a Mass Effect 3 befejezéssel -mert azért vannak ilyenek- és azt hogy miért nem értem az óriási felháborodást (már ha ez tényleg óriási és nem arról van szó hogy egy hangos kisebbség írja a peticiókat meg húzza le a finálét a külföldi fórumokon - azért ez utóbbit nem vetném el).

 

 

Tehát ha jól értem a finálét akkor az van, hogy a Reaperek olyanok mint a kertész aki ha látja, hogy elszaporodnak a gyomnövények, akkor gondosan kitépi őket, vagy még inkább ők a vadászok akik kilövik azokat az állatokat amik túl sokat legelnek/túl sok másik állatot esznek/ stb. vagyis azért ölik a technikailag túlfejlett fajokat, mert azok valójában veszélyesek minden élő teremtményre a galaxisban, hiszen törvényszerű, hogy idővel olyan mesterséges intelligenciát hozzanak létre, ami túlnövi őket. A történet logikája szerint tehát egy szerves faj akkor jár a legjobban ha megmarad egy kevésbé eszes/fejlett szinten, mert akkor senki nem fogja abuzálni, még a Reaperek sem.

 

Picit rezeg a léc, de oké. Nekem csak egy bajom van ezzel: jobban örültem volna, ha ez valamilyen szinten már mi magunk is láttuk volna. Ott volt a nagy magaslabda a geth, akikről viszont pont ebben a részben derül ki, hogy azért meg lehet mellettük is élni. Vagy a testett kapott EDI, aki mondjuk ellenünk is fordulhatott volna -akármiért- de helyette kiderült, hogy teljesértékű tagjává tud válni a csapatnak. Szóval a nagy eposzban végig az látszik, hogy az AI és a szerves létformák ha fokcsikorgatva is, de megtudnak egymás mellett élni, aztán jön a végén a szuperokos izé és szól, hogy nem. Ez persze önmagában nem feltétlenül ellentmondás: egy felsőbb létforma aki felülről figyeli a dolgokat lehet okosabb és láthat előre olyat amit mi még nem. Viszont egy ilyen húzás nem elegáns. Egy jó csavar számomra olyan hogy a fejemre csapok ahogy meghallom és utólag visszanézve összeáll a kép, hogy valóban tényleg milyen igaz. Mint a Doctor Who legújabb évadjának a végén: ja hogy ez miért nem jutott eszembe - volt az első gondolatom mikor jött a végső csavar.

Itt viszont a semmiből leesik a tuti.

 

Abban viszont egyáltalán nem vagyok biztos, hogy ez gyengébb lenne annál minthogy Shepard filozofálás nélkül szétlő mindent, a lábai elött fekszik az összes kinyúlt Reaper, mennek a tűzijátékok, állitják a szobrunkat, mi meg nyomunk egy emelkedett hangvételű szpícset. Felteszem a legtöbben akik elkezdtek játszani a játékkal- beleértve engem is- valami ilyesmire számítottak. Na ennél talán ez, amit kaptunk mégis jobb. Ami picit zavaró és ez a kapkodást támasztja alá, amivel a végső csavar hozzá lett passzintva a sztorihoz: szinte semmit nem tudunk meg arról, hogy kivel mi lett. Az én verziómban nyilik a lezuhant Normandy-nak az ajtaja és csókolom. Na most akkor mi is történt? Nem kell Gyűrűk Ura 3 szintű epilógus, de azért pár mondat még hiányzik. Mondjuk, hogy az emberek az elkövetkező több ezer évben boldogan éltek vagy boldogtalanul, vagy hogy a relék kinyirása miatt most vagy több millió évig senki nem tud potenciálisan veszélyes lenni az összes organizmusra a galaxisban ezért állástalanok lettek a Reaperek és szomorkodnak a sötét űrben... tényleg akármi csak lehessen tudni hogy mi a galaxis sorsa.

 

De mindent egybevéve is azt mondanám, hogy buktatói és nyilvánvaló hiányosságai ellenére is kellemesen szokatlan. A Bioware-es reakciókat elnézve pedig nagyon úgy tűnik, hogy ők ezt az eredeti zárásnak szánták és ha lesz is "Boby a zuhanyban" jellegű csattanó a felébredő Shepard-el akkor az már csak rajongói nyomásra.

 

Amit nem értek: több helyen olvastam, hogy sokan azért nem szeretik a végét, mert egész idáig ők irányitották a történetet, komoly döntéseket hoztak, amiknek most semmi következménye, mert igy is úgyis sok mindenkinek kampec. Na most azokban a Mass Effect játékokban amikkel én játszottam egyáltalán nem lehetett jelentősen átszabni a történetet, így úgy ahogy van nem értem a problémát. A sztori végig kötött pályán halad, amiben csak apró módositásokat lehet végezni, ami tök feelinges, de a nagy egészen sose variálhattunk. Talán az Illusive Man-nek be lehetett szólni a második részben, hogy bocs öreg, de d*gd fel magadnak a szervezeted, kilépek és megyek a Szövetséghez? Nem, mert ki volt találva, hogy Shepard akár jó arcot vág hozzá akár nem, ennek a cégnek dolgozik. Az első részben lehetett úgy játszani hogy nem leszünk Spectre-vé választva vagy úgy hogy a Reaperek elárasszák a galaxist a végén. Nem. Most nem sorolom a végtelenségig: a főbb pontok végig meg voltak szabva. És ha az van, hogy az alkotók úgy érezték komoly üzenete van annak, hogy nincs a választási lehetőségek között a teljes happy end, akkor én azt teljesen tartható álláspontnak tartom. Meg bevállalósnak is persze, hisz azért ez mégiscsak egy űropera volt, de hát miért ne lehetne a megszabott korlátokat kicsit feszegetni? Így is elég komoly eltérés az hogy állitolag van olyan befejezés, aminek a végén Shepard fellélegzik valami romok között.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát végigjátszottam az ME3-mat.

Egyet kell értenem azokkal akik azt mondják hogy nem tetszik. Amikor elkezdtem játszani vele akkor már halottam, hogy sokaknak nem tetszik de úgy voltam vele, biztosan csak a vészmadarak trollkodnak... Amikor vége lett vagy 5 percig ültem némán nem akartam elhinni, hogy most mi van????? ez lenne az a nagy epikus vég?? én úgy ültem ide le hogy most szétrúgom a tetves reaperek seggét erre 3 végkifejlet ami ugyanaz kis eltérésekkel..... amúgy a játék az utolsó óráig 10ből csillagos 11-es, hozza a ME hangolatot van egy olyan érzésem hogy a multi miatt lett ilyen az egész :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.