Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

A probléma a logikátlanságok teljes tárházával van (a botrányról itt olvashattok egy átfogó cikket):

 

Kezdjük, amit te is írtál, ezek a sztoriban bujdosó logikátlanságok.

1) Felsőbb rendű valamik létrehoztak egy tökéletességre törekvő, az organikus életet kiirtani szándékozó gépfajt, hogy ezzel mentsék meg az organikusokat attól, hogy létrehozzanak egy őket kiirtani szándékozó gépfajt. És persze mindezt azzal igazolják, hogy az organikusokat valójában megváltják azzal, hogy őket a tökéletességre törekvő, az organikusokat kiirtani szándékozó gépfajjá alakítja. Mintha azzal akarnánk megmenteni egy fát a fejszétől, hogy egy nagyobb fejszével kivágjuk, majd abból egy nagy fejsze nyelét elkészítjük, hogy újabb fákat mentsünk meg vele a kisebb fejszéktől. Teljesen logikus elképzelés.

- Sajnos ezzel együtt felmerül egy kérdés: kik vagy mik döntötték el, hogy a gépfajjá való alakulás (erőszakos alakítás) a jobb az organikusoknak, hogy ez a tökéletesség.

2) A Katalizátor kölyök váltig állítja, hogy az organikusok és a gépek mocskosul nem tudnak megmaradni egymás mellett, és természetesen egy ilyen összetűzésnek csak és kizárólag egyetlen forgatókönyve lehet: a gépek kiirtják az organikusokat. A problematika adott, a játékban van olyan verzió, hogy a geth és a quarian faj baromira összemelegszik, és olyan verzió is, amiben a getheket tokkal, vonóval kiirtják. Három lehetőségből kettő cáfolja meg a kiskrapek eszmefuttatását, és még ott van EDI is, aki alapjáraton és az egybesüléses végkifejlet esetén is összemelegszik Jokerrel. De Shepard, aki eddig mindenkinek beszólt, még véletlen sem hozná fel a kölyöknek, hogy: "te figyelj, ez szép és jó, csak én k*rvára mást tapasztaltam. Ha kinézel a panorámaablakon, láthatod, hogy a flottánkat nem kevés szintetikus támogatja, és aztán még rádión EDI-t is feltárcsázhatom neked."

- Újabb kérdés merül fel tehát: Shepard miért nem próbálja meg egy paragorn vagy renegate, vagy csak szimpla keresztkérdéssel megfogni a mindenható kistestvért?

3) Az SSV Normandy SR2 a reléközi űrben. Hogyan került oda? Mit keres ott egyáltalán? Eleve úgy mentek el ebbe a csatába, hogy vagy győznek, vagy mind megdöglenek. Jokerre eddig sem volt jellemző a megfutamodás, hiszen ő az, aki még akkor sem akarta elhagyni a helyét, amikor az első Normandy szétesett a törékeny segge alatt. Most meg hirtelen lelép a csatából, pláne azelőtt, hogy kiderült: győztek vagy vesztettek. Csak úgy. Éppen olyanja van. Eszébe jutott, hogy nem tette ki a macskakaját. De persze előtte felszedte a csapattársakat, mert a lezuhanás után (az én esetemben) EDI, Javik és Ashley ott voltak, márpedig ők azelőtt a bolygón dekkoltak. Persze mindezt úgy, hogy Shepardnak oda sem szóltak, nemhogy segítettek volna neki valamit. Mondjuk elvonni a Destroyer tüzét Shep bácsiról, vagy bármi. Nem, csak felkapta a csapatot aztán uzsgyi haza macskát etetni.

- Szóval a Normandy a fedélzetén a Földre küldött csapattal mit keresett a reléközti űrben?

4) A Normandy kibírja, ha a reléközti űrben szétrobban a hajtóműve. Persze korábban már attól kényszerszállást kellett végrehajtania, hogy a közelében felrobbant a Begyűjtők hajója. Ráadásul Adams elmondja a játék alatt, hogy a reaktora baromira érzékeny.

- A Normandy hirtelen hogyan lett ilyen ellenálló?

5) A Normandy tök random menekül a mindent elpuszíttó kék/zöld/piros sugár elől (ami elől már azelőtt lelépett, hogy Joker tudta volna: lesz ilyen), majd amikor az út X szakaszán eléri, pont egy a jövőbeli emberiségnek megfelelő bolygó mellett zuhannak vissza normál térbe, és ott még képesek úgy landolni hajtómű nélkül, hogy senkinek semmi baja.

- Na ezt hogyan?

6) Ha az igazán tuti pozitív végét kapjuk meg a játéknak (amivel az a gond, hogy amúgy a renegate nagy döntés esetén jön csak elő), akkor Shepard fellélegzik Londonban a romok között. Vegyük ezt át! Eme döntés esetén a Fellegvár leadja az ultimate lövést, majd felrobban. Shepard ekkor a Fellegvár és a Crucible közt tartózkodik, a Fellegvár csúcsán. És túléli úgy, hogy már a páncél is lerohadt róla. Korábban teljes harci díszben az SSV Normandy SR1 felrobbanását sem élte túl, pedig az a bumm valószínűleg pár megatonnával kisebb volt, és nem is a közepén állt, mivel a robbanás előtt a lyukon át kisodródott a hajóból az űrbe. És ezután Shep bácsi még belépett a Föld légkörébe, átzuhant komolyabb égési sérülések nélkül és épségben landolt London utcáin. Ahaaaaaa!!! Na és akkor még toldjuk meg egy icurka picurkát a dolgot: a kiskrapek azt mondja, hogy a Kaszások kinyírásának választása esetén Shepard implantjai is bemondják az unalmast, ő is meghal. Akkor a mindenható entitás tévedett? Ez esetben élnék a reklamáció panaszával a Kaszásokról és a megoldásairól alkotott nézetei kapcsán.

- Kell itt valamit is kérdezni?

 

Aztán nézzük az apróbb furcsaságokat:

- Shepard fegyvere kifogyhatatlanná, ráadásul olyan erőssé vált Harbinger lézershoja után, hogy három lövésből - mindennemű lőszerboost nélkül - kinyírható vele egy marauder.

- Érdekes, hogy csak Shepard égett meg, Anderson és a többi hulla sértetlen.

- Az Illusive Man a semmiből ugrik elő. Anderson meg ahhoz képest, hogy Shepard után érkezett, előbb ért oda a konzolhoz, pedig jól láthatóan csak egy út vezetett oda.

- A társaink hová lettek? Elmentek piknikezni? (Bár a youtube-on van egy kivágott jelenet, amiben ők meghalnak, de hát ez ki lett ugye vágva.)

- Anderson haverja, az az őrnagy azt mondja, mindenki meghalt. Akkor Anderson hogyan került fel a Fellegvárba?

- Shepard egész jól bírja a nyílt űrt.

- Nincs végső bossfight, mi több, a játék legvége, az epikusnak szánt, katarzist elérni kívánó vég valójában tíz perc minimális beavatkozást (játékot) biztosító átvezető videó.

 

Végül a számomra a legbosszantóbb. Oké, nincs teljes happy end, nem tetszik, mert én azt szeretem, ráadásul az ME1-2 is azzal zárult. De itt egyáltalán nincs semmiféle happy end. Minden vég esetén a Kaszások nyernek.

Shepardé az uralom: a Kaszások megmaradnak, vagyis bármikor újrakezdhetik a ciklust.

Elpusztultak a Kaszások: ez jól hangzik, míg bele nem gondolunk abba az apróságba (ami amúgy mindhárom esetben fenn áll), hogy elpusztultak a relék. Vagyis annyi a csillagközi utazás lehetőségének. Vagyis mindenki ott maradt bezárva a naprendszerébe. A miénk esetében itt van egy elpusztított Föld, egy elpusztított Hold és Mars, egy halom felrobbant űrállomás, űrhajó és több százezer más fajú lény, akik még egymás kajáját sem tudják megenni. A kolóniák is el vannak vágva mástól, a legtöbb faj anyabolygóját amúgy is lezúzták a Kaszások. Szóval ki szavaz a tömeges kipusztulásra?

Egyesülés: a Kaszások alapjáraton ezt akarták. Reapers win!

 

Aztán a végek közti különbségek. Bár az ME1-2 esetében a sztori valóban kötött volt, azért az nagy különbség volt az ME2 esetében, hogy a legrosszabb esetben mindenki meghalt, még Shepard is, a legjobb esetben pedig mindenki életben maradt. A vége videó alaposan eltért. Ezek a döntések pláne kihatnak az ME3-ra, és ott bizony már nagyon nagyok a különbségek. Elvesznek küldetések, máshogy alakulnak egyes események, és aminek elméletileg számítani kéne, kevesebb pontot kapunk, ha az ME1-2-ben rossz döntéseket hozunk. Csak sajnos ez nem így van. A különbségek ugyanis nem igazán léteznek. Érdemes megnézni a videóf ájlokat a játék könyvtárában (korábban le is írtam őket). A két legalapvetőbb különbség: a Big Ben sorsa és a szuperlézer színe. Meg az egyik végben minden kipusztul, illetve egyes szkenáriókban a Fellegvár a Kaszásokkal együtt megmarad. Puff neki! Ja, meg Shepard életben maradhat azon a fent ecsetelt csodálatos módon.

Itt nincs megnyugtató, minden kérdést elvarró lezárás, és a döntésünk csak pár apróságban nyilvánul meg, amit tovább ront a relék elpusztítása. Mert....

 

És ami végképp nem tetszik: a relék felrobbantásával eltörölték a Mass Effect univerzumot. Köszi szépen Bioware! Innentől nincs értelme miről beszélni, hiszen nincs jövője ennek az univerzumnak. A döntésünk minden esetben ezt eredményezi, akkor meg?

 

Na, szóval csak ezen van kiakadva a nép.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem. Szerintem ha lett volna egy epic-hősies befejezés mindenki örülne magának. Én eddig a negativ bejegyzések túlnyomó többéségénél azt éreztem hogy igazán azt sajnálja a user hogy nem lehetett ő a

 

 

galaxis megmentője. Lásd példának misi beírását alattad.

 

1, Mármint nem az organikus életet kiirtani akaró gépfajt hoztak létre hanem csak a túlfejletteket. Amikor 50 ezer éve kinyirták a prothean-okat akkor már egész komplett kis civilizációt hoztak létre az emberek. Nyilván lehetnek olyan fajok amik évmilliók óta elvannak csak nem vágynak űrutazásra: nekik felteszem semmi bajuk és ők például a szó minden értelmében meg vannak óvva.

2, Ennek kapcsán alább leírtam amit gondolok: azért mert mi nem látjuk attól még igaza lehet. Mi lehet, hogy azt gondoljuk hogy ha már egyszer kifeküdtem egy náthát akkor mindig elleszek én, nem kell félni a virusoktól aztán lehet hogy nincs igazam. Szerintem se elegáns, ahogy lentebb irtam. Kicsit kalapból hirtelen előkapott, de azt nem látom be, hogy mitől húzná át a gondolatmenetet az, hogy eddig MÉG nem rendeztek galaxis méretű népirtást az AI-k. Ha a Reapereknek tényleg ezek az inditékaik, akkor eleve logikus hogy még akkor jönnek amikor még orvosolni lehet a problémát és nem akkro amikor a probléma már terjed, tehát amikor feltűnnek még nincs AI-féle vérengzés.

Shepard-nek erre tényleg rákéne kérdeznie. Ez jogos.

3, Mennyi idő telt el Shepard Földi fellézerezése és a magához térése között? Itt tényleg van egy lyuk, de nem betapaszthatatlan. De tény, hogy ezen például látszik az összecsapottság, vagy a DLC fikszáció.

4, Nem értek hozzá, hogy a reléközi űrben kivel mi történhet ha felrobban egy relé, ugyhogy ebben nem vagyok kompetens.

5, Gondolom ez lenne a szomorú végben a happy end :D

6, Még nem láttam, de azt olvasta hogy semmi nem utal rá, hogy Londonban ébred fel. Majd akkor akarom megnézni ha aktiváltam ezt a verziót.

 

A relék felrobbanása egyébként miért ekkora tragédia? Már nem a világ számára, mert nekik sz*pás, hanem mint játékosnak neked? Csak mert a befejezésben nekem ez például tetszett.

 

Egyébként megjegyzem az első rész epikussága után a második rész befejezése nekem nagyobb csalódás volt. Ott a főellenség ráadásul hülyén is néz ki.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én végig azt éreztem az összes ME játék alatt (evindens - különösen a 3. rész alatt) hogy mivel ez egy óriási dráma (és igen, én elsősorban drámaként kezeltem csak aztán sci-fiként) nem, egyszerűen nem lehet happy end a vége... ebben majdhogynem teljesen biztos voltam már a 2. rész végén. Bejött.

 

És igen, sajnos logikátlanság az akad (bár mibe nem?) de akkora élményt hagyott maga után az egész, hogy a logikátlanságokon nem rugózom szinte egyáltalán. Mondjuk ettől még ott vannak...

 

Ennek elleére Dzséjt én úgy tudom, hogy biza jönni fog az a fránya 4. rész. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a 3. rész megjelenése előtt volt egy olyan kijelentés a Bioware részéről, hogy a 3. rész mentéseit érdemes lesz megtartani. Ezt elmondták az 1. és 2. részről is. Én ebből arra következtetek, hogy kiadnak egy DLC-t, amiben megkapjuk a rendes befejezést, majd bejelentik a folytatást. Szóval fölösleges ez a lázongás mert 100%, hogy nem ez a valódi befejezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem ismerem a Mass Effectet, de rettenetesen szánalmas amit a rajongók művelnek. A legfontosabb hogy semmi, ismétlem semmi joguk

hogyan fejeződik be a játék. Ezt kitalálták a játékfejlesztők és ez így van és el kell fogadni. Jó hogy nem fikáztuk volna a Crysis 2 befejezését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit olyan, mintha megnéznék egy filmet, amire azt mondom, hogy bitang zseniális, de az utolsó 2 perce nem tetszett és most megyek verni a pénztárnál az asztalt, hogy adják vissza a pénzemet vagy petíciót indítok és aláírást gyűjtök, hogy a csúnya rossz és köcsög rendező módosítsa a film végét, mert az nekem fene nagy hatalommal és önérzettel rendelkező nézőnek rohadtul nem tetszett.

 

A Mass Effect 3 ergo a Mass Effect trilógia végének (mely trilógia egy ritka igényes és fantasztikusan megkoreografált MŰALKOTÁS) ilyetén hisztériázlása egyenlő az alkotói és művészi szabadság létének megkérdőjelezésével.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit olyan, mintha megnéznék egy filmet, amire azt mondom, hogy bitang zseniális, de az utolsó 2 perce nem tetszett és most megyek verni a pénztárnál az asztalt, hogy adják vissza a pénzemet vagy petíciót indítok és aláírást gyűjtök, hogy a csúnya rossz és köcsög rendező módosítsa a film végét, mert az nekem fene nagy hatalommal és önérzettel rendelkező nézőnek rohadtul nem tetszett.

 

A Mass Effect 3 ergo a Mass Effect trilógia végének (mely trilógia egy ritka igényes és fantasztikusan megkoreografált MŰALKOTÁS) ilyetén hisztériázása egyenlő az alkotói és művészi szabadság létének megkérdőjelezésével.

 

Pontosan. Jó hogy nem laikus rajongók mondják meg mi legyen a vége egy műnek. Az lesz amit az alkotók kitaláltak, a vevőknek meg csend legyen. Ilyen egyszerű. És ez a helyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem. Szerintem ha lett volna egy epic-hősies befejezés mindenki örülne magának. Én eddig a negativ bejegyzések túlnyomó többéségénél azt éreztem hogy igazán azt sajnálja a user hogy nem lehetett ő a

 

 

galaxis megmentője. Lásd példának misi beírását alattad.

 

1, Mármint nem az organikus életet kiirtani akaró gépfajt hoztak létre hanem csak a túlfejletteket. Amikor 50 ezer éve kinyirták a prothean-okat akkor már egész komplett kis civilizációt hoztak létre az emberek. Nyilván lehetnek olyan fajok amik évmilliók óta elvannak csak nem vágynak űrutazásra: nekik felteszem semmi bajuk és ők például a szó minden értelmében meg vannak óvva.

2, Ennek kapcsán alább leírtam amit gondolok: azért mert mi nem látjuk attól még igaza lehet. Mi lehet, hogy azt gondoljuk hogy ha már egyszer kifeküdtem egy náthát akkor mindig elleszek én, nem kell félni a virusoktól aztán lehet hogy nincs igazam. Szerintem se elegáns, ahogy lentebb irtam. Kicsit kalapból hirtelen előkapott, de azt nem látom be, hogy mitől húzná át a gondolatmenetet az, hogy eddig MÉG nem rendeztek galaxis méretű népirtást az AI-k. Ha a Reapereknek tényleg ezek az inditékaik, akkor eleve logikus hogy még akkor jönnek amikor még orvosolni lehet a problémát és nem akkro amikor a probléma már terjed, tehát amikor feltűnnek még nincs AI-féle vérengzés.

Shepard-nek erre tényleg rákéne kérdeznie. Ez jogos.

3, Mennyi idő telt el Shepard Földi fellézerezése és a magához térése között? Itt tényleg van egy lyuk, de nem betapaszthatatlan. De tény, hogy ezen például látszik az összecsapottság, vagy a DLC fikszáció.

4, Nem értek hozzá, hogy a reléközi űrben kivel mi történhet ha felrobban egy relé, ugyhogy ebben nem vagyok kompetens.

5, Gondolom ez lenne a szomorú végben a happy end :D

6, Még nem láttam, de azt olvasta hogy semmi nem utal rá, hogy Londonban ébred fel. Majd akkor akarom megnézni ha aktiváltam ezt a verziót.

 

A relék felrobbanása egyébként miért ekkora tragédia? Már nem a világ számára, mert nekik sz*pás, hanem mint játékosnak neked? Csak mert a befejezésben nekem ez például tetszett.

 

Egyébként megjegyzem az első rész epikussága után a második rész befejezése nekem nagyobb csalódás volt. Ott a főellenség ráadásul hülyén is néz ki.

 

 

1) Pedig ezzel kapcsolatban is van némi önellentmondás, mert kezdetben tényleg arról beszél, hogy csak a fejlett fajokat nyúvasztják meg, de a végső nagy döntés már minden organikusra hat. Ráadásul, az egészben ott van az, amit még Sovereign mondott az első részben: minden faj eljut oda, hogy szálka legyen a Kaszások körme alatt. Mert pont a Kaszások akarják így. Ha egy civilizáció eljut az űrutazás korába, fel fogja fedezni a naprendszerébe lévő relét, és innentől mindenképpen eljut arra a szintre, hogy a Kaszások ki akarják irtani.

2) De nem ez az egyetlen lehetséges végkimenetel. Az egész olyan, hogy tarkón lövöm a gyerekem két éves korában, attól tartva, hogy majd hét éves korában véletlen megtalálja a pisztolyom és főbe lövi magát. Nonszensz! Ez is egy lehetőség, persze, de ez a köcsög kölyök kimondja: csak ez az egy lehetőség létezik, kizárt, hogy valami más beteljesüljön. Pedig pont az ME3 a bizonyíték rá, hogy más forgatókönyv is létezik. Mi több, a kölyök azt mondja, hogy mindig az alkotás fordul az alkotója ellen, vagyis a gépek az organikusok ellen. Megint egy elem, amiben téved, mivel a quarianok fordultak a gethek ellen, nem fordítva. És a gethek voltak azok, akik a békét keresték, míg a quarianok 4:1 arányban háborúzni akartak. Szóval a kölyök minden téren tévedett, és erre a tévedésre alapozva ezernyi civilizációt pusztítottak már ki a Kaszások. Meg sem adva a lehetőséget, hogy másfelé menjen a dolog magától. És mindezt Shepard szó nélkül elfogadja, holott eddig a Kaszások minden kijelentésével szembe ment.

Ráadásul, mint játékos, én személy szerint még szemen köpve is érzem magam. Két részen át szenvedtem azzal, hogy a getheket összehozzam a quarianokkal, az egész ME3-on át szórakoztam azzal, hogy EDI-ből jó gépkislányt csináljak. Mindezt azért, hogy aztán bejelentsél: ha a neked tetsző végkifejleted választod, akkor mindezt a semmiért csináltad. Persze érthető, a döntésnek így súlya van, csak közben azt érzem, hogy akkor hiába szenvedtem és itt a paragornoskodással. Következőben kiirtatom az eretnekeket, aztán lelövöm Légiót, a quarianokkal meg kiirtatom a getheket. Végül EDI-t minden kérdezősködéskor elküldöm a szintetikus búsba, mert minek szenvedjek vele? Vagy válasszam az egyik olyan végkimenetelt, amivel még annyira sem tudok megelégedni, mint a harmadikkal? Nem érzem, hogy én, mint öt éven át hűséges játékos, kifizettem X ezer forintot, kincsként őrizgettem a mentéseimet, megkapnám a várt jutalmamat.

De még ezt az egészet le is nyelném, ha legalább Shepard vitáznak a Katalizátorral. De nem, szó nélkül hagyja az egészet. És ez a legnagyobb baj.

3) Nem tudni.

4) Ahhoz szerintem nem kell reléfizikusnak lenni, hogy tudjuk: ha egy repülőnek felrobban a hajtóműve (márpedig a Normandy-nak felrobbant mind a négy hajtóműve), az a repülő darabokban ér földet, de legalábbis átmegy nyeletlen balta üzemmódba, ami garantálja, hogy ha máskor nem, a földet éréskor elemeire szakad.

5) Attól még tökéletesen értelmetlen, és legalább akkora baromság is.

6) Arra tényleg nem, hogy Londonban, de az biztos, hogy a Földön van. Lehet London, Vacouver, de akár Budapest is, az tény. A Fellegvárban viszont tuti nincs, mivel az a rész, ahol ő tartózkodott, kozmikus porrá változott. Vagyis a Torony, a Prezidium, a Crucible. Egyedül a szárnyak úszták meg, de ugye Shepard nem ott volt. Tehát Shepard mindenképpen átvészelte a Fellegvár felrobbanását, és lekerült a Földre. Ez mondjuk még úgy magyarázható lenne, ha visszaszaladt a transzport sugárhoz. Csak az utolsó videók ugye azt mutatják, hogy A) megfogja a fluxuskondenzátorokat és elpárolog. B) Beveti magát a sugárba és elpárolog. C) Szétlövi a vacakot és azzal együtt felrobban.

 

A relék felrobbanása két okból teszi tönkre a dolgot. Az első, amit írtam, hogy amilyen helyzetben otthagytuk a galaxist, a csillagközi utazástól megfosztott lakók ott döglenek meg, ahol vannak. Nagyon kevés olyan terület maradt, amire azt mondanám, hogy a relék hiányában túlélik. A Föld, Tessia, Tuchanka, ezek semmiképpen sincsenek a listán.

A másik, hogy a Mass Effect kifejezés a reléket jelenti. A relék a címszereplők. Ezek mindig is kulcsszerepet játszottak az ME történetben (ME1: Mú Relé, Fellegvár; ME2 Omega Relé, Alfa Relé; ME3 Fellegvár, az összes többi relé), a kivonásukkal olyan lesz a többi Mass Effect játék, mint egy Stargate sorozat csillagkapuk nélkül.

Ráadásul ez esetben az univerzumot alaposan át is alakították, szóval a következő Mass Effect játékban még csak ismerős elemmel sem találkozhatunk, amire azt mondanám, hogy ez Mass Effect. Max. nyomokban ME-t is fog tartalmazni.

 

Plusz, azt említettem, hogy a Fellegvár elmozdítása is egy baromi nagy kérdőjel? Mi történt a rajta élőkkel (akikért annyit szenvedtünk)?

 

 

Bár nem ismerem a Mass Effectet, de rettenetesen szánalmas amit a rajongók művelnek. A legfontosabb hogy semmi, ismétlem semmi joguk

hogyan fejeződik be a játék. Ezt kitalálták a játékfejlesztők és ez így van és el kell fogadni. Jó hogy nem fikáztuk volna a Crysis 2 befejezését.

Az a baj, hogy a Crysis 2 vége remek, sőt, kiváló. De megpróbálom leírni, hogy miért van ez a csalódottság: képzeld el, hogy a Star Wars befejeződik az ep3-mal ott, hogy Anakin előveszi a kardját Palpatine irodájában, amikor az felfedi, hogy ő Darth Sidious. Persze mindezt nem a megszokott, egymásra logikusan épülő jelenetekkel, hanem úgy, hogy Obi-Wan Palpatine-nak tesz jelentést, Anakint Amidala küldi a kancellárhoz az apartmanjukból, és Yoda a Millennium Falconról holotelefonál Coruscantra. És mindezek után a végefőcím végén láthatod tíz másodpercre, amint Darth Vader mellkaspaneljén kigyulladnak a fények. Kimaradtak olyan dolgok, mint logika; válaszok a kérdésekre; levezetése, búcsúja egy grandiózus trilógiának. Te ezután nem akadtál volna ki? Letudnád azzal, hogy ez volt Lucas alkotói szabadsága. Mert itt nem azzal van baj, hogy nincs egy nagy happy end, hanem azzal, hogy ahhoz képest, hogy ez egy játék, az utolsó tíz percben nem hagynak játszani. Hogy nincs benne logika, hogy akkora lyukak vannak benne, hogy rossz ránézni és, hogy a befejezés több kérdést vet fel itt a végén, mint az első rész az elején. Ezt nem befejezték, ezt abbahagyták, kidobták, "nesze barom, neked ez így is jó, fizesd ki szépen, aztán kussolj" alapon.

 

Kicsit olyan, mintha megnéznék egy filmet, amire azt mondom, hogy bitang zseniális, de az utolsó 2 perce nem tetszett és most megyek verni a pénztárnál az asztalt, hogy adják vissza a pénzemet vagy petíciót indítok és aláírást gyűjtök, hogy a csúnya rossz és köcsög rendező módosítsa a film végét, mert az nekem fene nagy hatalommal és önérzettel rendelkező nézőnek rohadtul nem tetszett.

 

A Mass Effect 3 ergo a Mass Effect trilógia végének (mely trilógia egy ritka igényes és fantasztikusan megkoreografált MŰALKOTÁS) ilyetén hisztériázlása egyenlő az alkotói és művészi szabadság létének megkérdőjelezésével.

Csak éppen míg egy filmért kiadók ezer forintot, ezért már vagy ötvenet adtam ki, a többiről nem beszélve, öt évig voltam hűséges hozzá, ezután pedig megérdemelném, hogy a végén elégedetten dőljek hátra.

És azért azt, hogy valamit elb*sznak ne keverjük össze az alkotói szabadsággal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap felröppent egy pletyka, hogy a Crystal Dynamics szeretné feltámasztani a Legacy of Kain sorozatot.

Ha hihetünk a pletykáknak, akkor idén jön egy bejelentés a játékról.

Személy szerint nagyon örülnék egy új résznek. Végre kapnánk egy igényes vámpírtörténetet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, nem tudom láttátok-e már

Én az előbb néztem meg. Elképzelhetőnek tartom hogy olyasmi lehet a helyzet. Ha nem úgy van ahogy a videóban szerepel akkor max én is indoktrinálódtam. :D Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hirtelen megfordult a fejemben tőle hogy valamikor le kéne már játszanom az előzőeket.

 

 

A 2.-ikat kihagyhatod. Baromi unalmas. Az egész abból áll hogy dzsippel mész valahova ott kinyírsz mindenkit és akit útközben kinyírtál visszafele újratermelődnek. Az első viszont fenomenális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én nem szoktam ilyen "nagy kaliberű" játékokkal játszani mint Ti, sőt egyáltalán nem is szoktam, de mint grafikus, nekem a tegnap kijött Rayman Origins maga a mennyország. Annyira csodaszép látványa van, és nagyon szerettem az előzőeket, hogy ezt muszáj volt kipróbálnom, és nem csalódtam. :)

http://www.youtube.com/watch?v=6F2BVNaX2No

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ME3 ending érdekesség:

 

 

Egy fórumon olvastam ezt az érdekességet. Kíváncsi vagyok, hogy milyen végkifejlete lesz ennek az egésznek.

 

dragonsan

 

megint találtak valami érdekeset a játékfájlok között,elvileg a bolygón amin leszáll a normandy,a növénytextúrák nevei pl dream kezdetűek.Ennyi infóból elképzelhető lenne persze,hogy csak a másik 3 álomhoz készített textúrákat használták újra,de mivel ezek rikító zöldek...

(vagy szimplán hülye neveket adtak)

http://img804.imageshack.us/img804/8789/bsnforumproofofitviaumo.png

http://img13.imageshack.us/img13/7012/exportedtexture.png

 

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alan Wake ... emberek, ez egy írtó jó játék. Nagyon tetszik mind a történet, mind a játék felépítése. Egy zseni volt, aki szorgalmazta a játék PC-re portolását (egyébként egy 2010-es konzol túlélő horrorról van szó).

 

Mass Effect 3 ezt valóban meg kell vennem eredetiben. Sírva fakadok, ha nem teszem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alan Wake ... emberek, ez egy írtó jó játék. Nagyon tetszik mind a történet, mind a játék felépítése. Egy zseni volt, aki szorgalmazta a játék PC-re portolását (egyébként egy 2010-es konzol túlélő horrorról van szó).

 

Főleg hogy eredetileg PC-re is ugyanakkor jött volna (4 magos procik tudását demonstrálandó), amikor XBox-ra, csak a 360-as verziót kiadó Microsoft beszólt, aztán várhattunk... amúgy tényleg remek darab, mondjuk a harcrendszert eléggé szokni kell, de ötletes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban szokást igényelt, de hamar kézre állt. A játék atmoszférája kiváló. Az epizódos történetvezetés epizód elejei visszatekintésekkel pedig egyenesen parádés. Le a kalappal. A történet meg, hát még csak most kezdtem bele a 3. epizódba, de rohadtul érdekel, hogy mi lesz a vége. A para faktor pedig elég magas :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban szokást igényelt, de hamar kézre állt. A játék atmoszférája kiváló. Az epizódos történetvezetés epizód elejei visszatekintésekkel pedig egyenesen parádés. Le a kalappal. A történet meg, hát még csak most kezdtem bele a 3. epizódba, de rohadtul érdekel, hogy mi lesz a vége. A para faktor pedig elég magas :)

 

A sorozatjelleg az nekem is nagyon bejön, egyszerűen úgy érzi magát az ember amikor egy évadot darál :D A para szerintem annyira nem vészes (pl. egy Silent Hill-hez képest, de az egy másik iskola eleve), de az alaphangulat valóban zseniális. Vagy egy szomorkás, borongó zamata az egésznek, ami többé teszi mint egy sima horrorjáték. Én éppen az ötödik fejezetet nyúzom, alakul a dolog, alakul :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.