Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt: Jó játékot kívánok neked. Értem a szitut.

Már pörög, de most vacsizok, addig gyorsan benéztem ide. :)

Masszív Doctor Who utalás, masszív Star Trek utalás (Star Warsba még nem futottam, de tuti lesz, az előzőekben is volt), szereplők a Chuckból, hát nem csoda, hogy imádom én ezt a Mass Effectet? :D

Az "új" Normandy SR-2 nagyon pöpec, bár nekem jobban tetszett a Cerberus kivitel, a Szövetség valamiért spórol a villanyszámlán. :) Első nagy "hűbazmeg" pillanat a Fellegvárban volt, mikor a kórházban kinéztem az ablakon. Hát beleszédültem. Mármint szó szerint, ezeken az ablakokon tériszonyos ne pillantson ki... Na, a káposzta elfogyott, a tejet megittam, megyek is vissza, megmentem a turianok csontos valagát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már pörög, de most vacsizok, addig gyorsan benéztem ide. :)

Masszív Doctor Who utalás, masszív Star Trek utalás (Star Warsba még nem futottam, de tuti lesz, az előzőekben is volt), szereplők a Chuckból, hát nem csoda, hogy imádom én ezt a Mass Effectet? :D

Az "új" Normandy SR-2 nagyon pöpec, bár nekem jobban tetszett a Cerberus kivitel, a Szövetség valamiért spórol a villanyszámlán. :) Első nagy "hűbazmeg" pillanat a Fellegvárban volt, mikor a kórházban kinéztem az ablakon. Hát beleszédültem. Mármint szó szerint, ezeken az ablakokon tériszonyos ne pillantson ki... Na, a káposzta elfogyott, a tejet megittam, megyek is vissza, megmentem a turianok csontos valagát.

 

 

Ugye az csak vicc hogy a tejet megittad? Nem inkább a sört?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye az csak vicc hogy a tejet megittad? Nem inkább a sört?

Tudom, tudom, eretnekség, de a káposzta mellé valahogy nálam nem fekszik a sör. :)

 

Nagyon jó játék, de meg kell emésszem a végét, valahogy nem erre számítottam. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz az ME univerzummal ezek után... :hmm:

Az a jó, ha olyan, amire nem számítasz. :) Így is bejött az, amire már a második rész nagyjából eleje óta számítottam.

 

A Kaszásokat csak egy zsákból előhúzott szuperfegyverrel lehet legyőzni. Most komolyan, volt valaki, aki erre nem számított már két résszel ezelőtt?

 

Ami eddig picit negatívum, az a fegyverek hangjának megváltoztatása. A régiek jobban szóltak, ez az új fura. Viszont hatalmas, hogy keresztezték az első rész túlmelegedését a második rész hőbetét cseréjével. Más negatívum egyelőre nemigen van. Talán még az, hogy már nincsenek leszállás és felszállás animációk, bár az csak az ME1-es formában volt jó, az ME2-ben kicsit hülyén nézett ki, hogy minden visszatéréskor felszállt a Normandy.

 

És KEI-9 k*rva aranyos!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami eddig picit negatívum, az a fegyverek hangjának megváltoztatása. A régiek jobban szóltak, ez az új fura.

Engem az irányjelző idegesít fel nagyon. Már lassan ott tartok hogy figyelmen kívül hagyom mert anélkül is megtalálnám amire mutat. Plusz a Normandy liftezése se bejövős. Bár ha teleportálásnak fogom fel akkor máris elfogadhatóbb.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az "új" Normandy SR-2 nagyon pöpec, bár nekem jobban tetszett a Cerberus kivitel, a Szövetség valamiért spórol a villanyszámlán. :)

És igen, tényleg :D Csak néztem mi ez a tök sötét a hajón. Egyébként még "csak" négy és fél órája tolom, tehát felteszem még eléggé az elején vagyok, de eddig nagyon tetszik. Az akciók szerintem sokkal jobbak - változatosabbak, a köztük lévő kapcsoló-keresés kellemes szinesítő elem, a hackelések elhagyását nagyon dijazom. Ahogy azt is, hogy megváltozott az űrrepűlős rész is és egy csillagrendszerben repkedve is észnél kell lenni nehogy elkapjanak a kaszások. Végre van izmos főszál is. Nekem a második részben a főszál is inkább tűnt egy nagyon massziv mellékszállnak. Most tényleg óriási a tét. Szóval eddig le a kalappal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És igen, tényleg :D Csak néztem mi ez a tök sötét a hajón. Egyébként még "csak" négy és fél órája tolom, tehát felteszem még eléggé az elején vagyok, de eddig nagyon tetszik. Az akciók szerintem sokkal jobbak - változatosabbak, a köztük lévő kapcsoló-keresés kellemes szinesítő elem, a hackelések elhagyását nagyon dijazom. Ahogy azt is, hogy megváltozott az űrrepűlős rész is és egy csillagrendszerben repkedve is észnél kell lenni nehogy elkapjanak a kaszások. Végre van izmos főszál is. Nekem a második részben a főszál is inkább tűnt egy nagyon massziv mellékszállnak. Most tényleg óriási a tét. Szóval eddig le a kalappal.

Az űrrepülés tétre emelése (és a buznyák erőforrás gyűjtögetés végre sikeres kivitelezése), és a hackelések elhagyását én is díjazom. De ami a legjobb, amit mindig is elsőrendűen szerettem a Mass Effect játékokban, az a karakterekkel való kapcsolattartás. Ez egy új szint, amit az ME3 reprezentál. Nincs már "kalibrálnom kell" szöveg, majdnem mindenkinek van valami szava még a mellékküldetések után is, ráadásul végre nem ugyanott és ugyanabban a pozícióban találunk meg mindig mindenkit. Baromi állati, amikor egy karakter után át kell nézni az egész hajót, mert lehet, hogy lenn van a kilátófedélzeten és egy másik társunkkal BESZÉLGET!!! Él a játék! Élnek a szereplők. És ez csak a jéghegy csúcsa. Akkor estem le a székről, mikor a Fellegvárban találkoztam a legénységgel! :shocked: Kiszállnak, barátkoznak és...

 

Meghalnak. :( Az ME1 egyik legerősebb pillanata, mikor Kaiden/Ashley meghal. Az ME2-ben viszont nem volt ilyen tétje a játéknak, a túlélése a többieknek csak rajtunk állt. Egyedül Presley halt meg az "állandó" szereplők közül. Most viszont...

 

Ezt új spoilerbe teszem, mert már az ME3-hoz tartozik

 

Mordin, Thane, Kelly... MEGÖLTÉK KELLY-t!!! A Cerberus jobb, ha átöleli a Kaszásokat, mert az, amit Shepard tesz majd velük, semmi ahhoz, amit a Kaszások tennének velük. És ki tudja még, kit visz el a sors. Ezek közül egyedül Thane-re számítottam, az állapota miatt. Már az csoda, hogy az ME3-at egyáltalán megérte. De szép halála volt.

Viszont szerintem a végén Shepard is meg fog halni. Immár véglegesen... :para:

De végre kinyírhattuk azt a mocskos Udinát!

 

Összességében, momentán azt kell mondanom, ez egy zseniális játék, pedig a felét sem írtam le annak, ami eddig tetszik benne. Mondjuk nehéz is lenne a játék 90%-át felsorolni. :D

Arra viszont már nagyon kíváncsi vagyok, mi van az utolsó tíz percben, ami ennyire leveri a lámpát sok embernél. Biztos valami olyan, amitől és körbevigyorgom majd a fejem, ahogy ismerem magam. :cool:

Ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy leáll a reléhálózat. Az ME1-2-ben is fontos szerepet kaptak a történetben a relék (még jó, hisz a címszereplők :)).

 

Az elsőben ugye a Mu relét kajtattuk, majd kiderült, hogy valójában a Fellegvár is egy térközrelé, az ME2-ben pedig az Omega relén való átjutás volt a nagy kérdés, illetve az Alfa relé elpusztítása. Itt az ME3-ban pedig eddig egyáltalán nem foglalkoztak a relékkel. Szóval már történetmesélési szempontból is adja magát.

Az is biztos, hogy ez a csodafegyver helyhez kötött, vagy legalábbis nem annyira mobilis, hogy seperc alatt ki lehessen takarítani a Tejútrendszert. Márpedig a galaxis térkép és az események tanulsága szerint nem csak a Földön radáznak a Kaszások. Szerintem annyira nem tojtak be, hogy az utolsó nagy mérkőzésre mindenkit a Földhöz rendeljenek, szóval a fegyvernek valahogy máshogy kell kiiktatnia az egész Tejútban az összes Kaszást. Adja magát a relé-hálózat. Ráadásul az energiakérdést is megoldaná, hiszen valahol valamikor mondták is, hogy a Relék iszonyú energiát halmoznak fel mielőtt "kitörnek". Egy ilyen fegyver elsütése viszont elpusztítaná, de legalábbis lekapcsolná a reléket.

 

 

Engem az irányjelző idegesít fel nagyon. Már lassan ott tartok hogy figyelmen kívül hagyom mert anélkül is megtalálnám amire mutat. Plusz a Normandy liftezése se bejövős. Bár ha teleportálásnak fogom fel akkor máris elfogadhatóbb.

Pedig liftezés ez is, csak nem mutatják, megjegyzem, hála istennek. Egyik részben sem volt se lényeges, se értelme, viszont rohadt idegesítő volt. Most legalább ezzel nem húzzák az időt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig liftezés ez is, csak nem mutatják, megjegyzem, hála istennek. Egyik részben sem volt se lényeges, se értelme, viszont rohadt idegesítő volt. Most legalább ezzel nem húzzák az időt.

Mindig is úgy álltam hozzá hogy az liftezés Nem neveztem volna annak ha nem tudtam volna. A ki meg beszállás hiányával nekem olyan mintha nem is az lenne. Én nem sajnáltam volna rájuk a plusz időt. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor mi a gáz ha nem mindenki alkesz? Ne ítéljünk már ez alapján légyszi.

 

Csak poén volt. Ha valaki megiszik 2 sört az nem hinném hogy alkesz(remélem nem rám gondoltál ezzel a szóval). Dzséjt érti a poént. Söt a sört is szereti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig is úgy álltam hozzá hogy az liftezés Nem neveztem volna annak ha nem tudtam volna. A ki meg beszállás hiányával nekem olyan mintha nem is az lenne. Én nem sajnáltam volna rájuk a plusz időt.

Mondjuk annyit tényleg megcsinálhattak volna, hogy a liftbe és nem a liftajtóra teszik a gombot, mint a Fellegvárban, de én így sem sajnálom a liftezgetés hiányát. Sőt, azt kifejezetten tudom értékelni, hogy nem perceket kell várnom, míg betöltenek a Normandy egyes szintjei.

Amúgy a pályák baromi jók. A Föld laza felvezetés (azért ne nézzetek le az utcára, ilyen gagyi megoldást rég látott az embert, mint ami odalent zajlik...).

 

De amikor jönnek az olyan illusztris helyek, mint például Tuchanka romvárosa, na ott aztán elfeledjük, hogy valaha jártunk olyan pusztaságokban, mint Eden Prime (ami szintén meglátogatható lesz, csak még nem jártam ott, először letudom a lökött quarianokat), Noveria (szintén meglátogatható, bár elég rövid pálya), vagy Illum.

 

 

És akkor mi a gáz ha nem mindenki alkesz? Ne ítéljünk már ez alapján légyszi.

Csak azt tudnám, miért kell belekotyogni olyasmibe, amit nem is neked szólt, és az, akinek szólt, veled ellentétben megértette és replikázott rá. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk annyit tényleg megcsinálhattak volna, hogy a liftbe és nem a liftajtóra teszik a gombot, mint a Fellegvárban, de én így sem sajnálom a liftezgetés hiányát. Sőt, azt kifejezetten tudom értékelni, hogy nem perceket kell várnom, míg betöltenek a Normandy egyes szintjei.

Az a betöltögetés nekem sew hiányzik. Megfelelő az egyes szintek elérésének az ideje.

 

Amúgy a pályák baromi jók.
Rendesen odatették magukat a kreálók. Még a vízesések alját is frankón ki lehet venni a távolból.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, tegnap este már a Földet ostromoltam. Egek, ekkora űrcsatát sem mindennap lát az ember. Majdnem 100%-os haderővel futottam be, lestek is a Kaszások. Aztán jöttek a Kodyak kompok, befutottak a Makok, a gyalogság. És persze nehéz elmenni a dühös (de tényleg, baromi ideges) Shepard mellett. Vidám napjain is leszedett egy-két Kaszást, de most, hogy felhúzták, hát kérem... Van egy az egy ellen küzdelem, amikor kettő megy be, egy jön ki. És nem Shepard marad általában benn. :D

A sztori is érdekes, nem várt fordulatok akadnak bőséggel. Bár egy ponton érzek némi kidolgozatlanságot.

 

A Fellegvár áthelyezése a Föld mellé kicsit hirtelen volt. Hogy csinálták ezt a Kaszások? Hiszen a gondnokok már nem szolgálják őket, akkor hogyan irányították át? (Bár a Cerberus eleget ténykedett, de most igazán a Cerberusról sem tudom eldönteni, melyik térfélen játszik.) Meg mivel? Az maga egy térköz relé, relé utazott relén? És mi van a rajta élőkkel? Jó, mondjuk ez utóbbira lehet, hogy kapok választ, mikor feljutok.

 

Csak kár, hogy félbe kellett hagynom éjfélkor. De majd ma délután, meló után elkenem a kis Kaszások száját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én igazából még el sem kezdtem a játékot, de ha jól emlékszem akkor valahol (talán a GameStar oldalán) olvastam, hogy

 

 

a Shepard-trilógiának vége az ME3-al, de magának a Mass Effectnek nem lesz vége ezzel a résszel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én igazából még el sem kezdtem a játékot, de ha jól emlékszem akkor valahol (talán a GameStar oldalán) olvastam, hogy

 

 

a Shepard-trilógiának vége az ME3-al, de magának a Mass Effectnek nem lesz vége ezzel a résszel.

 

Befejeztem és a vége... Nos... Pfff... Nem anyázok, mert annyira nem rossz, sőt... Plusz van még két lehetséges megoldás. Ami egyértelműen nem tetszik, hogy a végét most egy utolsó nagy döntés dönti el, mint az ME1-ben., nem pedig az odavezető út, mint az ME2-ben. Így kvázi fölösleges újra végigjátszani a sztorit, csak azért, hogy megláthassuk a másik két végkimenetelt, elég visszatölteni az állást.

 

Én amúgy azt választottam, hogy resetelem a galaxist. A megoldás érdekes, de ez nagyjából azt jelenti, hogy eltöröltem a Mass Effect univerzumot.

De azért gratulálok magamnak, a tippjeim bejöttek. Ügyi vagyok, csak nem hittem, hogy egyszerre mind. :D

 

A lényeg, hogy még emésztgetnem kell, talán lesz még egy végigjátszás, hiszen sok(?) dolgot még nem fedeztem fel. Erős játék, annyi szent, karakterkezelés szintjén páratlan, de a vége az mindenképpen... üt. Jó vagy rossz értelemben, azt döntse el maga ki-ki vérmérséklete szerint.

Amúgy az biztos, hogy Mass Effect 4 lesz, ez csak Shepard utolsó kalandja volt, báááár...

Mindegy, DLC-k is lesznek, szóval az ME-nek nincs vége. De hogy hogyan tovább...???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem egy másik döntést is, nos... 90%-ban ugyanaz, mint az első. A harmadik döntés most jön majd.

Összességében úgy érzem, ennek a játéknak a végét elfelejtették megírni.

 

A Cerberus bázis lerohanásának kezdetétől rohadt nagy lyukak vannak a sztoriban. Ezernyi kérdés, zéró válasz, nyuszi a kalapból és kihagyott - amúgy logikusan következő - ziccerek teljes sora. Van egy olyan nagyon kellemetlen érzésem, hogy ezeket a lyukakat a Bioware/EA koprodukció DLC-kel szeretné betölteni.

 

 

Bomarr, jobbulást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt.. ezt több, mint valószínű.

 

 

... egyes teóriák szerint a játék végén látott befejezések csupán víziók, és majd egy DLC-ben lesz benne a rendes befejezés. Hát én nem tudom, amennyibe sajnos belefutottam a befejezését illetően azzal nekem az ég világon semmi bajom nincs. Én ezt eleve dráma - scifi játékként kezeltem, ahol nam arra gyúrnak, hogy happy end legyen a vége. Többen mondják, hogy LOST-hoz illetve BSG-hez hasonlít valamelyest a vége, ami vagy bejön az embernek vagy nem. Nos nekem a LOST úgy ahogy volt, bejött a végével együtt. Szóval ha valóban olyasmi én imádni fogom :D

 

 

Bomarr, mielőbbi gyógyulást! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ha láttad mindegyik befejezést, akkor itt egy kis érdekesség. :)

érdekes, de tényleg

Hát ez tényleg érdekes. A felirat mondjuk nekem is feltűnt, de a másik oldalra nem néztem át. Akkor a k*rva anyjukat. :D Tehát akkor most a Bioware konkrétan felcseszi a rajongók agyát és aztán előjönnek majd a végével? Mert akkor dobok egy pozitív és egy negatív hátast.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dei: Igen, ezt én is olvastam, és nagyon ötletes. Tisztára tetszene, ha...

ez állna fenn, mert lenne esély arra, hogy ennél egy sokkal jobb befejezést kapjunk, ugyanakkor dzséjt szavaival egyetértve elég negatív dolog lenne, ha egy DLC-ben kapnánk meg a valódi befejezést. De még így is jobb lenne ennél.

 

 

Dzséjt: Örülök, hogy te is hasonló véleményen vagy, mint én. Ezt a befejezést még nekem is szoknom kell erősen, ha jelenlegi állapotában marad.

 

De reménykedek, hogy egy DLC v. patch formájában kapunk valamit.

 

 

Jobbulást Bomarr! :)

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üzleti, még inkább PR fogásként azért nem sülne el rosszul. Megvezetik a rajongókat, jól felcseszik őket, aztán jön, amit szeretnének. Emlékezetessé tenné a dolgot, és a Bioware-tól sosem volt idegen a furcsa, de hatásos megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.