Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nyugodtan próbáld meg, hiszen nem mai darabok. Az első rész 2007-es (a PC-s változat 2008-as), a harmadik 2012-es és a gépigénye nem igazán változott az első rész óta (ugyanaz a motor maradt, csak kicsit tupíroztak a grafikán, de az optimalizálása nagyon jó). Szóval, ha csak nem egy tíz éves géped van, még akkor is simán futhat, akár max beállítások mellett is. Az elsőben konkrétan HD textúrák sincsenek - egy rajongói mód segedelmével lehet csak olyasmit tenni bele (ezúttal is újfent köszönet eme mód megmutatásáért Riddicknek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áh, nem hiszem, hogy megütné a laptopom a gépigény szintjét. Mondjuk nem alaplapra integrált a videókártya, úgyhogy akár még egy checkolást meg is érne.

 

Ha nem akarod "zsákba-macskába" megszerezni akkor ez az oldal jó segítség lehet:

 

http://www.systemrequirementslab.com

 

Persze megesett már, hogy ez is tévedett (a Witcher 3-at meg az AC:Unity-t elvileg nem tudhattam volna futtatni a videokártya miatt és mégis) , de a legtöbbször hasznosnak bizonyult.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi!

Azt írja, hogy minimumon és felette is elfut, de azért megnéztem a gépigényt, és ezek a gépem adatai:

 

Videó kártya: GeForce GT 630M (itt elbizonytalanodtam, mert GeForce 6800 GT-t vagy nagyobbat ír a gépigényhez)

Memória: 8 GB

CPU: Intel Core i3-3110M CPU @ 2,40 GHz (ide meg 2.4+GHZ Intelt kér, ha pluszot szó szerint kell érteni, akkor azt nem haladja meg az enyém.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, remek PS4 játékokra is sikerült időközben beruháznod?

Azóta is áldod a napot, hogy ilyen remek konzolt választottál? :) Nem csalódtál? :D

Pontosan :) Még mindig áll amit korábban írtam: míg az Xboxomat volt hogy hetekig vagy hónapokig be se kapcsoltam, a PS4-et napi szinten használom mivel remek "médiacenter"-ként üzemel. Netes videókat vagy a kedvenc honlapokat baromi kényelmesen el lehet róla érni.

 

Mostanában játszásra ritkábban használom és ha igen akkor is inkább indie vagy csak digitálisan elérhető címeket tolok. Biztos nagyon szórakoztató a Metal Gear Solid V vagy a Fallout 4 és minden gyengébb kritika ellenére bizonyára jól ellennék az AC: Syndicate-el is. De idő hiányában most szívesebben ülök le egyszerűbb játékok elé.

Amiket lemezesen megvettem egy se okozott csalódást. A tetszési sorrend most valahogy így néz ki:

 

8. God of War III

7. Star Wars: Battlefront 3

6. Disney Infinity 3.0

5. Dragon Age: Inquisition

4. Uncharted Collection (egyelőre a második rész közepén tartok)

3. Tomb Raider

2. Last of Us: Remastered Edition

1. Witcher 3

 

Digitális formában pedig ezeket vettem meg (itt most nem állítok tetszési sorrendet):

 

Star Wars: Racer Revenge - Egy régi PS2-es játék HD-s verziója. Nem valami szép de pár kör erejéig szórakoztató :)

Star Wars: Bounty Hounter - Ez is egy HD-s PS2 játék. Az ep.2 -immáron Legenda kategóriába tartozó- előzményeiről szól és Jango Fettel kell különféle küldetéseket teljesíteni. Jelenleg ez az egyik kedvenc

Star Wars: Jedi Starfighter - Hasonló felújítás eredménye mint a fentebbi címek. Egy jedi vadászgéppel lehet irtani a rosszfiúkat.

Super Star Wars - Az ep.4-hez készült régi Super Nintendo-s platformjáték PS4-es átirata. A '90-es években egy PC emulátoron már jópárszor kitoltam. Nosztalgikus volt újra végigvinni.

Brothers: A Tale of Two Sons - Egy kalandjáték amiben nem ölni kell hanem két testvért irányítva fejtörőket kell megoldani egy meseszép fantasy világban. A cél hogy gyógyszert szerezzünk haldokló apánknak. Nem túl derűs téma de nagyon jó hangulata van.

Metal Slug 3 - Anno az egyik kedvenc platformjátékom volt. Kommandósokkal kell irtani mint a meszes, remekül megdesignolt változatos pályákon.

Life is Strange - A párbeszédek kicsit műviek, viszont a látvány és a "rendezés" mindenért kárpótol. Hasonló a Telltale játékokhoz: filmszerű kalandjáték.

Double Dragon Arcade - Az 1987-es arcade játék PS4-es átirata. Durva hogy régen olyan játékokat csináltak amiket kevesebb mint 1 óra alatt ki lehet vinni :)

Leo's Fortune - Logikai játék, ahol egy szörgolyóval kell menni aki visszakarja szerezni az ellopott vagyonát.... :)

Tembo the Badass Elephant - Amikor letöltöttem egy olyan platformjátékot amiben egy kommandós elefánttal kell visszafoglalni egy várost, féltem hogy csak pár percig lesz szórakoztató amig a koncepción kiröhögöm magam. De mint játék is remek.

Game of Thrones (Telltales) - A végigjátszással megvárom amíg a hatos évad trailerével beindul a GoT láz.

Dead Nation - Zombiölős akció játék. Még csak pár percet játszottam vele.

The Deadly Tower of Monsters - Instant klasszikus! Designjában az '50-es évek sci-fi/kalandjait idézi. Ami a legjobb hogy úgy van megcsinálva mintha egy film lenne és a rendező egy audiokommentárban folyamatosan kommentálja az eseményeket. Például ha nem mozgatjuk a figurát akkor egy idő után megszólal: "Itt valami igazán kísérleti megoldást akartam. Eljátszottunk vele, hogy mi lenne ha a főszereplő nem csinálna semmit". Vagy van egy jelenet ahol fegyverrel a kezünkben megkérdezzük az űrlényeket hogy akarnak-e békét. Erre a rendező: "Talán nem pisztollyal a kezében kellett volna ezt a jelenetet felvenni. Na majd egy Special Edition-ban helyrehozzuk és CGI-vel kicseréljük a fegyvert mondjuk egy szendvicsre".

King's Quest - A régi idők játékait -egész pontosan a point 'n click kalandjátékokat- idézi, de új, gyönyörű rajzfilmszerű köntösben.

Child of Light - Egy fantasy RPG, ami bár 2D-s de nagyon látványos.

 

Amiket pedig ingyen kaptam a Playstation Plus tagságomért (és ki is próbáltam):

 

Grim Fandago: Remastered Edition - A klasszikus Lucasarts-os kalandjáték. Bár még csak most kezdtem el, de egyelőre nagyon tetszik.

Magicka 2 - Fantasy RPG. Öt perc után ráuntam.

Walking Dead Season 2 (Telltale) - Nem volt időm rá, de az első 10-20 perc amit játszottam vele nagyon jó volt.

Broken Age - Újabb kalandjáték. Nagyon jó humorral.

Super Meat Boy! - Egy húsdarabot kell valahogy eljuttatni A pontból B-be. Nekem túl nehéz. Nem az én világom.

Unmechanical - Bájos és igényes kinézetű platformjáték, de nem igazán szippantott be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan :) Még mindig áll amit korábban írtam: míg az Xboxomat volt hogy hetekig vagy hónapokig be se kapcsoltam, a PS4-et napi szinten használom mivel remek "médiacenter"-ként üzemel. Netes videókat vagy a kedvenc honlapokat baromi kényelmesen el lehet róla érni.

 

 

 

Köszi a részletes beszámolót a Ps4-es játékaidról. Jó volt olvasni.

Gondolom majd az új Mass Effect játékot lemezesen PS4-re veszed meg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars: Bounty Hounter - Ez is egy HD-s PS2 játék. Az ep.2 -immáron Legenda kategóriába tartozó- előzményeiről szól és Jango Fettel kell különféle küldetéseket teljesíteni. Jelenleg ez az egyik kedvenc

 

Ezt anno nagyon szerettem. :) Jó kis előzmény sztori Jango Fettnek és az Episode II-nek is. Az aszteroidán lévő börtönös pálya volt a kedvencem...

Itt tűnik fel először Zam Wesell, vagy maga a Slave I.

 

Egyébként érdekes, hogy kapcsolódott az akkori Clone Wars sorozattal - itt a főellenség (Komari Vosa) az akinek a fénykardjait láthatjuk Ventressnél a rajzfilmsorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véletlenül valakinek nincsenek meg a Mass Effect Pinnacle Station DLC kibontott fájljai (esetleg úgy, hogy én dobtam át neki), amik segedelmével fel tudnám rakni a magyar nyelvű játékra? Régen megvoltak, de a merevlemezen megpusztulásával elveszett és nem tudom sehonnan sem újra letölteni. Az ncore-on csak a telepítő van fenn, de nekem a DLC_Vegas mappára lenne csak szükségem. Minden egyebet már visszaszereztem hozzá (az egészben a poén az, hogy nekem eredetiben is megvan ez a DLC, csak nem telepíthető a magyar nyelvű változatra...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véletlenül valakinek nincsenek meg a Mass Effect Pinnacle Station DLC kibontott fájljai (esetleg úgy, hogy én dobtam át neki), amik segedelmével fel tudnám rakni a magyar nyelvű játékra?

Kutakodtam utána ma délután egy kicsit a neten és találtam egy olyat. Csak az eredeti game mappájába tettem be és azon egy kis bíbelődés után játszhatóvá is vált. Innen szedtem hozzá a torrcsit.

 

Csak úgy tudtam aktiválni hogy a bemásolás után újra felraktam az 1.02-es tapaszt és bemásoltam a bináris mappába a mellékelt exe filét.

Plusz az autorun.ini filé tartalmát meg kellett változtatnom mert anélkül a játék indulása után néhány hibaüzi jelenik meg. Gőzöm nincs hogy mire utalhatnak.

 

 

A következőre kell változtatni:

 

[Packages]

2DA1=BIOG_2DA_Vegas_GalaxyMap_X

2DA2=BIOG_2DA_Vegas_Merge_X

2DA3=BIOG_2DA_Vegas_AreaMap_X

2DA4=BIOG_2DA_Vegas_UI_X

2DA5=BIOG_2DA_Vegas_TreasureTables_X

 

DotU1=PlotManagerDLC_Vegas

PlotManagerConditionals1=PlotManagerDLC_Vegas.BioAutoConditionals

PlotManagerStateTransitionMap1=PlotManagerAutoDLC_Vegas.StateTransitionMap

PlotManagerConsequenceMap1=PlotManagerAutoDLC_Vegas.ConsequenceMap

PlotManagerOutcomeMap1=PlotManagerAutoDLC_Vegas.OutcomeMap

PlotManagerQuestMap1=PlotManagerAutoDLC_Vegas.QuestMap

PlotManagerCodexMap1=PlotManagerAutoDLC_Vegas.DataCodexMap

GlobalTalkTable1=DLC_Vegas_GlobalTlk.GlobalTlk_tlk

GlobalTalkTable1_ES=DLC_Vegas_GlobalTlk_ES.GlobalTlk_tlk

 

 

[GUI]

NameStrRef=182170

DescriptionStrRef=182171

ImagePackage="GUI_SF_PRC2_SaveLoad.Images_PRC2"

ImageFrame="shotOne"

CreditsFile="BIOCredits_DLC_Vegas.ini"

 

 

Mondjuk ez az ini-s iromány néhány plusz infóval a torrcsi oldalán is ott van de én nem vettem észre rögtön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh, köszi szépen Rog a kutatást, de közben pb már átküldte a könyvtárt (a szerkesztett autoron.ini meg még elérhető volt a régi helyről). Bocs, hogy nem jeleztem. Viszont másnak hasznos lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tegnap végeztem az Assassin's Creed első részével. Az irányítást a végére sem sikerült megszoknom, illetve a felirat hiánya is kellően zavaró volt (főleg amikor a szobatársak elkezdtek egymással ordibálni), emellett a helyszínek sem érdekeltek annyira, és utólag belegondolva több volt a hentelés, mint az alaposan megtervezett sunyi gyilkosságok. Mindezek ellenére én kifejezetten élveztem a játékot, és várom a folytatást, főleg mert úgy hallottam, hogy a folytatás minden aspektusában javult az előzőhöz képest.

 

Steamen meg van még a Brotherhood, a Revelations és a Black Flag, de nem tudom, hogy a III-at beszerezzem-e, mert nem sok jót hallottam róla, és viszonylag drágább is (jelenleg a IV 5, amíg a III 10 EUR). Most úgy állok hozzá, ha a III ára lejjebb megy mire a Black Flag-hez érek, akkor beszerzem, ha nem változik, akkor "skip".

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap végeztem az Assassin's Creed első részével. Az irányítást a végére sem sikerült megszoknom, illetve a felirat hiánya is kellően zavaró volt (főleg amikor a szobatársak elkezdtek egymással ordibálni), emellett a helyszínek sem érdekeltek annyira, és utólag belegondolva több volt a hentelés, mint az alaposan megtervezett sunyi gyilkosságok. Mindezek ellenére én kifejezetten élveztem a játékot, és várom a folytatást, főleg mert úgy hallottam, hogy a folytatás minden aspektusában javult az előzőhöz képest.

 

Steamen meg van még a Brotherhood, a Revelations és a Black Flag, de nem tudom, hogy a III-at beszerezzem-e, mert nem sok jót hallottam róla, és viszonylag drágább is (jelenleg a IV 5, amíg a III 10 EUR). Most úgy állok hozzá, ha a III ára lejjebb megy mire a Black Flag-hez érek, akkor beszerzem, ha nem változik, akkor "skip".

II szintekkel jobb mint az első.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt csak megerősíteni tudom, az első és második AC között hatalmas a különbség. Bár szabadon még ott sem lehet gyilkosságokat megtervezni - de ez egyikre sem lesz jellemző, ez a játéksorozat ilyen szabadságot nem ad az ember kezébe.. Az az utolsó Hitman. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az AC 2-öt is beszerzed? Mert anélkül a Brotherhood meg a Relevations nem az igazi.

Már lent is van, de tegnap óta nem volt alkalmam leülni hozzá

 

Az az utolsó Hitman. :)

Azt a nyáron játszottam ki. Az ott tapasztalt szabadság szinte elképesztő (bár már a Hitman korábbi részeiben is volt szabadság). Ugyan az AC-ekből már láttam játékmeneteket (a szobatársam játszott a IV-gyel egy keveset), de titkon reméltem, hogyha nem is Hitman szinten, de azért a gyilkosságok zöménél kelljen egy bizonyos szintű sunyiság, és nem csak odaszaladok, majd lesz ami lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a nyáron játszottam ki. Az ott tapasztalt szabadság szinte elképesztő (bár már a Hitman korábbi részeiben is volt szabadság). Ugyan az AC-ekből már láttam játékmeneteket (a szobatársam játszott a IV-gyel egy keveset), de titkon reméltem, hogyha nem is Hitman szinten, de azért a gyilkosságok zöménél kelljen egy bizonyos szintű sunyiság, és nem csak odaszaladok, majd lesz ami lesz.

 

A többi részben azért lesz több opció is, mérgezett nyíl, pisztoly igazából csak rajtad áll, hogy végigkaszabolod magad az örökön vagy végig sunnyogsz én pont ezért szeretem, ha bebukik a lopakodás akkor át lehet menni hentelősbe és nem kell újrakezdeni a missziót.(persze asszem akad 1-2 küldi a sorozatban ahol ha meglátnak egyből desynchronised)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az első és a második között ég és föld a különbség, de ha a II egyszer megtetszik, nem enged el soha, tapasztalatból mondom. És akkor ott van a Brotherhood, ami számomra a tökély videójáték, legalábbis ebben a zsánerben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De simán mellé állhat. :)

Az első rész tulajdonképpen még a KotOR sémáit követi, a legjelentősebb változtatás csak a motor, illetve a valós idejű harc. Meg a lényegesen több és minőségibb átvezető (amik terén az ME2-3 hatalmasat fog fejlődni, ott például már beszélgetés közben sem állnak a karakterek, mint a tök).

Amúgy, hol jársz?

 

Ja, meg ez fontos, nem tudom, tudod-e: a mentések átvihetők a következő részben, vagyis minden meghozott döntésed, minden megcsinált küldetés valamilyen szinten hatással lehet a következő részre. Szóval, ha az ME2-t elkezded majd, ne felejtsd el betölteni előtte az ME1 mentést (ME3-nál meg az ME2 mentést), mert így lesz teljes az élmény. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem a Mass Effectet, elég komplexnek tűnik eddig, úgy látom, hozza a Kotor színvonalat, bár azzal az SW univerzum miatt nem hiszem, hogy versenyezhet. :)

Az RPG elemek abban a legerősebbek, így a fegyverek, azok modifikációi, ill. a karakter fejlesztési lehetőségei is ott a legösszetettebbek. Szerintem gond nélkül hozza a KotOR játékok színvonalát, és bár nem SW, de akadnak benne utalások. :) Nem a SW univerzumban játszódik, de részben lehet emiatt is, a galaxis bemutatásában és az új világ felépítésében, megismertetésében nagyon erős a játék. Milyen karakterosztállyal vágtál bele?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De simán mellé állhat. :)

Az első rész tulajdonképpen még a KotOR sémáit követi, a legjelentősebb változtatás csak a motor, illetve a valós idejű harc. Meg a lényegesen több és minőségibb átvezető (amik terén az ME2-3 hatalmasat fog fejlődni, ott például már beszélgetés közben sem állnak a karakterek, mint a tök).

Amúgy, hol jársz?

 

Ja, meg ez fontos, nem tudom, tudod-e: a mentések átvihetők a következő részben, vagyis minden meghozott döntésed, minden megcsinált küldetés valamilyen szinten hatással lehet a következő részre. Szóval, ha az ME2-t elkezded majd, ne felejtsd el betölteni előtte az ME1 mentést (ME3-nál meg az ME2 mentést), mert így lesz teljes az élmény. :)

Na ezt nem tudtam, de még igencsak odébb van. Majd figyelek rá! Annyi történt eddig, hogy

 

 

megtaláltam a beacont, amitől látomásom lett, Nihlus meg meghalt (?).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az RPG elemek abban a legerősebbek, így a fegyverek, azok modifikációi, ill. a karakter fejlesztési lehetőségei is ott a legösszetettebbek. Szerintem gond nélkül hozza a KotOR játékok színvonalát, és bár nem SW, de akadnak benne utalások. :) Nem a SW univerzumban játszódik, de részben lehet emiatt is, a galaxis bemutatásában és az új világ felépítésében, megismertetésében nagyon erős a játék. Milyen karakterosztállyal vágtál bele?

Hú... egy árva gyerek vagyok, akinek a túlélésért kellett küzdeni az Earthbondon vagy hol. És pszichés képességekkel is rendelkezem, de nem emlékezem a pontos besorolásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor adept (adeptus) vagy, vanguard (harci adeptus - katona kaszt képességek is betársulnak) vagy sentinel (őrszem - tech képességek is betársulnak).

Az az Earthbond az Earthborn lesz, földi születésű. ;) De ez nem a karakterosztály, hanem a származás, ez majd egy extra küldetés formájában fog érvényesülni - illetve néhány párbeszédben lehet róla beszélgetni (mondjuk Shep mindhárom alap tulajdonsága beszédtéma a játékban). Emellett még meghatározó a pszichológiai profil, hogy háborús hős, kegyetlen vagy született túlélő vagy-e (ezek meg paragon vagy renegade extrákban fog megnyilvánulni).

 

De ezek szerint nem magyarul játszod. :hmm:

 

 

Nihlus meghalt, a hulláját meg is találtad.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú... egy árva gyerek vagyok, akinek a túlélésért kellett küzdeni az Earthbondon vagy hol. És pszichés képességekkel is rendelkezem, de nem emlékezem a pontos besorolásra.

A class-ra gondoltam, hogy milyen képességeid vannak. Ha biotikus, akkor lehetsz Adept (ha nincs másféle), Vanguard (ha van mellé katonai) vagy Sentinel (ha tech van mellette). Csak azért kérdeztem, mert nekem az 1-ben sokkal kevésbé tűntek használhatónak a spéci képességek és így legtöbbször inkább sima katonával kezdtem. :)

 

Arra figyelj majd még (ez talán nem spoiler), hogy bizonyos mellékküldetéseket mikor ejtesz meg, ill. a beszélgetésekkel kapcsolatos karakterpontokra. Az 1-ben ezek még elég erősen számítanak, könnyen eleshetsz egy-egy lehetőségtől, amikor be akarsz fejezni egy küldetést, vagy előrébb akarsz jutni benne. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.