Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

A dvd abc, ahonnét a lenti alapadatok is származnak, azt írja, hogy a full, hat részes kiadvány náluk 35000 Ft-ba fog kerülni.

 

hát remélem, h fog ez még lejjebb is menni... mert ez nagyon sok, nem értem, miért kell, h nálunk 2szer annyiba kerüljön, amikor a bérek 5ször alacsonyabbak. Ezt mindenképpen megfogom venni, és magyar piacról, mert egy magyar felirat kell, ha nem is nekem, de ha olyan barátokkal nézem, akik nem tudják kívülről...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Szinkron valóban lesz a kiadványokon, de az árát még a kiadó sem tudja, ugyanis csak várhatóan a jövő héten hagyja jóvá a Fox a magyar árakat."

A dvd abc, ahonnét a lenti alapadatok is származnak, azt írja, hogy a full, hat részes kiadvány náluk 35000 Ft-ba fog kerülni.

A kettő valahogy nem kompatibilis kijelentés :D

És inkább hiszek az Xpressnek, mint a DVDabc-nek, akikről most először hallok :P

Ha jövő7en azt írják, hogy a Fox rábólitott erre az árra, akkor ok, de addig inkább nem hiszek semmit ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hát remélem, h fog ez még lejjebb is menni... mert ez nagyon sok, nem értem, miért kell, h nálunk 2szer annyiba kerüljön, amikor a bérek 5ször alacsonyabbak. Ezt mindenképpen megfogom venni, és magyar piacról, mert egy magyar felirat kell, ha nem is nekem, de ha olyan barátokkal nézem, akik nem tudják kívülről...

Nem mondom hogy nem húzós az ára, mert én se venném meg, de azért hat filmről van szó, és 9 lemezről. És lemezenként 4000 igen baráti ár, főleg hogy díszkiadásról beszélünk.

 

Pildi: Hát, elég szépen rájuk maradtak a legutóbbi SW kiadások is. Persze azok nem voltak szinkronosak, de nem hinném hogy ilyet megkockáztatnának egy haldokló piacon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: Hát, elég szépen rájuk maradtak a legutóbbi SW kiadások is. Persze azok nem voltak szinkronosak, de nem hinném hogy ilyet megkockáztatnának egy haldokló piacon.

Miért, BD-ből sokkal nagyobb lesz rájuk a kereslet?

 

Nem tudom, hogy megvenném-e BD-n.... Tudom, hogy ez a jövő formátuma, de csak HD-ready TV-nk van, és nem is lesz más vagy még 10 évig biztosan. Lehet, hogy egyáltalán nem is látszódna a különbség. De megmondom őszintén, hogy a szinkron nekem nagy csábítás, akárhány verzióban is van meg a Saga már eddig is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, BD-ből sokkal nagyobb lesz rájuk a kereslet?

 

Nem tudom, hogy megvenném-e BD-n.... Tudom, hogy ez a jövő formátuma, de csak HD-ready TV-nk van, és nem is lesz más vagy még 10 évig biztosan. Lehet, hogy egyáltalán nem is látszódna a különbség. De megmondom őszintén, hogy a szinkron nekem nagy csábítás, akárhány verzióban is van meg a Saga már eddig is.

Nagyon meglátszodik a különbség HD-Ready TV-n. Nekünk is van egy olyan és csak lábujhegyen merem megemliteni, de ha nem hatalmas TV-t veszel akkor olyan nagy különbséget a full HD nem is fog hozni. Mi egyszer egy 100 centi átmérüjü TV-n kapcsolgattuk 720p és 1080p között és hát finoman szólva is nüansznyi volt a különbség.

 

A Blu-ray egyébként csak azért jön Magyarországra, mert nemzetközi szinten is kiadják és ez egyben megmagyarázza, hogy miért nem adják ki DVD-n. Csak nekünk nem csinálnak egy külön kiadást. Nem csak kicsik vagyunk, de a DVD piacunk haldoklik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, BD-ből sokkal nagyobb lesz rájuk a kereslet?

Nyilván ha már kijön blu-rayen akkor nem akarják elkövetni ugyanazt a hibát hogy nem kerül szinkron a lemezre. Az a réteg meg amelyik veszi ezeket a BD filmeket, valószínűleg azoknak kevésbé kottyan meg ez a 35 ezer.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi egyszer egy 100 centi átmérüjü TV-n kapcsolgattuk 720p és 1080p között és hát finoman szólva is nüansznyi volt a különbség.

Egy 720p -s felvételt hiába kapcsolsz fel 1080 -ra, az attól még 720 marad... Egy jó megjelenítőn a legjobb a képhatás. Persze akit ez nem izgat annyira annak bőven elég a HD ready is.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TV a lényeg. Ha egy gyengébben kapcsolgatod, akkor annak valóban tök mindegy, mert úgy se hozza ki még a HD -t se nagyon. Egyébként egy 720p -s felvételt hiába kapcsolsz fel 1080 -ra, az attól még 720 marad...

Persze, csak ez 1080p-s cucc volt (egyébként Die Hard 4 Blu-ray). Eszméletlenül gyönyörü képe volt, már-már tűélesebb a valóságnál is, csak hát már a sima 720p-nek is. Egy jó tömöritésnél (edit: vagy konvertálásnál? nem értek hozzá) a 720p után az 1080 már nem hoz nagy változást ekkora TV-n. Egy nagyobbon nyilván.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, csak ez 1080p-s cucc volt (egyébként Die Hard 4 Blu-ray). Eszméletlenül gyönyörü képe volt, már-már tűélesebb a valóságnál is, csak hát már a sima 720p-nek is. Egy jó tömöritésnél (edit: vagy konvertálásnál? nem értek hozzá) a 720p után az 1080 már nem hoz nagy változást ekkora TV-n. Egy nagyobbon nyilván.

Ez vica-versa is igaz. :) Egy kiváló 1080 -ból nem fogsz sokkal rosszabb 720 -at kapni, mivel a forrás egy és ugyanaz. Szerintem az a lényeg, hogy szebb lesz mint a DVD, főleg ha nagy képernyőn nézik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze a DVD-nél sokkal. A DVD elég ronda már a HD-Ready TV-ken. Pont múltkor tettem egy próbát. Hát elég messziről kell nézni, hogy ne legyen kásás. Még az ep.3-at is.

Nálam viszont meglepően jó képük van az SW DVD -knek. Az EPI kásás az igaz, de a többi az első osztályú. Vannak szemtanúk is. :D Én brutális képminőséget várok a BD -től.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb erre számítottam. Mármint a 35 000 ft-ra. Szerintem se olyan sok, főleg amit kapunk érte. Persze én sem dúskálok a pénzben, de ha sikerül megvennem decemberben a plazma tv-t- akkor ahhoz mindenképp az eredeti bolti br-lemez dukál. Rajongóként meg főleg. Egy trükköt azért lehet alkalmazni. Nem kell megvenni azonnal. Anno 18000 ft-ért megvettem az Alien Quadrilogy dvd-t. Egy évvel később 9000 ft-ért árulták. Én karácsonyig várok(addig úgyse lesz br-lejátszóm), hátha leakciózzák mondjuk 25000 ft-ra.

 

Ody amit állít meegerősíthetem. Tényleg gyönyörű az ő tv-jén a dvd is.

 

Bomarr: A ti tv-tek is baromi szép képet állít elő. Azt a crt tv-t ki ne dobjátok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha azt nézzük, hogy anno kb. 17-20 ezer volt a klasszikus trilógia DVD-n, akkor a 35 a 9 lemezért valóban nem drága :)

Csak sajna ha külföldről rendeled, akkor 17 ezer forintba kerül a 9BD -s pakk. Persze tudom, az más piac, de azért bosszantó kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én úgy veszem észre, hogy az emberek többsége még mindig DVD-n vesz filmeket.

Egyik ismerősöm véleménye szerint, aki ebben a filmforgalmazós, DVD-s szakmában járatos, még mindig a DVD uralja a piacot a Blue-Ray-jel szemben. A Blue-Ray eladások száma alig nőtt valamivel, még mindig elenyészőnek számít. Szerinte a forgalmazók is ennél jóval nagyobb térnyerést vártak volna a BR-től. Az egyik forgalmazó régebben 2011-re pl. azt jósolta, hogy mostanra a filmeket már csak BR-en adják ki, és DVD-n már nem.

Jó, hogy lesz rajta szinkron, de ennek ellenére nem veszem meg. Túl drága lesz, nekem meg inkább DVD-n kéne a 6 film szinkronosan.

Blue-Ray filmeket meg lejátszót majd csak akkor veszek, ha a piac rákényszerít. Tehát, ha majd a filmeket már DVD-n se adják ki. Szerencsére a válság lassítja ezt a folyamatot. A DVD-vel is ugyanígy voltam. Már csak akkor vettem DVD-filmet, amikor már nem volt VHS.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: A ti tv-tek is baromi szép képet állít elő. Azt a crt tv-t ki ne dobjátok. :D

 

Igen, nem is a lenti TV-re gondoltam, mert az a DVD képét még fel is javitja és simán hozza egy HD-Ready TV élességét akár gyengébb anyagból is. Az újabb HD-Ready TV viszont a sok képpont miatt már csak messziről tűnik ugy-ahogy élesnek DVD-nél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fogják kiadni DVD-n már. Hülyék lennének...

De még milyen nagy hülyék. Ha most kiadnák a szinkronos Blu-ray mellé DVD-n is szinkronosan, mindkettő a nyakukon maradna. A Blu-ray azért, mert sokan vennék meg inkább az olcsó DVD-t, a DVD-k meg azért, mert akiknek nem számított a szinkron, azok már megvették, és legfeljebb BR-re cserélik. Az egyetlen lehetőség, hogy csak BR-en adják ki, azt megvehetik aztán a szinkront preferálók és az SW DVD tulajok is.

 

Szerintem is reális a 35 ezer, pláne, hogy 54-be kerül a hat lemezes Alien díszdoboz (oké, ahhoz szobor van, de a sima dobozos is negyven fölött volt). Bár mire én oda jutok, hogy megvegyem - előbb kéne egy jobb TV és egy BR lejátszó -, olcsóbb lesz az már (vagy már nem is lesz... :para: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előrendelhető az Xpressen 40ért :)

http://www.xpress.hu/bluray/prod.asp?FILMAZ=13750

 

Jama még írt pár dolgot:

- az új werkfilmeken valószínűleg lesz magyar felirat

- ha minden igaz, Lucas megint belerak egy-két új jelenetet a filmekbe

- Tegyétek meg tétjeiteket, mert a kiadó ez alapján dönti el, hogy hány példányt gyártat le! Éppen ezért valószínűleg újragyártás nem is lesz később!

 

Valamint: "Gyűjtsétek össze a kérdéseiteket a kiadvánnyal kapcsolatban és a jövő héten megpróbálunk mindent kideríteni!" Azaz akinek van Xpress-es accountja, az leírhatja itt, hogy mire kíváncsi és majd ők kiderítik :)

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ma küldte az xpress az ajánlatot a BD-kről, hát, valóban szép áruk lesz...

 

De éppen tegnap néztük, milyen ócska a DVD lejátszónk (több mint 10 éves, no name típus), így hamarosan kellene venni helyette egy normálisat. Ilyen esetben viszont lehet, hogy már eleve nem DVD-, hanem BD-lejátszót kellene venni? Nem tervezem lecserélni a DVD filmjeimet (egy-két kivétellel), azokat is élvezhetően meg lehet nézni azzal is?

 

Ha igen, akkor lehet, hogy mégis érdemes lesz megvenni az SW-t BD-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.