Ugrás a kommentre

2x01 - The Holocron Heist


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem emlékszem, de konkrétan kimondják, hogy csak jedi nyithatja ki? Szerintem előfordulhat, hogy azért kellett egy jedi, mert Sidious ezt a tervét nem akarta megosztani Dookuval, azt pedig biztonsági okokból nem kockáztathatta, hogy Bane személyesen hozzá juttassa el a holocront, mert esetleg még közvetítőkön keresztül is lebuktathatták volna.

 

 

Ebbe az esetben szerintem érthető úgy a mondat, hogy a jedi az az erőhasználó szinonimája, mivel az fel sem merült bennük, hogy a galaxis két sith-je közül az egyik tört volna be.

 

Dupla pont. Nagyon jó meglátások.

 

Szerintem csakis Jedi lehet az, mert tudnak a Sithekről, és akkor nem a Jedi szót alkalmazták volna. Nem tudom, hogy lehet ilyen egyáltalán. Vannak Sith holocronok is, ha csak szimplán holocronok lennének, amit minden Erő-használó ki tud nyitni, akkor nem különböztetnék meg.

Nem egészen. A Sith holokronok Sötét Oldali tudást tartalmaznak, a Jedi holokronok Világos Oldalit. És más a formájuk is. A Sith-eké piramis alakú, a Jediké kocka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a Holocron, amit Leia ellopott Palpatine-tól pedig tartalmazta mindkettőt, és különböző erősségű védelemmel voltak ellátva az egyes információk. Palpatine nem is fért hozzá mindenhez, mivel a Holocron védelmét nem tudta áttörni. Az viszont biztos, hogy tartalmazta az ősi Jedik feljegyzéseit a Sith praktikákról, meg úgy általában a Sithekről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Bomarr az első évad értékelésénél adta az ihletet a kedvenc jelenetek választásához, így visszamenőleg is pótolom ezt a hiányt. :D

 

Kedvenc jelenet: Ahsoka bemutatkozás Jocasta Nu ?nak, majd séta a könyvtárban. A fennkölt hangulat miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...
Kósa, ez tök jó, jó megfigyelő vagy. Plo Koon feltűnésekor még gondoltam is rá, hogy de jó lenne, ha ők ketten feltűnnének, sőt, szvsz a hajón lévő parancsnok Wolffe (legalábbis egyből ő ugrott be).

 

 

Szinte biztos, hogy ő az, mert ha minden igaz, akkor a fenti hajók Plo Koon parancsnoksága alatt állnak.

Most már biztos. Visszanéztem az epizódot. Először azért vetettem el, hogy az a fickó ott a Venatoron Wolffe lenne, mert félszemű volt. Hát a Grievous Intrigue után ez már nem kifogás. Wolffe már itt félszemű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már biztos. Visszanéztem az epizódot. Először azért vetettem el, hogy az a fickó ott a Venatoron Wolffe lenne, mert félszemű volt. Hát a Grievous Intrigue után ez már nem kifogás. Wolffe már itt félszemű.
Ma én is megnéztem és valóban ott jelent Plo Koon -nak, de a nevét nem mondják ki. Amikor láttam a részt feltűnt a dolog, de eszembe nem jutott volna, hogy az Wolfee. Biztos be lesz mutatva a története.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma én is megnéztem és valóban ott jelent Plo Koon -nak, de a nevét nem mondják ki. Amikor láttam a részt feltűnt a dolog, de eszembe nem jutott volna, hogy az Wolfee. Biztos be lesz mutatva a története.

De kimondják a nevét, méghozzá Plo Koon, miután a fülébe súgott valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus tényleg... :lol: De most már furdal a kíváncsiság, hogy honnan szerezte ezt a sérülést... Bár kétlem, hogy választ kapnánk rá.
Nekem azért gyanús, mert eddig kétszer tűnt fel pár másodpercre és következetesen ott a sérülés. Biztos lesz valami magyarázat a későbbiekben. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet összeveszett Plo Koonnal. Láttátok, mekkora karmai vannak a jó Jedi mesternek? :D

Szerintem nem fognak erre magyarázatot adni. Egyrészt, már elég rég megvan neki, másrészt, minek, csak egy sérülés, a klónok nagyján van. Ennyi erővel akkor Cody és Anakin sérülését is megmagyarázhatnák (tudom, Anakiné meg van magyarázva az EU-ban, de az időrendileg kicsit hátrébb történt esemény, vagyis először a CW, majd a TCW által ignorálva lett).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nekem semmi bajom nem volt a szinkronnal, sőt egy-két hang még felül is múlta az eredetit. :) Nekünk meg van az az előnyünk az amcsikkal szemben, hogy többnyire a filmben megszólalt hangok köszönnek vissza a TCW-ben is, ráadásul a felirat helyett is teljes egészében a képet nézhettem, ami még élvezhetőbbé tette az epizódot, ami egyébként jó kis nosztalgia volt. (nem mintha az USA-ban olyan rég lett volna a 2x01) Bane hangja furcsa volt, de talán jobb is, mint a régi, hiszen 1 rész alapján (1x22) nem véste be magát az ember emlékezetébe úgy, mint egy Moser Károly vagy egy Molnár Ilona... :D

Sajnálom, hogy Jocasta nem az EP2-es hangját kapta, de nem egy főbenjáró bűn, hiszen hasonló a szitu, mint Bane esetében. Plo-t annyira nem tudtam kielemezni 1 mondat alapján, de kis idő elteltével megszokható.

Jó lenne, ha valamiféle release felkerülne vagy egyéb úton felcsusszanna a netre az epizód és persze a 2. évad többi része. Én abszolút vevő lennék rá! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző évadot is leadták, mi okuk lenne nem leadni ezt?

Kevésbé volt "brutális". Az ORTT már a Jedi Crash epizód droid-aprítós jelenetén is ingatta a fejét, úgyhogy szerintem a nyaktörések, halálra égések és egyéb "nem gyerekeknek való" képsorok már bőven meghaladják a tűréshatárukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző évadot is leadták, mi okuk lenne nem leadni ezt?
Bozai a végén nem mondta, hogy a szinkron az RTL megbízásából készült. :) Tudom ez nem perdöntő, de azért szokták mondani. A másik pedig, hogy a CN -en volt a premier, az RTL -en meg híre hamva sincs. Tavaly ott volt a premier, és az volt a sorozat zászlós hajója.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a "felúsa" és a "dzsokaszta" nem tetszett, a többi jó volt.

 

Az RTL-ről meg annyit hogy semmi sem kötelezi őket hogy megvegyék a második évadot. Ahogy ismerem őket egy félév szünet aztán kezdik az elsőt előlről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondhatni tök jó volt szinkronnal, bár azért az eredeti jobb. :) Jó volt magyarul is látni, bár csak egy részt adtak le most. Ja igen. Sztereó volt, és szerintem az RTL nem fogja adni. :D
Én is belenéztem, sajnos csak véletlenül, így az eleje lemaradt. Jó volt magyarul. :D

 

Kevésbé volt "brutális". Az ORTT már a Jedi Crash epizód droid-aprítós jelenetén is ingatta a fejét, úgyhogy szerintem a nyaktörések, halálra égések és egyéb "nem gyerekeknek való" képsorok már bőven meghaladják a tűréshatárukat.
Akkor a vasárnap délelőtti TCW-nézésnek lőttek... Kár. :) Az esti 7 órás adás sokszor nem fér bele az itthoni programba, viszont vasárnap délelőtt mindig meg tudtuk nézni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a vasárnap délelőtti TCW-nézésnek lőttek... Kár. :) Az esti 7 órás adás sokszor nem fér bele az itthoni programba, viszont vasárnap délelőtt mindig meg tudtuk nézni.

Vasárnap délelőtt 11-kor adják az ismétlést, úgyhogy nem muszáj lemondanod a szinkronos TCW-ről... :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.