Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

He-he, most néztem meg én is...a gépen 720p-ben :P:D Így közel a monitorhoz új alakokat vettem észre a háttérben. A film is marha nagy még mindig, leszámítva egy-két bibit. De a nagy szám az, hogy ugyanúgy izgulok Winduért, mint az első megnézéskor. :lol:

Ja és még valami. Szerintem Lucas itt már készült a 3D-re, mert van egy-két olyan beállítás mely ordít a harmadik dimenzió használatáért. Pl Windu és Yoda fénykardtartása, illetve Mustafaron amikor arra a csőszerű tartóoszlopra ugranak Obi-wanék. Ott a kamera kimozdul mindkét oldalirányba felülnézetbe mintha csak a mélységet akarná szimbolizálni az oszlop és a láva folyam között. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Emberek. Star Wars lázban égek újra. (Általában fél évente - rosszabb esetekben évente - újra és újra elkap a nagybetűs SW HÉV! Szóval most pörgök az SW körül, ahogy kell. A minap újra megnéztem az EP III-at... hát emberek, elképesztő, hogy mit tud nyújtani még ma is. Nyáron letolom kronológiai sorrendben a 6 részt, már nagyon várom... még jobban várom a Blu-Ray megjelenést, és annál is jobban az újra, immár 3D-ben mozikba kerülő már jól ismert részeket!

 

SW Forever! :):rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 6 hónappal később...

A TPM 3D után megnéztem a napokban mind a három előzményrészt, és huhh.

 

Az elmúlt időkben ezt a filmet emlegettem legkevésbé jóként a Saga-ból, pedig előtte évekig ez volt a kedvencem. Valahogy amikor néztem belőle részeket, sok mindent nem tartottam jónak.

 

De az EpI-II után olyan letaglózó, sokkoló, földbe-döngölő volt látni mindazt ami ebben a részben történik, hogy sokáig csak néztem ki a fejemből. Mint ha az előző két rész csak a felszínt kapargatná, de ez a rész a csontig hatolna. Nagyon komoly film.

 

Ebből is látszik hogy akkor jön ki igazán a SW filmek erőssége, ha a teljességükben nézzük őket, mint egy 12 órás filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TPM 3D után megnéztem a napokban mind a három előzményrészt, és huhh.

 

Az elmúlt időkben ezt a filmet emlegettem legkevésbé jóként a Saga-ból, pedig előtte évekig ez volt a kedvencem. Valahogy amikor néztem belőle részeket, sok mindent nem tartottam jónak.

 

De az EpI-II után olyan letaglózó, sokkoló, földbe-döngölő volt látni mindazt ami ebben a részben történik, hogy sokáig csak néztem ki a fejemből. Mint ha az előző két rész csak a felszínt kapargatná, de ez a rész a csontig hatolna. Nagyon komoly film.

 

Ebből is látszik hogy akkor jön ki igazán a SW filmek erőssége, ha a teljességükben nézzük őket, mint egy 12 órás filmet.

Én is ma néztem meg és szintén olyan apropóból mint Te. :) Egyértelműen ez a csúcspont! Fenomenálisan teljesíti ki a karaktereket és konfliktusokat. Az tetszik még benne, ahogy fokozatosan EPIV feelingje lesz a filmnek. A végén már csal fátyolos szemmel tudja nézni az ember.

 

Egyébként ma láttam 130 -adszor. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Továbbra is a legjobban összerakott SW epizód. Egyszerűen zseniális, ahogy a szálak összeérnek, elvarrásra kerülnek, ahogy Sidious összezárja a csapdáját a Jedik és Anakin körül. Ahogy a kezdeti könnyed kalandozásból egy sötét drámába megy át, de mindezt nem hirtelen, hanem nagyon finoman hangolt átmenettel. És a párbeszédek, a jelenetek... Nem tudom, melyik pillanat az epikusabb. Amikor Obi-Wan és Anakin búcsút vesznek egymástól, mint barátok... Amikor a végső döntés előtt Padmé és Anakin "nézi" egymást... Amikor a Mustafaron Padmé ráébred, hogy a szerelme egy szörnyeteg, Vader pedig meglátja Obi-Want az ajtóban... Vagy éppen a záró képsorok. Zseniális film!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Camille Paglia író, tanár és műkritikus szerint a második trilógia utolsó darabja, a Sith-ek bosszúja az elmúlt 30 év legjelentősebb művészeti alkotása.

http://www.bleedingcool.com/2012/11/29/is-revenge-of-the-sith-the-greatest-work-of-art-of-this-generation/

 

Valaki tehát így gondolja :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Camille Paglia író, tanár és műkritikus szerint a második trilógia utolsó darabja, a Sith-ek bosszúja az elmúlt 30 év legjelentősebb művészeti alkotása.

http://www.bleedingcool.com/2012/11/29/is-revenge-of-the-sith-the-greatest-work-of-art-of-this-generation/

 

Valaki tehát így gondolja :)

 

Ezt még csak most láttam. Szuper! :rock:

 

Ody, sajnálom, hogy nem jött össze a project!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap sikerült megnéznem a filmet (ez volt a 135 -ik), és nagyon érdekesnek találtam még mindig! A legjobb a Jedik és Anakin viszonya, ami a TCW fényében vizsgálva új dimenziókat kapott. Anakin dühössége érthető. Láttuk a sorozatban mennyire kirekesztették néha a döntésekből, ami persze nem feltétlen baj, viszont az a lényeg, hogy ezt hogy élte meg Anakin. Viszont az EPIII -ig eltelt időben a Jedik változtak! Láthatóan már lecsokizzák Palpatine -t meg az egész szenátust. Nem lébecolnak ott Tarkin félék, pusztán csak Jedik. Szerintem az Ahsoka eset döbbentette rá őket arra, hogy a nyúl viszi a puskát, így sokkal zárkózottabbak lettek. Nem engednek senkinek se belepofázást az ügyeikbe. Windu, aki a legnagyobb megalkuvó volt a sorozatban, most átesett a ló túloldalára, és azt se látja meg amikor túl szigorúan cselekszik. Persze Anakin nem világosodott meg, de ő szerintem az Ahsoka eset után még inkább eltávolodott a rendtől, így Palpatine befolyása erősödhetett felette.

 

A lényeg a lényeg, a 66 -os parancsnál ugyanúgy végtelen szomorúságot és részvétet éreztem a lovagok iránt mint előtte. Későn világosodtak meg. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap sikerült megnéznem a filmet (ez volt a 135 -ik), és nagyon érdekesnek találtam még mindig! A legjobb a Jedik és Anakin viszonya, ami a TCW fényében vizsgálva új dimenziókat kapott. Anakin dühössége érthető. Láttuk a sorozatban mennyire kirekesztették néha a döntésekből, ami persze nem feltétlen baj, viszont az a lényeg, hogy ezt hogy élte meg Anakin. Viszont az EPIII -ig eltelt időben a Jedik változtak! Láthatóan már lecsokizzák Palpatine -t meg az egész szenátust. Nem lébecolnak ott Tarkin félék, pusztán csak Jedik. Szerintem az Ahsoka eset döbbentette rá őket arra, hogy a nyúl viszi a puskát, így sokkal zárkózottabbak lettek. Nem engednek senkinek se belepofázást az ügyeikbe. Windu, aki a legnagyobb megalkuvó volt a sorozatban, most átesett a ló túloldalára, és azt se látja meg amikor túl szigorúan cselekszik. Persze Anakin nem világosodott meg, de ő szerintem az Ahsoka eset után még inkább eltávolodott a rendtől, így Palpatine befolyása erősödhetett felette.

 

A lényeg a lényeg, a 66 -os parancsnál ugyanúgy végtelen szomorúságot és részvétet éreztem a lovagok iránt mint előtte. Későn világosodtak meg. :(

Maximálisan egyetértek a gondolatokkal. A TCW valóban sok dologban kiegészítette az Ep.3-at. Tette mindezt úgy, hogy azért nem írta át a lényegiségét, csupán segített jobban megérteni az adott szereplők hozzáállását és döntéseit. Ez pedig összességében igencsak elismerésre méltó és léleksimogató eredmény.

 

Annyit még talán megjegyeznék, hogy Windut én soha nem tartottam megalkuvónak. Ő szerintem inkább érzéketlen, primitív és túl racionális. Nagyon is megvan a saját véleménye, amihez makacsul ragaszkodik. Csak éppen ez általában a környezeti körülményekhez igazodik, hiszen ezt tartja logikusnak. Felméri a helyzetet és eldönti mi lenne a legoptimálisabb akkor, ha mindenki racionális ágens lenne, nem pedig érző lény. Ezért tűnik olyan fatökűnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maximálisan egyetértek a gondolatokkal. A TCW valóban sok dologban kiegészítette az Ep.3-at. Tette mindezt úgy, hogy azért nem írta át a lényegiségét, csupán segített jobban megérteni az adott szereplők hozzáállását és döntéseit. Ez pedig összességében igencsak elismerésre méltó és léleksimogató eredmény.

Ebben rejlett a sorozat zsenialitása.

 

Annyit még talán megjegyeznék, hogy Windut én soha nem tartottam megalkuvónak. Ő szerintem inkább érzéketlen, primitív és túl racionális. Nagyon is megvan a saját véleménye, amihez makacsul ragaszkodik. Csak éppen ez általában a környezeti körülményekhez igazodik, hiszen ezt tartja logikusnak. Felméri a helyzetet és eldönti mi lenne a legoptimálisabb akkor, ha mindenki racionális ágens lenne, nem pedig érző lény. Ezért tűnik olyan fatökűnek.

Valóban így lehet. Windu -nál ortodoxabb Jedit keresve se lehetne találni. Talán ez ütközik ki a fafejű viselkedésében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban így lehet. Windu -nál ortodoxabb Jedit keresve se lehetne találni. Talán ez ütközik ki a fafejű viselkedésében.

Ezt csak azért mondod mert nem ismered Vrook Lamar mestert (a KotOR 2-ből). Igaz 4000 évvel korábban élt, de Windu bölcs és jófej jedi mesternek tűnik mellette

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Gondoltam ma belelesek egy kicsit a RotS-be, erre a végén megnéztem az egészet. Sajnos nagyon magával ragadó tud lenni ez a film. :D

 

Először olyan volt mintha a TCW egy újabb részét nézném, élőszereplőkkel. Egész idő alatt végig a TCW hatására megváltozott az egész film összképe számomra. Anakin motivációihoz speciel teljes megértéssel álltam hozzá, ami régen nem egészen így volt. Sokkal inkább a hőst láttam benne, a cselekedetei ellenére, mint a forrófejű, makacs és arrogáns Jedi lovagot. A TCW eseményei miatt jócskán elmélyült a karaktere számomra. A RotS már csak egy utolsó löket volt Anakin végső transzformációjához. Na meg ott van Sidious, Grievous, Dooku és a Szeparatisták. Számomra olyan szinten magáévá tette őket a TCW, hogy úgy tűnt, mintha a sorozatból köszönnének vissza az ismerős arcok a filmben, nem pedig fordítva. Ahsoka hiánya nem volt furcsa, viszont amikor Anakin kikérte magának, hogy miért nem lehet mester, akkor azért elképzeltem, hogy vajon milyen lett volna ha ő is ott áll abban

a pillanatban a Tanács előtt, meg úgy általában milyen lett volna az Ep. III, ha ő is szerepel benne. Codyt jó volt újra látni és az összes klón valahogy sokkal emberibbnek tűnt. Rexet azért hiányoltam, de akár ő is lehetett az egyik kékpáncélos 501-es, aki ott menetelt Anakinnal a Templom felé. ;) A jelenléte egyébként nem játszott volna fontos szerepet az eseményekben, csakúgy mint Ahsokáé vagy Ventressé sem, szóval a jelenlétük hiányát végig teljesen jogosnak éreztem.

Jobb is, hogy Ahsoka nem látta ezeket a borzalmakat(legalábbis ha minden igaz). Okos döntést hozott az 5. évad végén, az egyszer biztos. Mondjuk ha még mindig Lucas lenne a Lucasfilm fejese, egy vágásban hozzáadhattak volna egy apró extra szöveget Anakin kifakadásához a Tanáccsal szemben: Hogy tehetitiek ezt?! Ez felháborító! Igazságtalan! Már volt egy tanítványom! Hogy legyek a Tanács tagja, ha nem lehetek mester?!

A furcsa az, hogy Windura nem haragudtam már ebben a részben, elvégre nincs is miért. Ő Jedi. Méghozzá egy eléggé elkötelezett Jedi. Ezért tűnik olyan érzéketlennek, mert teljesen igyekszik betartani a Kódexet. Plusz, csak most fedeztem fel, hogy mit csinál Windu a szabad kezével, mikor Anakin megérkezik Palpatine szétdúlt irodájába. Eddig úgy láttam, mintha valamiért benyúlna a ruhájába a mellkasához, mert talán melege van. :lol: Most viszont kiderült, hogy Anakinnak intett, hogy ne jöjjön közelebb. Jó, hogy így 8 évvel a film kijövetele után rájövök erre. :facepalm:

Maga a történet most annyira nem tűnt nekem tragikusnak, mint korábban, mert úgy tűnt, hogy olyan események teljesednek ki benne, amik már rég elkezdtek kibontakozni. Egyáltalán nem volt sokkoló a 66-os parancs és a Birodalom felemelkedése. Inkább csak szomorú. Ez már mind eleve benne volt Palpatine paklijában és a magvakat már elvetette a TCW-ban. Ezek olyan események voltak, amik ellen már eleve nem lehetett tenni semmit. Anakin és Obi-Wan párviadala is a film végén a Mortis trilógiának köszönhetően sokkal mélyebb súlyt kapott. Teljes mértékben jogosan hívják az alatta felcsendülő Soundtrack-et Battle of the Heroes-nak. Itt igazából senki sem volt bűnös. Anakin is hős volt, Obi-Wan is, csak a nézeteik ütköztek és ez itt teljesedett ki.

Szóval ismét csak gratulálnok TCW csapatának eme remek sorozat létrehozásáért, mert ezzel a RotS lett az egész Star Wars Saga legkomplexebb eseménysorozatának kiteljesedése. :clap: És ilyen értelemben a Prequel trilógia veri az Original Trilogy-t(egyenlőre), amit meg pont az egyszerűsége miatt szeretünk. Viszont ha a Disney komolyan kezelésbe veszi azt is egy Dark Times sorozattatal, akkor minden teljes lesz.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte szóról szóra egyetértek. A TCW iszonyatos extra töltetet adott a filmeknek, leginkább az Ep.3-nak. ;)

 

Anakin az én szememben is nagyot nőtt a TCW során, de ennyire azért talán nem "menteném fel".

 

Én mondjuk akárhányszor nézem a filmet, a 66-osnál mindig elszorul a szívem és a torkom. Sőt, bevallom férfiasan, általában a sírás is kerülget. Amikor Yoda kezéből kiesik a bot... az az egész Saga egyik legmegrendítőbb és legnagyobb hatású jelenete. Egyszerűen csodálatos munka a készítők részéről, így megragadni az egész prequel esszenciáját és drámáját.

 

Én semmiképp se nyúlnék bele a filmekbe a TCW miatt. Egy betűt se cserélnék ki és az a bizonyos extra mondat is felesleges. Ez így tökéletes. Aki látta, elismeri és szereti a TCW-t, annak úgyis más értelmezést nyert az a jelent. Aki pedig nem, arra ne erőltessünk olyat, amit nem muszáj.

A lényeg, hogy nálam pl. abszolút átértelmeződött a mesteres megsértődés. Továbbra sem értek egyet Anakin azon reakciójával, de sokkal inkább meg tudom érteni. És már ez is nagy lépés.

 

Mindig is volt bennem egy kis olyan érzés, hogy Anakin jedi-ellenessége kissé összecsapott. Nem maga az átállása, mert az nagyon is jól és részletesen ki volt dolgozva (Palpi, Padmé, Dooku, édesanyja, kiválasztottság, stb.). Inkább a Rendtől való viszonylag sima elfordulás. Olyan volt, hogy megtörtént, mert meg kellett történnie, elvégre ő lesz Vader, gyűlölnie kell a jediket és kész.

Így aztán csűrték-csavarták, hogy mennyire nem bízik a Rendben, nyújtották a tésztát. De igazából mindig Anakin volt a balfék, mégis ő sértődött meg, ill. kezdett el rinyálni. A TCW pedig nagyon szépen megmagyarázta és megalapozta egyben ezt a bizalmatlanságot és kiábrándultságot is.

Újra írom, hogy így sem értek egyet Anakin-nal és elítélem tetteiért, de az ő helyzetébe beleélve magam sokkal reálisabb, hitelesebb, megalapozottabb és emberibb így az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én semmiképp se nyúlnék bele a filmekbe a TCW miatt.

A legnagyobb ökörség lenne belenyúlni!! Nem a film van a TCW -ért, hanem fordítva. Az animációs sorozat egy remek kiegészítése a filmeknek, nem több nem kevesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legnagyobb ökörség lenne belenyúlni!! Nem a film van a TCW -ért, hanem fordítva. Az animációs sorozat egy remek kiegészítése a filmeknek, nem több nem kevesebb.

 

Tudom, tehát Lucasnak uralkodása vége felé a filmek egységesítése volt a célja és ezért gondoltam arra, hogy mit csinált volna ilyen esetben, de ez csak felvetés volt, mivel én most a filmről úgy írtam, hogy a TCW-t összekapcsoltam vele, de enélkül az extra nélkül is jónak tartom. Azért ez a sok kérdés még mindig ott van bennem: "Hogy szabadultak ki a Szeparatista vezetők?", "Hogy változott meg a Jedik kapcsolata Palpatine-nal?", "Hogy tette túl magát Anakin Ahsoka távozásán, márha egyáltalán túltette?" "Mi lett Barrisszal?", "Mi lett Rexel?", "Mi lett Ventressel?". Sok a kérdés, de a válaszokon csak spekulálni lehet. Azért 1 plusz évad még mindenképp ráfért volna a TCW-ra. Azért majd kíváncsi leszek a jövő generációira, akik majd sorrendbe nézik meg a filmeket és velük a sorozatokat: I, II+TCW, III, IV, V, VI. Például az Ep. V-ös nagy lelepleződést már lelövi a Prequel időszak, de nem biztos, hogy az akkora tragédia. Lehet, hogy ezek a generációk már nem úgy fogják nézni az SW-t, mint mi, hardcore fanok.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez a sok kérdés még mindig ott van bennem: "Hogy szabadultak ki a Szeparatista vezetők?", "Hogy változott meg a Jedik kapcsolata Palpatine-nal?", "Hogy tette túl magát Anakin Ahsoka távozásán, márha egyáltalán túltette?" "Mi lett Barrisszal?", "Mi lett Rexel?", "Mi lett Ventressel?". Sok a kérdés, de a válaszokon csak spekulálni lehet. Azért 1 plusz évad még mindenképp ráfért volna a TCW-ra.

Maul-t még ki is hagytad. :P

Amúgy ezek a kérdések csak a TCW által vetődtek fel. Fontosak, de nem annyira a főszál szemszögéből nézve, a Saga pedig mindig csak arra koncentrált. Engem ezek közül igazából Ahsoka sorsa érdekel igazán, a többi nélkül meg lehet lenni. Sok "mellékszereplő" sorsa maradt lezáratlan, vagy eleve a semmiből kerültek elő. Ez sajátja a SW-nak, nem feltétlenül baj.

A TCW előtt is sok homályos folt volt az Ep.3 után. Mi lett a klónhadsereggel? Hogyan jött létre a rohamosztagosokból álló sereg és miért a váltás? Mi lett a rengeteg droiddal galaxis-szerte? Mi lett a túlélő jedikkel? Politikailag (és társadalmilag) hogyan folyt le a Birodalom kiépülése? Mindeközben hogyan jutott el Palpatine a töretlen népszerűségtől a totális közutálathoz? Hogyan jött létre a Szövetség? Mikor fedték fel magukat, mit lépett erre a Birodalom? Mit "beszélt" Obi-Wan egykori mesterével? Hogyan dolgozták fel Anakin átállását? A listát még sokáig lehetne sorolni.

 

Azért majd kíváncsi leszek a jövő generációira, akik majd sorrendbe nézik meg a filmeket és velük a sorozatokat: I, II+TCW, III, IV, V, VI. Például az Ep. V-ös nagy lelepleződést már lelövi a Prequel időszak, de nem biztos, hogy az akkora tragédia. Lehet, hogy ezek a generációk már nem úgy fogják nézni az SW-t, mint mi, hardcore fanok.

Mondjuk nekem volt "szerencsém" a filmeket sorrendben nézni. :) A TCW értelemszerűen kimaradt a kronológiából.

Annyi gond azért van, hogy amíg a SW kultusz tart, addig mindenhol spoiler-ekbe fut az ember. Nem igazán tudja senki úgy megnézni a Saga-t, hogy ne tudja előre a lényegi lépéseket.

Emlékszem anno az Ep.1 után (addig csak azt az egy részt láttam) szül.napomra kaptam egy pólót, aminek a közepén nagyban a gyerek Anakin feje, mellette pedig Vader maszkja virított. Csak az Ep.1-nél tartottam, de már tudtam, hogy az a fekete vmi lesz majd a főellenség és Anakin-t rejti majd a maszk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Most lett vége a filmnek. Az a durva hogy sokadszori megnézésre is az jön le hogy mennyire tragikus ,és drámai a film. Komolyan Shakespeare nem írt szerintem ilyen mély drámát mint ez a film. Hosszú idő után most fogtam fel hogy menyire tragikus az hogy Anakin átállt. Mennyire az események menetén élt, és csak siklott velük. Mennyire tragikus Anakin és Padmé sorsa. Ők csak egy szerelmespár voltak akik boldogabb életre vágytak. A "történelem vihara" mennyire átment rajtuk. Komolyan sokkoló ezt a mai napig látni. Lucas tudta ezt és ezért zseni ahogy ezt a filmet összehozta. Ez a rész kilép az űropera könnyed hangvételéből és belecsap a legkeményebb drámába, tragikumba. Ez a film maga a tökély. Nem tudom hogy van-e olyan film ami ennyi megnézés után sírásra késztet. És ezen a szinten már baromira nem számít hogy Sidious vagy Yoda győzött-e. Az ő harcuk már csak csepp a tengerben az egyetemes események bekövetkezte után. A Galaxis sorsa nem itt dől el, hanem Palpatine zseniális tervénél.

Hogyha a Filmművészeti Egyetemen dráma tagozat létezik ,akkor tökéletese példának ezt a filmet ajánlanám tananyagnak. Itt sok taps Lucasnak továbbra is. :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.