Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a harmadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Mindenesetre ha a HP-t értékeljük, akkor ne a filmekből induljunk ki, mert azok legfeljebb színes kiegészítői a könyveknek.

 

És a HP világ legalább annyira időtálló, mint az SW-é véleményem szerint.

 

De ez itt OFF.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban a HP azért annyira nem rossz, sőt. Neki a könyv az eredeti formája, ezért sem lehet SW-vel ilyen párhuzamba állítani.

 

Viszont Rowling legalább olyan ügyesen lopkodott más varázslós sztorikból(Sőt szombaton a fókusz pluszban volt, hogy valami 1981-es magyar regényből is, bár sok volt benne a túlzás), mint Lucas más Sci-fi-kből, westernekből.

 

Szerintem totál lényegtelen melyik az időtállóbb. Lényeg nekünk melyik tetszik jobban. Szóval szerintem az az adat sem jelent sokat, hogy WW-ben beelőzte az ep3. Na bumm.

 

Ha már mint filmet vizsgáljuk, akkor érdekesebb, mert eddig a hp4 a leggyengébb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát kinek mi a leggyengébb. Én sem szeretem a HP4-et, de egy csomóan meg azt mondják, hogy az a legjobb eddig. Szóval ízlések és pofonok...

 

Egyébként valóban tök mindegy,hogy mennyit hozott a film, nem ez adja az igazi értékét! :yeah:

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
mert eddig a hp4 a leggyengébb.

a hp 5 film még rosszabb (szerintem)....

persze, igaz, a hp regények mesteriek, de a filmváltozatai nem nagy cuccok (szerintem) .....

 

Na ebből elég, az epIII-ra terelve a szót:

Egyik haverom nemrég látta először, és szerinte nem olyan jó mint a classicok, de jobb az I. II.-nál. Ez a tipikus, átlagos vélemény. Szerintem ugyanolyan jó mint a TESB, csak máshogyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...

Felfigyeltem Anakin és Padmé szerelmének visszásságaira. Anakin gyakorlatilag a magáénak tekinti a nőt, bár ez csak a végén bontakozik ki, mégis jól fel van építve a történet során.

Megrémíszt ez az aspektus, mert az elvakult szerelemesből uralkodó, és önző egyén válik. Bomarr az EPII kapcsán említette, hogy már akkor minden Anakin-ról szólt. A harmadik részben mindez kiteljesedik. Padménak szava sem lehet, mindig az számít, amit Anakin mond vagy gondol.

A végén látható tragédia így törvényszerű, és gyakorlatilag semmilyen úton el nem kerülhető, hisz Anakin teljesen más aspektusból nézi a dolgokat mint Padmé. Szomorú, de olybá' tűnik, Padménak az volt a legjobb ami történt vele. :oops:

 

Pildi neked mi a véleményed? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez akkor válik igazán világossá, mikor Padmé megígéri Anakinnak, hogy nem hal bele a szülésbe. Erre Anakin határozottan kijelenti, hogy nem, ő ígéri ezt meg. Mintha Anakin már azt sem engedné, hogy a nő döntést hozzon a saját életéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az érdekelne hogy mennyire öleli a gyerek úgy át Padmét mint a Naboon miután a neje megkéri hogy győzködje meg Palpit hogy tegyen rendet és a srác jól elküldi a sunyiba.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez akkor válik igazán világossá, mikor Padmé megígéri Anakinnak, hogy nem hal bele a szülésbe. Erre Anakin határozottan kijelenti, hogy nem, ő ígéri ezt meg. Mintha Anakin már azt sem engedné, hogy a nő döntést hozzon a saját életéről.

Így van! Szinte uralkodni akar felette.

 

Rog. Anakin teljesen elzárkózik a lány elől, és csak némi unszolásra vet oda valamit. Padménak nem véletlen hiányzik a Naboo-n látott Anakin (mint ahogy az erkély jelenetben említi is)...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin teljesen elzárkózik a lány elől, és csak némi unszolásra vet oda valamit. Padménak nem véletlen hiányzik a Naboo-n látott Anakin

Az oké hogy Padmé szeretehiányban szenved mert azt mondja Ancsinek hogy ne lökje el magától meg hogy ölelgesse.

A gyerek meg olyan mintha meghasonult volna magával vagy mi. Egyszerre szereti-félti és tartja távol magától a feleségét. Nem csoda hogy alig lehet eligazodni rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az oké hogy Padmé szeretehiányban szenved mert azt mondja Ancsinek hogy ne lökje el magától meg hogy ölelgesse.

Szerintem itt egyáltalán nem erről van szó. Padmé inkább azért aggódik, mert Anakin nem osztja meg vele a gondolatait.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Palpival volt a legbizalmasabb a kapcsolata.

Igen, ez abból is látszik, mikor Palpatine mondja, hogy "Emlékszem, mit mondtál a buckalakókról." Ha Anakin ezt elmondta neki, akkor minden mást is, kivéve a házasságát Padméval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel Palpi javasolta, hogy Kenobi(aki mellett ott van Anakin is), legyen a testőre Padménak, mégpedig azért, mert addig Anakin áradozott róla Palpi elött is, és Palpi úgy gondolta egymásba szeretnek ami nagyon fontos lesz majd az áttérésben.

Tehát Palpi pontosan tudta, hogy Anakin és Padmé fülig szerelmes egymásba, hísz annak idején ő intézte el, hogy így legyen.Persze mivel a sötét oldal nagyon erős volt ekkor, akár Anakin gondolatait is láthatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy csak volt annyi esze, hogy kikövetkeztette. :D Annyira nem tudtak elbújni, hogy az öreg előtt ez ki ne derüljön.

 

ÉRdemes megnézni Palpi milyen ördögi pofát vág, amikor kimondja a feleség szót. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy csak volt annyi esze, hogy kikövetkeztette. :) Annyira nem tudtak elbújni, hogy az öreg előtt ez ki ne derüljön.

 

ÉRdemes megnézni Palpi milyen ördögi pofát vág, amikor kimondja a feleség szót. :D

Vagy csak kukkolt az öreg. :D

 

Szerintem nem mondta el a házasságát, mert teljesen meglepődik, a csak így mentheted meg szövegen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felfigyeltem Anakin és Padmé szerelmének visszásságaira. Anakin gyakorlatilag a magáénak tekinti a nőt, bár ez csak a végén bontakozik ki, mégis jól fel van építve a történet során.

Megrémíszt ez az aspektus, mert az elvakult szerelemesből uralkodó, és önző egyén válik. Bomarr az EPII kapcsán említette, hogy már akkor minden Anakin-ról szólt. A harmadik részben mindez kiteljesedik. Padménak szava sem lehet, mindig az számít, amit Anakin mond vagy gondol.

A végén látható tragédia így törvényszerű, és gyakorlatilag semmilyen úton el nem kerülhető, hisz Anakin teljesen más aspektusból nézi a dolgokat mint Padmé. Szomorú, de olybá' tűnik, Padménak az volt a legjobb ami történt vele. :)

 

Pildi neked mi a véleményed? :D

Hát az én véleményem, úgy látom, eléggé egyedi, mert szerintem Anakin szerette Padmét, tényleg nagyon szerette, és ez a szíve mélyén végig ott volt (erre a legfőbb bizonyíték az Ep6 vége - ebben ma már teljesen egyetértek frenkie-vel), csak olyan szinten került fokozatosan a Sötét Oldal befolyása alá, hogy ez az érzés, magának a szerelemnek a varázsa, az öröme egyre inkább eltemetődött benne, és hiába érezte, nem tudta kimutatni. Igen, volt benne birtoklási vágy is (neki soha nem volt semmije, csak az anyja, aki meghalt, és most a felesége a születendő gyermekükkel, akikhez a végsőkig ragaszkodik) meg a kényszeres megmentési vágy is (egyrészt mindig jellemző volt rá a világmegmentő szerepkör, Qui-Gonék kisegítésével kezdődően, a klónháborúban megtett mentőakciókon keresztül az Ep3 elejéig, másrészt az az érzés, hogy az anyját nem tudta megmenteni, ezért Padmét kényszeresen óvni akarja), ami teljesen görcsössé teszi.

A Sötét Oldal egyre erősebb befolyásának tudható be, hogy az érzései már csak árnyékai a régieknek, nem veszi észre, hogy a feleségének őszinte ölelésre volna szüksége, nem a védelmére. Ahogy Sidious befolyása egyre erősödik, és Anakin csalódása a Rendben egyre nagyobb, úgy látja Anakin egyre kevésbé egy normális ember szemszögévelk a világot, és amikor esküjévek Sith-té válik, gyökeresen megváltoznak az érzelmei is, mert egy Sith szívében nincs helye szerelemnek, mert egy Sith csak önmagát szeretheti: a szeretet és a szerelem, amit Padmé (ill. a barátság, amit Obi-wan) iránt érez, féltékenységgé és gyűlöletté változik, és ez vezet a tragédiához. Anakin a végére teljesen megőrül, teljesen elveszíti a kontrollt maga felett, és ez lesz az oka Padmé halálának, ami így valóban elkerülhetetlen tragédia. És mellesleg egybecseng Sidious érdekeivel, akinek Padméra és az iránta érzett szerelemre csak a csábításhoz volt szüksége, de az átállás után már feleslegessé vált, ezért gondoskodott róla, hogy kihúnyjon: szerintem az elkötelezettség bizonyításán túl azért is kellett Anakinnak személyesen kiírtania a Jedi Templomban maradottakat, mert Palpi tudta, hogy ezt Padmé soha nem bocsátaná meg.

De szerintem az igazi szerelme túléli mindezt, túléli azt is, hogy Vaderből a mustafari vereség, a testi szenvedés és a Padmé elvesztése miatt érzett kín után kihal minden egyéb emberi érzés - mert ha belegondoltok, Vader még csak gonosz sem volt, csupán hideg, számító és könyörtelen, és teljesen érzéketlen minden emberi dolog iránt , ezért is lehet belőle tökéletes csatlós (ezt látta előre Sidious, amikor Vader Ep3 végi fájdalmas ordítása alatt csak kajánul mosolyog). Viszont Luke felbukkanása után apránként megváltozik, az Ep6-ra már nem az a hatékony gyilkológép, aki volt (Sidious ezért is akarja lecserélni Luke-ra) és a végén a felesége iránt egykor érzett szerelem soha ki nem hunyó parazsából tud fellobbanni az a láng, ami képessé teszi arra, hogy szembeforduljon az uralkodóval.

 

És hogy már az Ep2 is róla szólt? Ez mondjuk a lucasi koncepció, mert hiszen azt kellett bemutatni, fokozatosan mi vezet a Vaderré váláshoz. Hiteltelen lett volna másként az átállás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múlt héten már volt szó róla, hogy Palpi mégis milyen módon csalja törbe Anakint.

Vajon végig vizsgálta a gondolatait? Vagy csak következtetett? Anakin mennyit árult el neki a titkos dolgaiból?

Anakin nem volt bonyolult eset egy jó emberismerőnek (márpedig Palpi jó emberismerő volt, remekül manipulálta az embereket, nem véletlenül lett a nabooi szenátorból főkancellár, mint tudjuk), nem kellett beszélnie a vontalmáról direktben ahhoz, hogy Palpi lássa, mi a helyzet, hiszen a fiú soha nem tudta palástolni az érzelmeit.

A buckalakók lemészárlása, az más eset, amit csak aObi-wannak nem mondott el a hozzá közel állók közül (Padmé is tudott róla, neki rögtön utána bevallotta), mert tudta, hogy Obi-wan nem értené meg. Palpatine egyébként azzal tudott a fiúval olyan bizalmas kapcsolatot kiépíteni, mert éreztette vele, hogy olyannak fogadja el, amilyen, minden rossz tulajdonságával együtt, és nem támasztott vele szemben elvárásokat, amiket a Rend viszont igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem attól profi játékos Palpi, mert a helyzetekhez jól igazítja a stratégiáját.

Mi lehetett az alapszitu? Maul halála után hosszútávon Anakinra építi a tervét.

Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy mindent előre eltervezett. Ő csak adagolja a "szert" Anakinba, és a felmerült helyzetekhez vezeti, melyeket persze ő is generál rendesen. De a különböző helyzetek nem előre elrendelt kimenetelűek, mindig benne van a tévedés lehetősége. Pl. az ep2-ben Padme védelmében nem hinném, hogy arra épített, hogy a srác érzelmeit a lány felé korbácsolja. Nyilván gondolt erre, de inkább arról lehetett szó, hogy Anakin reflektorfénybe kerüljön, hogy vajon mire képes. Az külön bónusz, hogy a fiú rácuppant a lányra. :)

Aztán az ep3-ban gyakorlatilag végig a helyzetekhez igazítja Anakint, mivel látja, hogy a fiú kezd bizonytalanná válni, vagyis szüksége lenne biztos pontra, amit majd ő "kedvesen" megad neki. És miért pont a halál legyőzését ajánlja fel? Mert tudja, hogy a fiú gondolatai ezen járnak.

Szerintem valahol a mesteri cím megadásánál elkezdett Anakin gondolataiban is vizsgálódni. Elvileg az újabb helyzethez igazította a fiút (bizalmatlanság a Renddel), de itt már nagyban játszik, nemsokára fel kell fedje magát, ezért új tanítványának legbelsőbb titkait is látnia kell, hogy terve sikeres lehessen.

Azért is gondolom, hogy ez lehet az igazság, mert Lucas vajon miért hagyta ki a beszélgetést arról, hogy Palpi tud egy szenátornő és Obi1 kapcsolatáról?

 

Talán az is érdekes téma, hogy ahhoz, hogy valaki más gondolatait szondázni tudja, szükség van arra, hogy több időt töltsenek egymással? Az ep3-ban Palpi már elég sokat van Anakinnal, és az ep6-ban Luke is több időt tölt együtt Vaderrel a trónteremben. :D

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem valahol a mesteri cím megadásánál elkezdett Anakin gondolataiban is vizsgálódni.

Ezt szerintem Palpatine addig mellőzte, míg fel nem fedte magát. Baromi nagy kockázatot vállalt volna azzal, ha idő előtt szondázni kezd, és Anakin megérzi. Ő a kiválasztott, ő az egyetlen, aki Yoda állításaival ellenétben (ep2: "A jövőt kifürkészni, most lehetetlen.") újra és újra belelátott a jövőbe (ep2 - anyja, ep3 - Padmé, és mindkét helyzetben egy a valódihoz közeli képet látott). Így semmi akadálya sincs, hogy kiszúrja Palpatine Erőérzékenységét, ha az szondázni kezdi. Ezt viszont Palpatine nem engedhette meg, addig legalábbis nem, míg Anakin nem fog teljes mértékben az ő pártján állni. Ez pedig csak az operában történt beszélgetés illetve Obi-Wan Anakin helyett való Utapaura küldése után valósult meg. Akkor húzta el a mézesmadzagot és erősítette meg a Jedik árulását Palpatine. Azelőtt Anakin még túlságosan lojális volt a Jedikhez, kockázatos lett volna egy lelepleződés még előtte is. Ezt a hűséget mi sem bizonyítja jobban, mint amit az ep2-ben a hajón, majd az ep3-ban az operában mond.

Viszont Anakin elmondta, mi történt a buckalakókkal, akkor pedig valószínűleg az anyja sírjánál tett ígéretet is elmondta. Palpatine-nak nem is kellett több az operában történő beszélgetéshez. De azzal sem állhatott elő akármikor, hiszen ha akkor vezeti be egy Sith legendáját, mikor Anakin még javarészt a Jediknek szolgál, akkor újfent bukta. Anakin kérdéseket tehetett volna fel, illetve továbbadhatta volna Palpatine tudását Obi-Wannak, akik már lehet fénykarddal mentek volna megkérdezni, ugyan honnan is tud egy ilyen Sith legendáról? Ezért ezzel az egésszel olyan időszakban kellett előhozakodni, amikor Anakin már jobban bízik benne, mint a Jedikben, így nem adja tovább a tőle hallottakat, illetve amikor már nem gondolkodik el a miérteken, hanem a hogyan érdekli. Tehát, nem az jut eszébe, hogy "Miért ismeri Palpatine egy rég halott Sith mester legendáját?" Hanem: "Hogyan lehetséges elérni ezt a tudást?"

 

Talán az is érdekes téma, hogy ahhoz, hogy valaki más gondolatait szondázni tudja, szükség van arra, hogy több időt töltsenek egymással?

Luke fejében kapásból olvasott, pedig addig még csak nem is találkozott vele. És a Jedik is lendületből olvastak Anakin elméjében.

 

Az viszont különösen tetszik, hogy maga a nagy terv nem Anakinra volt alapozva. Az ő átállása csak egy bónusz volt, ami sok tekintetben megkönnyítette a dolgát. De mind a Jedik önmaga ellen való uszítása, mind a Szenátus bezsebelése, mind a 66-os parancs Anakintól független tényező volt. Ha Anakin nem áll át, Palpatine akkor is végig tudta volna vinni a tervét, csak annyi lett volna a különbség, hogy Windut is levágja, a klónok élén pedig nem lett volna ott Vader, mikor azok a Jedi Templom ellen vonulnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Ne feled Anakin igenis elárulta Palpatinet, hiszen ő figyelmezteti Windut, hogy a Főkancellár Erőérzékeny.

Palpi meg is bűntette őt ezért rendesen. Az a vigyor amikor közli vele Padmé halálát innen is származhat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom hogy Palpi nem igazán érzi úgy hogy Ani elárulta mert a srác mondja is neki hogy átadja a Jediknek mire Palpi jelzi hogy tisztában van ezzel.

Az is lehet hogy Palpi azért vigyorászik az üvöltő Vader mellett mert arra gondol hogy sikerült az új tanítványát teljesen kisajátítania.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.