Ugrás a kommentre

3x17 - Ghosts of Mortis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ahsoka-nak is "megbocsátották", mikor a Fiú hatására elhatalmasodott rajta a sötét oldal.

És azért most nem az történt, hogy Anakin felesküdött a Sith-ek útjára.

Meg a szeme sem volt ugyanolyan. Olyan Fiú által fertőzött Ahsokásnak mondanám.

Ott a pont. :) Ezek az érveléseid is azt bizonyítják, hogy lehet másképp is nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott a pont. :) Ezek az érveléseid is azt bizonyítják, hogy lehet másképp is nézni.

 

Ja! Én korábban is mondtam, hogy többféle értelmezés lehetséges.

Csak ez esetben a sajátom jobban tetszik, de felfogtam és elfogadom a tiédet.

Én fanatikus rajongónak tartom magam, így nem feledhetem a Star Wars egyik legnagyobb örök tézisét:

"...Bizonyos szemszögből nézve...

ill.

"...sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik..." Obi-wan -Kenobi

;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja! Én korábban is mondtam, hogy többféle értelmezés lehetséges.

Csak ez esetben a sajátom jobban tetszik, de felfogtam és elfogadom a tiédet.

Én fanatikus rajongónak tartom magam, így nem feledhetem a Star Wars egyik legnagyobb örök tézisét:

"...Bizonyos szemszögből nézve...

ill.

"...sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik..." Obi-wan -Kenobi

;)

Ezek örök SW -s igazságok, és itt most különösen érvényesek. :) Én további megerősítésre várok. :P Jut eszembe, szólhatnál kav12 -nek, hogy aktivizálja magát itt is. Ha jól láttam elég pozitív és gondolatokkal teli emberke. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Ha az elemzésedből indulunk ki, én inkább azt mondanám, hogy a Fiú Anakin sötét énje, a Leány Padmé az Atya pedig Obi-wan.

 

A Fiú akkor szabadult el végleg, mikor a Leány meghalt. Nekem mindig is fura volt, hogy a leány úgy néz ki, mint Padmé. Az EpIII-ban Anakin is akkor került végérvényesen (?) a sötét oldalra, amikor Padmé meghalt, s ezáltal a végső kapocs is megszűnt közte és a jó oldal között (legalább is Luke képbekerüléséig). Továbbá: amikor a leány haldoklik, utolsó cselekedeteként életet lehel Ashokában. A leány-Padmé analógiának megfelelően Padmé utolsó cselekedete is az, hogy életed ad a fiatalságnak, a reménységnek: Luke-nak és Leiának. Ráadásul az az utolsó szava, hogy odahajol az Atyához, és mondja neki, hogy van még benne jóság (!). Ez is rímel Padmé-Obi-wan párbeszédére.

 

Ami az Atyát illeti: amikor a Fiúért indul Anakin, Obi-wan mondja, hogy kérjék ki az Atya véleményét. Anakin erre azt mondja: nem, ő nem segíthet. Itt is az okozza a galibát, hogy Anakin nem kér mások segítségéből, akárcsak Padmé esetében később. (Padmé felveti az EpIII-ban, hogy Obi-wan segíthetne, de Anakin elveti az ötletet). Ez is rímel arra, hogy az Atya nem más, mint Obi-wan, aki igyekszik az Anakin sötét énjét és a benne rejlő jóságot (ami Padméként testesül meg ebben a szálban) kiegyensúlyozni. Ehhez jön hozzá az, hogy az Atya feláldozza magát, hogy ezáltal csökkentse a Fiú erejét. Obi-wan is feláldozza magát, hogy növelje a saját erejét, és ezáltal csökkentse a Sith-ekét. (Ne feledd, Darth, ha most halálra sújtasz, nagyobb lesz az erőm, mint azt el tudnád kézelni.)

 

Hogy a Fiú Anakin sötét része, arra te magad világítottál rá a tetteken túl a sárkányos metafórával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült meglepned Donát. :D Bizony így is lehet nézni, és talán még frappánsabb is mint az én teóriám. A víziós-álmos alapszitu viszont nem változik igaz? Meg fogom nézni a trilógiát ilyen szemüvegen keresztül is. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép párhuzamok ezek is Donát!

De nekem még ettől sem álom, csak kicsit szebb tisztelgések a mozifilmek felé,

 

 

mint például a jövő héten a karbonit-tömbök lesznek, meg a csíkos hiperűrugrás és Maul.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
Ne spoilerezz kérlek, mert ez nagyon kellemetlen másoknak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nagyjából összeírtátok, úgyhogy most kivételesen nem ismétlem "önmagam" :D A lényeg, szép véget ért. Én reméltem, különösen itt a harmadik részben történtek után ezt a fajta befejezést. Itt olyan súlyos, jellemmeghatározó eseményeken mentek át a szereplők, amiken nem szabadott volna. Az, hogy a valóságban csak pár másodpercnek tűnt, és semmi hatása nem volt, mi több, megkérdőjelezi az egész valóságát, egészen máshogy hathat a szereplőkre is. És ez így van rendjén, hiszen még ott az ep3, ami nem harmonizált volna ezzel a trilógiával, ha egyértelműen valóssá teszik. Most a szereplők szépen visszatérnek a csillagrombolóra, beszámolnak a történtekről, megnézik a bizonyítékokat, aztán magukban eldönthetik, hogy megtörtént minden vagy csak túl sok kéjgáz szabadult be a hajó belsejében :D

Hozzáteszem, szerintem megtörtént az eset és nem is. Már az előző részben is egy "extra nagy dagobah-i barlangnak" tartottam, mielőtt Filloni is ahhoz hasonlította volna, és ez szerintem meg is állja a helyét. Anakinén belefutottak egy hatalmas Erőkoncentrációba, ahol létrejött ez a látomás, mint később Luke esetén is létrejön Lukevader.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tátott szájjal olvasok, milyen jobbnál jobb párhuzamokat írnak egyesek. :D Komolyan megrövidítitek így az epizódértékelésemet.

A látomás - valóság dilemmában szerintem nem feltétlenül kell az egyik mellett állást foglalni. Számos dolog utal mindkét esetre, így egyik eshetőséget sem lehet kizárni. Jobban mondva, mindkettő lehetséges egyszerre. Később leírom részletesebben, miként gondolom, de ma már leszívták az agyam, úgyhogy komolyabban egyelőre nem merülnék bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van fenn ep. kommentár a részhez.

Annyit levágtam belőle, hogy majdnem berakták Darth Bane-t és Darth Revan-t ebbe a story-ba.

Le is modellezték őket.

Mivel nem kerültek be, ez így már eső után köpönyeg, de mégsem lehet vizionálni régi korok Sith-jeiről, nem?

 

Na de oda akarok kilyukadni, hogy valaki hajlandó-e lefordítani valamilyen szinten az epcomment-ben elhangzottakat, mert az angolom messze nem kielégítő.

köszi

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tátott szájjal olvasok, milyen jobbnál jobb párhuzamokat írnak egyesek. :D Komolyan megrövidítitek így az epizódértékelésemet.

A látomás - valóság dilemmában szerintem nem feltétlenül kell az egyik mellett állást foglalni. Számos dolog utal mindkét esetre, így egyik eshetőséget sem lehet kizárni. Jobban mondva, mindkettő lehetséges egyszerre. Később leírom részletesebben, miként gondolom, de ma már leszívták az agyam, úgyhogy komolyabban egyelőre nem merülnék bele.

Na erre kíváncsi leszek, akár csak Pildi írására majd (vagy más teóriájára :D )! Egyelőre próbálom a legjobb verziót összerakni a kockákból. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van fenn ep. kommentár a részhez.

Annyit levágtam belőle, hogy majdnem berakták Darth Bane-t és Darth Revan-t ebbe a story-ba.

Lényegében ennyit mond el Filoni. Megrajzolták, lemodellezték, még el is készítették a jelenetet, de végül Lucas lefújta a dolgot, mert nem illett a koncepcióba. Igazság szerint, nem is értem, hogy léphetett volna bele ebbe az epizódba Bane és Revan (pláne Revan).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lényegében ennyit mond el Filoni. Megrajzolták, lemodellezték, még el is készítették a jelenetet, de végül Lucas lefújta a dolgot, mert nem illett a koncepcióba. Igazság szerint, nem is értem, hogy léphetett volna bele ebbe az epizódba Bane és Revan (pláne Revan).

De láttad, hogy tele volt az asztal vagy egy rakat SW- enciklopédiával? :D Lucas pedig milyen serényen magyaráz...

 

booksez.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van fenn ep. kommentár a részhez.

Annyit levágtam belőle, hogy majdnem berakták Darth Bane-t és Darth Revan-t ebbe a story-ba.

Le is modellezték őket.

Mivel nem kerültek be, ez így már eső után köpönyeg, de mégsem lehet vizionálni régi korok Sith-jeiről, nem?

 

Na de oda akarok kilyukadni, hogy valaki hajlandó-e lefordítani valamilyen szinten az epcomment-ben elhangzottakat, mert az angolom messze nem kielégítő.

köszi

 

 

Lényegében ennyit mond el Filoni. Megrajzolták, lemodellezték, még el is készítették a jelenetet, de végül Lucas lefújta a dolgot, mert nem illett a koncepcióba. Igazság szerint, nem is értem, hogy léphetett volna bele ebbe az epizódba Bane és Revan (pláne Revan).

 

Érdekes elgondolás lett volna szerepeltetni őket. Bár lehet, hogy még felhasználják őket. Pl. Savage Opress eljuthatna a Korribanra, ahol látomás formájában találkozhatna velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap már megnéztem és azt hiszem hogy nagyon mély dolgokat tudtunk meg a Kiválasztottságról. Nagyon jól lezárták. Akkor sw-feeling áradt belőle hogy csak néztem. A 3 részből megtudtuk hogy jóval nagyobb Erő-használok is vannak mint a Jedik és a Sith-ek. Persze hacsak nem olyan az Erő által keltett vizió volt mint Luke-nál. Filoni ezt mondta valószinű így van.

Nekem a rész fénypontja mikor Anakinnak megmutatják a jövőjét. Az valami brutálisan tragikus. Látszik hogy összeomlik el sem tudja képzelni hogy ilyet fog tenni. Én valahogy mindíg arra vágytam a prequelnél, hogy bemegyek a filmbe és megmutatom Anakinnak mit fog tenni és ehhez mit szól. :D Tudom idiótán hangzik. Az igazi tragédia viszont a memóriatörlés. Mert gondoljunk bele, ha ez megmarad akkor se Birodalom se Palpi. Akkor Palpit kinyírja egyből az Ep3-ban. Különben Vadert nem látta a végén mert háttal ált. A sötét oldalra most nem állt át(akkor keményebb lett volna) hanem meg akarta akadályozni hogy Vaderré váljon. A Fiú tényleg úgy gyözködi mint majd a jövőben ő fogja Luke-ot. A vége meg maga volt a zsenialitás. Amikor az Atya leszúrta magát(feláldozta tulajdonképpen) hogy a Fiúból az erő távozzon az nekem egy katarzisként ért fel. Így már Anakin leszúrhatta.

És amikor mondta hogy: " Egyszer majd megint meg fogod tenni a Galaxisért", akkor szerintem arra gondolt hogy a Sith-et megöli, de úgy hogy nem áll át a sötét oldalra. Ezt abból gondolom, hogy figyelmezteti Anakint: "Vigyázz a szívedre". Azaz az Atya látja Anakin lehetséges bukásának az okát. A szerelmet. Tudjuk hogy Anakin végül nem hallgat-e jótanácsra.

 

Szerintem ez a trilógia annyit hozzátesz eddigi sw-ismeretinkhez annyira megújítja a gondolatainkat róla hogy ezek után máshogy fogunk ránézni. Azt hittem sokkal többet nem tudok meg az Univerzumról de tévedtem. Én ezt minden idők legjobb sw-trillógájának tartom.

A 3 rész szerintem röviden arról szólt, hogy az Erő ráébresztette Anakint ezen vizó segítségével, hogy ő a Kiválasztott(aki addig nem hitt benne).

 

Ody, Donát: Mindketten nagyon jó teóriát írtatok. Bravó. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű Frenkie. Igazi csupa szív írás. :) Szerintem ez a trilógia áll legközelebb Lucas eredeti SW-s elképzeléséhez, ami ilyesfajta fantasy vonalat képviselt. A Te nézőpontos pedig egy harmadik ami azt sugallja, hogy minden az volt aminek látszott. :D Persze a mondanivaló így is átjön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű Frenkie. Igazi csupa szív írás. :) Szerintem ez a trilógia áll legközelebb Lucas eredeti SW-s elképzeléséhez, ami ilyesfajta fantasy vonalat képviselt. A Te nézőpontos pedig egy harmadik ami azt sugallja, hogy minden az volt aminek látszott. :D Persze a mondanivaló így is átjön.

 

Köszi. Én is így gondolom. Lucas egy zseni és nagyon örülök, hogy benne van a keze. Én úgy gondolom, hogy a 3 Jedi valóban ott volt ,de a Fiú, a Leány és az Atya azok olyan az Erő által kreált látomások voltak mint Vader a dagobah-i barlangban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hozzáteszem, szerintem megtörtént az eset és nem is.

Én is valahogy így gondolom. :)

 

 

Na erre kíváncsi leszek, akár csak Pildi írására majd (vagy más teóriájára :D )! Egyelőre próbálom a legjobb verziót összerakni a kockákból. :)

Sajnos az én írásom még várat magára, mert megfázás gyötör, és nem ézem képesnek magam értelmes dolgokat írni. :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De láttad, hogy tele volt az asztal vagy egy rakat SW- enciklopédiával? :D Lucas pedig milyen serényen magyaráz...

Szó mi szó, jól el vannak látva. Pláne az a George Lucas fedőnevű enciklopédia lehet nagyon hasznos számukra :) Öröm látni, hogy így benne van a dolgok sűrűjében. Bár néha egy-egy megnyilvánulása aggaszt az öreg mesemondónak, de összességében még mindig jó, hogy az ő kezében van a Star Wars.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hozzáteszem, szerintem megtörtént az eset és nem is. Már az előző részben is egy "extra nagy dagobah-i barlangnak" tartottam, mielőtt Filloni is ahhoz hasonlította volna, és ez szerintem meg is állja a helyét. Anakinén belefutottak egy hatalmas Erőkoncentrációba, ahol létrejött ez a látomás, mint később Luke esetén is létrejön Lukevader.

Pontosan így történhetett. Ma megnéztem egyben a három epizódot! Csodálatos volt! Ékkő ez a TCW koronáján. :) Viszont a koncentráció nagysága folytán lehetett a látomás ilyen komplex. Luke csak egy barlangban volt, de itt egy egész bolygót hatott át az Erő. Ezt említik is az első rész elején. Szóval kaptunk egy nagy Dagobah -t. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy Darth Revant szeretik ilyen nagyvonalúan használni. A Darth Bane könyvben is egy hatalmas és bölcs Sith nagyúrként jelenik meg, és valószínűleg itt is az lett volna. Csak hát pont Revan? Aki azon kevés nagyurak közé tartozott, aki megtért? Mondjuk nem önszántából, de akkor is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó mi szó, jól el vannak látva. Pláne az a George Lucas fedőnevű enciklopédia lehet nagyon hasznos számukra :) Öröm látni, hogy így benne van a dolgok sűrűjében. Bár néha egy-egy megnyilvánulása aggaszt az öreg mesemondónak, de összességében még mindig jó, hogy az ő kezében van a Star Wars.

Hát, amikor meghal, akkor fog igazán mindentéren eluralkodni a káosz. Vegyük példának Palpatine halálát, a Lázadók több éven keresztül küzdöttek, hogy békét teremtsenek, de olyan jelentős békét, amit az Uralkodót csinált, olyat nem tudtak csinálni, mivel ők nem szerették volna a Sithek eszközeit használni tudtuk nélkül. A terror, a félelem, ami itt most a Hadseregben testesült meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok jó gondolatot olvastam a topikban, de a véleményemmel végül megvártam, hogy legyen lehetőségem megnézni mindhárom részt egymás után, mert így jobban a helyükre kerültek a dolgok.

 

Elejétől nézve a történetet most már egyértelmű számomra is, hogy egy bolygónyi Dagobah-i barlang effektus alanyai lettek hőseink, másként nem is lehetséges az egész. Nemcsak Anakin, hanem Ahsoka és Obi-wan is aktív részesei a történéseknek, ez megmagyarázza a látomásaikat, amiket külön-külön éltek át, s mindenki másképpen. Ilyesmi egy álomban vagy egy vízióban nem lett volna lehetséges. Vagyis tulajdonképpen a valóságot láttuk – csak egy más, spirituális és szürreális szemszögből. Pont jó is volt ehhez a befejezés. :)

 

A legfőbb alany Anakin, miatta van az egész, de nem véletlen, hogy társai/barátai is ott vannak (Obi-wannak van is erről egy mondata, amit az Atyához intéz, és ez szöget ütött a fejemben: amikor Anakin után indul a kúthoz, az Atya rászól, hogy ne avatkozzon közbe, mire ő visszaszól, hogy nem véletlenül vannak ott ők). Hogy ki vagy mi intézte ezt el, az jó kérdés, valószinűleg az Erő akaratából történt mindez. :D

 

Azt továbbra is tartom, hogy a bolygón az erőviszonyok Anakin lelkét tükrözik: az Atya a józan Anakin, a Fiú és a Lány pedig a rossz és a jó énje. A Mortis-ra azért jutott el, hogy lássa, kicsoda valójában, ez mekkora erőt és micsoda hatalmat adhat neki, s egyben figyelmeztesse az ezzel járó veszélyekre. Ez a hatalom könnyen kicsúszhat a kezei közül, sötét énjét nehezen tudja uralni, és ha az dominánssá válik, vagyis felborul az egyensúly, akkor átveszi felette az uralmat. S azt is megtudhatta ő maga, Ahsoka „áttérésén” keresztül, amit mi már tudunk, hogy az érzelmei azok, amelyek a legveszélyesebbek a számára, a szeretet és a kötődés, amelyek könnyen tévútra vezethetik, bármennyire is nemes érzések egyébként.

Ahsoka és Obi-wan azért kellett ehhez, mert egyikük csali és potenciális veszélyforrás, a másik pedig támasz a számára. Nekik szerepelni kellett a „vízióban” (bár nem az, de nem találok rá jobb szót), ahogy lényeges szerepük van Anakin életében is.

Jó kérdés, hogy akkor miért nem úgy lett összehozva a dolog, hogy Padmé is részese legyen. De megvan a válasz is rá: egyrészt komoly nehézségbe ütközött volna, hogy ők négyen együtt menjenek (Padmének mi köze lett volna egy több mint 2000 éves Jedi kódhoz…). Másrészt pedig Padmé nélkül is világosan be lett mutatva Anakin gyengesége: érzelmi oldalról erősen befolyásolható…

 

Nagyon érdekes és egyedi történeti szál volt ez, ami jóval túlmutat a klónháborún, sokkal inkább egyfajta Ep3 előkészítő, kitekintés. Nekem tetszik, mint minden szál, ami nem közvetlenül a háborúval és akár az azt befolyásoló politikai konspirációval foglalkozik, hanem a karaktereket építi fel a korábbinál jobban. Ez itt is jól sikerült. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mortis-ra azért jutott el, hogy lássa, kicsoda valójában, ez mekkora erőt és micsoda hatalmat adhat neki, s egyben figyelmeztesse az ezzel járó veszélyekre. Ez a hatalom könnyen kicsúszhat a kezei közül, sötét énjét nehezen tudja uralni, és ha az dominánssá válik, vagyis felborul az egyensúly, akkor átveszi felette az uralmat.

Szerintem ez tökéletes összefoglalása a lényegnek! Habár Donát szemüvegén keresztül is lehet nézni a történetet, az utóbbi napokban újból a full Anakin metafórára adnám a voksom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trilógiából ez a rész nyerte el leginkább a tetszésem és mindezzel együtt, jócskán megváltoztatta az 1-2. rész alapján kialakult véleményem. Eleinte biztos voltam benne, hogy ez az egész valóság, csupán - a hatalmas Erő-koncentráció révén - történnek furcsaságok, mint az alakváltó-, fénykardálló lények, és egyéb nem mindennapi dolgok, amelyek a Mortisra oly nagyon jellemzők.

Aztán következett a második rész, melynél már elbizonytalanodtam a valóság/látomás kérdésében és arra jutottam, hogy mindkettő lehetséges. Hiszen, az Ep5-ben látott Dagobah-barlang esete és maga a Mortis között félelmetes a hasonlóság, ezért azt gondoltam, hogy maga a bolygó egyfajta "óriás Dagobah-barlang"-ként funkcionál, melyen keresztül figyelemmel követhetjük az Anakin lelkében dúló változásokat, fejlődést.

Ám a harmadik rész lecsengése után, szinte már biztos vagyok benne, hogy attól a ponttól rugaszkodunk el a "valóságtól", hogy a 3 Jedi megérkezik a találkozási pontra és ez az álom vagy látomás (ha így jobban tetszik) addig a pontig tart, amíg ismét kapcsolatba nem lépnek Rex-el, magyarán a 2 villanás jelzi a látomásba való ki- és belépést.

Azért gondolom így, mert ahogy alább is tökéletesen megfogalmaztátok, ez az egész Mortis-ügy nem szól másról, mint Anakin meggyőzéséről, hogy ő a Kiválasztott, illetve egyfajta próbatételéről, hogy valóban képes-e egyensúly hozni az Erőben. Obi-Wan és Ahsoka pedig aktív részesei a látomásának, amit a hatalmas Erő-koncentrációnak köszönhetően olyan valósághűen élnek át (és látjuk mi, nézők), mint Luke a Dagobah-n.

A próbatétel alatt nem az Overlordsban látott demonstárciót értem, amely során Anakin az uralma alá hajtotta és térdre kényszerítette a Leányt és a Fiút. Magát a Mortison zajló események sorát értem rajta, hiszen minden főbb esemény Anakin lelkivilágának bemutatásáról és jövőjének elővetítéséről szól. Obi-Wannak is megjelent Qui-Gon, ahogy Ahsokának is idősebb önmaga, ám ez nem zárja ki azt, hogy a főszereplő, a látomás fő alanya nem más, mint Anakin. Mivel Ahsoka és Obi-Wan is kapcsolatba került az Erő-koncentrációval, így rájuk is kifejti a hatását Mortis, de mindegyikükre másként. Ahsoka a jövője kapcsán kap óvintéseket - amiket bár a fiú intéz felé, mindenképp megfontolandók Anakin sorsát illetően. Míg Obi-Wan egykori mestere szavait hallja.

A lényeg, hogy Anakin a látomás központi szereplője, de Ahsoka és Obi-Wan sem véletlenül kerültek oda, hiszen kulcsfontosságú szerepet játszanak Anakin "meggyőzésében" is. Az ebben a részben látottak mutatják be leginkább Anakin jövőjét (és most nem csak a Sötét Oldal Kútjában történt vízióra gondolok), remek párhuzamok keretében előrevetítik mindazt, ami történni fog: Anakint megrontja egy sötét oldali Erő-használó, aki vele karöltve akarja uralni a Galaxist és "békét teremteni", majd végül Obi-Wan ellen - és azon dolgok ellen fordul, amikben korábban hitt. A Fiú által előidézett vízió nagyszerű volt és valóban a jövőt mutatja be, ami bár állandó mozgásban van és döntéseink által változtatható, mégis úgy fog történni, ahogy meg kell történnie, még ha ez kicsit ellentmondásosnak hangzik is. Azonban itt Anakin képes végül helyes döntést hozni a józan önmaga (Atya) által és elpusztítani az önmagában rejlő sötétséget (Fiú), hogy egyensúlyt teremtsen. Mindezek meggyőzik az Atyát (aki szerintem nem csupán a józan Anakint szimbolizálja, de az Erő akaratának egyfajta megtestesítője is egyben), hogy Anakin valóban képes arra, amit a Prófécia megjövendölt és egy nap valóban egyensúlyt hoz az Erőben.

Végül persze ez így is fog történni, hiszen az Anakinban lévő világosság halálát követően (Leány halála/Vaderré válás), a sötétség is eltűnik belőle (Fiú halála/visszatérés a Világos Oldalra az Ep6 végén), ám végül az Atya - a józan Anakin is megszűnik létezni, így pusztul el Mortis és hal meg végül Anakin Skywalker. Ezen párhuzamok sokasága nem lehet véletlen és még inkább abba az irányba terelte a gondolataimat, hogy ez az egész nem lehet más, csakis egy nagyon valósághű vízió.

Minden egyéb mondandómat gyönyörűen leírta lentebb Ody és Pildi, amelyekkel egyetértek, hozzáfűzni pedig nemigen tudok mit, ezért is fogtam ezúttal ilyen rövidre a mondandóm. :P

Az animáció természetesen megint kiváló volt, akár csak a zene - főleg a fel-felcsendülő Vader-témák nyerték el a tetszésem.

Összességében a legjobb résznek tartom a trilógiából, de a 3. évadban is előkelő helyen szerepel a listámon, kíváncsian várom a folytatást. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azonban itt Anakin képes végül helyes döntést hozni a józan önmaga (Atya) által és elpusztítani az önmagában rejlő sötétséget (Fiú), hogy egyensúlyt teremtsen. Mindezek meggyőzik az Atyát (aki szerintem nem csupán a józan Anakint szimbolizálja, de az Erő akaratának egyfajta megtestesítője is egyben), hogy Anakin valóban képes arra, amit a Prófécia megjövendölt és egy nap valóban egyensúlyt hoz az Erőben.

Végül persze ez így is fog történni, hiszen az Anakinban lévő világosság halálát követően (Leány halála/Vaderré válás), a sötétség is eltűnik belőle (Fiú halála/visszatérés a Világos Oldalra az Ep6 végén), ám végül az Atya - a józan Anakin is megszűnik létezni, így pusztul el Mortis és hal meg végül Anakin Skywalker.

Tulajdonképpen Anakin egész Sagat átölelő útját leköveti ez a három rész, mert benne van az átállás és a végső megváltás is. Mondjuk az jó kérdés, hogy ebből mit is szűrt le Anakin. :D Valószínűleg meg lett győzve, hogy ő a kiválasztott. Ezért is mondja Padménak a Mustafaron, hogy legyőzheti Palpatine -t ha akarja. Ő nem az öreggel képzelte el a hatalmat, hanem Padméval. Az más kérdés, hogy nem így alakult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.