Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?  

39 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Nagyon jól megfogtad a lényegét a kezdéseknek Krande!

 

Ha választani kéne én a rendhagyó, ep2-es fölfelé elmuzduló kamerát választanám.

Gyakorlatilag csak a rendhagyó mozgás miatt, mert ahogy azt benyeltem...

 

Ott volt a tekintetem, ahol az ep3 kezdésénél az állam... a padlón!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Oldfighter írta:

"Nade akkor mivel magyarázátok azt, hogy a Birodalom visszavágban úgy smárolja le Lukeot a gyengélkedőn, hogy az nem éppen a testvéri ragaszkodást szimbolizálja"

 

Ezt remélem nem gondoltad komolyan. :D Szerinted Leia szerelemből csókolta meg Luke-ot? :D Egyszerűen csak azért, hogy bosszantsa Hant, és talán jobb alanynak látszott erre Luke, mint Csubi. Itt hol a hiba? A szerelmi háromszög kicsit sántít, mert a filmben csak a Leia Han szálat építgették, Luke teljesen mással volt elfoglalva. De lehet, hogy Te másik verziót láttal. :D Remélem valami komolyabbal is előállsz majd, mert ez harmatgyenge. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen csak azért, hogy bosszantsa Hant, és talán jobb alanynak látszott erre Luke, mint Csubi.

Pedig van kép arról, hogy Chewie-t smárolja :D

Na igen, ez az egy jelenet egyértelműen Han bosszantása véget volt, és be is vált. Sőt, nekem kicsit még Luke önelégült feje is azt sugallja, hogy ő is belement ebbe. Főleg, hogy az ep4 végétől az ep5 végéig Luke és Leia között szinte zéró a kommunikáció. Találkoztak a gyengélkedőn, aztán legközelebb a Bespine-ről eljövet (illetve, Luke egyszer megközelítette őket a városban is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldfighter írta:

"Nade akkor mivel magyarázátok azt, hogy a Birodalom visszavágban úgy smárolja le Lukeot a gyengélkedőn, hogy az nem éppen a testvéri ragaszkodást szimbolizálja"

 

Ezt remélem nem gondoltad komolyan. :D Szerinted Leia szerelemből csókolta meg Luke-ot? :D Egyszerűen csak azért, hogy bosszantsa Hant, és talán jobb alanynak látszott erre Luke, mint Csubi. Itt hol a hiba? A szerelmi háromszög kicsit sántít, mert a filmben csak a Leia Han szálat építgették, Luke teljesen mással volt elfoglalva. De lehet, hogy Te másik verziót láttal. :D Remélem valami komolyabbal is előállsz majd, mert ez harmatgyenge. :D

Lehet, hogy neked harmatgyenge de emberek ezreiben igenis kérdést vett fel a dolog. :P

Kicsit talán szállj le a magas paciról az ilyen véleménynyilvánításaiddal :P Nem csak úgy lehet a filmben ahogy te láttod. Van egy véleményed de azt talán nem kéne ráerőltetned a másikra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont a Birodalom visszavág az, ami újrakeveri a kártyákat az SW-ben, és ezért is szeretik olyan nagyon sokan (mint többször olvastam itt-ott, a legtöbb rajongó számára ez a legjobb rész). Megkeveri a Luke-Leia-Han trió egymáshoz való viszonyát, megkeveri Luke és Vader viszonyát, a Sötét Oldal illusztris képviselője mellé végre odateszi a Világos Oldalét, Yodát is - a nézők meg csak ámulnak-bámulnak, hogy a sok remek csatajelenet és aszteroidamezős üldözés mellett hogy tudott Lucas ilyen fordulatos szálvezetést kitalálni úgy, hogy ezek tökéletesen egybeillenek és pont jó arányban váltják egymást.

Én egyébként úgy vagyok vele, hogy az Ep4-5-6 egy klassz mese, lehet, hogy vannak benne bakik meg logikátlanságok, de én még nem vettem észre egyet sem, mert mindig lekötött a történet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odyval értek egyet.Teljesen egyértelmű, hogy Han bosszantására csinálta és az is, hoyg Luke belement mert tudta, milyen nagyra van magával Han és a csókkal hátha enyhűl az egója.Nincs ez mögött semmi.Egyszerű mint a pofon.Már az EP 4-ben is a Han és Leia szerelmes lesz egymásba később kezdősorait láttuk.Luke szóba sem jött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy neked harmatgyenge de emberek ezreiben igenis kérdést vett fel a dolog. :D

Kicsit talán szállj le a magas paciról az ilyen véleménynyilvánításaiddal :D Nem csak úgy lehet a filmben ahogy te láttod. Van egy véleményed de azt talán nem kéne ráerőltetned a másikra.

Ez a magas ló lett a mániád? :D Ne haragudj, de ha egy vérbeli SW rajongó ilyen semmiken fennakad, és magában nem tud napirendre térni ezen, hát.....ok. Ennyi erővel a tipikus: "hogy lehet hang az űrben" logikátlansággal is elő lehet jönni, és szarvashibának beállítani. Szóval én nem értem ezt a szőrszálhasogatást, már csak azért sem, mert a film azon részébe simán belefért az a csók, még akkor is, ha később kiderül, hogy testvérek. De ha Te ezen fennakadsz a tömegekkel a hátad mögött, engem nem zavar. Eröltetni se próbálok semmit, csak leírtam a csalódottságom, hogy ilyen alap dologba belekötsz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik topicban felmerültekhez: ha Leia tudatt alatt tudta (ergo nem tudatosult benne) hogy testvérek akkor hogy számolhatott volna vele a Birodalom visszavág idején?

Na ezt magyarázd meg Oldi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia szerintem fél másodpercig sem számolt Luke-kal. Már az ep4 végén is Hanra mosolygott rá, mikor Solo rákacsint (ne, itt a kapcsolatuk kezdete :) ), az ep5-ben pedig egyáltalán nincsenek semmilyen kapcsolathoz elég ideig együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha valaki, hát Leia végig nem érzett semmit Luke iránt. Pláne nem az ep5-ben, ahol az elejétől kezdve Hanért epekedett a maga faramuci módján. De ez már erősen off.

Nem is arról volt szó, hogy bármiféle szerelmi érzései lettek volna felé, mert azok Han felé voltak. Hanem arról, ha tudat alatt mindig is tudta, hogy testvérek, akkor csak érzett valamit, nem? Mást, valami zavarodottat, amit nem tudott hova tenni.

Egyébként meg Bomarr, ez neked is megy, ha tudat alatt érezte, és nem tudatosult a testvéri kapcsolat, valami érzés csak kialakult benne, mivel azért a tudatalattink erősen hat ránk. Hé, hol van itt egy pszichológus? :D

 

Egyébként meg érdekes, hogy itt mindannyian az SW minden kis apróságáról beszélünk, akár Palpi egy rohadt felálló hajszáláról az ep3-ban, akkor mi a fenéért gond, ha a veszett nagytudású emberkék mellett mások is előhoznak ezt-azt? Máshol is megy folyton a szőrszálhasogatás, tucatnyi topikban. Akkor ez most itt miért is gond????

Na és ki a fene számít vérbeli SW rajongónak? Van erre valami definíció? Mert akkor osszátok már meg velem, mert én ilyenről nem tudok :) Itt elmondottak alapján elvileg én sem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha valaki, hát Leia végig nem érzett semmit Luke iránt. Pláne nem az ep5-ben, ahol az elejétől kezdve Hanért epekedett a maga faramuci módján. De ez már erősen off.

Nem is arról volt szó, hogy bármiféle szerelmi érzései lettek volna felé, mert azok Han felé voltak. Hanem arról, ha tudat alatt mindig is tudta, hogy testvérek, akkor csak érzett valamit, nem? Mást, valami zavarodottat, amit nem tudott hova tenni.

Egyébként meg Bomarr, ez neked is megy, ha tudat alatt érezte, és nem tudatosult a testvéri kapcsolat, valami érzés csak kialakult benne, mivel azért a tudatalattink erősen hat ránk. Hé, hol van itt egy pszichológus? :D

 

Egyébként meg érdekes, hogy itt mindannyian az SW minden kis apróságáról beszélünk, akár Palpi egy rohadt felálló hajszáláról az ep3-ban, akkor mi a fenéért gond, ha a veszett nagytudású emberkék mellett mások is előhoznak ezt-azt? Máshol is megy folyton a szőrszálhasogatás, tucatnyi topikban. Akkor ez most itt miért is gond????

Na és ki a fene számít vérbeli SW rajongónak? Van erre valami definíció? Mert akkor osszátok már meg velem, mert én ilyenről nem tudok :) Itt elmondottak alapján elvileg én sem :)

Nem baj hogy felhozta a témát, épp erről beszélünk ugyanis. :D Szerintem csak kissé eröltetett ezt hibának beállítani. :D

 

Abban a helyzetben, Leia pillanatnyi dührohama közben esett meg a dolog. Én továbbra sem érzek ebben semmi logikátlanságot, hisz ahogy Dzséjt és a többiek is írták, mindvégig érezhető, hogy Han-al fog összejönni és nem Luke-al.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is arról volt szó, hogy bármiféle szerelmi érzései lettek volna felé, mert azok Han felé voltak. Hanem arról, ha tudat alatt mindig is tudta, hogy testvérek, akkor csak érzett valamit, nem? Mást, valami zavarodottat, amit nem tudott hova tenni.

Egyébként meg Bomarr, ez neked is megy, ha tudat alatt érezte, és nem tudatosult a testvéri kapcsolat, valami érzés csak kialakult benne, mivel azért a tudatalattink erősen  hat ránk. Hé, hol van itt egy pszichológus? :)

Az, hogy volt valamiféle be nem határolható érzés benne, miért zárja ki, hogy Han bosszantása végett megcsókolja?

 

Egyébként meg miért lenne baj, hogy kitárgyaljuk ezt? Erre van a fórum :)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a magas ló lett a mániád? :) Ne haragudj, de ha egy vérbeli SW rajongó ilyen semmiken fennakad, és magában nem tud napirendre térni ezen, hát.....ok. Ennyi erővel a tipikus: "hogy lehet hang az űrben" logikátlansággal is elő lehet jönni, és szarvashibának beállítani. Szóval én nem értem ezt a szőrszálhasogatást, már csak azért sem, mert a film azon részébe simán belefért az a csók, még akkor is, ha később kiderül, hogy testvérek. De ha Te ezen fennakadsz a tömegekkel a hátad mögött, engem nem zavar. Eröltetni se próbálok semmit, csak leírtam a csalódottságom, hogy ilyen alap dologba belekötsz. :)

Bazz Ody, ha olvasni is tudnál. :S

 

Íme, egy idézet amit a New Hope topicba irtam:

 

Szerintem az ilyen apró hibákba/logikai bukfencekbe/ avagy filmes bakikba nem érdemes "beleharapni" icon3.gif Főleg azért nem, mert ez csak egy mese és ezeknek a jelenlétével is ugyanúgy szeretjük a filmet. icon1.gif A film lényegi részét meg amúgysem sértik. A jó ugyanúgy győzedelmeskedik a gonosz fölött.

Félreértések elkerülése végett, nem a kákán kerestem/keresem a csomót amikor megjegyzek ezt-azt a "érthetetlen fordulatokról/logikai bukfencekről" csupán számomra néha iszonyú nevetségesek ( a szó jobbik értelmében) ezek a jelenetek. icon1.gif

 

 

Ennyi. Innentől meg azt mondasz amit akarsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is arról volt szó, hogy bármiféle szerelmi érzései lettek volna felé, mert azok Han felé voltak. Hanem arról, ha tudat alatt mindig is tudta, hogy testvérek, akkor csak érzett valamit, nem?

De, valószínű igen. Ez pont az ep5-ben van a legjobban kiélezve, amikor megérzi, hogy Luke veszélyben van. Leiaval mondjuk az a "gond", hogy roppant erős nő és nem mutatja ki az érzéseit. Hiszen Han is több hónapos csákányos munkával tudta csak megtörni a jeget, és még az első elcsattanó csók után sem látszott Leian túl sok változás. Így elég nehéz kitalálni, mi járhat a fejében. Az is lehet, hogy mivel ő is jól tudta, hogy nincs testvére, minden Luke felé irányuló érzését betudta egy erős baráti köteléknek.

Persze, mint írtam is, ez a "tudat alatti testvéri viszony" elméletem éppen az ep4 miatt gyenge lábakon áll, és a hivatalos állásponttal ellentétben szerintem Lucas az ep4 végéig (a ceremóniáig egész pontosan) Luke-ot Leiaval akarta összeboronálni. Ráadásul ez a hivatalos álláspont sem olyan régóta hivatalos.

Ellenben itt az ep5-ben Lucas már a Han-Leia kapcsolatot mozgatta, s bár fogalmam sincs, mikor találta ki a testvér kapcsolatot (egyes állítások szerint csak az ep6-ban, mások szerint az ep5-ben, megint más szerint mindig is így volt), de az itteni csók szvsz egyértelműen Han agyhúzása, köztük lévő kapcsolat ide vagy oda. Szerelemben, háborúban minden ér :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze tudom, sokaknak semmit se mondanak a leírt szavak :)

OFF

Ez már kicsit kezd nekem szándékos b*szogatásnak tűnni... :)

ON

 

Amúgy szép leírás, olvastam a könyvben, merthogy onnan van, ugye. Viszont erre nincs utalás a filmben, sőt, az ott leírt párbeszéd nagyja el sem hangzik. Gondolom nem véletlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi: az amire te gondolsz a regényből lett átvéve... ezen az ironyvonalon elindulva pedig rengeteg ellentmondást találhatsz, hisz a régi filmek igen sok eltérést mutatnak a könyvekkel, de ez a "Filmek" részleg. Ilyen alapon akár belelehetne kötni Anakin szemöldökébe is, hisz a régi regényekben egyértelmüen levolt irva, hogy rendkivül dús, amitől alig látott ki, közben meg nem... sőt a Baljós Árnyak könyv szerint Qui-Gon mestere egy idegen fajú több száz éves valaki, aztán meg kiderül, hogy egy normál ember... és ez csak pár példa; ezen a téren széles spektruma nyilik az ellentmondás keresésnek, de talán maradjunk a filmeknél.

 

Amit látunk Leiából az ep.4-ben és az ep.5 elején az az, hogy nem valami érzelmes tipus. Például hiába kedveli Hant, folyton ahol és amikor tud a tyúkszemére lép. Állandoan hepciáskodik... amikor kimentik a Halálcsillagon, akkorse tud mondani még egy köszönömöt se a megmentőknek, pedig nyilván örül, hogy nem végzik ki, de helyette megkritizálja a mentő-akciót és még szegény Csubit is egy szőnyeghez hasonlitja, pedig az aztán semmit se vétett :) Szóval szerintem érthető, ha mi értetlenül állnuk azelött, hogy Leia csókjában bármiféle ellentmondás lenne... mintha tényleg csak bele akarnál kötni, de győzz meg nyugodtan az ellenkezőjéről: a képes forgatókönyvön kivül mi mutatja számodra, hogy ez nem szabadott volna megtörténjen?

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy a fenébe lehet olyanba belekötni amit úgyse tudsz elfogadni? :)

Neked ez a véleményed, nekem meg az. Kész. Ettől még működik a film ahogy azt lentebb is kijelentettem. Egy mesén amúgy se állok le vitatkozni, mert nem ér az egész annyit. :) Ez nem egy történelmi film, mely meghazuttol valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra sem érzek ebben semmi logikátlanságot, hisz ahogy Dzséjt és a többiek is írták, mindvégig érezhető, hogy Han-al fog összejönni és nem Luke-al.

Nem állítottam az ellenkezőjét, ez evidens, nem is ez volt a vita tárgya :)

Szerintem azért lehet ebbe a témába belekötni, mert történt némi koncepcióváltás a filmek készítése közben, Leia tesó lett, és ha ez már kezdetek óta megvan, akkor valószínűleg nem lett volna csók sem :)

 

Dzséjt, az a meglátni és megérezni a testvért elméleted nekem nagyon tetszett :D Ja, igen, Leia érzéseiből tényleg nem sokat tudunk meg, ez valóban nehezíti a megértését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért lehet ebbe a témába belekötni, mert történt némi koncepcióváltás a filmek készítése közben, Leia tesó lett, és ha ez már kezdetek óta megvan, akkor valószínűleg nem lett volna csók sem :)

Igen, ez lehet hogy így volt, mármint később találta ki Lucas, hogy tetsvérek (bár ő ennek az ellenkezőjét állítja). Talán soha nem fogjuk megtudni mi az igazság. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.