Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?  

39 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Én annak idején az apa-fiú szál bevezetésekor is azt hittem, hogy ezt Lucas csak váratlan ötletként vette bele a filmbe, mintha ezzel akart volna újabb lendületet adni a történetnek, annyira megdöbbentő és hihetetlen volt (film kapcsán azóta sem éreztem ekkora döbbenetet), az Ep6-ig nem is lehettünk biztosak abban, hogy igaz, amit Vader mond (én a magam részéről azt hittem, ez csak Vader trükkje, hogy Luke-ot könnyebben átcsábítsa) - és aztán jó kis saga kerekedett belőle!

 

Jó, hogy Luke és Leia végül testvérek lettek, mert szerelmesként nem nagyon illettek volna össze, a Leia-Han páros sokkal ütősebb és szórakoztatóbb volt :) .

Megjegyzem, hogy ami mégis azt támaszthatja alá, hogy eleve testvérként voltak kitalálva, csak George késleltetve tette bele a történetbe, az a nevük hangzása: a Luke és Leia nagyon jól összecseng - ha én találnék ki egy történetet egy titkos ikerpárral, akik kapcsolatára csak később derül fény, én is azonos kezdőbetűs neveket választanék, mintegy finom jelzésképpen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vaderes csavar talán köthető egy másik legendához is. Ha jól tudom, eredetileg úgy vették fel a Híres Vader jelenetet, hogy "Obi-wan ölte meg az apád". Talán eredetileg is ez volt Lucas koncepciója, és csak később változtatta meg? Mert az már a 4. részben is egyértelmű volt, hogy valami stikli van Luke apjának halála körül (Hogyan halt meg apám? - Ben itt egy nagyot nyel, ami persze jelezheti a fájdalmas emlékek felidézését, de én ezt mindig is úgy értelmeztem, hogy nem az igazat mondja).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az apa-fiú szál bevezetése körül tényleg nagyon sok a köd... Én arra tippelnék, hogy Lucas az EP4 után találta ki, de ennek erősen ellentmond, hogy Darth Vader a Dark Fatherre rímel. :)

A testvérszálra lehetne egy egyszerű megoldás, hogy Lucas Hannal hozta össze Leiát, és ezért valamit ki kellett találni, miért nem baj, hogy hoppon maradt szegény Luke. Ebből lettek a tesók. Aztán kellett valami az EP6 végén, ami bepöccinti Luke-ot Vader ellen, és úgy döntöttek, itt remekül fel lehet használni a testvér-dolgot, aminek eddig nem sok szerepe volt. Tehát a testvér-ügy is lehet, hogy csak később, az EP4 után jött.

De a fene tudja. :)

 

Donát: Igen, az EP4-ben szerintem is úgy néz ki Ben, mint aki vaskos hazugságra készül... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az apa-fiú szál bevezetése körül tényleg nagyon sok a köd... Én arra tippelnék, hogy Lucas az EP4 után találta ki, de ennek erősen ellentmond, hogy Darth Vader a Dark Fatherre rímel. :)

Sőt, nemcsak rimel rá, de a 'Vader' szó, hollandul apát jelent. A Hollandok aztán nagyon meglepődhettek a Birodalom visszavágon: a Sötét Apának nevezett figura bejelenti: ő a főhős apja... micsoda meglepetés :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vaderes csavar talán köthető egy másik legendához is. Ha jól tudom, eredetileg úgy vették fel a Híres Vader jelenetet, hogy "Obi-wan ölte meg az apád". Talán eredetileg is ez volt Lucas koncepciója, és csak később változtatta meg?

Ez volt az, amit Dave Prowse elmondott forgatáson. (Még Salgótarjánban mesélte, hogy akkora zaj volt a szél miatt, hogy nem hallották egymást Mark Hamillel....) Szerintem Lucas nem bízott DP titoktartásában :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, tudom, hogy így történt, de ettől még előfordulhatott, hogy ez volt az eredeti koncepció is... de tényleg nem tudni - én legalábbis nem tudom.

 

B'omarr: A vader holland jelentése akár véletlen egybeesés is lehet... :) bár a fene tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Emlékeim szerint előtte még nem nagyon találkoztak.

A filmben valóban nem látták egymást. :clap: Ez nekem megfelel. :)

 

Krande. R2 a Dagobah-n nem úgy viselkedik, mint aki tudja ki is az a Yoda...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos van oka rá. :clap: talán megmondták neki hogy ne akarjon tudni semmiről, még a Tantive 4-en, kb amikor C-3PO memóriáját törölték.

Én nem hiszem.... Mert ha így lett volna, akkor csendben marad, és nem kezdi el húzkodni Yoda kezéből a lámpát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma családom többi tagja rajtam kívül megnézte délután. Kb tízpercenként nyitottak be hozzám és kérdéseket tettek fel:

-Padmé Leia anyja, ugye?-

-Anakin az Vader-

Majd miután igent bólintottam örülve mondták, hogy milyen jól emlékeznek:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így nem teljesen igaz. :lol:

Az ep3-ban kb. két méteres közelségbe kerül R2 Yodával miközben Padme szüli az ikreket.

Akkor ezek szerint nem tett rá oly mély benyomást Yoda közelsége, hogy majd húsz év után forrón üdvözölje őt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem R2 akkor nem tudta, hogy ő Yoda. Elvégre a fajból összesen egy példányt látott addig, Yodát, viszont az öreg teljesen máshogy viselkedett sok-sok évvel azelőtt. Ráadásul Yoda azért változott is. Egy gépnek egy ilyen gyökeres eltérés már elég lehet egy teljesen más példánynak történő azonosításul. Pláne, hogy Yoda maga még mondta is, hogy majd elvezeti. R2 nyugodtan feltételezhette, hogy Yoda fajának bolygóján vannak, és ez csak egy fajtársa, aki kissé dinka, és majd elvezetik az igazi Yodához :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Az jutott eszembe, hogy milyen furcsa Yoda azon kifogása, hogy Luke nem tanulhat tőle, mert túl öreg. Hát nem ők intézték úgy Obi-wannal, hogy egészen addig ne tudjon az egészről, az Erőről, meg a Jedikről semmit? Tudom, minden azért volt, hogy megvédjék az apjától és az uralkodótól. De hogy lehetett az eltelt időt, amit "elfecsérelt" mint párafarmer növendék, felróni Luke-nak?

Tudták, hogy ő az új remény, más Jedi növendéket, aki jobban megfelelt volna a feltételeknek, aligha találtak volna :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Yoda mondta, már régóta figyelte. Szerintem túlságosan is aggasztotta, hogy Luke igencsak az apjára hajaz. Így, révén sok forgott kockán, de az esélyeik nem nekik kedveztek, ráadásul már megtapasztalhatták, milyen, ha valaki olyan, mint a két Skywalker, Yoda talán kicsit - jobb szót nem találok - "megrémült".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem ők intézték úgy Obi-wannal, hogy egészen addig ne tudjon az egészről, az Erőről, meg a Jedikről semmit?

Jó kérdés, tényleg az ő hibájuk. De ez belefér az Obi- Yoda páros jellemébe, szerintem. Vagy csak nem kedvelem a régi Jediket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy Yoda csak megjátssza a tétovázást, nehogy elbízza magát az ijfú Skywalker. Tulajdonképpen már itt elkezdődik a képzés az elbizakodottság ellen. Talán csak azt nem akarja Yoda, hogy Luke természetesnek vegye, hogy kiképzik. Érezze megtiszteltetésnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.