Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Igaz, hogy a spanyolok nem törték magukat igazán, talán csak a legvégén. De hogy ez az orosz se produkált szép focit, az biztos. Szerintem egyik sem érdemelte meg a továbbjutást. Remélem a ruszkik is búcsúznak. 

 

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt kire mondta? :D 

Davor Sukert mutatta a kamera. A meccs elején még tőle idézett, de fogalma sem volt hogy néz ki most. Mutatja a kamera erre:

 

"Jééé... Ez Suker volt megöregedve??" :facepalm: :lol: 

 

DÁNIA: TAKARODÓ!!! Elég volt a sz*r alibiző játékotokból. Húzás haza!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Gyorsan visszaadta a szót crazy. :D Annyira szopkodta Schmeichellt, hogy már nekem volt hányingerem. A stúdióban pedig az aranylábú magyar gyerekek értékelnek. :lol2:

Henrik jó. Ő valódi szakértő. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

DÁNIA: TAKARODÓ!!! Elég volt a sz*r alibiző játékotokból. Húzás haza!

Az első félidőt nem láttam, de a folytatás alapján ezt nem igazán tudom most mire vélni? A horvátok legalább annyira alibiztek, ez ráadásul azért is volt érthetetlen, mert megvoltak hozzá a kreatív játékosaik szemben a dánokkal. A hosszabításban pedig Dánia támadott többet, ők akarták jobban a győzelmet és Modric 11-eséig ők irányították a játékot. A horvát ugyan szimpatikus csapat számomra is, de ez alapján a mérkőzés alapján megérdemelték volna, hogy kiessenek. Schmeichelt cserben hagyták a társak, sajnáltam. 
Mindenesetre furcsa leírni, hogy az oroszoknak ténylegesen van esélye arra, hogy elődöntőbe jussanak, amit, ha a világbajnokság előtt mondott volna nekem valaki, csak akkor tartottam volna elképzelhetőnek, ha felülről durván belenyúlnak a meccsekbe és nagyon lejtetni kezd a pálya...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Wilde írta:

Az első félidőt nem láttam, de a folytatás alapján ezt nem igazán tudom most mire vélni? A horvátok legalább annyira alibiztek, ez ráadásul azért is volt érthetetlen, mert megvoltak hozzá a kreatív játékosaik szemben a dánokkal. A hosszabításban pedig Dánia támadott többet, ők akarták jobban a győzelmet és Modric 11-eséig ők irányították a játékot. A horvát ugyan szimpatikus csapat számomra is, de ez alapján a mérkőzés alapján megérdemelték volna, hogy kiessenek. Schmeichelt cserben hagyták a társak, sajnáltam. 
Mindenesetre furcsa leírni, hogy az oroszoknak ténylegesen van esélye arra, hogy elődöntőbe jussanak, amit, ha a világbajnokság előtt mondott volna nekem valaki, csak akkor tartottam volna elképzelhetőnek, ha felülről durván belenyúlnak a meccsekbe és nagyon lejtetni kezd a pálya...

Ez nem a hosszabbításnak szól, hanem a dánok egész torna teljesítményre. Álljon itt néhány statisztikájuk a csoportkörből:

 

Lövések száma: 25 (továbbjutók átlaga: 39) - legkevesebb a továbbjutók között

Cselkísérletek: 37 (átlag: 48)

Kulcspasszok: 16 (átlag: 28.5) - legkevesebb a továbbjutók között

Gólok: 2.......... (átlag: 5.2) - legkevesebb a továbbjutók között

 

A tegnapi meccsen:

Lövések: 20-14 a horvátoknak

Kulcs:  13-9 a horvátoknak

Cselek: 14-9 a horvátoknak

 

Az egész csapatnak a legjellegzetesebb momentuma a tornán, ahogy a balszélső védő gyökkettővel kocog át az egyik vonaltól a másikig, hogy a nagy bedobással veszélyeztessenek. 

 

Dánia az egész tornán csalta a focit, húzta az időt, undorító mód 0-0-ra játszott a franciák ellen. Már itt se kellett volna lenniük eleve, annak az orbitális mázlinak köszönhetik a legjobb 16-os szereplésük, hogy szerencsétlen Peru mindent kihagyott. Ha arra gondolok, hogy a peruiak mit meg nem tettek a továbbjutásért - hiába -,  ők biztos nem csalták volna el a meccset a franciák ellen, csakhogy ne az argentinokat kapják, sőt! Ők az argentinok ellen akartak volna menni eleve, hogy megverjék őket. Dánia ezen a vb-n mindent megtett azért, hogy elnyerjék az utálatom. Elnyerték a méltó helyüket: a hazafelé tartó repülőn. Vissza se gyertek!!!

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az állás:

1. Bence - 44 pont

2. Nute - 41 pont

2. Ody - 41 pont

4. Donát - 38 pont

5. RacerX - 37 pont

6. Tomcsi - 36 pont

7. Frenkie - 35 pont

8. Miss - 33 pont

9. Nabo - 32 pont

9. M. Laci - 32 pont

11. Yoda - 30 pont

12. Wilde - 29 pont

13. Dei - 27 pont

14. Jake - 26 pont

15. Kenobi Tábornok - 23 pont

16. Csoli - 4 pont

17.  Fulcrum - 4 pont

 

Gratula Nute! :clap: 

 

Brazília - Mexikó: 3-1

Belgium - Japán: 3-0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@DonátÍgy már érteni vélem, hogyha az egész tornán nyújtott teljesítményükre gondolsz, ezzel együtt furcsa, vagy legalábbis szokatlan ez az indulat számomra. A tegnapi mérkőzés alapján pedig mindenképpen úgy érzem igazságtalan ez a dánokkal szemben. A néhány hozzászólással feljebb általad is „jó”-nak tartott Hegedüs Henrik részéről hangzott el az a stúdióban, hogy a dánok azt hozzák, amit tudnak, ezzel szemben Horvátország az, aki teljesen értelmetlen módon sokszor belekényszeríti magát az alárendelt szerepbe és úgy játszik, mintha csak a vereség elkerülése lebegne célként a szemük előtt, én erre gondoltam alibizés alatt. Számomra ez sokkal zavaróbb, mintha egy szerényebb képességű csapat játszik hasonlóan, hogy más példát ne mondja, a Manchester United alibizése a Sevilla ellen a Bajnokok Ligájában. Tehát, ha egy olyan csapattól látom ezt, amelyikben megvan a potenciál, hogy ne csak alibizzen az szerintem visszatetszőbb. Azért azt nem gondolom, hogy a futballt szerető emberek sokat vesztettek volna Dánia kiesésével, de a negyeddöntők szempontjából szerintem látványosabb lett volna egy Oroszország – Dánia, mivel ott két hasonló kaliberű csapat játszott volna. A horvátok továbbjutásával viszont vagy simán lenyomják az oroszokat, ha úgy játsszanak, ahogy tudnak, vagy egy hasonló képű meccsre számíthatunk, mint a tegnapiak és ugyan én nem utálom ezért a védekező, kockázatkerülő csapatot, de abban egyetértek, hogy ez kevésbé szórakoztató. 

 

Egyébként a tegnapi napra visszatérve az egy dolog, hogy Knézy nem ismerte fel Sukert, úgy emlékszem jó néhány éve volt egy olyan eset, amikor Csatári Lászlóra, mint az „FTC egykori kiválóságára” hivatkozott egy közvetítésben, úgyhogy még csodálkozhatunk, hogy amikor meglátta Infantinót nem mondta be nagy magabiztossággal, hogy Pierluigi Collina van a képen. Persze Jenőtől a kedvencem még mindig egy régebbi magyar bajnokin elhangzó logikailag is értelmezhetetlen - „öngóllal tisztázott a hátvéd” - szófordulat. Viszont ami engem Knézy megszokott baromságainál jobban zavart, az a többi kommentátor teljesítménye. A francia - argentin meccsen az hagyján, hogy többször sem sikerült eltalálni éppen kinél van a labda, vagy teljesen indokolatlanul emeli fel a hangját a kommentátor (mikor Pogba viszi félpályánál a labdát és nem láthattunk semmilyen látványos elemet, akciót, helyzetet sem), de az sokkal problematikusabb, amikor lemarad a történésről, mert éppen sztoriban van és azt a történetet, amit előzetesen felírt magának most mindenképpen meg akarja osztani. Matuidi sárga lapjáról totál lemaradt, aki ezután nem tudott úgy ütközni a középpályánál, felvenni a kontaktot és pár percre rá le is cserélték, továbbá az sem hangzott el, hogy így a francia középpálya egyik motorja kénytelen lesz eltiltás miatt kihagyni a negyeddöntőt. Szakmai szempontból az egy alapvetés, hogy a képnek a primátusa mindig meg kell maradjon, tehát ne elvigye a fókuszt a látottakról, hanem a jó kommentátor csak kiegészíti azt. Ez itt nem volt meg több esetben sem, Knézynél pedig már inkább az szúr szemet, ha valamit jól csinál és nem mond éppen valami ökörséget.
 

Brazília 2 - 1 Mexikó

Belgium 3 - 0 Japán

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Ez nem a hosszabbításnak szól, hanem a dánok egész torna teljesítményre. Álljon itt néhány statisztikájuk a csoportkörből:

Teljesen egyetértek, Dánia volt az egyik legunszimpatikusabb csapat a mostani vb-n.

 

Brazília - Mexikó: 1-1, tj: Brazília

Belgium - Japán: 2-1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Wilde írta:

@DonátÍgy már érteni vélem, hogyha az egész tornán nyújtott teljesítményükre gondolsz, ezzel együtt furcsa, vagy legalábbis szokatlan ez az indulat számomra. A tegnapi mérkőzés alapján pedig mindenképpen úgy érzem igazságtalan ez a dánokkal szemben. A néhány hozzászólással feljebb általad is „jó”-nak tartott Hegedüs Henrik részéről hangzott el az a stúdióban, hogy a dánok azt hozzák, amit tudnak, ezzel szemben Horvátország az, aki teljesen értelmetlen módon sokszor belekényszeríti magát az alárendelt szerepbe és úgy játszik, mintha csak a vereség elkerülése lebegne célként a szemük előtt, én erre gondoltam alibizés alatt. Számomra ez sokkal zavaróbb, mintha egy szerényebb képességű csapat játszik hasonlóan, hogy más példát ne mondja, a Manchester United alibizése a Sevilla ellen a Bajnokok Ligájában. Tehát, ha egy olyan csapattól látom ezt, amelyikben megvan a potenciál, hogy ne csak alibizzen az szerintem visszatetszőbb. Azért azt nem gondolom, hogy a futballt szerető emberek sokat vesztettek volna Dánia kiesésével, de a negyeddöntők szempontjából szerintem látványosabb lett volna egy Oroszország – Dánia, mivel ott két hasonló kaliberű csapat játszott volna. A horvátok továbbjutásával viszont vagy simán lenyomják az oroszokat, ha úgy játsszanak, ahogy tudnak, vagy egy hasonló képű meccsre számíthatunk, mint a tegnapiak és ugyan én nem utálom ezért a védekező, kockázatkerülő csapatot, de abban egyetértek, hogy ez kevésbé szórakoztató. 

Jó akkor némi további adalék a történethez.

 

1. Nagyon szurkoltam Perunak, mert 1982 óta nem jutottak ki VB-re. Látszott rajtuk, hogy milyen fontos nekik a VB és talán épp ezért kaptak ki Dániától. A dánoknak az ölükbe hullott az a győzelem, amiről nyilván nem tehetnek, de ezután különösen fájó volt látnom, hogy mennyire minimált hoznak az ausztrálok és aztán a franciák ellen.

2. A francia-dán meccs második félidejében még mindig 0-0, miközben pontosan tudják, hogy Peru 2-0-ra megy Ausztrália ellen. Teljesen nyíltan játszhatna Dánia, megtehetne bármit, hogy nyerjen, anélkül, hogy kockáztatná a kiesését. Megörvendeztethetné azokat a szurkolókat, akik pénzt, energiát nem kímélve kimentek a stadionba, de nem, ehelyett elgurigáznak, és nem akarnak semmit a meccstől. Mondom, ha közben Ausztrália vezetett volna, vagy x-re áll, megértem, hogy nem akarnak kockáztatni. De azt a nagyképű pökhendiséget, hogy nekik jó lesz majd Horvátország, nem is akarják megnyerni a csoportjukat, mert Argentína kevésbé feküdne nekik (na persze...), hát ezt sosem fogom tolerálni.

3. Ez lehetett volna hosszú idő után az első VB, ahol nincs 0-0. De nem, a drágalátos dánok miatt ez most sem jöhet össze.

 

Nem azzal van bajom, amikor egy kis csapat foggal körömmel védekezik. De ez a dán csapat kishitű. Van egy Eriksenük, és több poszton is középmezőnybe tartozó játékosaik vannak Európa szerte. Nyilván nem egy francia keret, de Perué sem volt az, mégis ég és föld, ahogy játszottak. És persze: Peru nem jutott tovább, a cél szentesíti az eszközt, mondhatjuk. Épp csak a dánok inkább köszönhetik a továbbjutást Perunak, mint saját maguknak. És ilyen csapatot én nem akarok látni a 8 között. Ha egy kis csapat foggal körömmel bejutna, ahhoz tudnék asszisztálni. Erre csak azt tudom mondani, hogy Dánia: Takarodó!  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.