Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

@Donát Amit a kettes pontban írsz, arról annyit, hogy egyetértek azzal, hogy Dánia ott támadhatott volna, nem kellet volna a kiesést kockáztatnia, de ott van közöttünk egy véleménykülönbség, hogy én másként ítélem meg azt a felfogást, hogy ők a könnyebbnek ígérkező ágra akartak kerülni. Teljesen racionális szempontnak tartom, hogyha olyan párharcba akar valamelyik csapat belemenni, amibe úgy érzi, hogy nagyobb esélye van (itt mondjuk azt lehetne felróni nekik, hogy a csoportteljesítmények alapján Horvátország meggyőzőbb volt, mint Argentína, bár lehet ők jobban tartottak Messitől és végül abban igazuk volt, hogy volt esélyük a horvátok ellen a továbbjutásra). Hasonló játszódott le az Anglia - Belgium meccsen is, ahol azon okoskodtak, hogyha csak másodikak lesznek, akkor egy igazán komoly esélyes ellen kell csak játsszaniuk (Horvátország/Spanyolország), míg a másik ágon több is szembe jöhet velük és láthatóan egyik csapat sem akarta igazán a győzelmet, még ha nem is álltak be úgy védekezni, mint a dánok. Említetted azt is, hogy megörvendeztethették volna a szurkolókat, de szerintem ez sem egy elsődleges szempont. A labdarúgás, mint ahogy a többi profi sport is amellett, hogy a teljesítményről szól, szórakoztatóipari termék. Az a kérdés, hogy melyik a fontosabb, a nézők kiszolgálása, vagy az eredményesség. Itt nézői és edzői szempontok ütköznek. Erről eszembe jut egy kosárlabdás példa, ahol az egyik NBA  meccsen kritizálta a liga vezetése Gregg Popovichot, hogy miért a tartalék játékosokat játsszatta az egyik kiemelt mérkőzésen és kötelezni akarták, hogy többet ilyen ne legyen, hanem küldje fel a gálakezdőt, mert a nézők a sztárokat akarják látni és azért fizettek. Mire ő azt mondta, hogy elnézést, de én vagyok az edző és ha én pihentetni akarok, vagy arra játszani, hogy a rájátszásban majd más ágra kerüljünk és könnyebb ellenfelet akarok, hogy milyen összetételben és milyen taktikával jásszunk azt én döntöm el és nem a nézők. Szerintem ott Dániának az volt a feladata, hogy azt a takikát végrehajtsák, amit akartak, az hogy ez mennyire találkozik közönségigényekkel az már más kérdés, de ha egy néző fizet egy jegyért, akkor abban benne van, hogy egy rossz meccset fog ki. Nekem ilyen téren jobban szemet szúrt a már említett angol - belga meccs. Előzetesen a csoportkör egyik csemegéjének ígérkezett és végül akik jó meccsre számítottak, vagy Harry Kane, Eden Hazard, vagy Romelu Lukaku játékára lettek volna kíváncsiak azok is hoppon maradtak, mert felküldték az edzők a második sort. Ellenben volt egy gól, de összességében gyenge meccs volt, ahol nem hozták azt a csapatok amit tudnának, ezért sem érzem azt a 0-0-át olyan fájónak, mert nem gondolom, hogyha lett volna egy gól az bármin javított volna. Maximum ilyen presztizs szempontból lehetett volna leírni, hogy nem volt gól nélküli meccs a csoportkörben (a továbbiakban még mindig előfordulhat), de a büszkeségen kívül ez nem sokat jelent. Lehetnek jó 0-0-ák (a francia - dán nem volt az, de nem elsősorban a gól hiánya miatt), meg sokgólos, de összességében mégis unalmas mérkőzések. 
Dániát én se szívesen láttam volna a nyolc között, de a horvátok is nagyon csalódást keltőek voltak, kizárólag a tegnapi meccs alapján szerintem egyik sem érdemelte volna meg a továbbjutást. Azért azt remélem, hogy a horvátok visszatalálnak a korábbi formájukhoz és legyőzik az oroszokat, mert ez a horvát csapat ezzel együtt még mindig nagyon szimpatikus számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Wilde írta:

@Donát Amit a kettes pontban írsz, arról annyit, hogy egyetértek azzal, hogy Dánia ott támadhatott volna, nem kellet volna a kiesést kockáztatnia, de ott van közöttünk egy véleménykülönbség, hogy én másként ítélem meg azt a felfogást, hogy ők a könnyebbnek ígérkező ágra akartak kerülni. Teljesen racionális szempontnak tartom, hogyha olyan párharcba akar valamelyik csapat belemenni, amibe úgy érzi, hogy nagyobb esélye van (itt mondjuk azt lehetne felróni nekik, hogy a csoportteljesítmények alapján Horvátország meggyőzőbb volt, mint Argentína, bár lehet ők jobban tartottak Messitől és végül abban igazuk volt, hogy volt esélyük a horvátok ellen a továbbjutásra). Hasonló játszódott le az Anglia - Belgium meccsen is, ahol azon okoskodtak, hogyha csak másodikak lesznek, akkor egy igazán komoly esélyes ellen kell csak játsszaniuk (Horvátország/Spanyolország), míg a másik ágon több is szembe jöhet velük és láthatóan egyik csapat sem akarta igazán a győzelmet, még ha nem is álltak be úgy védekezni, mint a dánok. Említetted azt is, hogy megörvendeztethették volna a szurkolókat, de szerintem ez sem egy elsődleges szempont. A labdarúgás, mint ahogy a többi profi sport is amellett, hogy a teljesítményről szól, szórakoztatóipari termék. Az a kérdés, hogy melyik a fontosabb, a nézők kiszolgálása, vagy az eredményesség. Itt nézői és edzői szempontok ütköznek. Erről eszembe jut egy kosárlabdás példa, ahol az egyik NBA  meccsen kritizálta a liga vezetése Gregg Popovichot, hogy miért a tartalék játékosokat játsszatta az egyik kiemelt mérkőzésen és kötelezni akarták, hogy többet ilyen ne legyen, hanem küldje fel a gálakezdőt, mert a nézők a sztárokat akarják látni és azért fizettek. Mire ő azt mondta, hogy elnézést, de én vagyok az edző és ha én pihentetni akarok, vagy arra játszani, hogy a rájátszásban majd más ágra kerüljünk és könnyebb ellenfelet akarok, hogy milyen összetételben és milyen taktikával jásszunk azt én döntöm el és nem a nézők. Szerintem ott Dániának az volt a feladata, hogy azt a takikát végrehajtsák, amit akartak, az hogy ez mennyire találkozik közönségigényekkel az már más kérdés, de ha egy néző fizet egy jegyért, akkor abban benne van, hogy egy rossz meccset fog ki. Nekem ilyen téren jobban szemet szúrt a már említett angol - belga meccs. Előzetesen a csoportkör egyik csemegéjének ígérkezett és végül akik jó meccsre számítottak, vagy Harry Kane, Eden Hazard, vagy Romelu Lukaku játékára lettek volna kíváncsiak azok is hoppon maradtak, mert felküldték az edzők a második sort. Ellenben volt egy gól, de összességében gyenge meccs volt, ahol nem hozták azt a csapatok amit tudnának, ezért sem érzem azt a 0-0-át olyan fájónak, mert nem gondolom, hogyha lett volna egy gól az bármin javított volna. Maximum ilyen presztizs szempontból lehetett volna leírni, hogy nem volt gól nélküli meccs a csoportkörben (a továbbiakban még mindig előfordulhat), de a büszkeségen kívül ez nem sokat jelent. Lehetnek jó 0-0-ák (a francia - dán nem volt az, de nem elsősorban a gól hiánya miatt), meg sokgólos, de összességében mégis unalmas mérkőzések. 
Dániát én se szívesen láttam volna a nyolc között, de a horvátok is nagyon csalódást keltőek voltak, kizárólag a tegnapi meccs alapján szerintem egyik sem érdemelte volna meg a továbbjutást. Azért azt remélem, hogy a horvátok visszatalálnak a korábbi formájukhoz és legyőzik az oroszokat, mert ez a horvát csapat ezzel együtt még mindig nagyon szimpatikus számomra.

Korrekt válasz, de az érzelmeim most elvakítanak dán ügyben. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az állás: 

 

1. Bence - 45 pont

2. Ody - 43 pont

3. Nute - 42 pont

4. Donát - 40 pont

5. RacerX - 39 pont

6. Frenkie - 37 pont

7. Tomcsi - 36 pont

8. Miss - 34 pont

9. Nabo - 33 pont

9. M. Laci - 33 pont

11. Yoda - 31 pont

11. Wilde - 31 pont

13. Dei - 28 pont

14. Jake - 26 pont

15. Kenobi Tábornok - 25 pont

16. Fulcrum - 4 pont

16. Csoli - 4 pont

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A japánok állva haltak meg, de itt szerintem a kezükben volt a továbbjutás. 2-0 után olyan volt ez a belga csapat, mint az a bokszoló, aki meg van ütve és már csak úgy dülöngél egyik lábáról a másikra. Jöttek is még japán helyzetek és Belgium csak kereste önmagát ott perceken keresztül, ezen ponton pedig Japán elhitte, hogy be lehet még vinni azt a döntő ütést és ki lehet ütni a nagy ellenfelet - az ökölvívó párhuzamnál maradva - de szerintem ez hiba volt. Az első félidőben szépen zártak, nem nagyon hagytak területet a kombinatív játékra (ott mondjuk nem is született gól) és ugyan már akkor is voltak támadásaik, de ennyire nem szaladtak fel. Az első gólt mondjuk nem emiatt és elég szerencsétlen helyzetből kapták (azt a kapus elnézte szerintem), de a második gólnál nagyon szembetűnő volt, hogy ott egy belga megindulásnál nem tudtak visszarendeződni a védők és még faultolni sem sikerült, pedig mindent bevetettek (hogy az hogy nem lett sárga mostanáig sem értem, lehet a bírónak nem mondták, de előnyszabály után utólagosan is adhatott volna még lapot), de úgy lerohanták őket, hogy tényleg még szabálytalankodni sem volt idejük. Nagyon rosszul menedzselte a japán edző az egész meccset - 2-0 után, ha nem is kellett volna beparkolni a buszt a 16-osra, de a saját térfélre szépen, fegyelmezetten berendezkedni és csak néha támadni, hasonlóan az első félidei teljesítményhez - viszont a végjáték az nagyon félre ment. Itt a japánok mintha tényleg elhitték volna, hogy ezt akár meg is nyerhetik, ami valahol pozitív, meg hősies, meg minden, de a 94. percben mikor ott az esély a hosszabbításra, esetleg a 11-esekre, akkor így előlragadni és nem gondolni arra, hogyha itt lekontráznak minket, akkor vége van az nagyon súlyos hiba. Ráadásul a fizikailag mélyen a belga játékosok szintje alatt mozgó japánoknak pont nem a rögzített játékhelyzetek, beívelések azok, amik az erősségeik, úgyhogy duplán nem értem annál a szögletnél mire gondoltak és miért mentek ennyire rá arra, ahelyett, hogy szépen kivárták volna a hosszabbítást. Mindesetre ami Japán drámája az nekünk nézőknek abszolút bejött, mert tényleg az egész vb legjobb félidejét hozták össze 5 góllal és egy 0-2-ről való fordítással. Amiatt különösen örülök a belgák továbbjutásának, hogy az a belga-brazil negyeddöntő tényleg előrehozott döntőnek néz ki és aki ott nyer az ugyan még nem nyerte meg a tornát, de jó esélye lesz rá. Az elhangzott a közvetítés végén, hogy a belgáknak most nagyon nagy lelkierejük lehet, amit nem vitatnék, de ez a belga védelem elég sebezhetőnek tűnik és olyan tűzerővel szemben még nem is láttuk őket, mint amivel a brazilok rendelkeznek. Továbbá nem hiszem, hogy olyan butaságokat elkövetnének a rutinosabb brazilok, mint amit itt Japán a végén csinált és egyébként fizikailag is jobban fel tudják majd venni a belgákkal a versenyt, de egy nagyon jó meccsre számítok és Belgiumot ezek után tényleg nem lehet leírni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Aki japán győzelmet tett az most mondja meg:

 

a) hol van elrejtve a sport almanach

b) mennyiért akar plutóniumot venni

:bb8flame: (Végül nem jött be, de nem sokon múlt.)

 

Svédország - Svájc: 2-0

Kolumbia - Anglia: 2-1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.