Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Grat @Wilde! És gratulálok @Yoda József! :clap: Meg mindenki másnak is! :D

 

Nagyon jó volt, úgy érzem, hogy a VB nekem eddig sokkal jobban megy, mint az Európai menet. Remélem 2 év múlva javítani tudok ott. Most meglett a célom: többet szerezni, mint 4 éve. Sikerült. :yeah::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az EB-t vállalom majd, de persze ha más kedvet érez hozzá szívesen viheti. :) 

Egyébként én is szívesen levezényelném a további játékokat :) nyugi, az eddigi szabályokat is megtartanám :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Donát írta:

Na akkor jöjjenek az örökranglisták:

 

 

Na fene, ha nem hagyom ki véletlenül azt a 8 meccset, nagy valószínűséggel feljöttem volna mindkét listán a második helyre :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi @Donát a lebonyolítást és én is gratulálok mindenkinek (ahogy a törött óra naponta kétszer a pontos időt, úgy sikerült ezt nekem is eltalálni, mert a vb előtt a németeket mondtam volna a végső győztesnek)!

 

Sajnos nem láttam minden meccset, de amelyeket igen, azok alapján nem volt feltétlenül rossz világbajnokság, a döntő pedig kifejezetten emlékezetes volt. Amit nem szerettem, azok a nevetséges hosszabbítások (főleg olyanok miatt, hogy gólonként hozzáadnak valamennyi időt a végén a mérkőzéshez, miközben totál életszerűtlen az, hogy egy gólszerzés után azonnal folytatódjon a játék; ellenben a bedobások, meg kirúgások - amelyekből sokkal több van egy meccsen és több időt is vesznek el - nem számítottak ebbe bele), meg az egésznek a hangulata volt még szomorú. A stadionok atmoszférája a bérszurkolókkal, a sokszor meccs közben kiürült lelátókkal már eleve hervasztó volt, de így Magyarországról megélve is én semmilyen vb hangulatot nem tapasztaltam. Nem volt az ami nyáron megszokott, hogy lehet szabadtéren, jó időben, nagy kivetítőn társasággal nézni a meccseket, hanem ebben a hideg, esős, délután 4-kor sötétedős téli időszakban egyáltalán nem hozta azt, ami egy világbajnoksághoz nálam eddig hozzátartozott.

A következő 48 csapatos tornától ettől függetlenül kicsit tartok, ugyan nem szerepltek olyan rosszul az afrikai, meg ázsiai csapatok, mint 4 éve, de azért ezekből a régiókból még 3-4 csapat nagyon nem hiányzik a vb-re, főleg, hogy a mérkőzések színvonala így is messze elmarad egy európai top bajnokság átlagos szintjétől. Abban nagyon reménykedek, hogy azt a hülyeséget meg nem ültetik át a gyakorlatba, ami ötlet szintjén felmerült, hogy a csoportkörben a döntetlen után legyenek tizenegyesek, eleve nem tartom egy jó indikátornak, ha 11-es párbajjal akarjuk eldönteni melyik a jobb csapat (a döntő végeredménye mondjuk pont igazságos volt), de így ez meg még inkább oda vezethetne, hogy a mérkőzések dinamikája teljesen eltolódna abba az irányba, hogy a gyengébb csapatok 10 emberrel beállnak a kapu elé és bíznak abban, hogy hátha büntetőkkel nyernek. Ott lehet elveszítene engem is a FIFA, de ennek a vb-nek a visszásságai ellenére is még mindig tudok lelkesedni ezért az egészért. Elnézve, hogy milyen jelenetek mentek Argentínában a győzelem után... nincs még egy ilyen sportág, de bármilyen más dolgot sem tudnék hirtelen mondani, ami pillanatok alatt ennyi embert képes egyesíteni, vagy megosztani, tényleg az emberiség egyik utolsó nagy kollektív élménye.

 

Messi pedig abszolút megérdemelte, karrier szinten is, meg amit itt nyújtott ezen a világbajnokságon, amiatt is. Ilyen profetikus eljövetelt a sivatagban utoljára talán Muad'Dib tudott felmutatni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.