Ugrás a kommentre

George Lucas


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Lucas a Canne-i filmfesztiválon beszélt arról, mit gondol a Star Warsról jelenleg:

 

"Én voltam az egyetlen, aki igazán tudta, mi a Star Wars, aki valóban ismerte ezt a világot, mert sok minden van benne... Senki sem értette az Erőt rajtam kívül. Amikor a cég eladása után elkezdték a többit, sok ötlet, ami [az eredetiben] benne volt, valamelyest elveszett. De ez így működik. Ha feladod, akkor feladod. [Az új tartalmakban] rengeteg tehetség, nagyszerű ötletek és megvalósítások vannak. Úgy érzem, mintha a gyerekeimtől származnának, és néha egy kicsit fáj, amikor felnőnek és eltávolodnak tőled."

 

Sajnos a szöveg eleje olyan, amit tudjukkik majd előszeretettel fognak idézni a második fele nélkül, pedig látható, hogy elégedett azzal, ami az alkotásával történik. Voltaképpen ő csak hátradől és élvezi :)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A reakciója érthető és őszinte, s ezért nagyon szimpatikus. :) A gyerekekhez hasonlítás pedig telitalálat. Ha átadod a stafétát a gyerekeidnek, akkor ők már - minden tudás és tisztelet mellett is - a saját álmaikat fogják megvalósítani, nem a tiédet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az Erővel kapcsolatban semmi olyan nem volt egyik alkotásban sem szerintem, ami az ő általa lefektetett dolgokkal szembe menne. Sőt, Sabine Erő-használata az Ahsokában a legközelebb áll ahhoz, amit ő pl a Star Wars Archives-ban is elmond. Szerintem ezalatt azt kell érteni, hogy ezt a whilles mikrobiológiai dolgot, amit ő akart volna behozni a folytatásokban végül nem erőltették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Rixon írta:

Sőt, Sabine Erő-használata az Ahsokában a legközelebb áll ahhoz, amit ő pl a Star Wars Archives-ban is elmond.

Mit mondott konkrétan? 

 

1 órával korábban, Rixon írta:

Szerintem ezalatt azt kell érteni, hogy ezt a whilles mikrobiológiai dolgot, amit ő akart volna behozni a folytatásokban végül nem erőltették.

Volt is valami pletyka az EP7 előtt, hogy megsértődött az ötletei ignorálása miatt. Akkor még be is szólt a Disney-re egy keményet (white slavers). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Volt is valami pletyka az EP7 előtt, hogy megsértődött az ötletei ignorálása miatt. Akkor még be is szólt a Disney-re egy keményet (white slavers)

Ez nemcsak pletyka, az interjú létezik, fenn van youtube-on. Illetve Iger írta a könyvében, hogy amikor Lucasnak megmutatták először a hetedik részt, az volt a reakciója, hogy "ebben semmi új ötlet nincs". Amiben amúgy igaza is van, az a film eléggé biztonsági játék volt :D

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Mit mondott konkrétan?

Mindenki tudja használni az Erőt, ha eleget edz hozzá.

 

2 órával ezelőtt, Rixon írta:

Szerintem ezalatt azt kell érteni, hogy ezt a whilles mikrobiológiai dolgot, amit ő akart volna behozni a folytatásokban végül nem erőltették.

Én így is értettem, itt az idézetben az "eredetiben" alatt azt kell érteni, hogy az eredeti folytatástrilógiában, a vázlatban, amit ő írt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ahogy látom, ebből is sikerült azt a részt kihagyni, ahol pozitívan beszél az új történetekről, és azzal a felhanggal zárul a cikk, hogy továbbra sincs jó véleménnyel az új filmekről :facepalm:

  • Dühítő 1
  • Szomorú 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Mondjuk ahogy látom, ebből is sikerült azt a részt kihagyni, ahol pozitívan beszél az új történetekről, és azzal a felhanggal zárul a cikk, hogy továbbra sincs jó véleménnyel az új filmekről :facepalm:

Igen, ezt én se értem hogy sikerült kihagyni, pedig elég lényeges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.