Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Most csupán annyi lesz a bibi, hogy megszűnt a versenyszféra. A Sony simán tarthatja az árait a Blu-ray lejátszóihoz. A HD tv-k ára szerintem tovább csökkent, de sajna még kell olyan két év, hogy a kétkezi melós is meg tudja venni. Úgy se lesz olcsó, de talán elérhetőbb. Annyi biztos, hogy nehéz lesz legyűrniük még egy ideig az SD anyagokat, mert ahhoz ugye nem kellett lecserélni a tv-t. A DVD-nek is kellett pár év mire a háztartások váltottak rá a VHS után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vettem meg Karrde. Megmondom őszintén, sajnáltam rá a pénzt. :o Várok még, mert annyira nem sürgős.

Értem :o Én is szoktam így lenni, bár csak apróságokkal, nagy dolgokban sajna egyelőre nem tudok gondolkodni.

Hátha mennek még lejjebb az árak a közeljövőben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Na ez jó hir, mivel a mostani UPC adások nemcsak egy HD-TV-n, de egy normál széles-képernyős TV-n is elég gyengén muzsikálnak. Hallottam már nem egy olyan emberről, aki kiköttette a UPC-t, mert az HBO botrányos képminőségével nem tudta élvezni a filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...
Tudtok ajánlani valami elfogadható minőségű DVD lejátszót kedvező árban? 20 ezerig szánok rá.

Szerintem most már bőséges a kínálat a márkás termékekből is. Nem kell noname termékre gondolni ha ilyen árosztályban keresel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Panasonic S33. Jó lesz az 16 ezerért. :D

Én ajánlok valami jobbat. :) Igaz, biztos kicsit többe kerül, de a feeling, amikor használja az ember, utánozhatatlan lehet.

 

http://www.nikkor2d2.com/

 

Én is most kaptam ezt a linket, nem is tudom, miért... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 4 héttel később...
  • 3 héttel később...
Zéé: mindkettő 1280x544 és 23,976 az FPS

 

Tatooine 720p

Tatooine 1080p

 

Sajnos ugyanolyan beállítottságú képet nem tudok mutatni, mert így is kb. másodpercenként 1 képet látok a gépem fejletlensége miatt :)

De még így is szebbnek látszik a 1080p-s verzió, a 720p kicsit sötétebb

 

Tulajdonképpen a 720p -> 1280x720

 

1080p -> 1920x1080

 

Nos, ha az 1080p saját felbontásánál kisebb felbontással nézzük 1080p-s filmjeinket... akkor úgymond jobb szó híján "leredukálódik" a felbontása.

 

Vagyis, teszemazt az én monitorom nativ felbontása 1440x900, ezzel a felbontással is használom a monitoromat (19"-os WideScreen TFT) a 19"-osoknak minden esetben ez a max felbontásuk (persze a 16:9-es képarányúaknak).

 

A 22"-os LCD/TFT monitoroknak a natív felbontása -> 1680x1050 , ami tualjdonképpen már csak épphogy nem adja meg a Full HD-hez szükséges felbontást.

 

Ám a 24"-os monitorok és a feletti monitorok natív felbontása már bőségesen elegendő Full HD minőségű videók maximális élvezetéhez.

(24"-os TFT/LCD natív felbontása: 1920x1200)

 

Vagyis ugyebár én a monitoromat 1440x900-on használom ez bőven elég (még sok is) a 720p-s HD filmek élvezetéhez, ám NEM elegendő az 1080p-s filmek valódi élvezetéhez, mert a monitorom NEM BÍRJA az ahhoz szükséges felbontást, így "leredukálódik" a monitorom felbontására... ami miatt nem, vagy alig veszek észre külömbséget a 720p és az 1080p között a saját monitoromom. De ha az 1080p-s videókat is az egy ahhoz elegendő felbontással rendelkező monitoron néznénk meg már igenis több különbséget találnák 720p és 1080p között!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kétség kívül igaz, de had tegyem hozzá, hogy a HD formátumot azért találták fel, mert a DVD képe egy nagy képátmérőjű plazma/LCD tévén már torz és rendkívül pixeles. Magyarán szólva a kép telis tele van kockákkal, ami alacsony tömörítést jelez. Namost a HD bármelyik szabványa elsősorban azért készült, hogy ezt a hibát kiküszöbölje. Ezért egy kis monitoron, ha annak a felbontása megfelelően nagy, igazából nincs jelentősége hogy 720p vagy 1080p a felbontása, sőt jobbat mondok...vannak olyan magas tömörítésű DVD-k, hogy a kisebb monitorokon elsőre HD felbontásúnak tűnnek. Szóval, aki nem rendelkezik fizikai méretét tekintve nagy kijelzővel, annak tökéletesen másodlagos, hogy melyik HD verziót is nézi, hiszen HDben a különbség igazán a fizikailag is megfelelően nagy kijelzőn ütközik ki.

 

Én abszolút a HD felbontást támogatom, de ez annak tudható be elsősorban, hogy a DVD bitrátája manapság direkt alacsony.

Sokkal jobb minőségben lennének képesek a DVD filmeket prezentálni...ha akarnák...de nem teszik. Némely újabb filmnek például olyan gyatra a bitrátája gyári DVD-n hogy az valóságos szégyen. Ugyanakkor egy régi superbit DVD lemez pedig vetekszik egy alacsonyabb felbontású HDvel.

 

Tehát egy filmnek két ismérve van, amennyiben digitális formátumról beszélünk.

 

Az egyik ismérv a felbontás. (ehhez nem kell különösebb magyarázat)

A másik ismérv pedig a bitráta. (ez annyit tesz, hogy mekkora egy képkockának a mérete, milyen mennyiségű adat tárolódott a lemezen.)

 

Tehát, ha egy filmnek kicsi a felbontása, de magas a bitrátája, akkor az lehet sokkal szebb, mint egy magasabb felbontású HD film, aminek viszont kicsi a bitrátája.

 

Tessék megnézni példaképpen, hogy milyen az EPI DVD képe és milyen az EPIII DVD képe....a különbség üvölt, pedig a felbontás azonos ám a bitráta különböző.

 

A DVD szabványból az alacsony felbontástól eltekintve sokkal többet ki lehetne hozni, ha a kiadók törekednének a magas bitráta megtartására?.de nem tették ezt sosem és nem is fogják. Bármilyen gyári DVD-t megnézhetünk, a bitráta, tehát az adatfolyam folyton hullámzik, ami önmagában még nem lenne probléma, hiszen minden képkocka különböző információ mennyiséget tárol, de az esetek többségében hanyag digitalizálásról van szó. A DVD szabványt egyszerűen tönkretették...a kép pixelez, tele van hibákkal és sok helyen összeugrik.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ez a veszély asszem nem fenyeget. A 1,5 monitornyi nagysűgú 'Beko' tévében tökéletes minősége van az összes DVD-nek... :)

 

A monitoron is megelégedek az egyszerű, 350 megára rúgó sorozat epizódokkal, eszem ágában sincs tönkretenni az arányomat csak azért, hogy ugyanazt a történetet "HD"-ben lássam. Nem igazán izgat, az élmény nálam ugyanakkora.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez azért hozzátenném, hogy a DVD-k eme "hibája" nem egy, netalán kétméteres átlójú megjelenítőn ugrik elő, hanem ennél sokkal nagyobbon. Annyira azért nem rosszak a lemezek. :) Az azonban tény amit a bitrátáról és a vele kapcsolatos susmusról irtál. Példának okáért és már több éve járkálok kiálításokra és nem egy alkalommal olyan mezei DVD anyagot láttam kivetítőn mely vetekedett a HD anyagokkal, pedig nem Superbit lemezről volt szó. Csupán a kivetítő volt piszok jó (SIM Domino). Viszont tuti vannak/lesznek olyan BR lemezek is melyeknek a képe viszont még a magas felbontás után is elmarad egy jó bitrátájú DVD-től. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát.. lehet nekem csak alacsony bitrátájú filmjeim vannak DVD-n vagy nemtudom.... de minden filmemet összehasonlítottam (mely megvan DVD-n és HD-ben is) és hát nem kicsit volt szebb a HD verzió minden esetben.

 

Engem a HD megvett kilóra... elég volt ehez úgy kb egy bő évvel ezeleőtt megnéznem egy HD filmet. Nálam a DVD már elavultnak számít. Persze embere válogatja, hogy kinek mi fele meg jobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kolmilan: Azért ne túlozzunk. Most fejlesztenek egy olyan chipet, ami alacsony felbontású jelből esetleg majd valamikor képes lesz magas felbontású jelet generálni. A Blue Ray lejátszóban maximum egy algoritmus működik, ami itt ott hozzátesz. Ez azért sem igazán jó, mert olyan képpontokat kell generálnia, ami nem létezik, tehát minden a chipre/programra van bízva.

 

Letöltöttem a Clone Wars HD 1080p verziót magam is és markánsan nincs sok különbség a 720p-hez képest, viszont a mérete 4,36 giga.

 

A film nagyon tetszik, már meg is néztem kétszer ebben a formátumban. Ha lesz pénzem, beruházok egy számítógépes Blue Ray lejátszóba...24 ezer forintér már lehet kapni és gyanítom mire kijön nálunk január környékén a film, már 20 ezer alatt is lehet majd kapni. Persze ez még a jövő zenéje. Az tutibiztos, hogy asztali BlueRayt nem fogok venni, mert teljesen fölösleges ha nincs az embernek full HD TV készüléke.

 

Lehet hogy a Clone Wars lesz az első eredeti HD filmem? Vagy lehet hogy nem? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Immár kilencedik alkalommal rendezték meg a Házimozi és Hi-fi showt a West End Hiltonban, melyet természetesen idén se hagytam ki, sőt páromat is elrángattam rá. :D

Idei alkalommal, tavalyhoz hasonlóan a kiállítók javarészt a prémium kategória szórakoztató termékeit állították ki, némileg a bánatomra, mert azért valljuk be a magyar kereslet legnagyobb része ha teheti, inkább a megvásárolhatóbb eszközöket keresi, azaz a belépőszintű, illetve a középkategóriás termékeket. Szóval el tudtam volna viselni ezek látványát is, node így legalább több idő jutott a tényleg csúcs gépekre, azaz, még kevés is volt az idő mert hiába voltak kevesebben a kiállítók, a prezentációk azért alaposan lekötötték az ember figyelmét. :D

 

DSC00003.JPG

 

A kiállítás két szinten zajlott. A báltermek területére összpontosultak főleg a többcsatornás hanggal és különböző képmegjelenítőkkel felvonuló cégek. Egy szinten feljebb ugyan itt is érvényhez jutott a kimondott házimozi szegmens, de java rész inkább a sztereó rendszerek foglalták el a legtöbb helyet. Sajnálatos módon idén megint csak azzal szembesült a látogató, hogy nem kimondottan a szállodai szobákba ildomos betelepíteni eme prezentációkat, mert javarészt a tömeg ellehetetleníti a normális érdeklődést. Volt pl olyan hely ahová lehetetlen volt bejutni, hacsak nem elégedtél meg az előszobából nyíló látvánnyal, illetve a Full HD bemutatót biztosító Házimozi Stúdió termébe jegyeket osztogattak, hogy tényleg normális körülmények közt tud meghallgatni/megnézni a demókat.

Amúgy ha már Full HD akkor némi szívfájdalom. Egész egyszerűen fantasztikus látványa van a dolognak, persze ez függ attól, hogy pontosan milyen képmegjelenítőn is nézi az ember. Nekem személy szerint az lcd, illetve plazmamonitorokon jobban mutatott az egész, mint kivetítőn, mert igaz, hogy eme utóbbi a vetített kép méretével kenterbe veri még a másfél méteres képátlóval rendelkező kijelzőt is, de viszont maga a minőség mintha elmaradt volna az előbbiektől. Plazmán és lcd-n a fényerő miatt jobban érezhetővé vált a többszörös felbontás. DLP és LCD projektorokon viszont enyhe fátyolódottságot tapasztaltam, ami minden bizonnyal nem a készülék hibájából fakad, hanem vagy a rossz beállítástól vagy pedig a kivetítő technikai apparátusától, annak határaitól múlik. A tesztanyagok vetítéseiből legalábbis eme következtetést vontam le.

Tesztanyagok.

Hát itt sajna(?) megmaradtak az .mkv-s fileok. Legnagyobbrészt. Persze praktikusabb, hiszen vinyóra rámegy jópár ilyen file, node nem hiába vannak a gyártóknak illetve a filmstúdióknak tesztlemezei. Én nem értem, hogy miért nem lehetett normális demókiadványokkal prezentálni. Persze jó és szép az .mkv, node ha már Full HD-s a képmegjelenítő akkor tényleg hagyj "szóljon" má' a Blu-ray úgy ahogy azt megteremté az Isten. Talán egy vagy két szobában ment így film a vásznon. A többi helyen távirányítóval szemezgettek a gyökérkönyvtárakban.

Az idei slágerdemók amúgy többek között a Hihetetlen Hulk, Transformers, Wall-E, Legenda vagyok filmekből kerültek ki, a fentebb említett FULL HD-s bemutató címszó alatt előadást tartott Házimozi Stúdiónál meg bemutatták a Sötét Lovag első hét percét, plusz trailerjét is :P:D

Végszónak pedig jöjjön talán a párommal együtt személyes kedvencé vált báltermi előadás ami a JVC keretein belül történt, méghozzá egy külön kis sátorszerű kuckóban beépített házimoziteremben zajlott. Itt ugyanis olyan cég szolgáltatását reklámozták, mely az ülőgarnitúrába olyan rezonanciakeltő készüléket telepít mellyel a moziélmény új dimenziót nyit. :nana: Nekem már ott gyanússá vált az egész amikor csak a kanapék mögé merészkedtünk és furcsán rezget a kezeink alatt az egész. :D No de ezek után jött a puding próbája az evés effektus. :D

 

DSC00008.JPG

 

Olyan élményben volt részünk, hogy jó pár demót végigültünk. :D Itt nem csak arról volt szó, hogy hallottad az effekteket a hangfalakról, hanem érezted is. :D A csontjaidban! Már az sem volt semmi amikor csak a szubláda mellett álltam ( lengette rendesen a nadrágszáramat), de amikor leültem a kanapéra teljesen már élmény fogadott mint amit eddig filmnézés közben megéltem moziban, otthon egyaránt. :D Egész egyszerűen ott vagy a filmben. Hulkot ott lövik a hangágyúval melletted, ott ülsz Will Smith mellett a Mustangban az anyósülésen öledben a kutyájával és vele vadászod a New Yorkot ellepő Bambikat. Bazz, frenetikus volt. :D

De volt még egy hely ahol elücsörögtünk hosszabb ideig, de immár ég és Föld volt a különbség Házimozi és házimozi között. :D

 

A közeljövőben igyekszek több képet beilleszteni, esetleg majd videót. A sajátok telefonnal készültek, minőségük így nem éppen a legjobb.

Jövőre is megvettek, szóval ott leszek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.