Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Lámpáknál ma láttam ilyet, mikor nézelődtem.

 

https://www.emag.hu/rabalux-dennis-4257-csiptetos-asztali-lampa-zold-fem-e27-1x-max-40w-ip20-rabalux-4257/pd/DF046RBBM/?ref=graph_profiled_similar_1_1&provider=rec&recid=rec_49_35d7dc2dd011ea17ba5ef1f5611f7d257d77ad9107c56f97f733fb1afd06bf73_1623170801&scenario_ID=49

 

40 wattnak megfelelő fényt ad. Konnektorba, vagy elosztóba lehet dugni, mivel nem usb-s.

A led lámpa drágább, és legmagasabb fokozaton csak 30 wattos fényt ad. Illetve az akkumulátor se bírja állítólag túl sokáig. Az olcsóbb, 5-6 ezres led lámpák akár fél év alatt is tönkremehetnek. Egy kicsit tanácstalan vagyok, hogy melyiket válasszam.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt, a laptop témához itt reagálok.

Csatlakozók, majd ezt még többször átveszem. A lényeg, hogy a laptotpot itthon csatlakoztatni szeretném a net rendszerünkhöz. Tehát, akkor a net kábelt (azt hiszem ez az UTP kábel és csatalkozó) csatlakoztatnám az itthoni netes dobozhoz. Ebből a dobozból jön a vezetékes telefon  és a TV-adás is. Egy kis fehér, négyszögletes doboz, mely a gép mellett van. Ebbe a dobozba van bedugva az asztali gép net csatlakozása.

A fentebbi részekben már szemezgettem instrukciók alapján megfelelő laptoppal. És az jött le, hogy kell valami plusz hub, vagy ilyesmi, ha kevés a választott gépen az USB port. Egy USB elmegy az egérre. Egérrel szeretném használni, hogy könnyvebb legyen megszokni. Egy elmegy gondolom a pen drive-ra.

Kéne még gondolom csatlakoztatni az áromforráshoz, azt hiszem ez tápkábeles rész. De ez nem USB-s.

Vezetékes netet csatlakoztatni laptophoz, gonodolm lehet. Azt hiszem ez a LAN kábel, vagy mi a fene. De ez a Lan kábel nem USB-s? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

@Dzséjt, a laptop témához itt reagálok.

Csatlakozók, majd ezt még többször átveszem. A lényeg, hogy a laptotpot itthon csatlakoztatni szeretném a net rendszerünkhöz. Tehát, akkor a net kábelt (azt hiszem ez az UTP kábel és csatalkozó) csatlakoztatnám az itthoni netes dobozhoz. Ebből a dobozból jön a vezetékes telefon  és a TV-adás is. Egy kis fehér, négyszögletes doboz, mely a gép mellett van. Ebbe a dobozba van bedugva az asztali gép net csatlakozása.

A fentebbi részekben már szemezgettem instrukciók alapján megfelelő laptoppal. És az jött le, hogy kell valami plusz hub, vagy ilyesmi, ha kevés a választott gépen az USB port. Egy USB elmegy az egérre. Egérrel szeretném használni, hogy könnyvebb legyen megszokni. Egy elmegy gondolom a pen drive-ra.

Kéne még gondolom csatlakoztatni az áromforráshoz, azt hiszem ez tápkábeles rész. De ez nem USB-s.

Vezetékes netet csatlakoztatni laptophoz, gonodolm lehet. Azt hiszem ez a LAN kábel, vagy mi a fene. De ez a Lan kábel nem USB-s? 

 

Az UTP és a Lan kábel egy és ugyanaz, ki hogyan hívja. Ez nem USB-s:

 

365201-7b73k.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan már mi zavart össze. Első körben ez a laptop volt a kiszemelt.

https://edigital.hu/notebook/hp-15s-fq2008nh-303c0eaakc-notebook-feher-p866647

Ennél a csatkalkozók így néznek ki.

HDMI, COMBO audio jack, többformátumú SD memóriakártya-olvasó, 2 x USB 3.1, 1x USB 3.1 Type-C

Ehhez javasolták nekem az USB C Lan átalakítót. Az USB C Lan átalakítót csatlakoztatom a laptophoz (gondolom az USB-s végét), a másik végét meg ahhoz a dobozhoz, amiből itthon a net jön.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

 

Ehhez javasolták nekem az USB C Lan átalakítót. Az USB C Lan átalakítót csatlakoztatom a laptophoz (gondolom az USB-s végét), a másik végét meg ahhoz a dobozhoz, amiből itthon a net jön.

 

 

Igen, de először azt lenne jó tudni, milyen lesz a laptop pontosan, addig az átalakítókról felesleges beszélni szerintem, mert lehet szükségtelen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogadd meg Cupsy tanácsát, addig ne vásárolj csatlakozókat, amíg nincs meg a laptop. Amúgy szerintem a kevés hely miatt a legcélszerűbb wi-fi-vel lenne összekötni a gépet a nettel. Ezzel egyrészt nem lennél helyhez kötve a lakásban, másrészt megspórolsz egy vezetéket. A mai szolgáltatók már wi-fis dobozokat adnak, de persze ezt célszerű ellenőrizni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Fogadd meg Cupsy tanácsát, addig ne vásárolj csatlakozókat, amíg nincs meg a laptop. Amúgy szerintem a kevés hely miatt a legcélszerűbb wi-fi-vel lenne összekötni a gépet a nettel. Ezzel egyrészt nem lennél helyhez kötve a lakásban, másrészt megspórolsz egy vezetéket. A mai szolgáltatók már wi-fis dobozokat adnak, de persze ezt célszerű ellenőrizni.

Nem is szándékozok addig. Viszont a Digis wifi állítólag sz*r. Mások mesélték. És e mellett nincs máshol hely a lakásban, ahol tudnám használni a laptopot, csak az, ahol az asztali gép van. Most tüntettük el a tönkrement nyomtatót, hogy legyen elég hely.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idézet

 

Ma kihúztuk egy kicsit a gépet. Így néz ki a doboz, amiről jön a net, tv, vezetékes telefon.

A port időközben eltávolítottuk róla. Nem igazán nyúltunk eddig hozzá, ezért ilyen. Elméletileg a laptop net kábelét ide kéne bedugnom, ha a laptopot csatlakoztatni akarom a nethálózathoz, ugye?

 

Digi doboz 1.jpg

Digi doboz 2.jpg

Digi doboz 3.jpg

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy régebbi készülék, nekem már újabb van, de nem hiszem, hogy ebből gond lenne. 

 

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Elméletileg a laptop net kábelét ide kéne bedugnom, ha a laptopot csatlakoztatni akarom a nethálózathoz, ugye?

Igen, ebbe kell dugni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt már megfejtettem, remélem jól, hogy a kék színű csatlakozóvég a netkábel, ami az asztali gépbe megy. Akkor ezek szerint, ha jól láttam, pont mellette van egy szabad hely. Oda lehetne becsatlakoztatni a másik net kábelt.

Az a szabad hely, ugye nem USB-s?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

És e mellett nincs máshol hely a lakásban, ahol tudnám használni a laptopot, 

Egy laptoppal azért ki tudsz ülni a konyhába, vagy befekhetsz az ágyba is például :)  és akkor tesód elől se foglalod a helyet folyamatosan, ha gépezni akar. :) 

 

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Viszont a Digis wifi állítólag sz*r.

 

Hát ez egy soktényezős kérdés, mitől lehet az a wi-fi "sz*r", nem feltétlen a Digi hibája az meg orvosolható.

 

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ma kihúztuk egy kicsit a gépet. Így néz ki a doboz, amiről jön a net, tv, vezetékes telefon.

 

Ha a vezetékek csatlakozó részét megnézed teljesen máshogy néznek ki, nehéz őket összekeverni, de a cetlizéssel amit írtam azzal meg 100% a siker. :) 

Egyébként meg annyi az egész, hogy az a vezeték ami ebből megy a PC-be azt kell bedugni a laptobba is aztán van rajta net.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az a szabad hely, ugye nem USB-s?

 

Nem valószínű, de ha tudnál löni egy képet ami szemből mutatja akkor biztosra megmondom :) De ki is próbálhatod, kihúzod a kéket aztán megpróbálod bedugni abba.

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Egy laptoppal azért ki tudsz ülni a konyhába, vagy befekhetsz az ágyba is például :)  és akkor tesód elől se foglalod a helyet folyamatosan, ha gépezni akar. :) 

 

 

Hát ez egy soktényezős kérdés, mitől lehet az a wi-fi "sz*r", nem feltétlen a Digi hibája az meg orvosolható.

 

 

Ha a vezetékek csatlakozó részét megnézed teljesen máshogy néznek ki, nehéz őket összekeverni, de a cetlizéssel amit írtam azzal meg 100% a siker. :) 

Egyébként meg annyi az egész, hogy az a vezeték ami ebből megy a PC-be azt kell bedugni a laptobba is aztán van rajta net.

A konyha messze van és ott aztán erre végképp nincs hely. A gép melletti ágy pedig elég lepusztult. Illetve nem szívesen vinném ide a gépet. Az egyik oktató videóban kiemelték, hogy a laptopnak nem jó a puha ágy felület. Felmelegíti.

Igen, ez jó ötlet. Épp most kezdtem el megtanulni, hogy az asztali gép hátoldalán melyik csatlakozó hová megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, Darth Revan9 said:

Az egyik oktató videóban kiemelték, hogy a laptopnak nem jó a puha ágy felület. Felmelegíti.

Ez a hőmérsékleti különbség igazábók lényegtelen. Nem melegedik érzékelhetően jobban ágyon, mint asztalon. Inkább kényelmi dimenzióban térnek el, ugyanis én úgy vélem, hogy egy íróasztalnál jobb használni laptopot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az egyik oktató videóban kiemelték, hogy a laptopnak nem jó a puha ágy felület. Felmelegíti.

 

Egyetemi éveim alatt volt alkalmam megfordulni jó pár szobában, nekem is volt jó pár szoba/ lakótársam, mind az ágyból laptopozott :D egyiknek sem lett baja, de ha nagyon féltenéd akkor lehet venni ilyen padozatokat is amit be tudsz rakni alá. Persze te tudod, csupán lehetőségként mondtam, hogy akár az ágyból is lehet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze megfontolom a wifi-t is. Az egyik gond az, hogy f*ngom sincs, mi a felhasználónév és a jelszó. Ezt a digisek a beépítés idején megmondták, 2018 őszén, de akkor anyám halála miatt nem érdekelt az egész. Bementem a digihez érdeklődni, hogy mi a wifi jelszavam és állítólag ott van a doboz alján. Azt is lefényképeztem, remélem, hogy működni fog.

Majd abban is kéne segítség, hogyan kell laptopnál a wifi jelszót beírni. Hol kell pontosan, milyen menüt kell megnyitnom. Csak jelszó kell, vagy valami felhasználónév is? Ezekről se tudok semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Darth Revan9 said:

Hol kell pontosan, milyen menüt kell megnyitnom. Csak jelszó kell, vagy valami felhasználónév is? Ezekről se tudok semmit

Ha csatlakozni akarsz wifi-re akkor csak a jelszó kell. A tálca jobb alsó részén van egy kis wifi ikon, ha ráviszed az egyes ikonokra a kurzort akkor az ki fogja írni annak a nevét is. Ebből könnyen rá fogsz jönni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Csak jelszó kell, vagy valami felhasználónév is? Ezekről se tudok semmit.

 

Milyen windowst használsz? Amúgy amint fogja a wifit a laptop ki fogja listázni a megfelelő helyen az összes kapcsolatot, amit elér, ebből kiválasztod a sajátodat, ami elvileg rajta van a doboz hátulján szintén (network name általában) rákattintasz aztán felfogja dobni, hogy írjál jelszót

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Iqvi írta:

Ha csatlakozni akarsz wifi-re akkor csak a jelszó kell. A tálca jobb alsó részén van egy kis wifi ikon, ha ráviszed az egyes ikonokra a kurzort akkor az ki fogja írni annak a nevét is. Ebből könnyen rá fogsz jönni. 

A tálca jobb alsó részén nincs ilyen ikonom. Hálózat 2 Internetelérés. Ezt írja ki. Hálózati és internetbeállítások vannak itt. Valószínűleg itt kell beállítani valamit.

4 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Milyen windowst használsz? Amúgy amint fogja a wifit a laptop ki fogja listázni a megfelelő helyen az összes kapcsolatot, amit elér, ebből kiválasztod a sajátodat, ami elvileg rajta van a doboz hátulján szintén (network name általában) rákattintasz aztán felfogja dobni, hogy írjál jelszót

 

Windows 10 van a gépemen.

Akkor a laptopnál ez beazonosítható lesz egyből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 minute ago, Darth Revan9 said:

A tálca jobb alsó részén nincs ilyen ikonom. Hálózat 2 Internetelérés. Ezt írja ki. Hálózati és internetbeállítások vannak itt. Valószínűleg itt kell beállítani valamit.

Igen, akkor az lesz az. Bár nekem  van a tálcán is ikonja. Oda kelk beírni a jelszót, a routeren password. Ha valamiért az nem jó, akkor próbáld keg a Wi-fi Keyt is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Igen, akkor az lesz az. Bár nekem  van a tálcán is ikonja. Oda kelk beírni a jelszót, a routeren password. Ha valamiért az nem jó, akkor próbáld keg a Wi-fi Keyt is. 

Asztali gépénél ez most nem lényeges. Úgyis a vezetékes netről megy. A laptopnál lesz érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket a csatlakozókat azt hiszem rendbe kelll tenni a fejemben.

Tehát van USB-s csatlakozó. Ez az egér, pen drive.. stb dolgoknak van. Ez jó, ha minél több van, mert egérre és pen drive-re amúgy is elmegy egy-egy hely.

Van HDMI csatlakozó. Ez azért van, hogy a monitorhoz csatlakoztatni tudjam a laptopot. Többet nem tudok róla. Valószínű, hogy nem fogom használni.

Van gondolom olyan csatlakozó, amire fülhallgatót tudok csatlakoztatni.  Az egyik laptopon ezt írták ki az egyik csatlakozóra: COMBO audio jack. Gondolom ez lesz az.

Az egyik laptopnál láttam egy ilyet a felsorolt csatlakozóknál. "RJ-45, " Ez mit jelent? Mi ez? Ennél a laptopnál volt.

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_hp-250-g7-197q8ea-szürke-laptop-15-6-fhd-core-i3-8gb-256-gb-ssd-win10h-1335778.html#specifik_C3_A1ci_C3_B3

Bizonyos laptopoknál gondolom van olyan csatlakozó, amivel vezetékes netet lehet csatlakoztatni Ez a Lan, ugye? Vagy van másik neve? Ezek szerint nem minden laptopnál van ilyen csatlakozó, ugye jól gondolom?

És gondolom van olyan csatlakozó, melybe az akkumulátor töltőt be lehet rakni.

Kihagytam valamit?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Asztali gépénél ez most nem lényeges. Úgyis a vezetékes netről megy. A laptopnál lesz érdekes.

 

Asztali gépen nincs alapból ami fogja a wifit, szóval azon nem is fogsz olyat találni. A hálózat 2 internetelérés az az amivel össze van dugva jelenleg a gép, windows 10nél ilyen kis monitor+vezeték ikon látható. Én vettem anno a géphez wifi jelfogót, de vezetékkel is össze vagyok kötve így nekem is a monitor+vezeték ikon van, de ha kihúzom a vezetéket akkor a helyét felváltja a wifi kapcsolatos ikon. Szóval a laptopon is majd ott keresd ahol a hálózatelérés 2-t találtad csak akkor wifi jel lesz ott, ha nincs összekötve külön még vezetékkel is.

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Bizonyos laptopoknál gondolom van olyan csatlakozó, amivel vezetékes netet lehet csatlakoztatni Ez a Lan, ugye? Vagy van másik neve? Ezek szerint nem minden laptopnál van ilyen csatlakozó, ugye jól gondolom?

 

Az RJ-45 a csatlakozójának típusa a Lan = Ethernet = UTP kábelnek. Nem minden laptopnak van amit legelőször linkeltél, annak sem volt.

 

A jack dugó meg olyan amilyen a legtöbb telefon headsetén is megtalálsz.

 

Igen van egy csatlakozó aljzat a töltőnek is

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Asztali gépen nincs alapból ami fogja a wifit, szóval azon nem is fogsz olyat találni. A hálózat 2 internetelérés az az amivel össze van dugva jelenleg a gép, windows 10nél ilyen kis monitor+vezeték ikon látható. Én vettem anno a géphez wifi jelfogót, de vezetékkel is össze vagyok kötve így nekem is a monitor+vezeték ikon van, de ha kihúzom a vezetéket akkor a helyét felváltja a wifi kapcsolatos ikon. Szóval a laptopon is majd ott keresd ahol a hálózatelérés 2-t találtad csak akkor wifi jel lesz ott, ha nincs összekötve külön még vezetékkel is.

 

Az RJ-45 a csatlakozójának típusa a Lan = Ethernet = UTP kábelnek. Nem minden laptopnak van amit legelőször linkeltél, annak sem volt.

 

A jack dugó meg olyan amilyen a legtöbb telefon headsetén is megtalálsz.

 

Igen van egy csatlakozó aljzat a töltőnek is

Köszönöm. A WLAN, meg a wifi-net, ugye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Köszönöm. A WLAN, meg a wifi-net, ugye?

 

Igen.

 

Ha Wi-Fi-re akarod csatlakoztatni, akkor ezt az ikont kell keresd (ne legyen közben netes kábelre csatlakoztatva). Ki fogja listázni a hálózatokat amit lát a laptop, ki kell választanod a sajátod, ennnek a neve és jelszava rajta van a dobozon. Jelszót lehet úgy fogod megtalálni, hogy Biztonsági kulcs. Csak rákattintasz, Csatlakozásra nyomsz, beírod a jelszót és csatlakozott is.

 

Rögzítés.JPG

 

Innentől szerintem nyugodtan hurcolászhatod bárhova a lakásba, van akkora hatótávjuk ezeknek, hogy lefedje a lakást.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Köszönöm. A WLAN, meg a wifi-net, ugye?

 

Háááát egyszerűen mondhatjuk, hogy igen.

 

Bonyolultabban a WIFI és a WLAN valóban ugyanazt jelenti, de magát csak a hálózat típusát jelöli (vezeték nélküli) az internet hozzáférést nem. Értsd.: net nélkül is fel lehet állítani egy wifis, WLAN-os hálózatot amire akik rácsatlakoznak pl.: tudnak egymással Counter Strike-ozni, de egy youtube videót nem tudnak megnézni, mert nincs internetelérés. Ezért fordulhat elő például, hogy azt mutatja az eszköz, hogy a wifi elérés jó, maxon vannak a csíkok, de netezni nemtudsz, mert magával az internetszolgáltatással van probléma általában szolgáltatói oldalon. 
 

Régen még ugye úgy volt, hogy volt egy modemed amin keresztül jött a net, de az egyszerre csak egy eszköznek tudott internetet biztosítani és csak vezetéken, ha több eszközhöz akartad eljuttatni a netet, kellett egy router amibe a modemből ment a net és több UTP csatlakozója volt, így egyszerre több gépet rá lehetett dugni, illetve a router tudta a kábelen beérkező netet mikrohullámú jelekké alakítva (Wifi, WLAN) tovább sugározni. Manapság már a modem és router egybe van építve, ezért van neked is 2 UTP kábel helyed a dobozon és ezért is tudja sugározni a Wifit.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@NorbiLordi,  köszönöm. Akkor szerintem a csatlakozós dolgokat rendbe tettük. Nagyon köszönöm neked és a többieknek is.

 

Van még két dolog, amit meg kéne beszélnem hozzáértőkkel. Nekem azt mondták, hogy Laptop választásnál még két dologra ügyeljek.

SSD. Ez a winhester (vinyó, vagy mi a szleng neve). Akkor az a merevlemez, ugye? Vagyis a winchester és a merevlemez egy és ugyanaz a belső alkatrész.

Az SSD az a típusa. Nekem azt mondták, hogy SSD-s winchester legyen, mert az a jobb. Az egyiknél 512 volt az SSD, a másiknál 256. Baj, ha 256-os az SSD winchester és nem 512-es?

 

A másik, amire azt mondták, hogy ügyeljek az a processzor. Inter Core I-3, vagy I-5-öst javasoltak. Mondták is nekem, hogy vannak béna processzorok is, melyek nem tartósak annyira. Mondták, hogy van, amelyiket el is kéne kerülnöm. Akkor ez az Intel Core I-3, vagy I-5 jó lehet, ugye?

 

Másra állítólag nem kell ügyelnem a választásnál. Legalábbis elméletileg. Tehát SSD-snek kéne lennie a winchesternek és Intel Core I-3, vagy I-5-nek a processzornak és ez megfelelő lenne, hosszú éveken át tartó hosszútávú munkavégzésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Másra állítólag nem kell ügyelnem a választásnál. Legalábbis elméletileg. Tehát SSD-snek kéne lennie a winchesternek és Intel Core I-3, vagy I-5-nek a processzornak és ez megfelelő lenne, hosszú éveken át tartó hosszútávú munkavégzésre.

 

Először is mondták, hogy majd te választhatsz? Mert ha nem és csak adnak egy gépet, amit ők jónak gondolnak, akkor ezeken felesleges agyalni. 

Másodszor, az SSD azért jobb mert gyorsabb, adatátvitelnél, gyorsabban indítja a programokat például, de a te munkád szempontjából ahol szöveges nem nagy méretű fájlokkal fogsz dolgozni, nem hiszem, hogy annyira lényeges lenne. Az SSD-k amúgy drágábbak, mint a sima HDD-k. Processzor kérdésben szintén azt mondom, hogy munkára nem szükséges i3-nál magasabb, sőt az sem kellene, de szerintem az alatt már  nem is szerelnek laptopot. Tönkremenetel szempontjából, meg hasonló terhelés mellett nincsenek egetverő különbségek akár mi van a gépedben. Az 512-256-al gondolom a kapacitásra gondoltak, tehát 512 gigabájtnyi hely van rajta vagy 256, ez meg attól függ mennyi anyagot kell tárolnod elég lesz a 256 vagy nem, bár ismét gondolom nagyrészt szöveges fájlok lesznek a gépen amik ahogy írtam nem igényelnek nagy tárhelyet.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

@NorbiLordi,  köszönöm. Akkor szerintem a csatlakozós dolgokat rendbe tettük. Nagyon köszönöm neked és a többieknek is.

 

Van még két dolog, amit meg kéne beszélnem hozzáértőkkel. Nekem azt mondták, hogy Laptop választásnál még két dologra ügyeljek.

SSD. Ez a winhester (vinyó, vagy mi a szleng neve). Akkor az a merevlemez, ugye? Vagyis a winchester és a merevlemez egy és ugyanaz a belső alkatrész.

Az SSD az a típusa. Nekem azt mondták, hogy SSD-s winchester legyen, mert az a jobb. Az egyiknél 512 volt az SSD, a másiknál 256. Baj, ha 256-os az SSD winchester és nem 512-es?

 

A másik, amire azt mondták, hogy ügyeljek az a processzor. Inter Core I-3, vagy I-5-öst javasoltak. Mondták is nekem, hogy vannak béna processzorok is, melyek nem tartósak annyira. Mondták, hogy van, amelyiket el is kéne kerülnöm. Akkor ez az Intel Core I-3, vagy I-5 jó lehet, ugye?

 

Másra állítólag nem kell ügyelnem a választásnál. Legalábbis elméletileg. Tehát SSD-snek kéne lennie a winchesternek és Intel Core I-3, vagy I-5-nek a processzornak és ez megfelelő lenne, hosszú éveken át tartó hosszútávú munkavégzésre.

 

Merevlemez igen, technológiában van különbség a HDD meg az SSD között, annyi hogy az SSD gyorsabb. Viszont amit mondasz 256 és 512 az gigbajt, tehát annyi tárhelyed lesz. A HHD-nél már kb. standard az 1 terrabájtnyi hely, az SSD-nél ez még drágább, így általában 256 vagy 512 GB-os tárhellyel operálnak. Ha nem lesz elég neked maximum veszel hozzá egy külső winchestert de nem hiszem, hogy szükséged lesz rá.

 

Irodai munktára az I3 is tökéletesen megfelel, ha I5 van az csak mégjobb :D Igazából az nem mindegy milyen generációs, teszem azt egy 5. generációs I5-ös kicsit trébb mint egy 10. generációs I3-as. Amit linkeltél HP abban például pont 10. generációs I3, az bőven elég. Ami még számít azaz órajel, amit néztél annak 1.20 GHz. Irodaira ez is elég, de pakolhattak volna bele legalább 2-3 GHz-t de ez már az én személyes véleményem :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.