Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én több lehetőséget is látok, hogy miért lett így megoldva. Eleve többen játszották "Greedot", hiszen mire Ben és Luke elérik a Falcont a siklóárustól, vagy fél tucat Greedo-klón sétál el a kamera előtt, Jabbánál meg három is van belőlük egy képen. Lehet, mikor elkezdték a felvételt, azok a vágóképek, amiken Greedo magában ül, eredetileg csak egy rodi volt a sok Mos Eisley-i rodi közül, csak aztán a vágás során Greedonak használták fel.

Aztán, lehetséges az is, hogy ez nem is a Cantina jelenet, hanem az említett Jabbás jelenet forgatása. A díszletből igazán nem látni semmit, amennyit mégis, az egyaránt lehet a dokk és a bár díszlete is.

Ezen kívül azt is el tudnám képzelni, hogy Lucas azért öltöztetett be néhány snittre egy nőt, hogy Greedo kisebbnek, vékonyabbnak tűnjön, mint egy rovar.

Vagy ennek a továbbfejlesztett lehetősége, hogy a jelmezt és másolatait az ismert kényszerűségekből többször is használniuk kellett, de csak Greedo nagyjeleneteinél ért rá a színész, így mikor hős mesterlövészünk csak háttérszereplő, egy statiszta, jelen esetben egy nő ölthette magára a rovarmaszkot. Ez szerintem a legelképzelhetőbb, pláne olyan momentumok tekintetében, mikor Achmed Best játssza a háttérszereplőként feltűnő Mace Windut az ep1 végén egy pár másodperc erejéig, és nem Samuel L. Jackson, aki akkor nem ért rá, mikor a Jedi Tanács Naboora érkezését forgatták. Ha ezt bejátszották egy maszktalan, ismert színésszel, simán megjátszhatták '77-ben egy maszkos, ismeretlen színésszel is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Közönségi reakciók - avagy milyen lehetett 1977-ben megnézni a filmet

 

Talán a "nagy öregeknek" még vannak emlékeik erről, nekem viszont egyáltalán nem, hisz nem is láttam moziban a régi trilógiát. Ezt a listát egy külföldi fórumon találtam, egy 1977-es előadás hangfelvétele alapján készült.

 

00:04:40 - halk kiáltás

00:09:50 - kis beszéd

00:10:00 - Artu és 3PO dumáin nevetés

00:11:50 - köhögés

00:12:30 - beszéd?

00:23:50 - mozgolódás

00:32:15 - köhögés

00:38:15 - Vader fojtogatja Mottit - egy kamasz srác röhögcsél

00:38:25 - Tarkin leállítja - kis beszéd

00:54:30 - Izgatott beszéd a hiperűrugrás és az Alderaan elpusztítása után

00:57:20 - Nevetés: "Ennyire azért nem kell hálálkodni" és a sakktáblán ugráló figurákon

00:58:00 - Nevetés: "Hagyjuk nyerni a vukit"Laugh at the 'Let the wookie win' line. (Gloria Katz / Willard Huyck dialog addition)

01:09:25 - Nevetés: "Én el tudok ám képzelni akármekkorát"

01:09:45 - Nagy nevetés: "Han, inkább te tedd fel!"

01:10:10 - Nevetés az egérdroidos részen.

01:17:35 - Nevetés a Dianogás részen, aztán csend.

01:18:25 - Kis beszéd, és mikor Luke-ot másodszor lerántja, halálos csend.

01:23:50 - Nevetés: "Muszáj mindig kerülgetnem ezt a két lábon járó bundát?"

01:27:30 - köhögés

01:33:40 - Nevetés: "Segítség, elolvadok!"

01:35:00 - Nevetés: "De én igen!" többnyire nők.

01:35:30 - Mindenki nevet, mikor Luke leállítja Han fantáziálását.

01:38:40 - köhögés

01:50:45 - köhögés

01:53:20 - Beszéd, miután kilőtték Artut.

01:55:50 - Általános beszéd, miközben Han és Luke megkapják medáljaikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Haverom vetette fel nekem most Pidginen a kérdést, hogy amikor a rohamosztagosok keresik a Tatooine-on a 2 droidot és ők elbújnak egy ajtó mögül, akkor a rohamosztagosok kapitánya, azt adja ki, hogy ellenőrízzék a túlsó oldalt, majd az egyikük megkopogtatja ezt az ajtót majd kijelenti, hogy rendben van. (kb. 49. percnél)

A kérdés az lenne, hogy ezzel mit ellenőrzött? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Haverom vetette fel nekem most Pidginen a kérdést, hogy amikor a rohamosztagosok keresik a Tatooine-on a 2 droidot és ők elbújnak egy ajtó mögül, akkor a rohamosztagosok kapitánya, azt adja ki, hogy ellenőrízzék a túlsó oldalt, majd az egyikük megkopogtatja ezt az ajtót majd kijelenti, hogy rendben van. (kb. 49. percnél)

A kérdés az lenne, hogy ezzel mit ellenőrzött? :D

Azt, hogy nem e szorult szú a fémbe :D

 

Én is furcsálom amúgy a dolgot, de ráfogtam arra, hogy olyan k*rva spéci hangérzékelő van a sisakjukban, hogy a visszhangok alapján simán meg tudja állapítani, hogy van e az ajtó mögött valaki, vagy nincs. És tekintettel, hogy a droidok fémből vannak erre valahogy ráfázott. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Hülye kérdés lesz, tudom, de... Azt lehet tudni, hogy a forgatás során az a kék tej tulajdonképpen mi is volt? Mert így ránézésre körülbelül úgy néz ki, mint egy öblítő, csak ha jól emlékszem, abba Luke Skywalker bele is ivott, szóval biztosan valami fogyasztható löttynek kellett lennie. :D Tud erről valaki valamit? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hülye kérdés lesz, tudom, de... Azt lehet tudni, hogy a forgatás során az a kék tej tulajdonképpen mi is volt? Mert így ránézésre körülbelül úgy néz ki, mint egy öblítő, csak ha jól emlékszem, abba Luke Skywalker bele is ivott, szóval biztosan valami fogyasztható löttynek kellett lennie. :D Tud erről valaki valamit? :D

Ez annyira jó kérdés, hogy nem találtam róla semmit. :D Hátha valami nagy tudor meg tudja mondani itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hülye kérdés lesz, tudom, de... Azt lehet tudni, hogy a forgatás során az a kék tej tulajdonképpen mi is volt? Mert így ránézésre körülbelül úgy néz ki, mint egy öblítő, csak ha jól emlékszem, abba Luke Skywalker bele is ivott, szóval biztosan valami fogyasztható löttynek kellett lennie. :D Tud erről valaki valamit? :D

Az kérlek romulan sör volt. :D A Föderációban ugyan tiltott, de a Birodalomba exportálnak belőle. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én is tudom, hogy a kék tejet a Banthák állítják elő, igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy a forgatáson mit használtak. :D Megnézném azt a jelenetet, ahogy George megpróbálja rábeszélni Mark Hamillt hogy csak a jelenet kedvéért igyon bele abba az öblítőbe. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.