Jump to content

Háttérben lévő érdekességek, történetek

Recommended Posts

Én onnan vettem észre, mikor Kenobi kikapcsolta a vonósugarat.Ott a szöveg már nem Power.Ha jól tudom ezt a dvd-ben csinálták meg.Viszont ezek szerint ráraktak egy szinkront.Ez törvényes?

Persze, hogy az. Ha megkapták a sugárzási jogot, akkor nyugodtan szinkronizálhatják. Anno rengeteg film kapott így szinkront, köztük az ep4 (ha jól emlékszem, az még feliratosan ment a mozikban) az Alien és az Aliens is.

Persze, hogy az. Ha megkapták a sugárzási jogot, akkor nyugodtan szinkronizálhatják. Anno rengeteg film kapott így szinkront, köztük az ep4 (ha jól emlékszem, az még feliratosan ment a mozikban) az Alien és az Aliens is.

Na jó de itt nem szinkron készült, hanem valamilyen eljárással rányomtak egy létező szinkront.

Na jó de itt nem szinkron készült, hanem valamilyen eljárással rányomtak egy létező szinkront.

Erre se ez az első példa, hogy az Aliensnél maradjak, a kibővített változathoz készült szinkront rányomták a mozis verzióra is. Vagy a Terminator 2 kibővített verziójára rányomták kiegészítésekkel a mozis szinkronját. Ez is szinkronizálás, még ha nem is a hagyományos értelembe vett módja.

Erre se ez az első példa, hogy az Aliensnél maradjak, a kibővített változathoz készült szinkront rányomták a mozis verzióra is. Vagy a Terminator 2 kibővített verziójára rányomták kiegészítésekkel a mozis szinkronját. Ez is szinkronizálás, még ha nem is a hagyományos értelembe vett módja.

Köszi.Most legalább megtudtam, hogy nem illegális az ilyesmi.

• 1 month later...

A 10 legrosszabb mozis poszter, ami valaha készült a világon

A TotalFilm magazin összeállíłtotta

Az originál Star Wars poszter 9.

Tényleg ennyire rossz lenne?

10-worst-movie-posters-ever-made-06-430-75.jpg

THX 1138 George Lucas mozi posztere meg a 4.

Oldie: írjuk csak ki szépen teljesen, úgy az igazi :)

Edited by JakeSully

Szerintem a Star Wars eredeti moziposztere nagyon jó. Az alkotója pár olyan dolgot is hozzátett ugyan aminek köze nincs a filmhez, de ez hozzátartozott a régi poszeterkhez. Sokkal több fantázia van benne, mint a mostanság kijövő poszterek döntő többségében, aminél vesznek egy stúdiófotót kicsit photoshopolnak rajta és már kész is van a promo-poszter.

Viszont általános személyi ízlés formájában összemérhető (és az ilyen listák nyílván csak a készítő ízlését tükrözi), így például nekem ez a poszter nagyon-nagyon-nagyon hátul kullog az ismert poszterek sorában (egyebek mellett).

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Vasárnap a "Discovery Science"-en 21:55-kor "A Csillagok háborújának hatása a műszaki fejlődésre - Az ember és a gépek" lesz.