Ugrás a kommentre

Luke Skywalker, a remete


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, RacerX írta:

Szerintem Luke végelgyengülésben halt meg. Kitudja mennyi energiát emésztett fel az hogy több száz, ha nem több ezer fényévvel arrébb egy másik bolygón manifesztálja magát.
Megható jelenet volt amikor eggyé vált az Erővel.

Ugyanígy gondolom én is. Az életerejét használta Kylo átverésére ami mint egy elem lemerült a végére. 

 

Különben nálam Luke Qui-Gon mellé került ami nagy szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak ellenére, hogy a szemünk láttára vált köddé, én egyáltalán nem szomorodtam el a ténytől, hogy Luke nincs többé abban az értelemben. Valahogy úgy éreztem, hogy már életében, és főleg ebben a filmben, bőven elérte azt a szintet, hogy igazából nem kell megkülönböztetni a hús-vér és az erőszellem létét, mert ugyanaz a hatalmas Jedi volt és marad is továbbra is. Egyáltalán nem ért véget az ő léte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke halálában az a jó, hogy többféleképpen is értelmezhető. Az egyik lehetőség az, hogy a "trükkje" annyit kivett belőle, hogy a fizikai teste ezt már nem tudta elviselni, és tulajdonképpen belehalt.

 

A film viszont azt a lehetőséget is nyitva hagyta, hogy ez a fajta kapcsolat fizikai hatásokkal is bírnak. Amikor Kylo és Rey összeköttetésben voltak, és Reyt a parton az esőben volt, végül Kylo arcán is megjelentek a vízcseppek - bár nem kizárható, hogy azok inkább csak illúziók voltak a kapcsolat miatt. Könnyen lehet, hogy amikor a fénykard betalált a szellem Luke-ba, azt ő maga fizikálisan is érezte. Nem halt bele, nem szakadt ketté vagy ilyesmi, de egy, az Erőt vezető kyber kristályt használó fénykardnak talán lehettek fizikai és ez esetben halálos visszacsatolásai. Elvégre ez azért nem mezei kivetülés volt a tudatba, Luke megjelent a Craiten olyan mértékben, hogy azt C-3PO is érzékelte, egy droid. A mechanikus szemei látták.

 

A harmadik lehetőség, és én efelé húzok, hogy Luke maga "ölte meg" magát. Egyszerűen már tudta, hogy ezen a létsíkon ő többet igazából már nem tehet. Minden oka meg volt feltételezni, hogy Snoke Reyből kiszedi, hogy hol rejtőzik, és akkor az Első Rend eljön érte. De Snoke halálával sem oldódott meg a dolog, hiszen Luke joggal gyaníthatta azt is, hogy ezután már Kylo is tudni fogja, hol bujkál Luke.

Leiáékhoz nem csatlakozhatott, legalábbis nem hiszem, hogy fel akarta vállalni azt a legendás szerepet, amit rá aggattak, és már harcolni sem nagyon akart. Ezért inkább úgy döntött, kilép a fizikai térből és csatlakozik Yodáékhoz, ahol továbbra is tud tenni valamit: vezetheti Reyt anélkül, hogy mindenki őt hajkurászná, vagy elvárnák tőle, hogy segítsen. Ezért önszántából egy magasabb létsíkra lépett, így prezentálva, hogy ennek az egésznek van még egy szintje:

1. Qui-Gon a fizikai teste elpusztulása után ugyan képes volt a tudatát megőrizni, de csak a hangját tudta eljuttatni társaihoz, illetve képes volt fizikai hatást gyakorolni a fizikai világra (felkapta Yodát).

2. Yoda és Ben már képesek megőrizni fizikai testüket a halál után, ráadásul őket már a képzetlen fül is hallhatja, előttük is megjelenhetnek. Ugyanakkor még nekik is meg kell fizikailag halniuk.

3. Luke eljutott eme képesség egy olyan szintjére, ahol már nem kellett fizikailag meghalnia, szimplán felemelkedett, amikor úgy döntött, eljött az idő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A film viszont azt a lehetőséget is nyitva hagyta, hogy ez a fajta kapcsolat fizikai hatásokkal is bírnak. Amikor Kylo és Rey összeköttetésben voltak, és Reyt a parton az esőben volt, végül Kylo arcán is megjelentek a vízcseppek - bár nem kizárható, hogy azok inkább csak illúziók voltak a kapcsolat miatt. Könnyen lehet, hogy amikor a fénykard betalált a szellem Luke-ba, azt ő maga fizikálisan is érezte. Nem halt bele, nem szakadt ketté vagy ilyesmi, de egy, az Erőt vezető kyber kristályt használó fénykardnak talán lehettek fizikai és ez esetben halálos visszacsatolásai. Elvégre ez azért nem mezei kivetülés volt a tudatba, Luke megjelent a Craiten olyan mértékben, hogy azt C-3PO is érzékelte, egy droid. A mechanikus szemei látták.

Nekem ez is nagyon tetszik, és szerintem van benne valami. Lehetett rá hatással az ott ért fizikai trauma is. Bár ebben az esetben az, ahogy szétlőtték a lépegetők már meg kellett volna halnia. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A harmadik lehetőség, és én efelé húzok, hogy Luke maga "ölte meg" magát. Egyszerűen már tudta, hogy ezen a létsíkon ő többet igazából már nem tehet.

Ugyanezen agyaltam én is a délelőtt folyamán. Ezen belül pedig a 3. pont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke Nagy Trükkje az egész Saga egyik legnagyobb villantása, katarzisa, stb. Végem ettől. Zseniál! :clap: Eggyé válása az Erővel szintén über alles. A "meghalt" kifejezésért kár, illetve Leia javíthatta volna, de ez van. :) A naplementék, Artu vetítése, hmmm. Ezek nagy pillanatok, Saga-szerte. 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen fura volt látni különböző szemszögekből amikor Luke megpróbálja megölni Bent. Ben elmondásában olyan durván ördögi kinézete volt Lukenak akár a sátánnak. Amikor meg Luke mesélte, ott kis vívódó embert láttunk. Jól bemutatták hogy ki hogy látta a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Luke ezzel a filmmel az egyik legjobb karakterré vált! Eddig nem volt a kedvencem, de ezzel a filmmel olyan nagyot nőtt a szememben, amilyen gyorsan megszerettem az új karaktereket ebben a trilógiában. :) 

 

Szerintem Luke halála több tényezőn múlott: egyrészt maga a több millió fényéves távolság, ami bőven lefáraszthatta Luke -ot, másrészt Kylo lesújtott a manifesztációjára, ami szerintem valamilyen formában megmutatkozott Lukenál is. Meghát szerintem az is közrejátszott, hogy ő egyvalamit akart márcsak csinálni: szembenézni az unokaöccsével, ezzel szembenézett a múltjával is. Megtette, amit kellett: feltartotta Kylot, ezzel fenntartva a reményt is a Galaxisban. 

 

A halála pedig egy gyönyörű lezárása egy valóban LEGENDÁS karakternek. :) 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, yodinhoo írta:

Nem mindenkinek veszi be a gyomra többek közt azt, amit Luke karakterével tettek. Pont ő, aki mindent feláldozott volna, hogy megmentse a nyíltan gonosztevő apját mert szikrányi jót is érzett benne, most az új tulajdonosok döntése alapján majdnem megölt egy gyereket (a testvére fiát!!) mert megérezte benne a sötét oldalt, aztán pedig elbújt - szó szerint minden felelősség - elől. Ki segíthetett volna vagy változtathatta volna meg a dolgokat, ha nem ő? Ki tudhatná jobban, hogy bármilyen hosszú idő után a sötét oldalon is van visszaút, ha nem ő? Ez egyszerűen nem Luke, vagy ha igen, akkor ez már nem az a SW.

Ezzel szerintem több baj is van. A legfőbb, hogy eltelt 32 év ami alatt igen csak sok minden történt. Most azt elvárni az öreg Luke-tól, hogy még mindig olyan legyen mint anno, ráadásul azok után amin átment....hát nem tudom. De nézzük Kylot, mint a megtérítendő tanítványt. Szerintem az már az előző részből is kitűnt, hogy ez a fiú Vader ellentéte. Mert ugye Vader egy jó ember volt, akiben maradt jóság hisz mindent feláldozott volna a szeretteiért, amit nem lehetett teljesen kipusztítani belőle még Palpatine-nak sem. Ezt hozta elő Luke az apjából. De Kyloból mit hozol elő amikor ő eleve már a VII-ben is a gonoszságot hajkurássza!??! Ő nem Vader! (Snoke ezzel is alázza le). Ekkor jön rá Kylo, hogy magát kell adnia és nem a nagyapját majmolnia. Ezt egészíti ki Luke története a tanítványról aki menthetetlen. Kylo menthetetlenül elveszett. Olyan lett amilyen Vader sose volt. A velejéig romlott, érzelem mentes gonosz. Ezzel mit kezdjen Luke? Max. bűntudatot érezhet azért mert Ben a rossz útra tért, ami teljesen le is amortizálta. A lényeg viszont, hogy ismét hőssé vált, és megint reményt adott, feláldozta magát a galaxisért. Mit adhat még ennél többet egy Jedi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, kudar írta:

Milyen fura volt látni különböző szemszögekből amikor Luke megpróbálja megölni Bent. Ben elmondásában olyan durván ördögi kinézete volt Lukenak akár a sátánnak. Amikor meg Luke mesélte, ott kis vívódó embert láttunk. Jól bemutatták hogy ki hogy látta a dolgokat.

Ahogy Bomarr is írta, nézőpont kérdése az egész. Kílo láthatta úgy, hogy meg akarja ölni Luke, pedig erről igazából szó se volt.

9 perccel korábban, kudar írta:

Amúgy vajon abba halt bele, hogy túl sok erőt emésztett fel ez a "kis"trükk, vagy amúgy túlélte volna, és önszántából vált eggyé az erővel?

Még mindig nem tudom eldönteni. Továbbra is kétesélyes a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezzel szerintem több baj is van. A legfőbb, hogy eltelt 32 év ami alatt igen csak sok minden történt. Most azt elvárni az öreg Luke-tól, hogy még mindig olyan legyen mint anno, ráadásul azok után amin átment....hát nem tudom. De nézzük Kylot, mint a megtérítendő tanítványt. Szerintem az már az előző részből is kitűnt, hogy ez a fiú Vader ellentéte. Mert ugye Vader egy jó ember volt, akiben maradt jóság hisz mindent feláldozott volna a szeretteiért, amit nem lehetett teljesen kipusztítani belőle még Palpatine-nak sem. Ezt hozta elő Luke az apjából. De Kyloból mit hozol elő amikor ő eleve már a VII-ben is a gonoszságot hajkurássza!??! Ő nem Vader! (Snoke ezzel is alázza le). Ekkor jön rá Kylo, hogy magát kell adnia és nem a nagyapját majmolnia. Ezt egészíti ki Luke története a tanítványról aki menthetetlen. Kylo menthetetlenül elveszett. Olyan lett amilyen Vader sose volt. A velejéig romlott, érzelem mentes gonosz. Ezzel mit kezdjen Luke? Max. bűntudatot érezhet azért mert Ben a rossz útra tért, ami teljesen le is amortizálta. A lényeg viszont, hogy ismét hőssé vált, és megint reményt adott, feláldozta magát a galaxisért. Mit adhat még ennél többet egy Jedi?

Szerintem full jót átjött,hogy Luke mennyire szégyelli magát. Hogy ő lett beállítva a Legendának, aki megmentett mindenkit és mégis ilyen gondolat támadt a fejében, hogy megöli az unokaöccsét, akiben ilyen sötétséget érzett. Mielőtt lecsapott volna az alvó Benre akkor realizálódhatott, hogy mit is készül tenni, és onnan nem volt megállás. Nem csodálom, hogy mindent feladott, és szégyenében elbújdosott. Ezzel a cselekedetével cserben hagyott mindenkit és szembe ment saját magával is...a legenda, ám a végén helyre hozta amit lehetett. És pontosan. Nagyon sok idő telt el a 6-7 között szóval ha egy film alatt ennyit változik pl egy Poe, akkor mennyit változhatott Luke...  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van! Luke, aki eldobja a kardját az Uralkodó előtt, aki nem hajlandó leszúrni az apját, most az unokaöccsénél ezen morfondírozik? Mi ez ha nem karakterdráma? Nagyon jól megfogtad a dolgot, mert ebből következik az egész EPVIII-as Luke karakter. Ez érdekes, átérezhető, emberi! Most kapjunk egy a Köztársaság csúcsán üldögélő, vagy a jedi rendjének vezető szerepében tündöklő agg jedit aki a tökéletességben veszik el? Abban mi az izgalmas és hiteles? Ráadásul önismétlés is. Megint Jedi Rend, megint konfliktus.... Csak magamat tudom ismételni: ez így számomra sokkal érdekesebb!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Így van! Luke, aki eldobja a kardját az Uralkodó előtt, aki nem hajlandó leszúrni az apját, most az unokaöccsénél ezen morfondírozik? Mi ez ha nem karakterdráma? Nagyon jól megfogtad a dolgot, mert ebből következik az egész EPVIII-as Luke karakter. Ez érdekes, átérezhető, emberi! Most kapjunk egy a Köztársaság csúcsán üldögélő, vagy a jedi rendjének vezető szerepében tündöklő agg jedit aki a tökéletességben veszik el? Abban mi az izgalmas és hiteles? Ráadásul önismétlés is. Megint Jedi Rend, megint konfliktus.... Csak magamat tudom ismételni: ez így számomra sokkal érdekesebb!

:D

kylo.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ami még talán hiányzott, és lehet le is fogatták csak kivágták, egy minimális Jedi Academy élet. Esetleg felbukkanhatott volna Lor San Tekka benne Luke mellett, hogy összekössék az előző filmmel, mert pl ha jól tudom nem lett megmagyarázva, hogy került hozzá a térkép másik fele. Mert hogy R2 tudta hol van Luke az valószínű, csak hát ő ki volt kapcsolva. 

Viszont ha Luke elszigetelte magát az erőtől és nem tudta, hogy Han meghalt és szükség van rá, akkor miért pont akkor ébredt fel R2? :D:o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek a fiatal Anakin szellemképe és a fiatal(abb) Luke kivetülés között lehet valami összefüggés? Eddig a fiatal Anakinnal úgy voltam, hogy így nézett ki Jediként utoljára, ezért ebben a külsejében jelenik meg az Erőn keresztül, és ez akár Luke-ra is igaz lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Brodie írta:

Szerintetek a fiatal Anakin szellemképe és a fiatal(abb) Luke kivetülés között lehet valami összefüggés? Eddig a fiatal Anakinnal úgy voltam, hogy így nézett ki Jediként utoljára, ezért ebben a külsejében jelenik meg az Erőn keresztül, és ez akár Luke-ra is igaz lehet.

Bár az egyik erőszellem, a másik pedig az erőn keresztül egy kivetülés, amolyan avatárnak mondanám, a meglátás egész jó, tetszik az összefüggés. (És lehet h Luke már nem tekintett magára Jediként onnantól fogva, de én akkor is) :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Nem tudom, hogy ebben a formában képes lett e volna megölni, úgy néztem a végére már eléggé szenvedett,hogy tartani tudja. Nem is harcolt, inkább csak elkerülte a támadásokat.

- A fő célja pedig nem Kylo megölése volt,hanem hogy időt nyerjen az ellenállásnak a menekülésre,ezzel esélyt adva egy új kezdetre. :)

- És nem hinném,hogy meg akarta ölni egyáltalán, hisz ha ez lett volna a célja,már lett volna rá 30 éve. - Ott az alvós jelenetnél valszeg rájött, hogy ezt nem teheti meg, és azóta is tartotta magát hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából annyi a kérdés, hogy ez után ki láthatja majd megjelenni. Kenobi és Yoda ugye csak Luke-kal beszélgettek. Luke elvágta magát az Erőtől, erre Yoda mondja is amikor "visszamegy" hogy "missed you have I" kivételesen jó magyar felirattal: "kerülsz engem?" mivel eddig nem tudott vele szót váltani. 

Most az már biztosnak tűnik, hogy Kylo-val még beszélni fog. Biztos az is, hogy Rey is megkapja a harmadik leckét (vagy valamilyen leckét) . A kérdés: lesz még más is? A seprűs fiú? Vagy valaki, aki nem is ismeri az Erőt? 

 

 

 

 

A legendaságnak egyébként van egy aranyos tükre - előképe -fricskája már a film elején: Finn, aki legenda és "igazi hős" éppen szökni akar. Mert ugyan tudjuk hogy van benne nagy adag önfeláldozás, de azért egy átlagember is, alaposan. 

 

 

 

 

 

Más. A sok éve víz alatt levő X szárnyú valószínűleg az Ellenállás jelenlegi legjobb állapotban levő könnyű vadászgépe. A Falcon pedig a legnagyobb szállítóhajó.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Luke karaktere kifejezetten tetszett a TLJ-ben. Már a kezdetektől fogva tudtam, hogy ebben a műben egy teljesen más Luke Skywalkert ismerünk majd meg. Így is lett. Úgy gondolom, pompás karakterfejlődésen ment át. 

Míg az eredeti trilógiában egy kissé türelmetlen, már-már irritáló figuraként ismerhettük meg, itt egy hóbortos öregemberre emlékeztetett engem. :) Egy Erőben jártas, tapasztalt, lelkileg némileg tönkrement Jedi mester volt ebben a részben. 

 

Remélem, látjuk még őt a 9. epizódban. Tudom, meghalt a film végén, de úgy szerintem visszahozhatnák őt, mint annak idején a ROJ-ban Yodát meg Obi-want (tehát szellemként). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nekem Luke karaktere kifejezetten tetszett a TLJ-ben. Már a kezdetektől fogva tudtam, hogy ebben a műben egy teljesen más Luke Skywalkert ismerünk majd meg. Így is lett. Úgy gondolom, pompás karakterfejlődésen ment át. 

Míg az eredeti trilógiában egy kissé türelmetlen, már-már irritáló figuraként ismerhettük meg, itt egy hóbortos öregemberre emlékeztetett engem. :) Egy Erőben jártas, tapasztalt, lelkileg némileg tönkrement Jedi mester volt ebben a részben. 

 

Remélem, látjuk még őt a 9. epizódban. Tudom, meghalt a film végén, de úgy szerintem visszahozhatnák őt, mint annak idején a ROJ-ban Yodát meg Obi-want (tehát szellemként). 

Bisztos hogy szerepelni fog!!! Ez a film Luke nélkül nem let volna jo! Én egy kicsit félek a 9. Résztől!!! Nincs most olyan karakter akiért izgulnék hogy mi lesz vele vagy belőle!!!! Lehet velem van a baj de számomra ez a két karakter Kylo és Rey, nem igazán köt le nincs mélysége a karaktereknek  Mondom ezt ugy hogy mar másodjára látom a filmet!!! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.