Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Nah, jövőre nem csak a könyvek terén lesznek jó nevek, de a képregények között is. Megjelenik a Knight of the Old Republic (kb 4000 évvel a yavini csata előtt), és a Legacy (kb 150-200 évvel a yavini csata után) is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Vettem ma egy Star Wars Meséket és az egyik sztori Darth Marcangról (Maulról) szól és az van benne hogy Palpi egy csomó akupunktúrás tűvel kitetkózza mert a tetkóktól kitisztul az elméje.

Van erről az EU-ban valami?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jómagam nem tudok róla bővebbet, nekem is abban a képregényben volt az első, hogy hallottam róla. Lehet, csak abban van róla szó, legalábbis a VAdászó árnyékban nem hiszem, hogy ezt említették volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a Hálózsákon most sikerült végre végigolvasnom a Vérvörös birodalmat. Egész jó volt a története. a császári testőrök kiképzésére való visszaemlékezés, Carnor Jax és Kir Kanos harca nagyon jók voltak. A 2. részben a két gonosz: Carivus, és Grappa a Hutt karaktere igen gyűlöletesre sikeredett :D , Grappa már egyenesen idegesítő volt azzal, hogy állandóan odalökte a zanibaroknak a szerencsétleneket :)

Kir Kanos volt viszont a legjobb, legerősebb, legkeményebb karakter.

 

csak az nem tetszett a sztoriban, hogy Palpatine klónjairól is volt benne szó :roll:

mert ez a Palpatine-klónosdi szerintem egy nagy marhaság!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval Kir Kanos és társai beköltöztek a jól megírt (rajzolt) karakter- idegesítő történet témába?  :roll: Asszem valahogy kevésbé kezd érdekelni...

A történet jó volt, csak Palpi klónjait nem kellett volna belekeverni...

Szerintem érdemes végigolvasni.

Szerkesztve: - Xom
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

No, elolvastam a Purge című művet is :clap: . Nekem nagyon-nagyon tetszett, bár egy kicsit rövid volt.

 

Darth Vader ebben a képregényben elvesztette jobb mechanikus karját, és most jöttem csak rá, hogy ennek a műkar-levágásnak megvan a maga jelentése:

 

Anakinként a klón háborúban ez a mechanikus kar volt a jobb keze, majd az epIII végén, megcsonkítása után is megmarad ez a mechanikus jobb karja. mint ismeretes.

 

A Purge-ben egy hónappal az ep3 után Vader elindul hogy végezzen pár Jedivel, de az egyik Jedi levágja a mechanikus jobbját, és ez azt jelképezi szerintem, hogy Vader kezdi megtagadni, kiirtani magából az "Anakin-énjét". A képregény végén mondja is neki Palpatine, hogy tanulja meg kiirtani magából a régi énjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinként a klón háborúban ez a mechanikus kar volt a jobb keze, majd az epIII végén, megcsonkítása után is megmarad ez a mechanikus jobb karja. mint ismeretes.

Hát nem. Az ep3 végén a műtőasztalon azt a karját is lekapták és egy teljesen újat tettek a helyére. Arról nem is beszélve, hogy az ep2 végén kapott kar az ep3-ra már alapból nem volt meg. Szóval, ha úgy vesszük, az ep-től a 3 végig Anakin 3 jobb kezet használ. Ep2-es verzió, ep3-as verzió, Darth Vader verzió.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem. Az ep3 végén a műtőasztalon azt a karját is lekapták és egy teljesen újat tettek a helyére. Arról nem is beszélve, hogy az ep2 végén kapott kar az ep3-ra már alapból nem volt meg. Szóval, ha úgy vesszük, az ep-től a 3 végig Anakin 3 jobb kezet használ. Ep2-es verzió, ep3-as verzió, Darth Vader verzió.

Igen, igaz! Az ep2-es műkar a Nelvaanon robbant be, de a töve azért megmaradt! R2 csak egy kicsit kiegészítette azt a műkarcsonkot, tehát a az ep2-es műkar alsó fele megmaradt! vagy talán nem?

 

Ami meg a Vader verziót illeti: én nem vettem eddig észre, hogy lekapták volna a műtőasztalon a műkarját (lehet azért nem vettem észre, mert mindig azt figyelem, hogy milyenek Vader égési sérülései, meg az új, protézislábai). De ha megmaradt a műkarja a baleset után, akkor miért kapták le, és cserélték le egy újra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé odakozmált az a kéz. Az összrakás során látszik, hogy a műtét elején még rozzant, piszkos, égett keze van, a végén, mikor teszik rá a sityakot pedig már szép fényes. És szerintem nem csak újrafestették :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Na gondoltam hirtelen felindulásból írok egy képregény-összefoglalót. A DVDextrás duplacikkem folytatását. Avagy mi történt az elmúlt cirka másfél évben a Star Wars comicok világában...

 

2006 eleje immáron a sokadik fordulópont volt a Dark Horse-nál. Az addigi két nagy SW sorozatuk, a beszédes nevű 'Empire' és a 'Republic' véget értek. Ez nem valamiféle közönségigény volt... egyszerűen része volt a koncepciónak. A Republic azzal az ötlettel indult, hogy havonta számot adnak a Klón-háborúk fejleményeiről. Az ep.3 bemutatásával azonban a címbe foglalt Republicnak vége lett. Levezetésgyanánt azért csináltak még pár füzetet. Az egyikben egy volt köztársasági gárdista menekül a politikai tisztogatások elöl, míg a későbbiekben az életben maradt jedik viszontagságait mutatták be (az egyik jedi mondjuk bántóan hasonlít Legolasra; lásd a képet).

legolasbg3.jpg

Közülük is kiemelten Quinlan Vos mesterét, aki valóságos kult-figura lett a Klón-háborús 'évek' alatt. Még Lucas is megkedvelte annyira, hogy a filmben név szerint megemlítse. 'Persze' ő is túlélte a 66-os parancsot... van egy olyan érzésem hogy fogunk még vele valamilyen formában találkozni... (TV-sorozat?)

Tehát 2006 februárjában a Republic a 83. számával véget ért. Nem sokkal utána az Empire sorozat napja is lenyugodott. A közvetlenül a New Hope után játszódó képregény-füzetek a 40-dik számmal múltak ki... bevallom a Republicot jobban kedveltem és az utolsó történetük a "Wrong side of the war" se fogott meg különösebben. Ez többek között a gyengécske megrajzolásoknak is köszönhető. Lássuk hát mi jött utánuk... kezdjük a legfajsúlyosabbal:

 

Legacy

 

legacyigaziacvruv5.jpg

 

Elég sokat lehetett róla hallani, ráadásul már itthon is kiadtak belőle két részt -és már ebben a topicban is megvolt említve- így valszeg senkit nem ér a meglepetés erejével, hogy készült egy sorozat, ami 130 évvel a filmek eseményei után játszódik.

A Birodolam újra régi pompájában tündököl, amikor a Korribanról megint elkezdenek özönleni a sithek... azok a régi fajták, amiknél nincs 'egy mester egy tanítvány' szabály, hanem úgy gondolják minél többen vannak annál jobb [eddig ugyebár nagyon eredeti]. Vezetőjük Darth Crayt nem aprózza el, s már az első 'részben' elfoglalja Coruscantot és Császárrá kiáltja ki magát. Így a Birodalom igen necces helyzetbe kerül: egyszerre két császára lesz. Az egyik a nagyon gonosz sith, aki a fővárosban trónol, a másik a száműzetésben lévő Roan Fel, aki még mindig számos hadosztály és rendszer legfőbb vezetője. A birodalmi lovagokról nem is beszélve, akik a sorozat egyik nagy attrakciójának számítanak, vagy legalábbis annak lettek szánva. Ők amolyan továbbfejlesztett Royal Guardok... közepesen jó erőhasználók, akiket az esküjük a Császárhoz köt. De persze nincs történet hős nélkül: ezért hát van egy Skywalker-ünk. A keresztneve Cade és legfőbb ismertetőjele, hogy meghasonlott önmagával. Jediskedés helyett fejvadászt játszik...

 

A Legacy sorozat finoman szólva nem sok jóval kecsegtet... miután átrágtam magam a bevezető füzeten az első gondolatom az volt, hogy ez se lesz több egy buta klisé-gyűjteménynél.

Mindenesetre eleinte még nagyokat derültem az olyan részeken, mint amikor Cade beakarja lőni magát (halálrúddal), és erre megjelenik Luke szelleme, hogy "Ne drogozzá má'! Kelj fel és mentsd meg a galaxist!", mire Cade inkább pisztolyt tart a fejéhez és közli Luke-al, hogy vagy eltűnik vagy agyonlövi magát.

Aztán, ahogy egymás után jöttek a váratlanabbnál váratlanabb helyzetek egyre jobban elkezdtem élvezni. Bár az elején még óriási klisékkel dolgozik, mint a giccsesen keményre vett főgonosz... [lásd a képet]

legacygonoszaj9.jpg

...de aztán egyre eredetibb és érdekesebb lesz. Persze komolyan nem érdemes venni, de ez elmondható bármelyik képregény esetén, viszont itt tényleg nehéz megmondani mi fog történni a következő lapokon! Ahogy bontakozik ki a történet, úgy lesz egyre tisztább, mekkora meló is van ebben a sorozatban. Nemcsak a főszálat találták ki, de egy csomó mellékszálat is alkottak mellé, melyek közül jó pár csak a hangulat miatt vagy az akkori politikai helyzet könnyebb megértése végett került be. Titkos-ügynökök, egymást gyilkoló rohamosztagosok, no és a kihagyhatatlan mellben erős mellékszereplő [ez már lassan klisévé válik az SW-ben... vagy csak Jan Duursemának kalandoznak el a gondolatai mindig... ő teremtette egyébként Aayla Securát is :D]

legacycccvg8.jpg

...bevallom már várom mivel rukkolnak elő a következő füzetben. Eddig 10 rész jött ki és beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Az eladások megnőttek... az első füzeteket már újra is kellett nyomni, hogy ellássák a tetemes keresletet és a visszajelzések is jók. Én azt mondom mindezt megérdemlik a Dark Horse-os fiúk. Ha a filmekhez mérem, akkor persze hülyeség az egész, de mint egy gondolat-futtatás (Mi történhetett volna aztán?) nagyonis jópofa. Kellemes meglepetés.

 

Knights of the Old Republic

 

knightacvr1tv5.jpg

 

Pontosan 3694 évvel vagyunk a yavini csata előtt... a Sith háborúnak mindössze 30 éve ért véget...

 

Alig kezdtem el, már előre unatkoztam... már megint a jó öreg Régi Köztársaság, éledező Sithekkel, görcsölő főhőssel, gigászi háborúval, nagyon gonosz ellenségekkel stb.... ilyesmiket vártam. Az elején úgy tűnt nem is kell csalatkozom a megérzéseimben. A főhős természetesen egy padawan, aki valszeg a sorozat végére nagy jedi lesz. Ám aztán jött az arcul csapás... már most előre szólok, hogy az eddig kiadott 15 részben egyetlen sith lovag sem volt! Viszont a főhős barátait mind egy szálig megölték méghozzá saját mestereik! Miért tettek ilyet? Miért akarják a fiúra kenni, barátai lemészárlását? Ilyen kérdések tódulnak fel, miközben kezdetét vette egy remek kaland-történet, szeleburdi mellékszereplőkkel, változatos helyszínekkel, kalanddal és minden olyasmivel ami ezzel járni szokott. Végig az járt a fejemben, hogy ebből akár egy egész jó filmet is csinálhatnának... egyedül a 'megoldástól' cidriztem. Féltem, hogy a mesterek borzalmas tettét valami nagyon erőltetett dologgal fogják megmagyarázni. Lelőni a poént nem akarom, de annyit elárulhatok, hogy a sorozat onnan kezd igazán érdekes lenni, hogy fény derül a ?sötét titokra?.

Persze azért egy kisebb csillagközi háborút nem úszunk meg, így hőseink belekeverednek a mandalori háborúba, de ennyi kell... mégis csak ez a Star Wars! Egyenlőre, akárcsak a Legacy-nál, azaz érzése az embernek, hogy hosszútávra terveznek. Rengeteg szálat indítanak el, a szereplők száma is rohamosan nő... én kíváncsian várom mivé duzzad majd idővel (ugye nem Sith háborúvá?). A rajzok lehetnének szebbek is, de azért korrektnek mondhatóak (mondjuk néha mintha túlzottan vonzódnának a zsúfolt képekhez, mikor nagy akcióra kerül sor; lásd alább)

knightcsatafm7.jpg

 

Rebellion

 

rebellionacvr2mb5.jpg

 

Persze nem tehetik meg, hogy ne legyen legalább egy régi trilógiás sorozat is... de a Rebellion kicsit, amolyan mostoha-gyerek. Legalábbis az elmúlt egy évben mindössze öt szám jött ki belőle. Egyértelmű, hogy nem erre kíváncsiak a legtöbben (ki gondolta volna 7-8 évvel ezelőtt, hogy ilyet is megérünk?). Egyébként közvetlen folytatása az Empire-nak... pont ott veszi fel a fonalat, ahol az elejtette: Janek Sunber, Luke egykori haverja megvalósította az álmát: ő jelentkezett az Akadémiára és birodalmi tiszt lett belőle. Ám, amikor szembetalálkozik az ifjú Skywalkerrel, elbizonytalanodik: tényleg a jó oldalon harcol?

Ami szembetűnő változás az Empire-hoz képest az a rajzok minősége. Végre hagyták a fenébe az elnagyolt firkálásokat... ezt ott lehet a leginkább összevetni, mikor ugyanazt próbálják meg ábrázolni: Luke elhárítja Janek lövését (a felső kép az Empire 40-dik számából, az alsó a Rebellion első számából, amikor Janek visszaemlékszik erre az esetre)

 

rebellion1pp7.jpg

 

rebellion2igazinw5.jpg

 

Néha azért így is vannak gázok. A karakterrajzok például néha egészen gyengék (szegény Luke is érdekesen fest az alsó képen ugyebár). Ami jó benne, hogy ebben a 'világban' kicsit otthonosabban érzi magát az egyszerű SW-fan. Míg a többi sorozatnál lépten nyomon új fajokba és gépekbe botlunk, addig itt a jól ismert szerkezetek és figurák vívják mindennapos harcukat. Nem rossz, nem rossz, de a jelenleg futó szériák közül a leggyengébb...

 

Dark Times

 

darktimesacvr3jp3.jpg

 

Közvetlenül az ep.3 után, vagyis a Birodalom első napjaiban járunk. A fő-project egyenlőre a megmaradt jedik kiirtása. A Republic egyik elhagyott mellék-szála kerül itt terítékre: a Legolas kinézetű jedi és haverjai menekülését lehet végigizgulni (hogy Vader nyírja már ki őket, ugyebár). Ami nagyon szimpatikus a korábbi ep.3 körüli képregényekhez képest, hogy nem akar görcsösen a 23 éves és a 41 éves Darth Vader közé egyenlőségjelet tenni. Elég bugyután jött ki, mikor a Republicban közvetlenül az ep.3-as események után, máris tiszteket kezdett fojtogatni meg halál gonoszan mindenkit megakart szívatni.

Bár egyenlőre csak két rész jött ki így hosszútávu következtetéseket még nem lehet levonni, de az megállapítható, hogy a 'Vader-szálban' van potenciál.

 

Clone Wars Adventures

 

clonea00eyedng9.jpg

 

Az egyetlen olyan sorozat, ami már évek óta megy... az első számot még 2004-ben adták ki, s ahogy sejthető a Tartakovsky-rajzfilm irányvonalát vitték tovább. Akárcsak ott, itt is a humoron és az akción van a hangsúly. A több, mint 90 oldalas füzetekben négy rövidebb történet szokott lenne... néhol sajnos bántóan túlsúlyban van a gyakás, de egy-két zseniális epizód is akad. Az egyikben például egyik kedvenc spagetti-westernemet a Djangot parodizálták ki remekül, míg egy másikban az ewokok elkapnak egy harci droidot és azt kezdik el istenként tisztelni :P

Nagyon jó kis sorozat... júniusban jön is a következő szám! És ha már humor:

 

Tag & Bink

 

tagbinkacvr5gb3.jpg

 

A 2001-ben megjelent két Tag & Bink füzet simán a legjobb SW-paródia szerintem, amit valaha csináltak. Az Űrgolyhók elbújhat... (aki kíváncsi rájuk az magyarul is elolvashatja ITT; elötte azonban regisztrálni kell). Aztán múlt évben gondoltak egy nagyot és úgy gondolták, hogy a két szeleburdi fickót újra ráküldik az SW világra. Ezúttal a Jedi visszatért és a két utolsó prequelt vették célba...

Az a jó bennük, hogy láthatóan olyanok csinálták, akik szeretik és ismerik az SW filmeket, épp ezért tudták hova kell 'szúrni' ahhoz, hogy vicces legyen. Számos olyan geg akad, amit csak az érthet meg, aki kívülről fújja a filmeket, sőt néha az sem árt, ha tisztában vagyunk a forgatás körülményeivel. Nagyon remélem, hogy a két újabb füzettel nem fújt ki, s még hasonlót láthatunk a Dark Horse-osoktól.

 

A fentebb taglalt sorozatokon kívül megjelent két egy-részes történet is. A Purge-ban Vader irt egy pár jedit, míg a Boba Fett: Overkill-ben a híres fejvadász egyik kalandjába nyerhetünk betekintést... mindkét alkotás kapcsán elmondható, hogy se nem túlzottan jók, se nem túlzottan rosszak. Semmi különös. Mint látható egyenlőre a két nagy-sorozat az igazi erősség, vagyis a Legacy és a Knights of the Old Republic.

 

A végére egy borítóképpel zárnám le ezt a kis beszámolót. Természetesen a képregényesek sem akarnak kimaradni a 30-dik évfordulós hepajból, úgyhogy számos régebbi sorozatot jelentetnek meg újra egyben, keményfedeles borítóval. Itt egy példa:

 

 

14615.jpg

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rmeek írás Bomarr. Csak az az egy bajom ijenkor, hogy rá kell döbennem, soha a büdös életben nem fogm ezeket magyarul így végig megkapni. Ahogy a Republic sem ment végig, ráadásul amit kiadtak, abba is volt jó pár lyuk a sorozatban, szerint a KotOR és a Legacy is így fog járni :P

Viszont áldom a netes képregényfordítók és szkennelők nevét :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyar kiadásnál sajnos a nyomdai munkások sincsenek a helyzet magaslatán. Persze gondolom igy olcsóbb... halvány szinek, néha átüt a festék vagy a szembe-oldalra is kerül belőle. Mondjuk már több, mint egy éve nem vettem itthon SW képregényt szal lehet, hogy azóta javult a helyzet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ezért hát van egy Skywalker-ünk. Vezetékneve Cade

Nagyon tetszett Bomarr!

Én eléggé kívülálló vagyok képregénytémában, mert bár van egy pár a vinyómon, ha nem magyar tuti nem kezdek bele, nincs türelmem szótárazni.(Jut eszembe érdekelne Dzséjt netes képregényfordítói és szekennelői linkben. EZt a kepregeny.netet ismertem korábban, csak régen jártam, ezek szoktak frissíteni?)

Szóval nekem nagyon tetszett, nagyon jól bemutatta olyannak aki nincs benne a képregényekben, mint én.

 

Csak egy aprócska megjegyzésem lenne. Skywalker a vezetéknév.

A Cade az keresztnév, vagy nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Jut eszembe érdekelne Dzséjt netes képregényfordítói és szekennelői linkben. EZt a kepregeny.netet ismertem korábban, csak régen jártam, ezek szoktak frissíteni?)

Szokatk ám :D

Én még a Hálózsákot szoktam látogatni, itt is van jó sok SW-s képregény (meg egyéb), illetve ott az Aliensonline, ahol meg az Alien, Predator és Aliens vs Predator képregények topzódnak. Aztán van még a C4A, ezen már régen jártam, és nem emlékszem, mik vannak, meg van még a Newgen, ezt sem ismerem annyira, mert ritkán látogatom (évente egyszer :P).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.