Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

No, én a Beatles-t és a Queen-t is nagyon szeretem, de sok más együttest és előadót is rajtuk kívül, pl. a Depeche Mode-ot, Máté Pétert, a Hungáriát, Zoránt, Ákost, és legújabban Adéle-t, és még sorolhatnám. Műfajilag is elég széles a repertoár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szeretek sok minden mást, mióta Bill Haley és Chuck Berry berobbantotta a rock 'n rollt mindent, de azt tartom hogy egyik se tudta megismételni a Beatles példáját.

 

És ami bennük még becsülendő, hogy nem semmi milyen utat tett meg a zenei fejlődésük. Elkezdték az akkori kornak megfelelő rock 'n roll dalokkal, gyártottak populáris slágerdalokat, voltak

,
vagy éppen
, de utolsói éveikben is lázadtak, mint a híres illegális
.

 

Ez például az egyik kedvenc dalszövegem, pedig Lennon csak szépen csengő szavakat rakosgatott egymás mellé:

http://www.youtube.com/watch?v=KQm3ndwteVs

 

Ha az ember beleássa magát a munkásságukba, a zene mögött levő történetbe, bele fog szeretni a Beatlesbe. Én velem ez történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szeretek sok minden mást, mióta Bill Haley és Chuck Berry berobbantotta a rock 'n rollt mindent, de azt tartom hogy egyik se tudta megismételni a Beatles példáját.

 

És ami bennük még becsülendő, hogy nem semmi milyen utat tett meg a zenei fejlődésük. Elkezdték az akkori kornak megfelelő rock 'n roll dalokkal, gyártottak populáris slágerdalokat, voltak

,
vagy éppen
, de utolsói éveikben is lázadtak, mint a híres illegális
.

 

Az a bizonyos ábrándozó Imagine már egy szoló John Lennon szám, mégha a Youtube cim össze is mossa a Beatles-el. Lennon ezt a korszakát azért elég jól leválasztotta a Beatles-től és elég csúnyán elváltak útjaik... de gondolom ezt neked pont nem kell mesélnem :)

 

Amit én a Beatles repertoárból hiányolok azaz ilyen számok. Amiket meghallok és wow, már kedvem lenne felperdülni... sőt rendszerint fel is perdülők :D

http://www.youtube.com/watch?v=1pm4fQRl72k

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a bizonyos ábrándozó Imagine már egy szoló John Lennon szám, mégha a Youtube cim össze is mossa a Beatles-el. Lennon ezt a korszakát azért elég jól leválasztotta a Beatles-től és elég csúnyán elváltak útjaik... de gondolom ezt neked pont nem kell mesélnem :)

Nem a Beatles név alatt jött ki, de akár az is lehetett volna. Csak nagyon kevés számnál dolgozott együtt a számok írásánál Lennon és McCartney, általában mindenki megírta a sajátját, így annyira nincs különbség még a korai szólókarrierjük során. Meg még ezt rögtön a felbomlásuk idején adta ki. Illetve annyiban volt ez a szám "Lennonosabb", hogy ő sokkal inkább híve volt a hippis világszemléletnek, és ez tükröződött a dalain is.

 

Ez a Queen-es példa igaz, de akkor még nem volt divat az aréna rock, amiben a Queen olyan hatalmas. Ilyen számokat én is meghallgattam volna tőlük. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, bár olyan elvakult fanatikus nem vagyok, csak egy poszter díszeleg a falamon, pólóból is csak egy van. :D

 

Amit még hozzátennék, hogy bár tényleg nem az a fajta együttes amelyiken a legjobban akarsz az első sorban tombolni, viszont sokkal személyesebb hangvitelű dalaik vannak. Nem hiába, a saját életüket és érzéseiket sűrítették bele a számaikba, és ez meg is látszódik.

 

Nyilván majd ha Porchéval száguldozok, AC/DC vagy GnR fog szólni, nem a Beatles. :D Viszont egy hosszú buszozáshoz tökéletes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit én a Beatles repertoárból hiányolok azaz ilyen számok. Amiket meghallok és wow, már kedvem lenne felperdülni... sőt rendszerint fel is perdülők :D

Nálam szerepel ez a dal egy vegyes albumban, tegnap is hallgattam a vonaton, de ott azért ilyesmik nem fognak el, furán néznének rám az emberek :D Egyébként kölökkorom óta egyik kedvencem ez a dal.

A Beatlest is szeretem, de csak az ismert dalaikat szoktam hallgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én általános iskolás korom óta elektronikus zenét hallgatok. Vagyis amikor kezdtem, megvettem az 2. Brooklyn Bounce kazettát eredetiben. Aztán jött a Scooter láz, hiszen a Rave is akkor élte fénykorát. Akkor még szó sem volt a környéken drogokról, meg mindenféle tudatmódosító szerekről, egyszerűen vettem néhány Orion hangfalat és jófajta Technics erősítőt, aztán döngött is rendesen. :) Nálunk nem volt olyan gond, hogy apu rocker volt és rám erőltette volna a stílust, vagy abban nőttem volna fel és átvettem volna tőle. Teljesen szabad akaratom volt, így a durva, búgós mélyek jobban bejöttek, mint az idegesítő, magas gitárhangok.

Aztán próbáltam az elvontabb Techno és Hard Techno irányvonalat is, majd 4év rap jött, akkor sokat jártam Veszprémbe bulizni, ekkor volt a Hősök és az Akkezdet fénykora is. Persze a vicces cigis időszak egész jól kiegészítette a stílust, ekkor voltak a legjobbak a tanulmányi eredményeim is!

Aztán ahogy befulladt a magyar szféra és a kedvenc külföldi előadóim is elkorcsosultak, mint pl. a Wu, vagy a Cypress visszatértem a letisztult, durva elektronikus zenéhez. Most ismét gépzenét hallgatok, de kicsit gyorsítottam, DnB és Breakcore, Techstep és Nerofunk...Habár észrevettem, hogy a régi Sterbinszky CD-k és Scooter számok még ma is felpörgetik a szívem és jókedvet okoznak. Magyarul tetszik! :)

Bedobok 1-2 példát, hogy miket szoktam hallgatni, ha nem gond.

Ezt valaki ismerte, illetve tetszik valakinek?

http://www.youtube.com/watch?v=vPZc9JYdkrQ

Abszulút kedvenc, letisztult, mégis egyedi és vidám,16 évvel a készítése után is :) Bezzeg a mai számaik, hát fúj :P

http://www.youtube.com/watch?v=CVEG2PhTPI0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép fejlődés történet. :D Én gyakorlatilag minden stílusban megfordultam, de alapvetően én is az elektronikus zenéket szeretem. Bár manapság főleg a space ambient vonalon mozgok, azért a DNB -t se vetem meg. Matrix -ot kedvelem pl:

 

 

de a Magical Gravity se rossz:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad volt, ezek tényleg nem rossz zenék, az elsőnek mondjuk eléggé Dubstep szaga van. Azt a stílust pedig nagyon nem kedvelem, ez alól talán Burial a kivétel, ő hozza az igazi Brit feelinget. :)Azt sosem szerettem, ha egy trakcben sok a vokál, meg az effekt, ezzel próbálják meg megzavarni a hallgatót és úgy feltűntetni a számot, mintha jó lenne. A mostani Eurovíziós Fesztiválon volt egy dal, amiben kb. 3féle zenei stílust kevertek, volt benne vagy 30-40hang, csak azért, hogy elvonják a szöveg sablonosságáról és közhelyességéről a figyelmet. A népnek mégis ez tetszik...szomorú.

Ha olyan zenét akarok hallgatni amiben okosakat mondanak, akkor benyomom ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=cYpSq3bmDpM

Amúgy én ezt a track-et mindig is Star Wars DnB-nek tituláltam, szerintetek?

http://www.youtube.com/watch?v=Ttf6cATtL20

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt valaki ismerte, illetve tetszik valakinek?

 

Abszulút kedvenc, letisztult, mégis egyedi és vidám,16 évvel a készítése után is :) Bezzeg a mai számaik, hát fúj :P

Nem ismertem, viszont tetszik. Csak nem tudnék órákon át ilyen zenéket hallgatni (mondjuk órákon át egyféle zenét semmiből sem, inkább jöjjenek vegyesen).

Mivel a 90-es években voltam tini, és még aktívan diszkóba is jártunk, ezt meg ismertem :D A régi zenéiket akkoriban hallgattuk, de nagyon régen nem foglalkozom már zenékkel, ami megy a rádióban, azt meghallgatom, és annyi. Inkább csak egy-egy filmzene tudja felcsigázni a hallójárataimat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rádiót egyáltalán nem hallgatok, vagyis a normál értelemben vett, kézzel fogható készüléket nem. Azért vettem Wi-Fis telefont, hogy pl. az ágyból is hallgathassam a BassDrive.com-ot, ami online sugároznak, a legtöbb DJ és előadó pedig Angliából jelentkezik be 1-2 órás szetteket leadva.

A DnB azért is lett külföldön népszerű, mert megjelenésekor az idősebb korosztály is felfigyelt rá, hiszen számos zenében jazz, illetve régi klasszikus pop elemeket kevertek újra, vagy adtak nekik új hangzást. Hazánkba sosem tört be igazán, mi zeneileg IS elvagyunk jó pár évvel maradva mindentől. Persze vannak híres magyar producerek ebben a scénában is, míg itthon egy fellépésükra 200-300 ember kíváncsi, így egy londoni buliban akár több ezer ember is megjelenthet egy Mindscape fellépésen. Itt is van egy interjú:

Linkjeim

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom elég korlátolt a zenei tudásod se sebaj. :) De persze lehet nyúlás is, csak ne ennyire egy az egyben lenne.

Semmit se látsz onnan, elárulom. :) Magasról teszek arra, hogy mennyire nyúlja le. A stílus tetszik. A beat zenénél se érdekel, hogy mindenki a Beatlest nyúlta meg hogy gombafejűre nyírták magukat. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívem szerint szólva én kifejezetten nem rajongok az elektronikus muzsikáért, illetve egy kivétel van az pedig a Prodigy, de őket senki se hallgatja. A koliban lévő tuccerek is dubstepre nyomják, meg zörejekre.

Én maradok az Oldi féle rock/metál vonulatnál.

Két legkedvesebb bandám, a számtalan közül a Metalica és az Ossian.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szerintem a Kossuth-díj indoklása igaz, valóban igényes és egyedi zenét alkotott eddig, ami a magyar kultúrához csak hozzátett. Azonban abban egyet értünk, hogy ez még nem kéne, hogy elég legyen egy ilyen kitüntetésre. Kicsit fiatal is még hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi erővel akkor Fenyő Miklós is megkaphatná, szerintem ő azért sokkal egyedibb és hazánkban ismeretlennek számító stílusokat is bemutatott, főleg a nagyon korai korszakában....

Ha Pataki "cigánydalokaténeklekextrapénzért" Attilának is adnak valami hasonlót, akkor én azonnal kimegyek külföldre élni! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kossuth díjat végülis azért hozták létre a Rákosi korszakban, hogy az aktuális politikai elit szekértolóit meg lehessen díjazni. Ez a "szép hagyomány" a rendszerváltás óta se nagyon veszett ki, sőt most jobban él mint valaha. Kevés művész van aki ennyire el lenne kötelezve politikailag, mint Ákos, ugyhogy a díj szerintem kétségtelenül járt neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azon akadtam fenn amit Bomarr írt. Nagyon tehetséges zenész szó se róla, de nagyon kilóg a lóláb hogy miért most kapta. Ha mondjuk 2005-ben kapja nem szólnék egy szót se. Nagyon szomorúnak tartom hogy nem azért adják már régóta mert csak a tehetséget nézik ,hanem az aktuális politikai trendet és hogy hova húz a művész. Ezzel ledegralálják magát a díjat.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazán tehetséges és jó zenészeket sosem díjazzák, vagy futtatják a tv-ben. Nem adnak ki koncert DVD lemezeket és kötelezik el magukat egy párt mellett sem. Ők mondjuk nem is a zenélésből élnek, hanem normális, hétköznapi munkából élnek, a hobbyjuk csak a zene. Az ilyen együtteseket, előadókat mindig jobban megbecsültem, mint az agyonhypeolt, 25. zárókoncertjét adó, média által favorizált szennyeket. Legjobb példa erra Kasza Tibi, az az ember egy vicc, még beszélni sem tud rendesen, humora nulla, aztán egy kis reklám miatt mindenhonnan ő jön...szánalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azon akadtam fenn amit Bomarr írt. Nagyon tehetséges zenész szó se róla, de nagyon kilóg a lóláb hogy miért most kapta. Ha mondjuk 2005-ben kapja nem szólnék egy szót se. Nagyon szomorúnak tartom hogy nem azért adják már régóta mert csak a tehetséget nézik ,hanem az aktuális politikai trendet és hogy hova húz a művész. Ezzel ledegralálják magát a díjat.

Ahogy Bomarr is írta, ez a díj mindig is ilyen volt, tehát semmi sem degradálódik sehonnan ezzel.

 

Véleményem szerint Ákos megérdemelte, remek előadó, régóta van a szakmában, és számos alkalommal bizonyított. Ha egyeseknek ellenérzése van vele kapcsolatban, mert jobb oldali, hát legyen, de ettől még megérdemelte a díjat.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.