Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Az ilyen emberekkel nem is érdemes foglalkozni. Lekezelő stílus, saját baromságát egyetlen lehetséges magyarázatnak beállító nethuszár... nincs értelme vele foglalkozni, mást úgysem érsz el, csak feldühödsz. :)

Nethuszár, szép szó :) Én az ilyet eddig (bocsánat a kifejezésért) f*szparasztnak ismertem. A nethuszár kétség kívül finomabb szó.

Ezen az emberkén viszont én most csak jót röhögtem. Mert vagy szórakozik, akkor viszont jól csinálja, mert ennyi zagyvaságot csak tehetséggel lehet összehordani. Vagy valóban hülye, de oly mértékben, hogy azon már csak röhögni lehet. Szóval, ennél még Quarron és Moon is jobb. Velük legalább el lehet "beszélgetni".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez tetszik, persze ez csak kamu, mert a srác aki a lentebb említett topicba írta, éppen kifigurázza asszem a Ryan közlegénye megmentése DVD kritikái közé tett megjegyzést amit valami selejtes gyerek kreált össze. Nem merek megesküdni rá, de asszem ez a "K" gyerek volt az. :)

 

 

 

Alaposan túlbecsült film. Valóban, az Orion űrhajó sokkal jobb.

 

Lucas ebben is kontár volt, az operatőr itt is megmentette a menthetőt. A keret a leggiccsesebb megoldások egyike.

 

A történelmi objektivitás ugyanúgy hiányzik ebből is, mint a THX 1138-ból. Ott elfelejtették folytatni a történetet, miszerint a polgári lakosságot zárták a táborokban, és sokszor a birodalmi rohamosztagosoknál is kegyetlenebbül jártak el ártatlan

polgári lakosokkal, gyerekekkel.

Itt is hiányoltam a felkelők kegyetlenségét, aminek folytonosságáról napjainkban harmadik epizódból kapunk

valós képet.

 

Lucas elfogult, tudatosan hamisít, tehát csal. Sokszor az endékás (NDK-ás) sci-fi filmek sunyiságára süllyed ez a film.

Minden birodalmi gyáva, sunyi, áruló és rossz katona. Minden felkelő kemény, tökös, hősies, képes egy birodalmi századot is egymaga

lemészárolni. Mit tud a történelemről Mr. Lucas?

 

Visszatérve a filmhez. A filmet készítő technikai személyzet kiválóan teljesített. Lucas koncepciója torz és egyoldalú.

És még sokmindennel adósunk maradt, ami az emberi szenvedésről szólhatna. Az Orion űrhajó művészfilm. Intelligens és érző

embereknek készült. Nem ítélkezik, hanem elmesél. A bűnt nem ragasztja népek homlokára, mert ennyi erővel az is intő jel lehetne, hogy az angol egyetemisták egy közvélemény-kutatás során úgy nyilatkoztak, hogy ma Yoda a legveszélyesebb a világbékére. Ezt nem tudom, nem is vagyok kész az ilyen irányú állásfoglalásra.

 

Én csak azt mondtam, hogy Lucas nézete merőben gyűlöletkeltő, mert filmjei torz szemléletet közvetítenek. Ilyen az American Graffiti is. Az amerikai álom kérdése csak propaganda volt, annak is az alantasabb változata. Mivel ezen országok médiáit feltöltötték amerikai bérencekkel, ez szólt mindenhol. Mint Magyarországon a kommunista propaganda.

 

Sok rejtegetni valója van a Galaktikus Felkelésnek a háború alatt elkövetett büncselekményeiről. De a győzelem tisztára mosta őket.

 

Mivel 36.540.000 terabájtnyi angol, francia és közös nyelvű anyagot olvastam át a Kozmikus Birodalom történelméről, eredeti dokumentumok,

jegyzőkönyvek ezreit, tudom, mit beszélek.

 

Valaki azt írta, nem is fontos a személye, hogy Lucas nem is titkolva zsidó szemüvegen látja a világot. Ez nem baj. A baj ott kezdődik, amikor azon keresztül láttatja. Ezért egyoldalú. Lucasnak semmi köze, tudása és hitele a csillagok háborúja megjelenítéséhez

Egyébként Lucas filmjét a dokumentális hűség mintafilmjeként reklámozták, annak ellenére, hogy mindenki elismeri, hogy

nem az. Másrészt, ha valaki csak a katonai adatokat megnézi, a következőket fogja látni. A birodalom katonai teljesítmény messze

felülmúlta bármelyik a felkelésben résztvevő bolygó teljesítményét. Ezzel nem akarom dicsőíteni a Galaktikus Birodalmat, de egyszerűen

röhejesek ezek az amerikai filmek, s még röhejesebbek azok, akiknek az ilyen szemetek tetszenek.

Jobban tenné a világ, ha egyszer egy nemzetközi filmet készítene a csillagok háborújáról, amit nem olyan kontárok rendeznének,

mint Lucas, aki nem nagy mesélő volt, hanem döbbenetes hazudozó.

 

Azért tudom mindezt, mert nemcsak filmtörténelemmel és médiával foglalkozó szakember, hanem nagyon okos ember is vagyok Azt is tudom, ha valaki egy rossz rendezőről azt meri írni, hogy rossz és torz a világképe, hazug és hamis a valóságábrázolása, megjelenik egy

silány szellemi képességű, handabandázó csoport, és úgy vetik a véleményre magukat, mint piszkos döglegyek az édes süteményre.

Tisztelet, a kivételnek, mert olyanok is vannak, akik elvi álláspontjukból nem engednek. Az övéké minden tiszteletem.

Az Xpress ezt a lehetőséget azért adta, hogy bárki el tudja mondani a véleményét egy filmről. Semmi szükség a félműveltek

hangoskodó önteltségére, senkinek nincs primátusa, senkinek nincs joga véleménydiktatúrát alkalmaznia.

Ez egy nagymagyaremoindiehippi-rasszistaelmebajos-paripapöcs:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt bírom nagyon:

"Minden birodalmi gyáva, sunyi, áruló és rossz katona. Minden felkelő kemény, tökös, hősies, képes egy birodalmi századot is egymaga lemészárolni."

 

Ebből azt tudtam leszűrni hogy a mélyen (nem)tisztelt K ügynökre olyan nagy hatással voltak és talán még mindig vannak Schwarzi, Stallone és Willis "egy ember minden szemétládát minden gond nélkül legyűr" típusú filmjei hogy már minden csatákat is magába foglaló filmbe azokat látja bele.

Az SW-filmek esetében gondolom az ő szemszögéből nézve a dolgokat szerinte talán a lázadók kezébe olyan fegyvereket kéne adni amik a fent említett három színész akciófilmjeiben tűnnek fel.

Például Han egy Rambós géppuskát és tőrt, Csubi egy T2-ben levő helikopteres gépágyút, Luke egy Predátoros machetét, Leia pedig egy McClane-féle stukkert kaphatna a kezébe az eredetileg használt fegyvereik helyett.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt bírom nagyon:

"Minden birodalmi gyáva, sunyi, áruló és rossz katona. Minden felkelő kemény, tökös, hősies, képes egy birodalmi századot is egymaga lemészárolni."

 

Ebből azt tudtam leszűrni hogy a mélyen (nem)tisztelt K ügynökre olyan nagy hatással voltak és talán még mindig vannak Schwarzi, Stallone és Willis "egy ember minden szemétládát minden gond nélkül legyűr" típusú filmjei hogy már minden csatákat is magába foglaló filmbe azokat látja bele.

Az SW-filmek esetében gondolom az ő szemszögéből nézve a dolgokat szerinte talán a lázadók kezébe olyan fegyvereket kéne adni amik a fent említett három színész akciófilmjeiben tűnnek fel.

Például Han egy Rambós géppuskát és tőrt, Csubi egy T2-ben levő helikopteres gépágyút, Luke egy Predátoros machetét, Leia pedig egy McClane-féle stukkert kaphatna a kezébe az eredetileg használt fegyvereik helyett.

Valószínűleg így van, de ismétlem, a lenti idézet nem K tollából illetve billentyűzetéből született, hanem csak Ítélőmester nevezetű felhasználó figurázza őt ki, a Ryan közlegény megmentése DVD kritikái közé tett, K gondolatai által született kritikát. Tessék elolvasni azt is, szerintem remek kifigurázása Ítélőmesternek az a kritika. Asszem még más filmekhez is felkerült a sablonszöveg, csupán a nevek cserélődtek ki pár alkalommal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a lenti idézet nem K tollából illetve billentyűzetéből született, hanem csak Ítélőmester nevezetű felhasználó figurázza őt ki

Vettem és a többi irományt is elolvasom hátha szétröhögöm magam rajtuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

"A Star Wars mára már hatalmas üzlet. Ha Lucas nem készítette volna el a folytatásokat, a film megmaradt volna üde és egzotikus színfoltjaként az újabbkori filmtörténelemnek. Az összelopkodott szereplők (egyedül Han Solo alakja idegen test a történet szövedékében, hiszen ő valóban az amerikai szuperidiotizmus véglénye, a magányos hős degenerált leszármazottja), történet, motívumok egész hada csillagporral leöntve valóban kellemesen bárgyú történetként maradt volna meg, és nem lett volna az anyagelvűség gigavállakozása.

 

A történet elerőtlenedését jól mutatja a kötelező feka (akit a jogvédők a harmadik epizódban tisztára mosattak Lucas-szal, mert egy fekete nem lehet gonosz a filmvásznon, főleg akkor nem, ha egyedül ő a fekete) Darth Vader fokozatosan szentimentális vén seggfejjé való lefokozása, az űrbalek proli és cégéres gazember Solo és az arisztokratikus és művelt hercegnő kékharisnyás degenerált álszerelmi nyavjgása, Luke szentferencizálódása némi shaolinbeütésekkel elnyomorítva. Mindezek is jól mutatják, hogy a fantáziátlan, félművelt vagy műveleten tömegek ipari méretű átverése áll mindezek mögött. Az egész saga a nibelungi vázra ráépített művi csillogás, parókás és protézises külsőségeivel a der untergang des abendlandes végső betetőzése.

 

 

 

Jót röhögtem név elvtárs óvodás szamárhapcizásán. Érdekesen primitív létforma ez a név elvtárs, hiszen az én "kritikám", mely valójában csak hozzászólás (név elvtárs tudatlansága és ostobasága itt is szembetűnő) azért hiteltelen név elvtárs egysejtű agyában, mert a véleményem összeegyeztethetetlen azzal a ténnyel, hogy kiskamasz koromban baromira tetszett a Leila Organa szenátort alakító filmszínésznő. Igaz, név elvtárs számára felfoghatatlan az a tény, hogy az ember nem létező személyekbe nem lehet szerelmes. Név elvtárs valószínűleg valóságként éli meg a történetet és szereplőit. De hagyjuk is név elvtársat, talán a néhány elemből álló építőkockáival eljátszadozhat.

 

John Williams (helyesen: John Williams-ről) zenéje nem létező fogalom. Már jó néhány évtizede gyakorló muzsikusi mivoltomat visszafogva - "zenéjével" kapcsolatban továbbra is fenntartom az egyébként a nagy karmesterek vagy olyan zenei zseninek, mint a század egyik vezető tenorjának, a kitűnő karmesternek, Placido Domingónak is a vélekedését, miszerint Williams a Star Wars zenéjét "lenyúlta", és maga a "zene" kezdetleges, közhelyes, sokszor giccses és primitív. Ugyanakkor bombasztikus, hangzatos, kulisszahasogató, önismétlő, rikácsoló, triviális, túlhangszerelt, közönséges.

 

Név elvtárs - akiről nem beszéhetünk úgy, mint az éleselméjűség, a cizellált kultúráltság vagy a logika emberéről - mivel úgy érzi, hogy beletapostam a homokozójába, ezért beveti a jó öreg libsi és szadeszes pártiskolán, blogokban, fórumokon hallott szövegeit, melyekkel bizonyítja, hogy a fantázia is messze elkerülte. Fantáziátlanságát még azzal is tetézi, hogy kifejezéseket lopkod tőlem. Valéry óta tudjuk, hogy a mondat a lélek képessége. Név elvtárs mondategyeztetési hibái név elvtárs lélektelenségét igazolják. Elég csak a két utolsó mondatába megmerítkeznünk. Igaz, fulladásveszéllyel jár mindez!" - xpress.hu

 

Ki a fene ez a "K"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... hát tuti nem a MIB ügynöke, mert ott vadásszák az ilyet, nem toborozzák. De ki az a "név elvtárs"? Ez most ilyen nem "nevezzük nevén" dolog volt K úrtól, vagy tényleg ilyen nicknevű figurával bratyizott? Mert előbbi esetben K úr lassan két évtizeddel le van maradva, utóbbiban meg lol :)

De részemről kedvelem K ügynököt. Ritkán látni ilyen méretű, magát intellektuális zseninek képzelő tahót. Ha komolyan gondolja, azért röhögök rajta, ha nem, akkor meg azért :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszem-f*szom megáll. Elhittem hogy ma este még feldob valami de ez a... szuperprodukció... F*szfejek. K és "név elvtárs". P*csába.

:)

 

Ford Fairlane után szabadon :)

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

Sokunk régi ismerőse, Zed Zero megkért, hogy ezt másoljam be ide:

 

Kedves Star Wars Saga Fórumozók!

 

 

Ez itt egy kísérlet egymás megértésére.

 

Remélem, elnézitek, hogy csak megkésve, laza egy éves késéssel reagálok soraitokra, de senki nem szólt róla eddig, hogy körülbelül fél perc alatt karistolt fércmunkám, ilyen több oldalas elemzésnek vetettétek alá.

 

Remélem az olyan kitételeket, hogy meg sem hallgatnátok, félretéve, végigolvassátok soraimat. Kezdjük a konkrét felvetésekkel, majd rátérek a szerintem rosszul értelmezett régi/új Zed kérdéskörre, s végül talán a békepipát is elszívjuk. Jó lenne.

 

1. Landspeederrel lehet versenyezni. Luke is jól meghajtja a sajátját útban a barátai állomása felé. Tudom kivágott/le nem forgatott jelenet, EU, nem kánon. De az én alternatív és fan-fiction vázlatom sem az. Ahogy nem is galaxisközi fogatversenyt képzeltem ide, csak helyi vagányok vetélkedését.

 

2. Egy alig egyoldalas vázlatban nem fogom kifejteni, hogy a kohóban egy tartály mellé esik a srác, de egy kis jóindulattal, megelőlegezhető hogy így képzeltem, csak röviden írtam. Volt is ilyen baleset kontra politikai gyilkosság botrány országunk nem is oly távoli történelmében. Az áldozat utána még órákig könyörgött a revolveréért, hadd végezzen magával. Bocs a sokkoló részért, de ugye Anakin is hasonló állapotba került, mielőtt Ereje, s a Birodalom technikája megmentette. Azt is tudom, hogy régen sem kohóról írtak, csak félrefordították a Jedi könyvében, de ezzel együtt nekem a csillagrombológyár lett volna az egyik sokat hiányolt helyszín. Valljuk be, jól mutatott volna a klóngyár mellett.

 

3. Igen, ebben a vázlatban, nincsenek új elemek. A cél éppen egy játék volt. Elképzeltem milyen lenne a prequel, ha a régi technikával, csúnya non-canon dolgokból leszűrt várakozásokkal készült volna. Például egy félszemű twiâ019lekkel. Ettől még bírom Wattoo-t vagy a caminoiakat.

 

4. A Birodalom nálam azért szerepel már az első epizódban is, mert így képzelem, hogy Anakin legyőzhetetlennek hiszi az ellent. S ettől való félelme emészti odáig, hogy már nem hisz a Jedik metódusaiban. Nem hiszi, hogy fordítani tudnának a helyzeten, s ezért bukik el. A hit hiánya miatt. Mégegyszer, utolszor, ez egy alternatíva, mint egy Infinities képregény. Ebben akár akkorát is csavarhatok, hogy többszáz Sith hoz létre egy Birodalmat, a két rend évszázados csatározásai után. Csak arra kellett volna gondolnom itt is, hogy ezt is kifejtsem, mert a prequel fanoknak nem ez jön le ebből a mondatból. Idővel talán bővítem.

 

5. Nem hiszem, hogy bárkinek is elmenne a kedve az SW-től, ha az Interneten először az én oldalamra tévedne be. Legfeljebb tőlem megy el a kedve, de azért annyira nagy hatással bizonyára nem bírok. Tudniillik a filmeket nem én írtam, csak ezt a vackot. A vendégkönyvembe lehet negatív kritikát is írni. Ha nem személyeskedő, lekezelő, vagy durva, nem fogom törölni.

 

6. Zed nem megkergült, s Quaronnal sem szimpatizál jobban, mint Veletek. Van, amiben Neki adok igazat, van amiben Nektek, van amiről Ti győztetek meg, van amiről Ő. Ilyen a fórumozás. Mi másért írnánk bele, ha nem azzal a céllal, hogy a másik elfogadja meglátásunkat. Néha bejön. De azért senki, sem hipnoizált. Mindig is azt írtam a történet tetszik, de várjuk ki a végét. Lássuk milyen lesz a bukástörténet crescendója. A spoilerezés vidám napjaiban felvetettem, hogy én hiányolok valamit az irodai és a Jedi-templomi jelenetek közül. A válasz az volt, hogy majd lesz még valami, de mindenki az épp aktuális újdonságokkal törődött ehelyett. Így nem hoztam fel többet a témát. Ez az, ami nekem nem jött be. S ha ez nem tetszett, visszafelé már a felvezetése sem fog. Azt hiszem ez világos. Ettől függetlenül, ami korábban bejött, s nem kapcsolódik ehhez a felvezetéshez az javarészt továbbra is tetszik. Jó volt belépnina Jedi Tanácsba. Tetszett Watoo, vagy Jinn karaktere. S még sorolhatnám hosszan. Anakin bukása, ellenben nem. Hangot adtam véleményemnek. Volt, akivel sikerült eszmecserét folytatni erről, s igen voltak pengeváltások is. De utóbbiakat próbáltam elsimítani. Volt, akivel lehetett, volt, aki ignorálta vagy nem olvasta. De reméltem ennyivel letudtuk, és nem egymással foglalkozunk tovább, amikor arra ott volt a hely, s az idő. Nem így történt. Itt osztom Ody első reakcióját, nem biztos, hogy jó ötlet volt ez a topic, ha egyszer kritikamentes övezetként jött létre a fórumotok. Ugyanakkor persze nehéz is kikerülni, hisz a kedvenc témátokba vág minden kritika. De ezt ti tudjátok, én csak saját írásom, személyem ügyében alkalmatlankodom.

 

7. A Sithek bosszújáról a könyv elolvasása után írtam először, rögtön magam téve hozzá, önként jelentve ki, hogy a filmet még nem láttam. A spoilerek, és a könyv, -meg talán a képregény is megvolt már, ez utóbbira nem emlékszem már -alapján véleményezek egy történetet, s még nem a filmet. Némileg pontatlan ebből csak azt visszaidézni, hogy a film előtt véleményeztem. Egyébként a film megtekintése semmit sem javított meglátásomon. Amit most nem fogok kifejteni, mert nem akarok újabb vitát. Kérem, hogy ne is álljon neki senki most meggyőzni engem arról, hogy hol tévedek. Ígérem, én sem teszem az ellenkezőjét. Ahány befogadó, annyi értelmezés. Régi megállapítása ez a művészeteknek, nem én találtam ki. Kérem, hogy azt se cincálja elő senki, hogy de hisz itt írom, hogy honnan hiányoltam valamit. Mert ugye azt meg azért írtam, hogy megmutassan, hol változott a véleményem. Ha nekiállunk ellentmondások után kutatni, bizonyítandó hogy akire berágtunk az megérdemli hogy berágjunk rá, fogunk is találni. De nem vitázni jöttem.. Helyette próbáljuk meg megelőlegezni, hogy nem én vagyok a csúnya, rossz Vader bácsi. Csak egy srác, aki néha mondott hülyéket, mint bárki más. Erre spec, hogy Lucasnál jobb írónak tituláltam magam, nem emlékszem. Megtörténhetett viccként, indulatból, vagy úgy hogy valamire azt mondtam, én ezt nem így, hanem amúgy írtam volna, pl Tie elődöket raktam volna már a Kereskedelmi Szövetség hangáraiba is. A droidrepülőik is elég Tié-sek voltak nem? De ha ebből csak annyira emlékezünk, hogy én jobb írónak tartom magam a kedvenceteknél (ami nonszensz, mert semmilyen írónak nem tartom magam, mivel leszámítva egy hatoldalas képregényt, még sosem írtam semmit, ami meg isjelent volna), illetve már a film előtt mondok véleményt a filmről, na akkor könnyű levezetni, hogy x egyenlő, én vagyok a hülye.

 

8. A filmnél nagyobb csalódás volt számomra, hogy megtört a virtuális haverság Veletek. Ezért is nem látogattam jó ideig a fórumokat, s szakadt meg a kapcsolat, ahogy egyiktek írta. Nem akartam jobban feszíteni a közmondásos húrt. Érezem, hogy légy van a levesben, de nem tudtam, hogy oldhatnám fel, ami elmérgesedett. Reméltem idővel csillapodnak a hullámok, s derűre ború. Tudtam hogy új helyre vonultatok, nem is kerestem. Eddig. Nemrég gondoltam dobok egy linket Rólatok a blogom honlapajánlójába. Most előbb azért megvárom mi a reakció erre a közelesdési kísérletemre, mert nem szándékom újabb csillagok háborúját kirobbantani. Meg ugye bután is festenék, ha olyan népeket reklámozok, akik engem osztanak. Nem mintha olyan nagyon látogatott blogom lenne, de gondolom, veszitek az adást, hogy itt nem is ez a lényegâ026

 

9. Tattooine nevét elírtam. Lehet, hogy most is. S bizonyára találtok még néhány helyesírási hibát ebben a háromoldalasban is.

 

10. Nem tudom, milyen író lennék. Ez irányú álmodozásaimat nagyvonalakban már feladtam. No nem miattatok, : )Mosolygós Szmájli. Csak hát azok a csúnya realitások. De kvalitásaim a rajongói fikcióimból nem is nagyon derülnének ki. Az csak játék, hobbi. A legjobb ötleteket ritkán teszi ki a netre az ember, oda csak karistolgat önmaga szórakoztatására. Ha másnak is bejön, és ír két sort a vendégkönyvbe, az remek érzés tud lenni, mégha jelentősége nem is sok, hisz általában mindenki annak örül, amiért már eleve rajong, okosabb nem leszek tőle. Ha meg nem ír semmit, vagy rosszat, hát úgyse sok vizet zavar egy honlap. Egyébként ahogy karcoltam alternatív prequelt, úgy szintén játékból összeütöttem prequelbarát fanficot is. Ajánlom figyelmetekbe a Hajnal című csattanót. Kíváncsi lennék a véleményetekre.

 

11. Remélem sikerült eloszlatnom némi lila ködöt, s belátjátok, hogy néha jobb kibeszéli a dolgokat, mint ott füstölögni, ahol az, akit osztotok, még csak nem is tud róla. Van egy olyan érzésem, hogy alaposan félreismertetek pusztán azért, mert kötözködésnek hittétek a nézeteltérést, és az ebből fakadó vita hevét. Nem leszek áruló csak azért, mert valamiről változott a véleményem. Ahogy ellentétes előjellel sem kiáltunk ki valakit annak, ha fordított irányba változik a véleménye. Erre azt tudom felhozni, hogy egy haveromnak továbbra is bejön a prequel, nekem nem, s mégis béke honol közöttünk. Szép is lenne, ha emiatt vidékre költözött volna!

 

12. A prequelről a véleményem azóta változatlan, de ez nem jelenti azt, hogy Veletek vagy más kedvelőivel, bármi bajom lenne. Így hát nem is zrikálnálak benneteket, kedvencetek kritizálásával. Amikor beláttam, hogy véleményezésem vitát generál, lefalcoltam, ahogy Ti is. Ugyan hiányoznak a közös fórumozások, mégha nem is kezdeném újra, mert ez az incidens is fényesen bizonyítja nekem, hogy az Internetnél jobban semmi sem szül félreértéseket.

 

13. Sok sci-fit szeretek. Sokat is süketelek róluk. Általában az újak nem jönnek be, hiszen változott egy s más a szórakoztatásban. De úgy nézem véleménycserének hittem valamit, amit Ti másképpen éltetek meg. Ez után alaposan át kell gondolnom, hogy akarok e még egyáltalán blogolni, ha rajongók ennyire dühösen élhetik meg azt is, hogy fél percig gépelek valamit, remélem, most már elhiszitek, saját örömömre. Külön meglepődtem, hogy olyan is begurult itt rám, akivel egyébként én joviálisnak hitt vitákat folytatok azóta is. Őt kértem meg soraim eljuttatására, hátha így figyelembe veszitek. Mert bizony a blogomban is vannak olyan kitételek, amelyeket vitatnátok. De ott is lehet hozzászólást írni. (Az első hsz-t technikai okokból, muszáj moderálni, így az nem jelenik meg azonnal, a többi csak akkor, ha durva, vagy lekezelő. Egyébként jöhet.) Én eddig ugyanis így képzeltem: Írok egy hsz-t a Star Wars - Dark Times képregényekről. Felütés: Ha én túléltem a Sithek bosszúját, világos, hogy ez néhány Jedinek is sikerültâ026.és így tovább. Ha valakinek nem tetszik a bekezdés, beír, hogy Zed, szerintem a Sithek bosszúja nagyon is jó kis film, egyébként meg a DT-ről az a véleményem, hogyâ026ésígytovább. Namost ha ehelyett zrikálásnak minősítitek, s idevonszoljátok a blogomat is, és itt szeditek ízekre, hát az egész nem ér annyit, hogy blogoljak. Gondolom, érzitek a különbséget, és értitek a dilemmát. No, de ez legyen az én gondom, a lényegâ026

 

14. Ha mindezek után mégis úgy érzitek, hogy a véleményezésnél, vitatkozásnál valahol elvetettem a sulykot, az, bizonyára az én hibám. S ha ott nem tettem volna meg: Sajnálom! Sorry! Mea culpa! Meg kell értenetek, hogy ahogy Titeket indulatokra ragadhat egy kritika, úgy a csalódók is -hangozzék banálisan -érzelmileg élik meg a csalódást. Ezért is hívják rajongásnak, illetve csalódásnak a két reakciót. Aztán ha összetalálkoznak, könnyen piszkálódásnak hathat még a megértésre törekvő vita is.

 

15. Bocs azért is, ha hosszú voltam, de minden felvetésre próbáltam reagálni, s ugye Ti is írtatok pár oldalt. Meg ezúttal nem is szeretnék semmi félreértést. Remélem, értékelitek az igyekezetet, s szenteltek neki egy ki figyelmet. Az Erő legyen Veletek!

 

 

Zed Zero -akinek, tudtommal nem gurult el a gyógyszere. :) Kacsintós Szmájli, ha sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utánna kerestem, mert az előzmény már nálam is ködve veszett. Azt hiszem, innét indulhatott ki:

Ody 2007. Apr. 1. - 12:04 postja.

http://www.swsaga.hu/index.php?showtopic=103&st=90

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zed Zero: Elöszőr is köszi, hogy irtál. Ugyis pangás van a témák ügyében, ha az éledező CW topicokat és a mindig fullon pörgő Külvilág részleget nem számitjuk ide :) Ha már megtiszteltél minket egy ilyen hosszú levéllel, úgy járja, hogy akkor érdemi válasz is érkezzen rá.

 

Hogy tényleg tisztavizet öntsünk a pohárba kezdjük a legelejéről. Ahogy te magad is irod, ugyebár egy ideig együtt vártuk és beszéltük ki a filmeket, aztán nálad fordult a kocka. Mivel csak a saját magam nevében tudok irni, hadd irjam le azt az esetet, amiért én anno beskatulyáztalak: egyszer leirtam hogy szerintem az a jelenet amikor Palpi a szétégett Anakin felé hajol mindent elmond 'Vader és mestere kapcsolatáról', amire te beirtad, hogy elég baj hogy definiálni kell az ilyesmit... majd végül ott kötöttünk ki hogy ez a jelenet rossz, bár te még nem láttad. Erre azért emlékszem élesen, mert ekkor könyveltelek el ugy hogy "neked mindegy mi van a filmben az csak rossz lehet". Erre rájött pár olyan vita is aztán amiben mindketten mondtunk olyat, ami már nem a filmről, hanem a másik személyéről szólt és ezzel el is jutottunk a mostani állapothoz vagyishogy ugy maradtál meg az itteni fórumozok egy részének az emlékezetében, mint aki 'eltévelyedett'. Mert fura volt, hogy egy ideig haveri hangnemben irtunk egymásnak, aztán meg én speciál "felnőni képtelen Disney rajongó lettem" (tudom én is irtam olyat, amit nem raknék ki az ablakba).

 

Egyébként ugy gondolom az sw.hu fóruma egy meglehetősen rossz közeg volt ilyen szempontból: mivel a prequel szeretők állandó harckészültségben érkeztek a fórumra, hogy lecsaphassanak az olyan 'kedvencet becsmérlőkre', mint Moon (aki állitolag ugyebár Lucasnak is irt egy levelet hogy meggyalázta a magyar nyelvet :)), ezért már mindenki atombombával lőtt a másképp gondolkodóra és itt mindkét oldalra gondolok. Az egyik oldal minden prequel irányába tett negativ észrevételt azonnali sötét hülyeségnek bélyegzett mig a másik oldal csak ugy tudta a filmeket kedvelőket elképzelni, mint akiknek "minden jó ami Lucastól jön". Persze voltak viták, amik értelmesek és jók voltak, de sokszor még azok is idetorkoltak. Szerencsére ezen már jócskán túlvagyunk... én legalábbis igy gondolom. Igy csak bologatni tudok a lenti soraidra... filmeken összeveszni vagy ezek miatt haragudni valóban nem túl értelmes dolog. Épp ezért nagyonis értékelem az irásodat és részemről mehet a békepipázás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is az szúrta a szemem, hogy prequel kedvelőből hirtelen prequel utáló lett. És azért voltak érdekes vélemények is. Lucas alázások dögivel, mert ilyen sz*r lett a film. Sajnos túl sokat tanultál Quarrontól. :) Aki azon kiakad, és azért gyalázza az EPI -et, mert a pilótákon szemüveg van, mikor az űrben nem is kell olyan, de persze a klasszikus trilógiában ugyanez a momentum mekkora zseniális húzás....hááát annak a véleményére én nem adok, nem hogy megtudna győzni bármiről is SW témában (még mielőtt magadra vennéd, ez Quarron egyik felvetésére vonatkozik).

 

Persze a net egy nagy hálózat, így mindenkinek meglehet a véleménye. Csak ugye azután meglepő a dolog, ha előtte meg sokkal nagyobb volt az egyetértés. Egyébként én sem hargaszom rád, ha ez számít valamit. Viszont a hozzáállásoddal nem értek egyet, és a véleményeddel sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is az szúrta a szemem, hogy prequel kedvelőből hirtelen prequel utáló lett. És azért voltak érdekes vélemények is. Lucas alázások dögivel, mert ilyen sz*r lett a film. Sajnos túl sokat tanultál Quarrontól. :) Aki azon kiakad, és azért gyalázza az EPI -et, mert a pilótákon szemüveg van, mikor az űrben nem is kell olyan, de persze a klasszikus trilógiában ugyanez a momentum mekkora zseniális húzás....hááát annak a véleményére én nem adok, nem hogy megtudna győzni bármiről is SW témában (még mielőtt magadra vennéd, ez Quarron egyik felvetésére vonatkozik).

 

Persze a net egy nagy hálózat, így mindenkinek meglehet a véleménye. Csak ugye azután meglepő a dolog, ha előtte meg sokkal nagyobb volt az egyetértés. Egyébként én sem hargaszom rád, ha ez számít valamit. Viszont a hozzáállásoddal nem értek egyet, és a véleményeddel sem.

Egyetértek veled teljes mértékben.Mikor a prequelkedvelők fórumában állandóan a Lucas gyalázásokat lehetett olvasni, mikor ott olyan emberekneke kellett volna beszélgetnie akik tényleg kedvelik, na akkor ment el a kedvem az egésztől.Ez olyan mintha én csak azért mert nem szeretem Győzikét elmennék fikázni egy olyan topivba amit azért nyitottak, hogy leírják mennyire kedvelik.

A mai napig tartom, hogy Quarron rettenetes marhaságokat írkált össze sw-témában, és gyanítom, hogy direkt provokálta az embereket.

Ezt a fórumot, azért szeretem mert nincs gyalázkodás.Kritika van a prequelekről, de nem ökörségek megvitatásán van a hangsúly.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hogy nem ismerem a probléma gyökerét, de az sw.hu-n csak a szerepjátékok a jók, a többi topic szét van offolva, vagy komolytalan.

Esetleg mindenki anyázik, itt azért kulturáltabban megy, ha van a szidás.:)

 

A srác, írt egy csillagrombóló gyáras ,kohóba esésről, ez azért megfogott, szerintem ezzel, ha Lucas nem a vulkánt választja, is látványos lett volna a történet.

 

Egyébként nem értem, miért kell utálni az első hármat, sok szereplő itt ismerszik meg igazán. PÖLÖ Anakin, Palpi bá és Kenibi is, ja meg Yoda sem olyan infantilis.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak annyit tennék hozzá a lentiekhez, hogy amikor a SW ismét nagyon elkezdett érdekelni 2005-ben, akkor először az sw.hu honlapot tanulmányoztam át tüzetesen, persze megtaláltam a fórum részleget is, és elborzadva olvasgattam a szörnyűbbnél szörnyűbb hozzászólásokat. Egyszerűen nem találtam olyan topikot, amit érdemes lett volna hosszasabban elolvasni, hozzászólni pedig aztán végképp nem lett volna kedvem. Nem is értettem, hogy az SW-t állítólag rajongói szinten kedvelők között hogy mehet vita ilyesmiken és ilyen stílusban - és mellesleg az oldal gazdái ezt hogy hagyhatják. Bocs a kritikáért az érintetteknek, de ezt egyébként most sem értem - nekem nagyon teszik, ahogy Ody kezeli itt ezeket a dolgokat (az eltévelyedőket egyből rendre inti, akár nagyon OFF-okról, más topikba illő témákről vagy esetleg "politikailag nem korrekt" témákról van szó :) ).

 

Mert vitatkozni lehet sok mindenen, sőt, néha kifejezetten üdítő tud lenni, de a kulturált hangnem alapvető egy jó vitánál. Különben az nem vita, hanem egymás ledorongolása, és így esély sincs arra, hogy közeledjenek az álláspontok - pedig szerintem a jó vita arról ismerszik meg, hogy benne van a pakliban, hogy az egyik fél meggyőzheti a másikat. Ha viszont csak egymás sértegetése megy vita címén, az csakis arra lehet jó, hogy valakik a frusztrációjukat (ami egyébként valószínűleg valahonnan egészen máshonnan jön) egy ilyen nyilvános fórumon az ismeretlenség jótékony homályába burkolózva levezessék másokon.

Elnézést ezekért a kemény szavakért, én nem akarok senkit a földbe döngölni (főleg úgy nem, hogy az illető nem tartozik ebbe a kategóriába), de ez a vélemény azóta megvan bennem, és olvasva ezeket a hsz-eket már nagyon kikívánkozott belőlem. Az alapja nem Zed Zero bármelyik hozzászólása, mert nevekre egyáltalán nem emlékszek, hanem egy általános kép, ami többszöri kitartó próbálkozás után alakult ki bennem arra vonatkozóan, hogy hátha találok olyan topikot, amit érdemes lenne végigkövetni. Sajnos nem találtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.