Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Egy bejegyzés a Filmbuzi blogról a TPM 3D-s vetítése kapcsán. A kommentek is érdekesek!

 

Ody, ne szedd le a fejem :P:D

 

Obi1 előtt főhajtás és kalapemelés a teljesen korrekt hozzászólásáért!! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kommentek mindig érdekesek...

 

Az még csak hagyján, ha egy manapság negyvenes nem tudta befogadni az új részeket ( bár a szememben az nem igazi fan, hiába mondja magát annak), de amikor a 20 éves srácok "világosodnak meg", hogy a IV-V-VI fényében milyen szar az I-II-III, az már picit sok. Úgy, hogy utóbbit látták először. Sőt, az aktuális divathoz és fórummegfelelési igényekhez alakalmazkodva "rájönnek", hogy milyen sz*r az új trilógia. Ahogy jamamura AE blogján....Nevetséges....

 

Apropo, AE. A szükséges tisztelet mellett nagyon NEM lehet a véleményére adni, "nagy, önjelült kritikusként" képes nagyon fenn hordani a nózit. A nevezett cikket el sem olvastam, nehogy felhúzzam magam - de annak utánanéztem, hogy az író 2005 májusában kimondottan élvezhető filmnek tartotta Sitheket. Ezek szerint az öregedési folyamat nála erősödő SW utálatot hozott magával. Sz*r ügy, nálam pont fordított hormonok szabadulnak föl....

 

E fényében bízom benn, hogy Lucas a 3D bemutatóra a dialógusokba is belenyúl, hogy még jobban illeskedjen a két trilógia egymáshoz. Most néztem BD-n a 6 részt, és bizony ordító dialógusbeli hibák vannak...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

E fényében bízom benn, hogy Lucas a 3D bemutatóra a dialógusokba is belenyúl, hogy még jobban illeskedjen a két trilógia egymáshoz. Most néztem BD-n a 6 részt, és bizony ordító dialógusbeli hibák vannak...

Üdv R2. :) Mire gondolsz konkrétan?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv :-)

 

Nagyjából leírtam már xpressen, de néhány dolog: mi a francnak hívja Obi-Wan Vadert végig Darthnak a Halálcsillagon? Mintha nem tudná, hogy ő Anakin... Az csak egy Sith előtag, nem? Egyébként egyetlenegyszer sem hangzik el a klasszikusban, hogy sith...

 

Yodáról Obi-Wanon kívül senki nem tud. Sem Vader, sem a Császár. Fura. Imádom az EP I-II-III-at, de amivé abban tették a jediket, annak csak töredéke van az EP IV-V-VI-ban. A régi tudás a ködvbe veszett, 19 év alatt..

 

Meg ugye klasszikus értetlenség, amikor Obi találkozik a két droiddal, meg Luke-kal. No persze, NEKI tényleg egyik sem volt a droidja, de azért emlékezhetne Anakin R2-esére, meg az "aranyemberre", C3PO-ra. Droidja viszont volt, az az R4-es, ami a vadászában szolgált...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv :-)

 

Nagyjából leírtam már xpressen, de néhány dolog: mi a francnak hívja Obi-Wan Vadert végig Darthnak a Halálcsillagon? Mintha nem tudná, hogy ő Anakin... Az csak egy Sith előtag, nem? Egyébként egyetlenegyszer sem hangzik el a klasszikusban, hogy sith...

 

Yodáról Obi-Wanon kívül senki nem tud. Sem Vader, sem a Császár. Fura. Imádom az EP I-II-III-at, de amivé abban tették a jediket, annak csak töredéke van az EP IV-V-VI-ban. A régi tudás a ködvbe veszett, 19 év alatt..

 

Meg ugye klasszikus értetlenség, amikor Obi találkozik a két droiddal, meg Luke-kal. No persze, NEKI tényleg egyik sem volt a droidja, de azért emlékezhetne Anakin R2-esére, meg az "aranyemberre", C3PO-ra. Droidja viszont volt, az az R4-es, ami a vadászában szolgált...

Mindent meg lehet magyarázni, hisz ez az SW. :) Szerintem dialógusbeli változások biztos nem lesznek. Egyébként szerintem Obi a kunyhóban már tudta, hogy ezek a droidok azok a droidok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv :-)

 

Nagyjából leírtam már xpressen, de néhány dolog: mi a francnak hívja Obi-Wan Vadert végig Darthnak a Halálcsillagon? Mintha nem tudná, hogy ő Anakin... Az csak egy Sith előtag, nem? Egyébként egyetlenegyszer sem hangzik el a klasszikusban, hogy sith...

 

Yodáról Obi-Wanon kívül senki nem tud. Sem Vader, sem a Császár. Fura. Imádom az EP I-II-III-at, de amivé abban tették a jediket, annak csak töredéke van az EP IV-V-VI-ban. A régi tudás a ködvbe veszett, 19 év alatt..

 

Meg ugye klasszikus értetlenség, amikor Obi találkozik a két droiddal, meg Luke-kal. No persze, NEKI tényleg egyik sem volt a droidja, de azért emlékezhetne Anakin R2-esére, meg az "aranyemberre", C3PO-ra. Droidja viszont volt, az az R4-es, ami a vadászában szolgált...

A Jedi visszatérben azt mondja Obi-Wan, hogy Anakin aki jó ember volt az meghalt és arra biztatja Luke-ot hogy nyirja ki Vadert mert az gonosz és menthetetlen. Ha szerinte Anakin örökre elbukott akkor akár logikus is lehet, hogy miért nem nevezi ezen a néven. Ebbe a koncepcióba passzol, hogy Luke kimeri mondani ezt a nevet, mert ő hisz benne, hogy visszatérhet.

 

Egyébként tegyük fel, hogy emlékszik Obi-Wan R2-ra (valószinüleg igen): mit mondhatna ennek kapcsán Luke-nak? Mivel R2 Anakin robotja volt a Klón-háborúban egész hazugság zuhatagot kéne költenie arról, hogy honnan ismeri az R2-est. Ehelyett beéri eggyel: nem ismeri. És így kivéd egy csomó fölösleges kamuzást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami meg a Jediket illeti: az egyetlen ereje teljében lévő Jedi Luke volt, aki kapott egy pár napos/hetes gyorstalpalót. Naná, hogy képességei sehol sincsenek az ep1-2-3 Jedi lovagjaihoz, akik születésüktől fogva Jedinek lettek nevelve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ám azt hiszitek, azért vagyok itt, hogy kötözködjek... Mert nem... Én emlékeztem Obi-Wanra .... :-)

 

Csak így, egymás után nagyon sok dolog nagyon furcsa volt. Tök egyértelmű, hogy volt az EP IV. Utána lett írva az V-VI, utána meg az I-II-II.

Dícséretes munka volt így is összefűzni, de azért az "utólag kitalálás" néha látszik. S persze, hogy mindent meg is lehet magyarázni, meg is kell.

 

Mert ahogy változik a SW világa, ahogy változnak a magyarázatok én azt úgy szeretem.... :-) erre mondták, hogy infantilis vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ám azt hiszitek, azért vagyok itt, hogy kötözködjek... Mert nem... Én emlékeztem Obi-Wanra .... :-)

 

Csak így, egymás után nagyon sok dolog nagyon furcsa volt. Tök egyértelmű, hogy volt az EP IV. Utána lett írva az V-VI, utána meg az I-II-II.

Dícséretes munka volt így is összefűzni, de azért az "utólag kitalálás" néha látszik. S persze, hogy mindent meg is lehet magyarázni, meg is kell.

 

Mert ahogy változik a SW világa, ahogy változnak a magyarázatok én azt úgy szeretem.... :-) erre mondták, hogy infantilis vagyok.

Kellenek a kérdések. :D Nincs ezzel semmi baj. Szerintem az SW univerzuma egy kis fantáziával koherens egész. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húú jajj, mennyi ökör állat ember van a világon!!! :angry: Szerintem azok akik szeretik az SW

utolsó három részét, de az első hármat nem, azok nem is igazi fanok.

Hibába állítják, én aki kezdetben nem igen komáltam eme világot,

először az utolsó három részt néztem meg, majd az első hármat.

Számomra, csak úgy világos az egész SW, hogy van első három rész is!

Az első három rész ha azt vesszük, akkor megmagyarázza a dolgokat,

amiket az utolsók nem fejtenek ki. Ha úgy tetszik, akkor ez ilyen " kezdetek "

filmeknek is lehet tekinteni. Ez nálam olyan mint a Batman - Kezdődik,

ott sem igazán értettem, hogy végül is a kis Bruce miért is lett az aki.

De így, hogy volt ez a film már értem. Mindkét film esetében nálam sokat megmagyarázott ami számomra jó! :)

De ha elfogadtok egy tippet: akkor az ilyen emberekkel nem kell foglalkozni, mert gyökér állat mindig lesz!

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az sg. hu-n a Baljós Árnyak 3D-s bemutatásával kapcsolatban kibontakozott egy érdekes vita az előzménytrilógiával kapcsolatban, amit nem tudtam szó nélkül hagyni. Objektív dolgokkal érveltem és úgy vélem győztem:

http://www.sg.hu/cikkek/85689/szinkronos_elozetes_a_2012_es_star_wars_premiernek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben nem látok semmi hibát.

Tipikus példája annak, ha kötözködni akarunk mindenbe bele lehet kötni.

 

Annyi a hiba hogy mikor elesik a lépegető akkor rajta van a lábán a kötél, amikor lövik szét akkor már nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sg. hu-n a Baljós Árnyak 3D-s bemutatásával kapcsolatban kibontakozott egy érdekes vita az előzménytrilógiával kapcsolatban, amit nem tudtam szó nélkül hagyni. Objektív dolgokkal érveltem és úgy vélem győztem:

http://www.sg.hu/cikkek/85689/szinkronos_elozetes_a_2012_es_star_wars_premiernek

Szép munka, Revan, respect level up! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sg. hu-n a Baljós Árnyak 3D-s bemutatásával kapcsolatban kibontakozott egy érdekes vita az előzménytrilógiával kapcsolatban, amit nem tudtam szó nélkül hagyni. Objektív dolgokkal érveltem és úgy vélem győztem:

http://www.sg.hu/cikkek/85689/szinkronos_elozetes_a_2012_es_star_wars_premiernek

 

 

Iszonyú mennyi ***** van ott. Elképesztő az érvrendszerük is. Jól bírtad én 2 után elküldtem volna mindet a francba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sg. hu-n a Baljós Árnyak 3D-s bemutatásával kapcsolatban kibontakozott egy érdekes vita az előzménytrilógiával kapcsolatban, amit nem tudtam szó nélkül hagyni. Objektív dolgokkal érveltem és úgy vélem győztem:

http://www.sg.hu/cikkek/85689/szinkronos_elozetes_a_2012_es_star_wars_premiernek

Tényleg le a kalappal, jókat írtál. Nekem az ilyeneknek még érvelni sincs kedvem. Sajnos nincs sok értelme. Azt látják, ami beléjük rögzült, hogy látni kell... vagyis az "Original a király, a Prequel meg a sz*r". Véleményem szerint, ez a megállapítás is csak divatmajmolás (mert fikázni valamiért "menő"), nem valós véleménytükrözés, úgyhogy nem igazán foglalkoztatnak ezek az emberek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.