Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Én nem hiszem, hogy az Index olyan mértékadó lap lenne (főleg a "kultúra" részleg), szóval annyira nem kell komolyan foglalkozni ezzel a cikkel, rengeteg benne a csúsztatás meg miegymás.

Egy jót kell röhögni rajta és kész. Ennyit ér. Csak úgy mint az összes kritika amit ilyen "okos" fickók írnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A starwars.hu bár nem működik, de azért gondoskodnak róla, egy bizonyos formában, hogy azért onthassák magukból a fikázást.

http://starwarshu.blogspot.com/2012/05/istenem-tortenet.html

 

A Baljós árnyak "kritikát" megnéztem és ez elegendő volt számomra, hogy kijelentsem: ez a Szirmay Gergely, egy retardált b*rom.

És ezeknek ennyi idejük van, hogy ebben élvezkedjenek.

"A videós, rendkívül kreatív és hangulatos elemzések szubjektív hangvételűek, ám annál fontosabb és érdekesebb szempontokra hívják fel a nagyérdemű figyelmét - már amennyiben a néző hajlandó túllépni "de nekem ez tetszik, és kész!" (vagy az ellenkezője) jelentette kezelhetetlen hozzáálláson."

Ez is bizonyítja, hogy mennyire fáj nekik, hogy nem mindenki fújol.

 

Ha lenne elég pénzem és időm én is készítenék hasonló videókat a filmekről, csak ott pont az ellenkezőjét állítanám, mint a tisztelt fikázó közönség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beba-1 már évek óta égeti magát és az sw.hu -t a jelenlétével. Nem csoda, hogy megszűnt az oldal. :D A sz*r ezüst papírba csomagolva is az marad. Úgy látszik Beba meg RG azt szereti. Jó étvágyat nekik. Egyébként aki értelmes volt az már évekkel ezelőtt lelépett onnan (plokoom, Atlas). Akkoriba az ilyen Beba féléket még az oldalra se engedték be, nem hogy híreket engedjenek neki írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs már ott senki. :D Abban már csak egy érték maradt, az pedig a domain név. Royalt még meg is fenyegették anno, hogy ha nem adja el a starwars.hu nevet akkor megverik. :D Gondolom arra jó ez a bohóckodás amit művel Beba, hogy aktív legyen a domain, mert ha inakítv egy hónapig, akkor utána automatikusan újra regelhető lesz. Nyilván ezt akarják elkerülni. Viszont ez így alig vállalható. 2001 óta fejlesztik az oldalt, és már mindjárt kész lesz. :D Közben meg teljesen leépült és lényegében meg is szűnt az sw.hu.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Baljós "kritikát". Az a baj hogy minden negatívumára van magyarázat a csávó abszolút nem érti a filmet és magát az SW-t. Egy beteg barom aki ebben éli ki magát. A többit majd holnap nézem meg, pénteken meg megyek majd oda fel a youtube-ra véleményt írni természetesen pár sör elfogyasztása után. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem vicces, csak az a baj hogy Jar-Jart szidni olyan mint 2012-ben Chuck Norris vicceket mesélni. Régi, lejárt lemez, és millió más ember megcsinálta előtte - jobban.

 

Amúgy néztem tőle sok más videót, szerintem iszonyú jókat tud mondani, jó stílusban, még ha néhol nem is értek vele egyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a videókat és abban igaza van, hogy aki nem olvasott SW könyveket és nem járt utána a dolgoknak, csak mint egy régi rajongó nézte meg az előzménynek szánt I. részt, az nem érezte értékpusztulásnak se Maul, se Qui-Gon halálát. Semmit nem tudtam meg róluk, Maul is egy báb, akinek parancsolgatnak, beszélni is alig halljuk, most ez a két halál engem teljesen hidegen hagyott. Ennyi erővel a gunganek miatt is sírhatnánk, hiszen miután a droidok benyomulnak a kupoláik alá, tömegmészárlás indul... Az első rész 3D-s verziójára sem mentem el, nem adnék rá ki pénzt. Engem is idegesít Jar-Jar, sőt én viccesnek sem találtam. volt az a paródia még anno, amikor "elkaptam a lengyel nyúl nyelvét" beszólást ellövik, azon többet nevettem, mint rajta az összes szituációban, ehhez a sorozatot is hozzá venném. A film önmagában nem rossz, de, mint SW szerintem történetben, minőségben és lenyűgözésben a 6.helyen áll. Ellentétben sem a 2., sem a 3. rész kritikájával nem értek egyet, a Grízes becenév meg gondolom onnen jött, hogy valami nemi betegség fehér, gríz szerű váladékot okozott Gergőnek és éppen azt próbálta leküzdeni a videó felvétele alatt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem vicces, csak az a baj hogy Jar-Jart szidni olyan mint 2012-ben Chuck Norris vicceket mesélni. Régi, lejárt lemez, és millió más ember megcsinálta előtte - jobban.

 

Amúgy néztem tőle sok más videót, szerintem iszonyú jókat tud mondani, jó stílusban, még ha néhol nem is értek vele egyet.

 

 

Hát nekem nem jött át hogy vicces csak azt hogy baromira nem érti a filmet és az sw-t. Csak akkor miért kritizál?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, én az "akkor miért kritizál" kérdésre egyetlen magyarázatot tudok elképzelni (ettől lehet többi is).

 

Nos, ahogy látom, ezeknek az embereknek jó része (természetesen nem mindenki, mert kivételek MINDIG akadnak) azért készít ilyen élvezkedős fröcsögő kritikákat, mert egy bizarr perverz kielégülési vágy hajtja őket. Konkrétan ettől "mennek el" átvitt értelemben. Tehát ezeknek az embereknek a "véleménye??" az én szememben egyenlő a nullával. Sokáig nagyon felhúzott ez, mind tudjátok, akik kicsit jobban ismernek engem. Sokszor adtam ennek hangot anno. Szerencsétlennek nem volt gyerekszobája és a gyerekként megélt frusztrációt most óhajtja kompenzálni. Tegye. Ha ez boldoggá teszi... váljék egészségére. De hogy itt az a szitu áll fenn, amit Frenkie is említett alant, az SZET!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ez egy kulon mufaj, amit rengeteg amerikai humorista uz. Nem a kritikan, hanem az eloadasmodon van a hangsuly(ami legtobb esetben a tulreagalasra es az al-frocsogesre epul), bar lenyeges eleme az hogy valos es lenyeges hibakat emeljen ki. Ez a palinal a SW eseteben nem tortent meg, legalabb is olyan dolgokat allitott be hibanak ami szandekos volt es teljesen okes. A tobbi kritikajaban (azokat amiket lattam) meg egyreszt baromi jo dolgokat tud mondani, masreszt szerintem vicces stilusban teszi mindezt. Persze latszik hogy milyen rahatasai vannak (Nostalgia Critic, RedLetterMedias csavo), de valamilyen szinten egy itthoni hianymufajt potol. Teszem hozza nem rosszul, lattam mar sokkal eroltetebb probalkozast is. Ami problema ezzel a SW dologgal az az amit mar irtam: a prequel szidasa az egy hatalmas magaslabda, amit igy szenne szedni manapsag mar unalmas. A Nostalgia Critic is elmondta hogy egy filmrol nem fog soha kritikat csinanalni, az epI-rol, mert mar ezer millioan megtettek ezt elotte, es szo szerint nem tudna semmi ujat elmondani, es azt cincalgatni hogy Jar-Jar mekkora sz*r mar meg foleg lejart lemez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Baljós "kritikát". Az a baj hogy minden negatívumára van magyarázat a csávó abszolút nem érti a filmet és magát az SW-t. Egy beteg barom aki ebben éli ki magát. A többit majd holnap nézem meg, pénteken meg megyek majd oda fel a youtube-ra véleményt írni természetesen pár sör elfogyasztása után. :D

Helyes, oszd ki jól! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Jaja... no comment kategória :lol: márhogy nem igazán volt egyértelmű a "rajongók" mondandója... kicsit kesze kusza se eleje se vége. (Vagy csak direkt így vágták meg a vidit)

 

 

 

Már alig várom az élménybeszámolóitokat!

 

Sziasztok!

 

Tudom, már baromi régi meg minden, de ezen a gyöngyszemen megakadt a figyelmem:

 

"tundrazuzmo

Minden nap 5-ször megnézem az EREDETI trilógiát! Az új az sz*rt se ér, azért csak 2-szer nézem meg naponta.

 

Nem vagyok freak, nem vagyok geek, nem vagyok zombi!

A társadalom hasznos tagja vagyok, munkámat lelkiismeretesen végzem!

 

Ne, kérlek, ne hányj rám, olyan megalázó! Ne, kérlek, ez az eredeti Dagobani Kalahari Han Solo Bokszoló Csudi-Jedi kosztümöm.

 

Emberi kapcsolat? Köszi, nem! Álomvilágban élek. Vagy már nem is élek, hanem itt lebegek az erőben a Jedi menyországban? Hé Anakin, várj, beszélgessünk! Nem a ficsúr, az eredeti kopasz öreg!

 

Éljenek a csillagok háborodottjai, akik agyát a birodalom visszavágta!"

 

Hát, halljátok, rég röhögtem már ilyen jót, hiába fikázza le tulajdonképp az egész SW-t! :lol:

 

A prequel trilógia agyonkritizálása témához bővebben később kívánok hozzászólni, viszont ezekből a kritikákból még jobban kiderül számomra, miért is utálom ennyire ezt a műfajt. Csak arra mennek ki, hogy manipulálják az embert, több-kevesebb sikerrel. Ezek a megmondóemberkék mind azt hiszik, hogy ők majd megmondják a tutit, és ha sz*r, akkor sz*r, el kell fogadni objektív igazságként(SICC vissza középiskolába még egyszer átismételni a tény és a vélemény közti különbségeket...). Sajnos be is válik, sokaknál. Pl. sok kritika alatt olvasok ilyeneket, hogy régebben ennyire és annyira szerette az új trilógiát, aztán idővel meglátta a hiányosságait és máma már meg se tudná nézni, meg ehhez hasonlók. Hiába volt oda érte, hiába határozta meg a gyermekkorát, mint anno másnak az eredeti trilógia, egy(vagy több) ilyen "remekmű" elolvasása után, ha esetleg nem utálja meg, valahol mégis elgondolkodik, hogy mi van, ha mégis igaza van az írónak? Hogy az ismeretei hiányosak, és tényleg van egy mérce, ami alatt egy film(/zene/könyv/játék, stb.) vitathatatlanul rossz. Ha engem kérdeztek, inkább leszek tudatlan és "szakmailag hozzá nem értő", mint hogy a filmnek minden részletében a hibákat keressem, vagy akaratlanul is felfedezzem azokat. Látszik, hogy manapság az emberek nagy részének alig van, vagy nincs önálló véleménye. Csak aki nem olvas ilyeneket, meg persze aki igen, de nem hagyja magát! :cool:;)

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Terjeszkedik a sötétség... Egy újabb borzalmasan buta írás.

 

Már ahhoz sincs kedvem, hogy szimplán elküldjem az írót a sunyiba... :(

 

http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2012/08/30/ewokmentes_remake_kellene_a_jedibol/

 

Már megin egy prequel utáló... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.