Ugrás a kommentre

Hasznos linkek, amiket érdemes megnézni


dstar

Ajánlott hozzászólás

Én örülök neki. Legalább lesz egy hely ami elszipkázza a sok barmot. :D

Miért, aki más SW oldalra jár, az barom? Különben a mai napig nem értem ezt az ellenszenvet az irányukba. Előbb lássuk meg, mit hoznak össze, aztán ítélkezzünk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, aki más SW oldalra jár, az barom? Különben a mai napig nem értem ezt az ellenszenvet az irányukba. Előbb lássuk meg, mit hoznak össze, aztán ítélkezzünk...

Nyílt a regisztráció. Azt hiszem ezzel mindet elmondtam. Ne akard megtudni mi lenne itt ilyen esetben....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem elég komoly oldalnak tűnik (legalábbis a megnyitásáig elég nagy hűhót csaptak), kíváncsi vagyok, milyen lesz végül. Csomó fórum szokott nyílt regisztrációval működni, és nem szabadul el a pokol sehol sem. Jó moderátori rendszerrel mindent ki lehet védeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a pokol elszabadulásáról van szó, hanem a fikázók hadáról. Nem is tudjátok milyen jó sorotok van itt. Most gondold el, ha nap mint nap arra kellene ide jönni, hogy tuti valaki fikáz valami SW -t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem elég komoly oldalnak tűnik (legalábbis a megnyitásáig elég nagy hűhót csaptak), kíváncsi vagyok, milyen lesz végül. Csomó fórum szokott nyílt regisztrációval működni, és nem szabadul el a pokol sehol sem. Jó moderátori rendszerrel mindent ki lehet védeni.

 

 

Emlékezz Quarronra és társaira anno az sw.hu-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody...ide nem tervezel olyan topikot, hogy "Miért utálom az új részeket" vagy "Miért utáljuk a TCW-t" ? Finom utóíze lenne, most, hogy már nem elérhető az SW.hu. Volt, hogy napokig nem tudtam nyugodtan aludni, úgy felnyomta az agyamat Quarron meg az a másik barom a solo645 vagy mi volt a neve. Viszont nekik "köszönhetjük" az SW saga fórumot! Ez azért megér egy könnycseppet...;)

 

Azon a héten, amikor megnyílt a fórum, Turival ültünk a kocsijában és Turi újságolta nekem, hogy kapott tőled meghívót és gondolkodik rajta, hogy írjon -e ide is, vagy maradjon az SW.hu-n. Kicsit viccelődtünk rajta, hogy minek egy új fórum arra a pár rajongóra, csak, hogy kirekesszünk pár hülyét. Szóval ott ültünk a kocsiban és kérdezte tőlem, hogy én kaptam -e meghívót, fogok -e írni a saga-ra? Mondom neki, kaptam meghívót persze, Ody nekem is dobott egy levelet....de akkor azt jósoltam Turinak, hogy szerintem nem lesz nagy a látogatottsága, szóval egyelőre nem tervezem, hogy oda fogok írogatni. Kevésszer tévedtem ekkorát! Azóta napi szinten nézem a fórumot. Nincs és nem is volt kihagyás az elmúlt sok-sok évben, egy nap sem.

 

De azt most is tartom, hogy felesleges 25 oldalt létrehozni, ahogy felesleges volt két külön SW klubbot üzemeltetni. Annyi az eredménye, hogy elszívja a látogatottságot, de egy kicsit sem növeli a rajongói létszámot.

 

Az SW.hu a bukás legtökéletesebb példája. Azért az kétségtelen tény, hogy az új trilógia munkálatai rengeteg érdeklődőt vonzottak az ott működő topikokba. Külön szégyen, hogy sem az oldal, sem a fórum nem volt megfelelően menedzselve. (Megjegyzem, a szerkesztők között sok kedves és intelligens ember volt..Ki Adi Mundi, Atlas stb.) Már akkor teljesen korszerűtlen volt a felépítése és sokunkat idegesített, hogy nem lehetett képeket beszúrni. Aki készítette, természetesen derekas munkát végzett, azonban idő közben elhalálozott. (Ha jól tudom, elkezdték írni az új honlapot, és akkor hunyt el a programozó) Jár neki a tisztelet, hogy az SW.hu-t felépítette. Azonban egy honlapot a tulajdonosnak karban is kell tartania és a felmerülő új igényekhez kell igazítania. Nem volt moderátor sem és nem volt tematikusan sem felépítve és a hírekhez sem lehetett hozzászólni. Tény azonban, hogy rendkívül népszerű volt, pont a sokszínü vélemények miatt és az is tény, hogy még az olyan végtelenül farok emberek is hozzátettek érdekes dolgokat, mint Quarron és társai. Ezeken a dolgokon jókat lehetett vitatkozni, ami építette valamennyiünk jellemét és rombolta valamennyiünk idegeit. A sokszínüség hátulütője, hogy sok negatív felhang is megjelent, olyan emberek is megosztották véleményüket, akik nem szerették az SW jelenséget, annak egészével, vagy egyes szegmensével kapcsolatos problémáikat kéretlenül is az orrunk alá dörgölték. A zárt közösség hátulütője, hogy kicsit belterjes...kevesebb új hang, kevesebb új ötlet jelenik meg. A nyílt fórum szélesebb teret hagy az egyéni véleménynek, de megölheti a rajongók lelkesedését a sok negatív kritika. Ha jó a moderátor, akkor egy kvázi nyitott fórum is üzemelhet egészségesen...azonban pont az új trilógia hozta ki sokakból az állatot. Egyébként az új trilógia éppen olyan jó, mint a régi...a TCW pedig tökéletes sorozat! :) Ez a véleményem nem egyetemes, hanem a kizárólagos igazságot tükrözi! :)

 

Mindent összevetve a trollok ideje már lecsengett, hiszen az új trilógia is lassan történelemmé vált. A régi mémek kiöregedtek, így csak az igazi fanatikusok maradtak meg a kaptafánál. Az SWsaga.hu jókor fogta meg a régi arcokat és még volt annyi erő az új trilógiában, hogy új embereket is bevonzon. Ha most jönne létre, már nem lenne ennyire sikeres, és nem is tudna ekkora bázist felépíteni, hiszen lecsökkent az érdeklődők száma, lévén, hogy nincsenek már a "nagy" filmek napirenden. Egy új fórum, egy új SW oldal amellett, hogy felesleges is, baromi nagy hátránnyal is indul, hiszen az SW jelenség már nincs az érdeklődés abszolút középpontjában. Lehet, hogy nincs ám igazam, hiszen a saga esetében is tévedtem! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon jól megfogtad a lényeget Zééé (mint mindig :D ). Én nem vagyok híve a nyílt fórumoknak, elég csak szétnézni máshol mi megy. A téma tulajdonképpen mindegy is. Amint túl széles körhöz eljut a lehetőség, meg is halt a dolog. :( Egy dologra viszont jó lesz majd az az az oldal. Értelmes embereket halászni. :) Régen is az volt a módszer, hogy aki láthatólag valóban szereti az SW-t, azt meghívtuk ide is. Az egyfajta tesztelő helynek is beillik majd. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár semleges szempontból nézve igazságtalannak tűnhet a zárt fórum, én mégis pártolom, legalább is SW tekintetében.

Szétnéztem jó pár fórumon, ahol néha belöknek valami SW-s hírt. Mi történik? Egyből jön legalább 10 ember, hogy milyen sz*arok lettek az új részek, meg hogy George tönkretett mindent. Aztán meg ha valaki leírja, hogy miért szereti az új SW dolgokat is, akkor meg fel vannak háborodva és h*lyének nézik az illetőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékezz Quarronra és társaira anno az sw.hu-n.

Emlékszem rá, én tudom, hogy itt jó dolgunk van. :) Mondjuk nekem azzal semmi bajom, ha valaki építő kritikákkal illeti az SW akármelyik szegmensét, mert azért a majomszeretet csapdájába sem kell esni. De a fikázás tényleg elítélendő. Az új oldalt nyilván nem a fórum, hanem a sok lefordított anyag miatt várom.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár semleges szempontból nézve igazságtalannak tűnhet a zárt fórum, én mégis pártolom, legalább is SW tekintetében.

Szétnéztem jó pár fórumon, ahol néha belöknek valami SW-s hírt. Mi történik? Egyből jön legalább 10 ember, hogy milyen sz*arok lettek az új részek, meg hogy George tönkretett mindent. Aztán meg ha valaki leírja, hogy miért szereti az új SW dolgokat is, akkor meg fel vannak háborodva és h*lyének nézik az illetőt.

 

A szüleim nem szeretik az új részeket...apum 57, anyum 51 éves. Náluk jórészt a nosztalgiafaktor emeli a régi részek színvonalát, hiszen abban jelenik meg az ifjúságuk, amikor kézenfogva mentek moziba és nézték meg a Star Wars, Alien stb. hasonszőrű klasszikusokat. Ők az a generáció, akik már valóban nehezen tudnak megbarátkozni az új részek divatosabb látványvilágával, a CGI teremtményekkel és a szerintem összetettebb történetszerkezettel. Anyum azt szokta mondani, hogy az új részekben túl sok a politika. Való igaz, hogy a régi trilógia szerkezete közelebb állt a klasszikus mesékhez, ráadásul végig pozitív hősöket vonultatott fel, akiknek a motivációival könnyen tudtak azonosulni. Az új részek árnyaltabbak, nincs benne csak pozitív és csak negatív szereplő...mindenki indult valahonnan és a karakterek életútja evolválódott megismert szerepükbe. Az új részekben nincsenek jó döntések, még Yoda is vetődik, hogy mi is valójában a helyes. Az a Yoda, aki a korábbi trilógiában olyan egyenesen állt ki az érvei mellett, most képtelen eldönteni alapvető dolgokat. Az új részeket körüllengi a kétségbeesés és ez megzavarja az átlag nézőket, akik azt szerették a régi trilógiában, hogy könnyen el tudták dönteni, morálisan ki melyik oldalon áll. Itt még az olyan főgonoszok min Dooku, sem igazán gonoszak, hiszen az egyik jelenetben ármánykodik, a másik jelenetben pedig azt halljuk, hogy maga is jedi volt. Szerintem pont ettől jók az új része, hogy mélységében mutatják be a karaktereket....de elfogadom és megértem, hogy a szüleim ezzel a történetmeséléssel már nincsenek kibékülve.

 

A 20-as éveiben lépkedő korosztály érvei azonban többnyire nevettségesek (voltak) és ők azok, akik előszeretettel trollkodnak a fórumokon és hangoztatják vélt igazukat, miszerint Lucas megalázta szeretett meséjüket és ezzel tünkretette gyerekkoruk egy érzékeny de mára már múltba vesző szegletét. Paradox a helyzet, mert pont az idősebb generációban él jobban a mese iránti szeretet, hiszen a szüleink egy sokkal naívabb gyermekkort élhettek meg, amiben Grimm és Andersen meséket olvastak, vagy Winnetou történeteit izgulhatták végig. Ők azok, akik még érzik, de megindokolni talán kevésbé tudják, hogy mi veszett ki mára a fiatalok életéből. Ha nekem azzal jön egy 15 vagy 20 éves, hogy Lucas meggyilkolta a mesébe vetett hitét...akkor rögtön megkérdezem, hogy Facebookon, MyVipen stb., mennyi pucsítós, faszozós, retyóban fényképezett képe van feltöltve? Hányszor utasította vissza a diszkós haverjai pénteki csalogatását csak azért, hogy beletemetkezzen egy Grimm kötetbe? Azok az emberek, azok a fiatalok, akik nem szeretik az új részeket, valójában üresek lettek belül, túl hamar nőttek fel és elvesztették, illetve ki sem alakult bennük a mese szépségével történő azonosulás csodás képessége. Erről kizárólagosan a felgyorsult világ vélemény és izlésformálói, a média, valóvilág, Xfaktor, pics@ és f@szközpontú társadalom tehet, mely megfosztotta a tizenéves gyerekeket az ifjúságuktól. A lányok túl hamar felnőnek, 12 évesen már nemi életet élnek, a fiukról pedig jobb nem is beszélni....gigoloskodás, olaszoskodás, hereverés. Sajnos ezt nem lehet szebben leírni, mert a valóság pont annyira torz és mocskos, mint az iménti szavak. Egy ilyen környezetben természetes, hogy egyesek szemében a Star Wars elvérzik, minekután pedig a trollok többsége elvesztette azonosulási képességét a mesével, ezért jobbára a CGI és hasonszűrű ostobaságok garmadájába kötnek bele. Ráadásul az internet is nagy teret enged azoknak a megmondóembereknek, akik a valóságban 10 csillagos lúzerek. A régi rendszerben az ilyen emberek a természetes társadalmi szelekció miatt kikoptak, elvéreztek, a mai világ viszont értékeit tekintve kifordult lett és pont az ilyen embereknek enged teret, példaként akár magát a médiát is alapul vehetjük, hiszen ott is csupa aluliskolázott majom jelenik meg. Olyan véleményformálók, akik deformált lelki világgal és tartásnélküliséggel bírnak, erkölcsi érzékük nulla, lelki fejlettségük pedig sokszor egy ovodás szintjét sem éri el. (Csak gondoljatok bele, régen Vitray Tamás, Rózsa György volt a televíziózás mainstream alakja, ma pedig a szellemi fogyatékos Till Attila és Majka és sorolhatnánk a végtelenségig.) Az ilyen emberektől nem várhatsz pozitív visszajelzést, mégis rendszerünkben az ilyen egyének kritikáját a többi selejt nem létező értékkel ruházza fel.

 

Na, többet nem is írok róla...mindenkinek van saját véleménye a trollokról. Tény, hogy undorító jelenség, de van rá társadalmi igény. A trollok egymást táplálják, olyanok mint az energiavámpírok. Az Indexen ha van cikk Lucasról, álltalában az össze bénafalvi megjelenik, hogy leírhassa, milyen hülye is a Lucas. Persze az a hülye, aki létrehozta a világ legismertebb filmjeit, aki a világ 300 leggazdagabb személyeinek az egyike....aki a 20. század mozikultúrájának legmeghatározóbb alakja. És úgy a legmeghatározóbb, hogy alig rendezett filmet! Ez a szemlélet is a mai emberek kifordult értékrendjét tükrözi....az a hülye, aki elért valamit és tette ezt tehetséggel és munkával.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Színigaz minden szavad, Zééé, bár mindenki így látná. Nem tervezem, hogy gyerekem lesz, de ha mégis, nem fogom hagyni, hogy elk*rvuljon ennek a mai világnak a hatására.

 

Egyébként megint csúszik egy hetet ez az SWMédia, pénzügyi problémákra hivatkoznak, már csak decemberben jelenik meg. Most már tényleg nagyon kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle, ha már ennyi munkát beleöltek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam megnéztem már a a nagy sw site -ot, mi van velük hisz novemberre ígérték az indulást. Ezt találtam:

 

"Kedves Star Wars fanok!

 

Sajnálattal tudatjuk a hírt, miszerint az oldal nyitása pénzügyi gondokból kifolyólag 1 hónappal elcsúszik. :( Így a nyitás a decemberi hónapra kerül át. Minden rosszban van valami jó, így több időnk lesz felkészülni. :)"

 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végét már nem olvastam el. :) Ennyi pénz kellene nekik? Ugyan mire? Hónapok óta tervezik a dolgot, bejelentették. Nem vall túl nagy profizmusra. Aztán meg ha nem tudnak lregelni egy domaint, az már elég nagy gáz. Úgy tűnik nagyobb a füstje mint a lángja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így vagyok vele. Aztán lehet, hogy a nagy várakozással ellentétben nem is lesz olyan minőségi oldal, mint amilyennek hiszik magukat. Felőlem lehetnek akármennyire naprakészek a hírekből, engem elsősorban az archívumuk érdekel. Már úgy vagyok vele, hogy pont lesz*rom őket és ennek ellenére is megcsinálom majd nyáron a saját honlapomat, hiszen mindent megtartottam belőle, épp csak nem elérhető. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.