Ugrás a kommentre

Hasznos linkek, amiket érdemes megnézni


dstar

Ajánlott hozzászólás

Szereztem infókat: "Az uraharashop.hu egyik vezetője Kira csinálja, most szedi össze hozzá a fordító csapatot és már dolgozgatnak az adatokon. Pl. teljes wookiepedia fordítást is bevállalna..."

 

Örülök, hogy így látjátok, mármint hogy nincs miért aggódnom, így legalább van értelme tovább csinálni.

 

Nekem az a bajom ezzel az új oldallal, hogy már a bemutatkozó szövegében a jedirendet fikázza (jogsértő - mondjuk már rég nincsenek fent a regények; képregények), és hogy meg se kerestek együttműködés céljából. Semmi. Teljesen véletlenül futottam bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szereztem infókat: "Az uraharashop.hu egyik vezetője Kira csinálja, most szedi össze hozzá a fordító csapatot és már dolgozgatnak az adatokon. Pl. teljes wookiepedia fordítást is bevállalna..."

Fuh, de jó... Évek óta először végre lépéseket teszek azért, hogy megcsináljam a honlapomat amit annyira rég óta tervezek azért, hogy aztán pont mostanra időzítve jöjjön egy teljesen másik csapat, aki kb. értelmetlenné tenné a munkámat... Hát... :cry: Köszönöm szépen, mit ne mondjak.

 

Mondhatjuk, hogy úgy is megbuknak, meg kár aggódni, de én ismerem az UruharaShopot... Elvetemült animések, akik képesek több száz rész feliratát megcsinálni cirka egy hét alatt. Ezeknek néhány ezer Wookieepedia fordítás semmi...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, ettől függetlenül nem fontolgatod a blogod megvalósításának elvetését. Bár a Facebook oldaluk szerint színvonalas és tartalmilag átfogó honlapra készülnek, egyelőre várjuk ki, lesz-e egyáltalán valami belőle.

 

Az meg elég unfair szöveg, hogy más oldalak fikázásával próbálnak rajongókat csábítani maguk mellé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, ettől függetlenül nem fontolgatod a blogod megvalósításának elvetését. Bár a Facebook oldaluk szerint színvonalas és tartalmilag átfogó honlapra készülnek, egyelőre várjuk ki, lesz-e egyáltalán valami belőle.

 

Az meg elég unfair szöveg, hogy más oldalak fikázásával próbálnak rajongókat csábítani maguk mellé.

Hol fikázza a JediRendet? Nem találom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az oldalt, és ezek alapján úgy tűnik, át akarják venni a Kaminopedia, a Star Wars Saga és a Jedi Rend helyét. Ezekre mind utalnak.

Hol fikázza a JediRendet? Nem találom.

Szerintem ebben a mondatban, bár még az üzenőfalat nem olvastm végig.

"Az oldal nem publikál képregényfordításokat és egyéb jogot sértő tartalmakat. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit állítanak? Hogy lesz sok hír meg fórum? :) Mondjuk amiket eddig kiraktak az nagyon gyenge. Az az ET -s szenátusi jelenet is már csak a nyeretlen két évesnek új. Ha ilyen "érdekességekkel" állnak elő akkor nincs miért aggódnia Eszternek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig sajnos igen.

 

Szerintem se kéne emiatt feladni. Eddig úgy látom nem túl nagy szám, amit felraktak. Biztos vagyok benne, hogy a tiéd sokkal informatívabb és minőségibb lesz.

 

Megnéztem az oldalt, és ezek alapján úgy tűnik, át akarják venni a Kaminopedia, a Star Wars Saga és a Jedi Rend helyét. Ezekre mind utalnak.

 

Szerintem ebben a mondatban, bár még az üzenőfalat nem olvastm végig.

"Az oldal nem publikál képregényfordításokat és egyéb jogot sértő tartalmakat. "

Eddig nem találtam ilyen utalásokat.

Képregényfordításokkal pedig más oldalak is kooperálnak, pl halozsak, allcomics.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se kéne emiatt feladni. Eddig úgy látom nem túl nagy szám, amit felraktak. Biztos vagyok benne, hogy a tiéd sokkal informatívabb és minőségibb lesz.

Mert egyelőre ők is csak fejlesztés alatt állnak, ne várjatok sokat egy olyan honlaptól, ami még el sem indult. Az UruharaShoposok pedig messze többet fognak tenni a rajongókért, mint amennyit én valaha is fogok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se kéne emiatt feladni. Eddig úgy látom nem túl nagy szám, amit felraktak. Biztos vagyok benne, hogy a tiéd sokkal informatívabb és minőségibb lesz.

Ahhoz, hogy beteljesüljön mindaz, amiről írtak, nagyon komoly kis gárda lenne szükséges, akik folyamatosan képesek színvonalas tartalmat biztosítani. Továbbra is azt mondom, ki kell várni, mi lesz belőle. Egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy ez egy "nagyobb a füstje, mint a lángja" dolog.

 

Másrészt... aki tényleg SW-rajongó, azok java része már bőven ide, illetve a JediRendre talált. Ezek után ki, lesz a célközönség? Szerintem sokan már csak elvből is az általuk előbb megismert, megszokott, megkedvelt oldalt látogatnák tovább, részesítenék előnyben egy vetélytársakat leszóló, el sem készült honlap helyett.

Ugyanez igaz KisKósa oldalára is. Nehezen képzelem el, hogy minőségibben oldanák meg a Wookiee-s fordításokat. Kár lenne, ha a sok meló semmibe veszne egy oldal miatt, amiről még semmit nem tudunk az ígérgetéseiken kívül.

 

Az UruharaShoposok pedig messze többet fognak tenni a rajongókért, mint amennyit én valaha is fogok.

Ezt miből is gondolod?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondhatjuk, hogy úgy is megbuknak, meg kár aggódni, de én ismerem az UruharaShopot... Elvetemült animések, akik képesek több száz rész feliratát megcsinálni cirka egy hét alatt. Ezeknek néhány ezer Wookieepedia fordítás semmi...

És? Már ne is haragudj, de nem az lenne a lényeg, hogy valaki lefordítsa? A felhasználók számára nem az számít, hogy te voltál-e az, vagy a JediRend, vagy XY, hanem hogy minél jobb minőségben, minél hamarabb elérhető legyen magyarul is. Ha elszántak és pár hét alatt ne'adj isten megcsinálnák, akkor nem negatívan kell róluk vélekedni, hanem mondani egy jó nagy "köszönöm"-öt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt miből is gondolod?

Úgy látom, hogy itt senki nem ismeri az UruharaShop honlapját. Több száz animét fordítanak megállás nélkül és mindig időben, naprakészen elkészülnek a friss epizódok feliratostul. Ráadásul mindezt egy rendkívül minőségi honlapon. Az anime fordító honlapok mind ilyenek. Nekik azt mondani, hogy fordítsanak le 500 részt egy hét alatt, az nekik pusztán egy hétvégi kikapcsolódás. Persze, hogy sokkal jobban fordítanak, hiszen orrba-szájba ezt csinálják. És mivel tudom kikről van szó ezért bizton állíthatom, hogy ha valakik, ők meg tudják csinálni. Hát, valóban kár lenne érte, de ha ők megcsinálják azt, amit én akartam, akkor csak örülhetek, mert a cél végül is ugyanaz, csak más kivitelezésben és jobban. Akik ilyen fordításokra adják a fejüket azok tényleg értenek az angolhoz, nem csak ilyen felületesen, mint én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És? Már ne is haragudj, de nem az lenne a lényeg, hogy valaki lefordítsa? A felhasználók számára nem az számít, hogy te voltál-e az, vagy a JediRend, vagy XY, hanem hogy minél jobb minőségben, minél hamarabb elérhető legyen magyarul is. Ha elszántak és pár hét alatt ne'adj isten megcsinálnák, akkor nem negatívan kell róluk vélekedni, hanem mondani egy jó nagy "köszönöm"-öt.

De, pont ez a lényeg. És igen, én nagyra értékelem a munkájukat, éppen csak kicsit rosszul esik, hogy amikor végre elkezdek dolgozni valamin, amiről évek óta álmodozom és már kb. egy hajszál választana el a megvalósítástól, jön egy csapat, aki kb. értelmetlenné teszi azt a fordítási munkát, amit ebbe beleöltem. Ez az egyetlen bajom velük, de ha a rajongók érdekeit nézzük, szerintem királyság lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, pont ez a lényeg. És igen, én nagyra értékelem a munkájukat, éppen csak kicsit rosszul esik, hogy amikor végre elkezdek dolgozni valamin, amiről évek óta álmodozom és már kb. egy hajszál választana el a megvalósítástól, jön egy csapat, aki kb. értelmetlenné teszi azt a fordítási munkát, amit ebbe beleöltem. Ez az egyetlen bajom velük, de ha a rajongók érdekeit nézzük, szerintem királyság lesz.

De hát egy SW blog annyi mindenről szólhat. Csak alakítsd át az elképzeléseid. ;) "Csak" - persze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom, hogy itt senki nem ismeri az UruharaShop honlapját. Több száz animét fordítanak megállás nélkül és mindig időben, naprakészen elkészülnek a friss epizódok feliratostul. Ráadásul mindezt egy rendkívül minőségi honlapon.

A honlapjuk minden, csaknem minőségi. Legalább is számomra nem itt kezdődik a "minőségi". Egy alap oldalnak néz ki, ilyet egy kis erőlködéssel talán én is össze tudnék ütni. A másik amin megakadt egyből a szemem. Pénzgyűjtés számlaszámmal már az első hírben! No de mennyi? Havonta 35+14 ezer forint?? Itt valami nem kerek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A honlapjuk minden, csaknem minőségi. Legalább is számomra nem itt kezdődik a "minőségi". Egy alap oldalnak néz ki, ilyet egy kis erőlködéssel talán én is össze tudnék ütni. A másik amin megakadt egyből a szemem. Pénzgyűjtés számlaszámmal már az első hírben! No de mennyi? Havonta 35+14 ezer forint?? Itt valami nem kerek.

Minden animés honlap ezt csinálja. Az is, ahonnan én töltök. Mivel hogy ők tök ingyen csinálják és a saját tárcájukból tartják fel az oldalt, ezért időnként segítséget kérnek a rajongóktól a fenntartáshoz, akik pedig készséggel segítenek, elvégre nekik is megéri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval náluk anime sorozatokat lehet letölteni? És ez legális? Akkor is sokallom érte a havi majd' 50 ezer forintot. Nem csodálkoznék, ha ebből a zsebbe is csúszna pár forint...

Igen, a One Piece mozifilmeket nagyrészt innen töltöttem le. Én egy másik honlapról szoktam tölteni az OP-t, de ott például csak most készülnek el a mozifilmekhez a feliratok, amikor itt már fent van egy éve, ezért nem számít olyan újdonságnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom én hogy zsebbe is megy, elvégre senki nem néz a körmükre. Amúgy nem kell f*sni az új oldaltól, ha kezdődik a TCW 5. évad ugyis mindenki a Jedirenden lóg majd, meg én is aktivizálom magam majd, elvégre én könyv hírekkel nem találkozom mint Eszter, TCW-vel annál inkább :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Szia Ody!

 

Ezt a hozzászólásomat kérlek helyezd át a megfelelő topikba!

 

Kedves mindenki.....egy értékes linket osztanék meg veletek, talán sokatok még nem ismeri. Valóságos SW kánaán, valamennyi eddig megjelent SW enciklopédia, Insider, TCW magazin és képregény scannelt változata elérhető rajta. Siessetek, mert sok link már nem él, de folyamatosan szokták frissíteni a régebbi dolgokat is.

 

Star Wars Kánaán

 

ui.: a letöltő linkekbe szándékosan bele szoktak rakni pontokat, csillagot, stb. Azokat értelemszerűen töröljétek! :)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.