Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Juj, én mindegyiket imádtam, mindegyiket többször olvastam. Jó, mert egy nap alatt ki lehet őket végezni.

 

Én most a Black Sails hatására levettem a polcról a nyolcvanas években 13 forintért vásárolt Kincses szigetet, a Delfin könyvek sorozatból... :)

 

Gondolom, van itt olyan, aki tudja mindezt értékelni... mármint a kiadást... :)

 

 

Hogyne. Nagyon sokszor elolvastam. A Delfin könyvek meg ifjúságom meghatározó regényei voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki szereti a politikát és a sci-fit, annak ajánlom Tóth Csaba: A sci-fi politológiája c. könyvet, most jelent meg a Könyvfesztiválra. Magyar nyelven szokatlan perspektívából elemez öt sci-fi franchise-t, köztük természetesen a Star Wars-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, az ötödik az Ann Leckie által írt Radch Birodalom-trilógia (amelyről én még nem is hallottam).

 

De a könyv utolsó fejezeteiben egyes témakörök mentén más univerzumok is megemlítésre kerülnek, pl. a Babylon 5 vagy épp a Battlestar Galactica.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom a szukitson van egy előzményregény a warcraft filmhez, Warcraft: Durotan Ha bejön a film mindenképp elolvasom.

Ez a könyv és a film amúgy kapcsolódik a többi könyvhöz és a játékokhoz, vagy teljesen más univerzumban játszódik?

Szeretnék megismerkedni a warcraft világával csak nem tudom mivel kezdjem. Még nem játszottam a játékokkal, Wow-al se.

Sajna szukitson se rendelhető más warcraft könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most két könyvet olvasok. Egy Einstein relativitás elméletéről szól, közérthető nyelven. Csak egy egyenlet van benne, a híres E=mc2.

 

A másik pedig Faludy: Pokolbeli víg napjaim. Aki egy picit érdeklődik a 20. századi történelem iránt, annak szerintem kötelező olvasmány. Igazi vagabundos írás, tele humorral.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik pedig Faludy: Pokolbeli víg napjaim. Aki egy picit érdeklődik a 20. századi történelem iránt, annak szerintem kötelező olvasmány. Igazi vagabundos írás, tele humorral.

Imádom, egyik kedvencem, szerintem középiskolában is bátran lehetne kötelező olvasmány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom, egyik kedvencem, szerintem középiskolában is bátran lehetne kötelező olvasmány.

 

A sok egyébb mellett egyik nagy kedvencem, amikor amerikai írókról és magáról az ördögről ad személyleírást az Andrássy út 60-ban az ávó tisztjének. Akik beszervezték amerikai kémnek rendkívül erős alkohollal itatták le, ginger ale-val és coca-colával.:D

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

William King: Sárkányvadász

A Felix és Gotrek sorozat 4. része ott folytatja a hős kalandozó páros történetét, ahol az előző rész abbahagyta. William King ezúttal igyekezett még az előzőeknél is grandiózusabbra növelni a történetet. Amit mindenféleképpen szerettem: sok új szereplő és erősen bővül a nézőpontok köre. Nem csak mellékszereplők, de új főszereplők szemszögeit is megismerhetjük. A Felixen kívüli nézőpontok: Thanquol, Varek, Max, Ulrika, Ulli, Skjalandir, Embernyúzó Ugrek, Johan Gatz. Számos új karaktert megismerhetünk. Bővül a különc trollvadászok köre. Steg, a volt tolvaj, Bjorni, a kéjenc, Ulli, a félős szájhős. A trollvadász erőd, Vasöklű Ungrimm vára nagyon hangulatos hely volt. A továbbiak nélkül nehéz lenne spoiler nélkül beszélni

 

Hőseink visszatérőben vannak a Káoszpusztákról, közben látják, hogy alattuk hatalmas Káosz seregek indulnak útnak, hogy elfoglalják a világot. Ha az olvasóban kétségek merülnének fel: akkor ez a könyv végleg eloszlatja. A négy sötét Káoszisten ereje egyesül, hogy egy minden eddiginél nagyobb támadásban semmisítsék meg a világot. Felixék csapata Sztragov bojár váránál kellemetlen meglepetésben részesül. Thanquol szürkelátnok újabb csapdát állított nekik, ezúttal Ulrika és Max is a fogságába került. Thanquol ezúttal alaposan megszorongatja a hősöket, ám sikerül kikerülni a markából. A bojár váránál lezajlott csata a skavenek ellen nagyon élvezetes volt. A harmadik Csontroppantót ezúttal Gotrek és Snorri együtt intézték el. A bojár csapatával segítségért indul. Felix, Ulrika, Max és a törpék a Grungni Szellemével ezúttal Praag, Kislev fővárosa felé tartanak. Közbejön viszont Skjalandir, a káosz fertőzte sárkány, aki megtámadja a léghajót, ami súlyosan megsérül. A sárkány elleni első összecsapás tragikus áldozatokkal végződik. Varek önfeláldozása megható és szívszorító. Nem volt hiábavaló, mert azzal, hogy a girokopterrel nekiment Skjalandirnak, súlyos sérüléseket okozott neki és emiatt az óriási szörny visszavonulásra kényszerült. A Grungni Szellemét a trollvadászok királyának, Vasöklű Ungrimm várában javítják. A trollvadászok Skjalandir ellen készülnek. Malakai Maiaisson egy különleges rakétavetőhöz hasonló fegyverrel készül. Gotrek és Snorri kénytelenek elviselni, hogy Steg, Ulli, Bjorni és Grimme személyében új trollvadászok csatlakoznak a csapathoz. Felix és Ulrika kapcsolata kezdetben harmonikus. Nem sokkal a bojár váránál lezajlott csata után még dúl köztük a szerelem. Amikor a trollvadászok erődjébe megérkeznek, már megváltozik a kapcsolatuk. Egyre többet veszekednek, egyfajta se veled, se nélküled viszony alakul ki kettejük között, ami a párkapcsolatuk ábrázolását nagyon realistává teszi. Max is színt vall, ős szerelmes Ulrikába. Ulrika úgy dönt, mégis elkíséri egy darabon Felixet és csapatát a Skjalandir elleni hadjáratba. Időközben a menekülő Thanquol és Vágottnyelvű belebotlanak Tzeentch káoszisten seregeivel, találkoznak Démonszívű Arekkel, Feketebotos Kelmain-nal és Aranybotos Loigor-ral, a két káosz mágussal. Thanquol visszatér Pokolkatlanba, hogy figyelmeztesse az Idomár klánta káosz seregekről, ám itt ismét pácba kerül. Közben Felixék az Öreg út mentén a hegyekben vándorolnak, hogy elérjék a Sárkány-hegyet. Útjuk nehéz. Embernyúzó Ugrek ork csapataival is meg kell küzdeniük. Henrik Richter, a rablóvezér is támadást tervez. A végső összecsapás Skjalandir barlangjánál zajlik. A sárkány elleni összecsapásból mindenki kiveszi a részét, a végső csapást Felix viszi be. A barlang előtt még kénytelenek szembenézni Ugrek és Richter csapataival, akik időközben egymásnak esnek. A hősöket a Grungni Szellemével Borek menti ki. Ezután irány Praag.

 

King ezúttal is egy nagyon hangulatos, drámai és magható, kalandos, izgalmas, és grandiózus történetet hozott össze. A végső összecsapás fenomenális, kolosszális és lenyűgöző lett. Élvezetes volt újraolvasni. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Rejtő Jenő: Piszkos Fred, a kapitány

Már évek óta ott volt a szekrényben, még évekkel ezelőtt kaptam ajándékba. Nemrég a könyveim rendezgetésénél bukkantam rá. Úgy döntöttem most elolvasom. Rejtőtől korábban csak A szőke ciklont olvastam, de már azt is nagyon régen. A piszkos Fred, a kapitány egyfajta humoros kalandregény. A helyzetek sokszor inkább egy bohózatba, vagy paródiába illenek bele. Sokat lehetett nevetni rajta, bár a Fülig Jimmy naplójával foglalkozó részek egy kicsit néha nehezebben érthetőek, de azok is tudnak kellemes pillanatokat okozni. A könyv inkább Fülig Jimmy-re és St. Antonia hercegre koncentrálnak, de a háttérben mindig ott van Fred is. Sikerült több csavart is beépíteni a történetbe, több ilyen fordulat csak a könyv végén derül ki. Elégedett voltam vele, a Fülig Jimmy naplójával kapcsolatos kifogásom miatt: négy és fél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

William King: Bestiavadász

A Felix és Gotrek sorozat 5. könyve ott folyatja, ahol az előző abbahagyta. Spoiler mentes véleményt megint csak nehéz lenne alkotni. William King folytatja a 3. résztől megszokott grandiózus, nagyszabású sztori vonal kibontását. Démonszívű Arek, Tzeentch bajnoka ostrom alá veszi Praag városát, ezzel megkezdődik a Káosz elleni Második Nagy Háború. Hőseink már Praag falai között várják az ostromot. Annak ellenére, hogy ostrom történetről van szó, sikerült kiszélesíteni a dolgokat.

 

 

A nézőpontok megint váltakoznak. Felix, Ulrika, Max, Halek, Iván Sztragov, Arek, Aranybotos Lhoigor és Feletebotos Kelmain, valamint Thanquol szemszögeiből láthatjuk az eseményeket. Felix, Gotrek, Snorri, Ulli, Bjorni, Max és Ulrika aktívan kiveszik a részüket a védelemből. Arek megrémül a rúnalordok fejszéjétől, úgy véli csak ez a fegyver és hordozója képes megállítani. Jóslatot kér Lhoigortól és Kelmaintól a két káoszmágustól. Az albínó ikrek megmutatják a fejsze és Gotrek múltját, valamint egy lehetséges jövőt. A könyv egyik legjobb része a Gotrek múltjába való bepillantás és a trollvadásszá válásának története. Teljes képet még mindig nem kapunk, csak homályos utalásokat: egy elpusztult falu, halott törpeasszony és gyermek, egy éles vita egy törpe nemessel és csatlósaival. Arek mindenáron el akarja kerülni a halálát, ezért utasítást ad a városban bujkáló káosz hívőknek: likvidálják a párost. A káosz hívők soraiban elképesztő alakok vannak: boszorkányvadásztól a nemesig. Felix és Gotrek két támadás után nyomozásba kezd. A Fehér Vadkan fogadóból eljutnak a Vörös Rózsa bordélyházig, ahol rádöbbennek, hogy az árulók sora a legmagasabb fokig megy. Halek/Villem személyében egy érdekes káosz hívőt ismerhetünk meg, aki tépelődik, kételkedik döntésében. A felébredő lelkiismeret és a kétségek nagyon jól vannak ábrázolva. Ulrika megbetegszik, de Max meggyógyítja. Ezután a lány elhidegül Felixtől és Maxhoz kezd közeledni. A kapcsolatok ábrázolása egy kicsit gyengébb a korábban megszokottól. Jó lett volna egy kicsit jobban rámenni erre. Thanquol az Idomároknál a Pokolkatlanban ismét kezébe veszi a dolgok irányítását, lázító szolgája, Vágottnyelvű lázadását leveri. A szürkelátnok ezután a káosz erővel is szembenéz. Élvezetes részek voltak ezek is. A Praagban zajló események közül kiemelkedik a magtárnál zajlott események ,a kísértetek elleni harc, Halek/Villem bukása, a végső összecsapás pedig nagyon grandiózus lett. Különféle démonok, bestiák, káoszharcosok indítanak nagyszabású támadást, melyet csak nehezen vernek vissza. Szerencsére Arek elszámította magát. A végső párbaj Gotrekkel és társaival hatalmas lett. Kelmain és Lhoigor eltűntek, valamit még forgatnak a fejükben az Öregek Ösvényével kapcsolatban.

 

 

Újabb izgalmas, fordulatos, kalandos rész. A csaták nagyszerűek, a lelkiismeret ábrázolása kitűnő, az epikusság magával ragadó. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, most, hogy lassan de biztosan ellőttünk is formát ölt a dolog, örömmel jelenthetem be, hogy újabb novellás kötetet hoz ki az Ad Astra magyar szerzőkkel, Távoli kolóniák címmel, amiben újfent lehetőséget kaptam publikálni. Szóval új novella jelenik meg tőlem, a címe pedig: Megfigyelők.

A 87. Ünnepi Könyvhéten (júni 11, 14:00-tól) dedikáljuk is a művet az Ad Astra kiadó 107-es pavilonjánál a Vörösmarty téren a szokott helyen, eldugva a háttérben, de legalább nem kozmálunk oda. :D Jómagam 14:00-tól leszek tollra fogható, bár terveim szerint egész délután ott fogok sündörögni (és mivel végre nem szolgálatból kell kijönnöm, idén nem is fogok hamar lelépni).

13256351_776882459080508_4301679443976087438_n.jpg?oh=8e4a18b10353d8ede1ace9e8bd14121b&oe=57CBD959&__gda__=1472931695_58434f1ac5ced8af581520f1280a41e7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok, ez mindenképp jó hír. :) Az előző novelládhoz kapcsolódik az új történet?

 

szerk: Nem kapcsolódhat, mert ez másik kiadó, most látom.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek. :)

 

szerk: Nem kapcsolódhat, mert ez másik kiadó, most látom.

Nem és nem. Nem más kiadó, tavaly is az Ad Astránál jelent meg művem és nem, ez nem kapcsolódik ahhoz a sztorihoz. Az is és ez is önálló mű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem és nem. Nem más kiadó, tavaly is az Ad Astránál jelent meg művem és nem, ez nem kapcsolódik ahhoz a sztorihoz. Az is és ez is önálló mű.

A tavalyiról megfeledkeztem, a Mysterious Universe-kisregényedre gondoltam, azért írtam, hogy más kiadó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.