Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Srácok...senki nem állította, hogy a visszaemlékezős jelenetben az inkvizitor már inkvizitor volt....csak annyiról szól a hír, hogy lesz egy visszaemlékezés amiben

szerepel Vader és az inkvizitor, aki abban az időben lehet, hogy egy 20 éves birodalmi tiszt volt, vagy egy utcagyerek, illetve a visszaemlékezésben szerepel a fiatal Leia is. Mozgassátok meg a fantáziátokat! Ne arra gondoljatok, hogy 30 évvel ezelőtt az OT idején az inkvizitor titokban Vader előtt térdepelt. Inkább egy fiatal valakire gondoljatok, aki az OT idején még jelentéktelen volt, de már Vader jobbkeze. Aki közel állt Vaderhez és megszállottan követte, mert az inkvizitoros képből az sugárzik, hogy ez az alak Vader megszállotja, aki a nagyúrt tekintette példaképének.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se értem pb honnan veszi ezt a kulcsfigura meg egyik legnagyobb ember dolgot. Ilyen pletykánk tudtommal nincsen. Azt simán eltudom képzelni hogy már régen is volt valaki és a maga módján fontos is lehetett, merthogy továbbra sem Kukutyinfalvát hanem egy galaxist tartanak megszállva, ami minimum milliós vezetői apparátust jelent. De nyilván ne legyen Palpatine jobb vagy bal keze mert persze annak nincs értelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se értem pb honnan veszi ezt a kulcsfigura meg egyik legnagyobb ember dolgot. Ilyen pletykánk tudtommal nincsen. Azt simán eltudom képzelni hogy már régen is volt valaki és a maga módján fontos is lehetett, merthogy továbbra sem Kukutyinfalvát hanem egy galaxist tartanak megszállva, ami minimum milliós vezetői apparátust jelent. De nyilván ne legyen Palpatine jobb vagy bal keze mert persze annak nincs értelme.

Így van.....pont az lenne a plána, ha az OT idején ez az inkvizitor még egy huszonéves birodalmi kadét lett volna, egy névtelen senki, aki valamiért közel állt Vaderhez és akit még Leia is ismert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet ezt csűrni-csavarni, de hogy a sithek csatlósa és a Birodalom kulcsfigurája a 3 film alatt ne mutatkozzék, de még csak szóba se kerüljön, az baromság. Már az Ep.4-ben kiderül (Tarkin-Vader), hogy a Birodalom nem foglalkozik a jedikkel, ha maradt is túlélő, akkor le vannak tojva, amíg fel nem tűnnek maguktól. Nyilván nagy a galaxis, csak épp az egyik legjobb emberüket mégis hol vetnék be, ha nem a lényegi eseményeknél? Lázadó nem sok volt (a birodalmiakhoz képest) és aligha vezettek párhuzamosan annyi hadműveletet.

 

Vagy legalább amikor problémákba ütköztek és fokozódott a helyzet, akkor visszarendelhették volna, hogy hasznát vegyék. Han-ék követésére is felesleges külön zsoldosokat felbérelni, amikor direkt van ilyesmi célokra egy emberük, akinek amúgy semmi fontosabb dolga nincs. 3 film alatt egyetlen komolyabb lázadót se sikerült kiiktatnia az inkvizítornak, ez elég szégyenteljes. Ha megtette volna, arról megint csak tudnánk.

De miért kell ennek a fickónak a Birodalom kulcsfigurája lenni? Jóhogy nem lesz már minden jöttment mindjárt kulcsfigura. Ez egy ürge, akit ha már akkor esetleg inkvizitor lett volna (szvsz a Rebels miatt ez most valahogy adottnak tűnik), akkor sem fogják mezei Lázadók ellen bevetni. Mintha CIA ügynököket elküldözgetnél egy-egy öngyilkos merénylőt levadászni, és nem azért küldenéd, hogy az egész szervezetet a tetején számolja fel. Ezt pedig simán és kényelmesen be lehet mesélni, mivel a Lázadók üldözéséből szinte semmit nem látni. De Vader valahonnan tudott arról, hogy Leiához kerültek a tervek. Valahonnan sokkal előbb tudott arról, mint Palpatine, hogy a Lázadó, aki kipukkasztotta a Halálcsillagot, a fia. Valahonnan tudta, hogy a Lázadók a Sullust mellett gyülekeznek. Ezek olyan kérdések, amikre simán bele lehet mesélni, hogy a háttérben volt valaki, aki ilyen dolgok kiderítésében segített Vadernek. Persze, ez most csak hasra ütés a részemről, de jelenlegi információinkkal is simán kivitelezhető a dolog ezen a vonalon. És még csak meg sem kellett erőltetni a fantáziámat. Mindezt elintézheti Vadernek egy hűséges hírszerző tiszt, aki Erőérzékeny, aztán majd később feltápolja magát, átveszi az ep6 után a Birodalom vezetését és kész.

Az meg elég erős kijelentés, hogy a Jedik a Birodalom idején le vannak tojva. Pont az inkvizitorok léte jelezné, hogy még a Birodalomban is tartott az Uralkodó a Jediktől, volt is ellenük megfelelő szervezete, és még mindig tartott az ep3-as ígérete: a megmaradt Jediket felkutatjuk és elpusztítjuk. Az, hogy Tarkin lefitymálóan beszél, az egy tiszt arroganciáját és nem a világ helyzetét jelzi. Az meg külön tetszik, hogy a létét eddig nem is tudtuk - és most sem biztos még, hogy lesz ilyen -, de te már azt is tudod, hogy az ep4-5-6-ban semmi dolga sem volt. Mi a fene? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rebelsben lesz egy Inkvizitor nevű ellenfél, a dolga a Jedik levadászása - Erőhasználó és fénykardforgató. De hogy ő csak egy inkvizitor a sok közül, vagy ő lesz-e az ep7-ben (szerintem nem), ez már csak elméletgyártás szintjén létezik itten.

star-wars-rebels-inquisitor.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rebelsben lesz egy Inkvizitor nevű ellenfél, a dolga a Jedik levadászása - Erőhasználó és fénykardforgató. De hogy ő csak egy inkvizitor a sok közül, vagy ő lesz-e az ep7-ben (szerintem nem), ez már csak elméletgyártás szintjén létezik itten.

 

 

 

köszönöm szépen, így már világos , az alapötlet bejövős, végül is a túlélő és szétszéledő jediket is levadászták mintha a könyv említette volna , simán nem biztos, hogy Vader mászkált ilyen csip csupp ügyeket intézni, hiszen a túlerő ellen egy Jedi sem sokáig tud védekezni pláne ha ilyen pofa az Inkvizitor (nem szarral gurigázik az biztos), végül is ha nem sith-nek volt nevelve "csak" Jedivadásznak nekem az is hihető , bár jó lett volna látni a klasszikusban is

Szerkesztve: - Turegga
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az inkvizítorok eddig a warhammer 40k-ban rohangáltak bolygóról bolygóra pusztítani a káosz erőit, most úgy látszik beszabadultak az sw világába is. Ha az EU-t figyelembe vesszük, akkor ott csak Vader intézett mindent, minek kell még egy ilyen figura? Az rendben van, hogy a Rebels és a VII. epizód összekötő figurája, de inkább olyan mintha Galek Maren ellentétje lenne és hűséges Palpatine-hez. És ő fogja feltámasztani a birodalmi reményeket.

 

A sisak újítások engem a Sötétségben (star trek) című filmben a klingon újításokra emlékeztet. De viszont arra is, hogy a birodalom újra fel akarja támasztani magát, de megint el fog bukni, mert az új Jedi rend elpusztítja mindörökre.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

köszönöm szépen, így már világos , az alapötlet bejövős, végül is a túlélő és szétszéledő jediket is levadászták mintha a könyv említette volna , simán nem biztos, hogy Vader mászkált ilyen csip csupp ügyeket intézni, hiszen a túlerő ellen egy Jedi sem sokáig tud védekezni pláne ha ilyen pofa az Inkvizitor (nem szarral gurigázik az biztos), végül is ha nem sith-nek volt nevelve "csak" Jedivadásznak nekem az is hihető , bár jó lett volna látni a klasszikusban is

 

Valójában egy régi EU matéria újraélesztése...vagy újraértelmezése, kinek mi tetszik jobban. Voltak már sötéterő használók, sötét jedik...erőérzékeny birodalmi ügynökök. Valamit ki kellett találni, mert tényleg nehezen elfogadható, hogy Vader minden a 66-os parancsot túlélő lovagot maga kutatott fel és mészárolt le. Kicsit karcolja a kettős szabályt, de ezt a részét már túlbeszéltük....jelenleg mindenki úgy értelmezi őket, ahogy neki tetszik. Én teljes értékű és potenciális sitheknek tartom őket, de ez az én belügyem. :D

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Inquisitorius

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt írtam is, hogyha csak jelentéktelen figura volt anno, akkor működhet a dolog. Csak valahogy nekem az eddigi infokból nem ez jött le. Egy inkvizítor, aki az első perctől kezdve jelen volt és közvetlenül Vader alá volt rendelve. Már önmagában az, hogy egy közvetlenül Vader-hez kötődő arc éveken át (az OT idején) nem kerül elő elég zavaró. Ha meg csak mezei birodalmi kadét vagy tiszt volt, akkor nyilván nem kellett volna Vader-nek és nem az ő jobbkeze lett volna. Kellett valami különlegesség, ami miatt kiemelt státusza volt a sith mellett.

 

Ráadásul a Rebels-ben is lesz egy inkvizítor, aki viszont nagyon esélyes, hogy a Ventress-Savage vonalat viszi tovább, mint a sith tanítvány Erőérzékeny kifutója. Ettől még persze az OT idején ténykedő inkvizítor lehet egy sima birodalmi kém, csak nehéz elképzelnem a Rebels karaktere után. Meg ha ez az inkvizítor szállította volna a sitheknek a füleseket, akkor legalább említhették volna. Egyelőre annyit tudunk (ha igazak a pletykák), hogy az OT idején csinált valamit, de annak a főbb eseményekre nem volt túl nagy hatása. Ezért mertem feltételezni, hogy semmi fontos dolga nem volt, hiszen akkor bele kellett volna keverednie a történetbe (3 év alatt legalább 1x).

 

Tarkin meg attól, hogy arrogáns, még nem hülye. :) Igen komoly pozícióban volt és sok dologról tudhatott. Miért mondta volna Vader-nek, hogy nem foglalkoznak már a jedikkel, ha közben külön ember lett volna erre dedikálva? Vader is azért szólja le, hogy az Erő mindennél hatalmasabb, csak megemlítette volna neki, hogy a Birodalom gőzerővel kutatja a jediket. Csak híre ment volna, ha az inkvizítor közben levadászott volna néhányat közülük és Tarkin is tudott volna erről.

 

De mondom, ha csak "kisember" lesz, aki a Birodalom bukása után emelkedett fel, akkor az tök jó lehet. Csak az előzetes pletykák kicsit szenzációhajhászok akkor. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ebben a sztoriról szóló spoilerben csak az szúrja a szemem, hogy

Luke az Ep 6 után eltűnik, s mint kiderült nem bujkál, hanem fogva tartják. Mondjuk nem világos, hogy mindvégig fogságban volt-e, de a tény, hogy nem lehetett tudni róla semmit 30 évig, az kicsit fura.

 

 

Egyébként eleinte úgy képzeltem, hogy hangulatban nem másolja majd az OT-t ennyire az új trilógia. A fenti infók, képek alapján viszont úgy tűnik, JJ biztosra akar menni, és szinte ott folytatja majd a sztorit, ahol a 6. rész befejeződött, a bibi, hogy eltelt 30 év, ami szvsz ezt nem annyira indokolná. Majd örülhetnek a PT utálók hogy végre valaki tudja, hogyan csináljon új Star Wars filmet (az OT elemeiből építi fel). Nem mondom hogy ez rossz, de hogy gyengíti majd a lázadók OT-béli sikerét, az tuti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örömmel látom, hogy előmásznak az ős tagok is Dagobah bűzös mocsaraiból. :)

 

Ami pedig a másolást illeti, szerintem itt én félek tőle a legjobban, holott éppen képi bizonyíték nincs rá, leszámítva egyet. Solo ruháit. De azok is csak concept art -ok, amik mint tudjuk csak egyek a sok közül. Nem biztos, hogy Solo úgy is fog kinézni. Emlékezzetek Grievous -ra. Neki is rengeteg verziója volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örömmel látom, hogy előmásznak az ős tagok is Dagobah bűzös mocsaraiból. :)

 

Ami pedig a másolást illeti, szerintem itt én félek tőle a legjobban, holott éppen képi bizonyíték nincs rá, leszámítva egyet. Solo ruháit. De azok is csak concept art -ok, amik mint tudjuk csak egyek a sok közül. Nem biztos, hogy Solo úgy is fog kinézni. Emlékezzetek Grievous -ra. Neki is rengeteg verziója volt.

 

 

Rohamosztagosok, Birodalom, ewokszerű lények, öreg, magányos mester, havas bolygó, csillagromboló, lépegetőtalp, szuperfegyver stb.

bár sok ezek közül csak pletyka, nekem ezek alapján abszolút úgy tűnik, hogy kapunk egy új OT-t. Részemről, amíg nem írnak felül/tesznek jelentéktelenné, súlytalanná dolgokat az eddigi sztoriban addig nem zavar annyira. És a legtöbben úgyis örülni fognak, főleg azok, akik 99-ben egy Rebelst szerettek volna kapni az Ep1 helyett.

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ez az ep.7 ezért célszerű ha folytatja az előző hatot. Ha minden ami az ep.1-6-ban történt érdektelen az új filmben akkor miért hivnák ep.7-nek?

Egyébként ilyen alapon akkor az ep.2 is régi trilógia másolás. Van aszteroida-üldözés, bárjelenet, korai rohamosztagosok, csillagrombolók, lépegetők más designnal (csak ott korai itt meg kései verziók vannak). Ha már egyszer ugyanabban a világban játszodnak, sőt ugyanannak a nagy történetnek a részei akkor persze hogy lesz egy csomó hasonló pont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván azért Ep7 mert folytatja az előző 6-ot. Én úgy értettem, hogy jelenleg (szigorúan pletykák alapján) elképzelhető, hogy a galaxis helyzete sokat nem változott 30 év ellenére, a szálak pont ott folytatódnak, ahol abbamaradtak. A Birodalom és a lázadók kergetik egymást.

Mivel SW filmről van szó, egyértelmű, hogy nagyon hasonló elemek minden filmben visszaköszönnek. A prequelekben egy totál más hangulatot, nézőpontot, sztorit kaptunk (ezért is gyűlölik annyian). Itt is ilyesmire számítottam először, és egyre inkább azt gondolom, hogy nem így lesz. Csak egy megállapítás, egy szóval se mondtam, hogy tuti rossz lesz.

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nekem a képek pont az ellenkezőjéről árulkodnak: ami régi dolgok előkerülnek azok mind új designt kaptak a rohamosztagosoktól az X-wingekig (csak mig a prequelben ezek elődjét ugy most a kései verzióikat látjuk). Ezek pont azt sugalják hogy egy másfajta kinézetű világba csöppenünk majd. Pláne annak fényében érzem kicsit előreszaladt kritikának az OT majmolást, hogy még azt se tudjuk hogy néznek ki az új világok vagy hogy a régi fejlett világok -pl. Coruscant- mennyit változtak. Sőt igazából még annyi mindent nem tudunk hogy egyelőre úgy érzem maximum csak az előitélet sugalhatja azt, hogy itt semmi újitás nem lesz. Én legalábbis semmi olyat nem látok ami ezt igazolná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nekem a képek pont az ellenkezőjéről árulkodnak: ami régi dolgok előkerülnek azok mind új designt kaptak a rohamosztagosoktól az X-wingekig (csak mig a prequelben ezek elődjét ugy most a kései verzióikat látjuk). Ezek pont azt sugalják hogy egy másfajta kinézetű világba csöppenünk majd. Pláne annak fényében érzem kicsit előreszaladt kritikának az OT majmolást, hogy még azt se tudjuk hogy néznek ki az új világok vagy hogy a régi fejlett világok -pl. Coruscant- mennyit változtak. Sőt igazából még annyi mindent nem tudunk hogy egyelőre úgy érzem maximum csak az előitélet sugalhatja azt, hogy itt semmi újitás nem lesz. Én legalábbis semmi olyat nem látok ami ezt igazolná.

Egyetértek. ;)

 

Végül is a prequel-ben is feltűnik egy csomó olyan hajó, ami nagyon hasonlít az utódra. Venator vagy a BF2-ben is szereplő vadászgép (X-wing előd), lambda-sikló stb.. A klónpáncélok a mandalore és rohamosztagos páncélok keveréke. A Geonosis is egy sivár, kietlen vidék, mégis tök más a hangulata, mint a Tatooine-nak. Ezek is tök jól sültek el, így könnyen lehet, hogy az új trilógia is remekül fogja továbbvinni az OT koncepcióit és nem fog koppintásnak tűnni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öröm olvasni ezt a sok pro és kontrát. Remélem senki nem felejti el, hogy milyen korán van még. A sisak jó. Han concept milyen legyen? Örülök, hogy nem fehér ing-mellény lett az első kép. Az ewokszerü lények lehetnek akár kb lurmenek is. Az inkvizítor meg egy csont a kutyának. Ezer féle képpen lehet még jó az is. A sztorifoszlányok is rendben vannak keudetnek. Már közhejjé csépelem, de tartom; nem merik elcseszni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretném látni mindenki elkent arckifejezését, amikor mindenki kedvenc birodalmi cuccai (romboló, TIE vadász, AT-AT) lesznek kicsit újragondolva. Nekem ezek erősen tabuk,pedig szükséges a változás. Eddig az X wing és a rohamosztagosok változása elfogadható, de egy TIE vadász az maga a STAR WARS nekem. Majd meglátjuk.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretném látni mindenki elkent arckifejezését

Szerintem addig ne kísérelj meg féllábon állni, mert a többségének k*rvára be fognak jönni az új cuccok, amint mozgásba lendülnek. :)

Eleve, a TIE vadász már kapott áttervezést, vagy ezek szerint se a TIE X1-gyel, se a TIE Bomberrel, se a TIE Interceptorral nem sikerült megbékélned? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nekem sincs bajom a változtatásokkal, úgyhogy úgy állok hozzá, hogy várom a többi újítást is. :) Kell a változás. Sőt kifejezetten uncsi lenne, ha minden ugyanúgy maradna mint volt. Persze egy két klasszikus maradhat... :D Falcon... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek valódi képek vagy egy rajongó fantáziája máris tovább gondolta a dolgokat? :D Egyébként remélem igaziak mert valami eszméletlen jól néznek ki.

Rajongói alkotások, de a már látott (elméletileg) eredeti sisakok alapján készültek. Szerintem ötletes darabok, el tudnám képzelni őket a vásznon :)

 

Találtam egy harmadikat is:

 

episode_vii_stormtrooper_v03_by_juan7fernandez-d7vddgz.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.