Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem legfeljebb egy vak számára veszne el, de mindegy, csak egy példa volt arra, hogy nem kell feltétlen sivatagbolygó. Lehetett volna ezt cifrázni, ha akarták volna.

Az nekem is tetszik, hogy a lakók főként a túlélőkből jöttek létre (egy csillagromboló személyzete több ezer fős lehet, ha már csak a fele túlél egy kényszerleszállást, vagy időben kimenekültek mentőhajókkal, az kitesz egy kisebb város lakosságát), bár azt kevéssé értem, miért. Tán nem tudtak űrhajót hívni? Vagy ez egy ennyire elzárt planéta lenne? Viszont, az nagyot dobna a Jakku megítélésén a szememben, ha nem csak Rey búvóhelye, hanem mondjuk a városok is roncsokból épülnének fel. Például egy lezuhant csillagrombolóban kialakított város nagyon dögös lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... az nagyot dobna a Jakku megítélésén a szememben, ha nem csak Rey búvóhelye, hanem mondjuk a városok is roncsokból épülnének fel. Például egy lezuhant csillagrombolóban kialakított város nagyon dögös lenne.

 

erre simán van sansz:

Hol is lakik Rey? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most költői kérdés akart lenni, vagy csak felületesen olvastad az idézet mondatot? :)

 

 

Szerintem arra célzott csoli, hogy Rey is egy gépezetbe vackolta be magát. :)

 

Költői kérdés, afféle homlokracsapás, mert így van, szerintem kézenfekvő, hogy ezen a vonalon továbbmentek, de inkább ennek a vonalnak az eleme lehet az AT-AT-lakás..

ezen a képen is, olyan mint egy tákolmány az épület és nem olyan, mint ha egy építészeti stílus volna, mint a Tatooine-on.

35G4qe8.png

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem arra célzott csoli, hogy Rey is egy gépezetbe vackolta be magát. :)

Jó, de én már az eredeti mondatomban beleírtam ezt. Ott van: "ha nem csak Rey búvóhelye, hanem". Ezért kérdeztem, hogy nem e olvasta kicsit felületesen, mert nem kell emlékeztetni olyasmire, amit beleírtam magam is. Viszont abból, hogy Rey egy AT-AT roncsban lakik, még nem következik egyenesen az, hogy csillagrombolókat rendeznek be városnak. Akár a burkolatról leszedett lemezekből bódéváros is épülhet valahol a pusztában, ezer mérföldre a legközelebbi csillagromboló roncstól. :) És őszintén szólva, a trailerben és a forgatási képeken látottak alapján, inkább ilyen elhurcolt űrhajódarabokból épült tanyák lesznek, ami szvsz. kicsit fantáziátlan.

Nem tudom, játszott-e valaki a Fallout 3-mal. Abban volt egy megfeneklett anyahajó Washington mellett, amit várossá alakítottak. Nagyon hangulatos volt, és pl. ez szerintem adná magát egy bolygón, ahol roncs csillagrombolók hevernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel szembesült már más is, és csak nekem új infó, vagy ténylegesen új infó (mivel nem spoilerezek - ahogy azt oly jól láthatjátok, én itt sem vagyok :D - megeshet, hogy lemaradtam). Most akadtam rá erre, az EA hivatalos Star Wars oldalán, szóval nem kamu. A szöveg a Battle of Jakku kiegészítőhöz van:

 

"Pre-order Star Wars™ Battlefront™ and on December 1st, 2015, be among the first players to experience the Battle of Jakku*, the pivotal moment when the New Republic confronted key Imperial holdouts on a remote desert planet in the Outer Rim. Taking place in the aftermath of the Rebel victory in the Battle of Endor, players will experience the events that created the massive, battle-scarred landscape of Jakku shown in Star Wars™: The Force Awakens™."

 

Ezek alapján az endori csata után megalapult az Új Köztársaság, és még a Birodalom is megvolt. Aztán csak nem megerősödött a Birodalom Új Rend néven, legyűrte az Új Köztársaságot és annak maradványából született meg az Ellenállás? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra gondoltam ezen a "túlélők alkotják a lakosságot" dolgon, hogy lehet akkora leszámolás volt a Jakku fölött, hogy mindkét oldal majdnem megsemmisült, így a lázadók átmentek ellenállóba, a Birodalom meg leomlott és átalakult a jobban csengő nevű Első Renddé. Így az Első Rend azért nem hozná el onnan a túlélőket, mert nem is tud róluk, az ellenállók meg tudhatnak, de nem tudnak vele foglalkozni, amíg el nem jön Anakin kardjának problémája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hiperűrugrás technológiája viszont aligha veszett el. Hisz lám a spoilerek szerint amikor kell az Ellenállás és az Első Rend katonái is ide ugranak, sőt elvileg a Falcon már ott lesz a bolygón. Meglepne ha azért nem mentek volna el, mert nem volt rá senkinek erőforrása, hogy elhozzák őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézegetem ezeket a képeket, és van itt pár érdekesség. Phasma páncélja azért elég jól eltér a többiekétől, nem csak színében. Aztán, a TIE, ami szutykosra lövi a hangárt, az nem ugyanolyan, mint a többi TIE. Megerősített a szárnytöveknél és a kerek ablak helyett csak egy vékony rés van, a lézerágyú pedig az alján van, egy kiálló bütykön. És a háttérben kicsit többet látni azokból a kísérőhajókból, amik a kompot követik a csillagrombolóra. Az egyiknek le van nyitva a rámpája, szerintem ezek lesznek a leszállóegységek, amikben az első teaserben tömörültek a rohamoszik.

 

Dzséjt A TIE kérdésben vitakoznék egy kicsit. Ahogy láttunk a trailerben, úgy szerintem a TIE háttal nézett felénk. Furcsamód úgy néz ki hogy hátrafelé tüzel. Ezt a feltevésemet az alábbi koncept art-ra alapozom, amin a TIE orral fúródott és szánkázott vágig a homokon, ebből kifolyólag ott is hátát látjuk.

 

XqN3Lwy.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ez a spéci TIE a trailerben is erről az oldaláról látszik annyi szent. Az a meglepő, hogy ezesetben tökéletesen egyezik a koncepciós festmény a megvalósulttal.

Ez a kép melyik csokorban is jött? Mert akkor a többit is lehet készpénznek venni? :hmm:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézegetem ezeket a képeket, és van itt pár érdekesség. Phasma páncélja azért elég jól eltér a többiekétől, nem csak színében. Aztán, a TIE, ami szutykosra lövi a hangárt, az nem ugyanolyan, mint a többi TIE. Megerősített a szárnytöveknél és a kerek ablak helyett csak egy vékony rés van, a lézerágyú pedig az alján van, egy kiálló bütykön. És a háttérben kicsit többet látni azokból a kísérőhajókból, amik a kompot követik a csillagrombolóra. Az egyiknek le van nyitva a rámpája, szerintem ezek lesznek a leszállóegységek, amikben az első teaserben tömörültek a rohamoszik.

Szerintem ez Phasma gépe amit elköt Finn és Dameron a csillagrombolóról való szökésükkor, ami után lelövik őket és a bolygóra zuhannak.

 

Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy e mögött csak annyi áll, hogy valamivel megidézzék az ep4-et, de azért mégse a Tatooine legyen már az... Ami mondjuk szerintem így cikibb, de majd meglátjuk, milyen lesz a végtermék. Talán az lesz majd a legjellegzetesebb különbség (a roncsokon túl), hogy Jakku tényleges sivatag, csak homok, semmi más. Tatooine-on meg azért bőséggel vannak sziklás területek is, sőt, elég furcsa sziklák is vannak egyik-másik helyeken.

A Hoth 2.0 szvsz jobban fog állni, mert az első teaser tanulsága szerint az nem teljesen jégbolygó, vannak erők is benne. Ez azért visz bele némi egyedi színt. Hát ha még nem csak bázis, hanem mondjuk egy komplett város is lenne ott.

Egyelőre nekem is ezek az achilles pontok. A Hoth klón se jön be pont azért amiért a Jakku se. Remélem van más is a tarsolyukban és azt a trailerben meg is mutatják. Lucasnak hatalmas fantáziája volt, remélem nem adják alább ilyen klón bolygókkal.

 

A beszúrt képen a lángok nélkül eléggé elveszne az űrhajó a nagy szürkeségben. Nekem tetszik hogy egy bolygón csak egy csata túlélői élnek. És még mindig alig láttunk/hallottunk valamit Jakkuról.

Még lehet jó, mert már elindultak ezen az úton ezekkel a háborús túlélőkkel.

 

Ezzel szembesült már más is, és csak nekem új infó, vagy ténylegesen új infó (mivel nem spoilerezek - ahogy azt oly jól láthatjátok, én itt sem vagyok :D - megeshet, hogy lemaradtam). Most akadtam rá erre, az EA hivatalos Star Wars oldalán, szóval nem kamu. A szöveg a Battle of Jakku kiegészítőhöz van:

 

"Pre-order Star Wars™ Battlefront™ and on December 1st, 2015, be among the first players to experience the Battle of Jakku*, the pivotal moment when the New Republic confronted key Imperial holdouts on a remote desert planet in the Outer Rim. Taking place in the aftermath of the Rebel victory in the Battle of Endor, players will experience the events that created the massive, battle-scarred landscape of Jakku shown in Star Wars™: The Force Awakens™."

 

Ezek alapján az endori csata után megalapult az Új Köztársaság, és még a Birodalom is megvolt. Aztán csak nem megerősödött a Birodalom Új Rend néven, legyűrte az Új Köztársaságot és annak maradványából született meg az Ellenállás? :hmm:

Valószínűleg jóval bonyolultabb a helyzet mint gondolnánk. Lehetséges, hogy minimum három vagy négy fél lesz a képben. Az Első Rend, Az Ellenállás, az UK és talán a régi veteránok maradékai. Érdekes lesz ha így lesz! :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra gondoltam ezen a "túlélők alkotják a lakosságot" dolgon, hogy lehet akkora leszámolás volt a Jakku fölött, hogy mindkét oldal majdnem megsemmisült, így a lázadók átmentek ellenállóba, a Birodalom meg leomlott és átalakult a jobban csengő nevű Első Renddé. Így az Első Rend azért nem hozná el onnan a túlélőket, mert nem is tud róluk, az ellenállók meg tudhatnak, de nem tudnak vele foglalkozni, amíg el nem jön Anakin kardjának problémája.

A névváltoztatásnak túl sok értelme ebben a formában nem lenne, hiszen minek állnak ellen az Új Köztársaság katonái? Mert ugye az új infók szerint nem a Lázadók Szövetségéből lett az Ellenállás, hanem az Új Köztársaságból. Vagy legalábbis volt egy Új Köztársaság, és feltehetően ahhoz kapcsolódik valahogy az Ellenállás, ami ellen áll, de minek is ebben a formában? Az Első Rendnek, ami már annyira sem erős hatalom, hogy uralja a Galaxist? Meg miért egy kihalt bolygó fölött lenne a nagy leszámolás? Ez olyan, mintha Hitler és vezérei a Kalahári sivatagban rendezkedtek volna be végső ellenállásra, nem Berlinben. Meg mi az, hogy nem tud a túlélőkről? Végső leszámolás volt, de a történelemkönyvekből kimaradt, ők meg nem vették észre, hogy lepotyogtak a csillagrombolóik az égről? :)

 

Dzséjt A TIE kérdésben vitakoznék egy kicsit. Ahogy láttunk a trailerben, úgy szerintem a TIE háttal nézett felénk. Furcsamód úgy néz ki hogy hátrafelé tüzel. Ezt a feltevésemet az alábbi koncept art-ra alapozom, amin a TIE orral fúródott és szánkázott vágig a homokon, ebből kifolyólag ott is hátát látjuk.

Ebben biza van valami, de az a keskeny csík viszont üvegnek tűnik a trailerben. Bár lehet hátrafelé is ablak, még ha nincs is túl sok értelme. Viszont ez akkor sem hagyományos TIE, mert a szárnyak így is mások, és abban a jelenetben, amikor berepül a Falcon a Szuper-csillagromboló fúvókájába, ott látható a normális TIE megszokott, kör alakú hajtóművel ellátott hátsója. Szóval minimum két TIE típus lesz ebben a filmben is. Lehet ez valami spéci típus, mint Vaderé volt. Mondjuk Phasma Kylo személyi vadászgépe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem erről a "Sith tábornokról" rögtön az emelvényen állók (vagy aki középen állt) ugrott be.

 

Nem tudom, hogy honnan származik ez a kevert titulus vagy maga az infó?

Mert ez egy "új beosztás".. Birodalmi tábornok" és "sith nagyúr" volt eddig divat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg volt Sith Uralkodó/császár (Sidious), Sith kancellár (Sidious), Sith mester (Sidious, Maul), Sith tanonc (Vantress, Savage), Sith tanítvány (Maul, Vader, Tyranus, Savage), de volt ugye a Jedi padawanon, Jedi lovagon és Jedi mesteren kívül Jedi tábornok és Jedi parancsnok is. Szóval miért ne jöhetne egy Sith Nagyúr, aki tábornoki rangban irányít egy hadsereget? Szerintem nem elképzelhetetlen az eddigiek alapján.

Sőt, bizonyos értelemben Vader is Sith tábornok volt, legalábbis a Mustafarig, hiszen katonai rangját nem vesztette el a köztársasági/birodalmi hadseregen belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg volt Sith Uralkodó/császár (Sidious), Sith kancellár (Sidious), Sith mester (Sidious, Maul), Sith tanonc (Vantress, Savage), Sith tanítvány (Maul, Vader, Tyranus, Savage), de volt ugye a Jedi padawanon, Jedi lovagon és Jedi mesteren kívül Jedi tábornok és Jedi parancsnok is. Szóval miért ne jöhetne egy Sith Nagyúr, aki tábornoki rangban irányít egy hadsereget? Szerintem nem elképzelhetetlen az eddigiek alapján.

Sőt, bizonyos értelemben Vader is Sith tábornok volt, legalábbis a Mustafarig, hiszen katonai rangját nem vesztette el a köztársasági/birodalmi hadseregen belül.

 

ezek egy része nem volt kimondva, főleg Sidious esetében. És eleddig nem is nagyon emlegették a sith szót az új filmmel kapcsolatban.

Szóval nekem mindenképp újdonság..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmben most sem biztos, hogy ki lesz mondva, sőt, a Sith szót az ep4-5-6-ban sem hallhatod. :P Minden esetre nekem Kylo Ren alapjáraton Sith-gyanús. :)

Persze én sem venném még ezt kész ténynek, de a megnevezés önmagában nem kizáró tényező.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokat agyaltam a lehetségestörténeten és a már ismert szereplőkön, eközben beugrott, amikor 2 szerepért Rachel és Thomas kódnévvel nyílt castingot hírdettek, és több mint valószínű, hogy ezek Rey és Finn karakterei. Visszakerestem az akkori hírt és bár jó eséllyel Rey Han és Leia lánya, az ottani leírás kétségeket ébresztett bennem.

 

http://www.swsaga.hu/topic/1427-nyilt-casting-ket-szerepert/page__st__-30__p__279055__hl__thomas__fromsearch__1#entry279055

 

A karakterleírás nagyon egyezik Reyel, ami pedig kétségeket ébresztett bennem a "Soloságát" illetően, az, hogy a castingra bármilyen etnikum jelentkezhetett. Igaz hozzákell tennem a férfi karakternél nem tüntették fel, hogy bármilyen etnikum jelentkezhet, ezzel szemben Boyega és a többi jelölt más-más etnikumból származott és kritérium volt a jóképűség, de egyikük sem volt az. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo szerintem is tuti Sith! :P

 

Szerintem csak úgy viselkedik, de leginkább csak az szeretne lenni, de nem tud mert a rend elméletileg kihalt. Ugyan ki képezné ki? Szerintem az EP VII, pont arrol a ciklikusságról szól, hogy a sötét erő teret nyer időnként (bár ez most egy kicsit hamarabb következett be, illetve el sem mult igazán, csak meggyengült).Lehet hogy ez az új erőhasználó nem sith. A sith éra akkor kezdödött amikor olyan erőhasználók használták a sötét oldalt, akik sithnek nevezték magukat. Majd a mostani másnak fogja hívni magát. Lehet hogy most "órarúgó gerincű felpattanónak" fogja magát nevezni, nem sithnek. Bár igazán kényelmes lenne minden rajongónak, ha egy új sith-el álnánk szemben, de hát az a fránya "kettő szabálya" ugye elrontja a kis ábrándjainkat :cry:

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak úgy viselkedik, de leginkább csak az szeretne lenni, de nem tud mert a rend elméletileg kihalt. Ugyan ki képezné ki? Szerintem az EP VII, pont arrol a ciklikusságról szól, hogy a sötét erő teret nyer időnként (bár ez most egy kicsit hamarabb következett be, illetve el sem mult igazán, csak meggyengült).Lehet hogy ez az új erőhasználó nem sith. A sith éra akkor kezdödött amikor olyan erőhasználók használták a sötét oldalt, akik sithnek nevezték magukat. Majd a mostani másnak fogja hívni magát. Lehet hogy most "órarúgó gerincű felpattanónak" fogja magát nevezni, nem sithnek. Bár igazán kényelmes lenne minden rajongónak, ha egy új sith-el álnánk szemben, de hát az a fránya "kettő szabálya" ugye elrontja a kis ábrándjainkat :cry:

 

"órarúgó gerincű felpattanónak" :lol:

Mivel tudjuk, hogy szeret gyűjtögetni szerintem régi kódexekből, pergamenekből, adattáblákból, holokronokból!!! kikupálhatja magát anélkül, hogy egy konkrét hús-vér mestere lenne. És mivel pont, hogy kihalt a Sith rend és mégis tanul egy s mást ugyan ki cáfolhatná meg, hogy ő nem Sith, a Kettő szabálya ugyanezen okokból megint csak nem akadály hisz ki mondja meg neki, hogy csak 2 lehet ha ő nem úgy akarja, hisz kvázi ő élesztheti újjá a rendet a saját szájíze szerint,(mint Luke a Jedi rendet a Legendsben: Jedik házasodhatnak) pláne szerintem amúgy sem volt egy hatásos dolog a Kettő szabálya, hisz évszázadokon keresztül bujkáltak mikor felfedték magukat akkor meg volt egy erős 20 évük, az arányok önmagukért beszélnek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"órarúgó gerincű felpattanónak" :lol:

Mivel tudjuk, hogy szeret gyűjtögetni szerintem régi kódexekből, pergamenekből, adattáblákból, holokronokból!!! kikupálhatja magát anélkül, hogy egy konkrét hús-vér mestere lenne. És mivel pont, hogy kihalt a Sith rend és mégis tanul egy s mást ugyan ki cáfolhatná meg, hogy ő nem Sith, a Kettő szabálya ugyanezen okokból megint csak nem akadály hisz ki mondja meg neki, hogy csak 2 lehet ha ő nem úgy akarja, hisz kvázi ő élesztheti újjá a rendet a saját szájíze szerint,(mint Luke a Jedi rendet a Legendsben: Jedik házasodhatnak) pláne szerintem amúgy sem volt egy hatásos dolog a Kettő szabálya, hisz évszázadokon keresztül bujkáltak mikor felfedték magukat akkor meg volt egy erős 20 évük, az arányok önmagukért beszélnek :)

 

Hogy ki mondaná meg neki, hogy csak 2 lehet? George Lucas Ez a bökkenő.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.