Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Állítólag Leia anno Poe Dameron-t örökbefogadta, mivel a Poe szülei meghaltak. Így Leia a mostohaanyja.

 

Kylo Ren a mostoha tesója? Rey a mostoha húga? Jó kis család mondhatom.

Akkor ez lehet hogy spoiler a Star Wars: Shattered Empire képregények mert úgy néz ki Poe szülei ott a főszereplők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul pár hozzászólással lejjebb ugyanezekről a figurákról meg a hálóba fogott BB-8-ről belett téve forgatási fotó és ott még senkinek semmi baja nem volt vele.

Ebből a képből nem derül ki az ami az alábbiakból...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttuk a hálóban igen. De ennek sok oka lehetne. Mondjuk Rey a guberálóktól veszi meg.

Hopszi..újabb párhuzam.. :facepalm:

Mondjuk ki van kapcsolva és vinni kell. Vagy meghibásodik és vinni kell.

Utóbbi kettő jó lenne!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, a játék doboz teljesen más megvilágításba helyezi a dolgokat (nekem). Én ugye reménykedem a csodában, hogy Jakku-ról kiderül, hogy egy átnevezett Tatooine mondjuk, és így, az eddig látott 'Jakku Scavenger' egy izgalmas új fajnak tűnt, amit bőven elbír akár Tatooine élővilága is. A játék doboz alapján viszont tényleg azt látja az ember, hogy valamiféle Java-updateről van szó, és nekem megint jön a kérdés, hogy mi az értelme Jakkunak, így önmagában (mert tényleg nem sok minden szól amelett, hogy Tatooine minden funkcióját - kivéve az iker napokat - átemeljük egy Jakku nevű világba)?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se látom hogy mit helyezett új megvilágitásba ez a játékdoboz.

Mondom, a játék-doboz grafika alapján sokkal inkább egy java-buckalakó keveréknek (update-nek) tűnnek ezek a Scavengerek ("menekítsünk át motívumokat Tatooine-ból Jakku-ba"), mint az általad linkelt kép alapján, és ez megint előhozta az ellenérzésemet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Forceuser és Csoli jól leírták a dolgot, de ha Titeket ez nem zavar akkor örüljetek neki. :) Ráadásul Jake képe ennél egyértelműbb már nem is lehetne. Egyébként nekem nincs bajom ezzel a kukással, szerintem nagyon jó. Annál inkább a jelenettel amit sugall a doboz. Sajnos egyre több ilyen van Jakku -val kapcsolatban. :para:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A játékok dobozképe, meg úgy általánosságba a játék szettek elég megbízhatatlan források.

Az Umbarás AT-RT lépegetőhöz olyan figurák jártak, mint Yoda, droidika és kommandó droid. Viszont meg mernék esküdni rá, hogy Umbarán nem találkoztam ilyen felállással.

Ráadásul ez nem egyedi eset, gyakran előfordul. Szóval fölösleges valamit egy játék doboza alapján elítélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig csak megcsinálták valami alapján azt a dobozt. :) Persze lehet, hogy túlaggódjuk de mi van ha nem? Egyébként bennem azóta él nagyobb kétely amióta kiderült, hogy Lucas -nakl nincs köze a filmhez. Ergo ez azt is jelenti, hogy nagyon gyorsan dobták össze a sztorit és senki nem rágódott rajta évekig. Ez szülhetett biztonsági megoldásokat. Egyelőre továbbra se láttunk egyetlen kreatív újdonságnak mondható világot sem. Mindegyik hajaz valamelyik korábban látott bolygóra. A szuper fegyverről már nem is beszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem is van valamennyi kétely az egésszel kapcsolatba, ahogy anno a Rebels esetében, de mint kiderült, az teljesen alaptalan volt.

Ugyanez volt az EU eltörlésénél is, de az is elég jól sikerült.

Meg vagyok győződve arról, hogy ugyanez lesz a helyzet az új résszel kapcsolatba is.

 

A dobozt meg szerintem úgy rakták össze, hogy Teedo és BB-8 mellé beraktak egy random jakkui karaktert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azután, hogy JJ bekerült legalább egy évet dolgoztak a sztorin. Ha ennyi idő alatt nem tudtak valami jót kitalálni akkor szerintem kettő vagy három alatt se nagyon tudtak volna. Évekig meg Lucas se agyalt a sztorikon. Amikor jött az új film akkor jött a sztori kidolgozása. A régi trilógiánál úgy készült az ep.4 hogy még azt hitte hogy egy teljesen más véget ér majd az egész.

 

Szerintem nagyon túl van ez aggódva ahhoz képest, hogy mennyire keveset tudunk a sztoriról. Egyedül az első fél óra az aminek a körvonala ismert és hát szerintem azzal az égatta világon semmi baj nincs. Falut égetnek Kylo-ék? Nekem nem rémlik hogy a Birodalomtól valaha is láttunk volna ilyen kőkemény húzást a filmekben. A gonoszok bandájából kerül ki az egyik főszereplő? Ez sem rémlik az eddigi hat filmből. Finn és Poe kettőse egy nagyon érdekes mixet adhat, amit alátámasztani látszanak a -játékokból- kikerült dialógusok is. Itt a fórumon egyébként is valami fura kettősség uralkodik, mert amikor tényleg jön valami új -fénykard keresztvassal, egy erőérzékeny srác aki hétköznapi ruhában áll be a fénykarddal, fehér jedi köpeny- hirtelen mindig óriási a para.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég a pàrhuzamokból! Mégis OT copy lesz?

 

 

Én komolyan kezdek mentálisan összezuhanni ettől a Tatooine - Jakku párhuzamtól (akármi is legyen végül belőle), 'Jakku Scavenger', miért???? Gáz... :? :?

 

Nekem sincsenek ínyemre ezek a dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra a fura kettősségre gondolsz, miszerint van ami tetszik és van ami nem? :) Nekem az a fura, hogy bármi ami kijön azt azonnal elfogadjam. Láthatod, hogy van ami tetszik és van ami nem. Szerintem természetes, hogy aggódunk hisz az SW jövője múlik ezen a filmen. Eddig egyébként két dolog van ami nekem a jelen állapotában nagyon nem tetszik: Jakku és a szuper fegyver. Például a keresztkardot teljesen elfogadtam, főleg amióta kiderült az új rend létezése. Ez teljesen illik is a sztoriba. A kard is olyan se nem jedis se nem sithes. Ez a vonal egyébként a film nagy erőssége lehet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gond az, hogy nálam eddig elég kevés dolog tetszik. Kylo Ren, a Ren lovagjai, a keresztmarkolatos fénykard, Rey, BB. És kb itt véget ér a sor. Sajnos. Valahogy az eddig kikerült anyagok nem tudtak meggyőzni a filmről. A második előzetesnél azt hittem visszatér a szikra, de az csak 1 napig tartott. Az eddigi filmeket úgy vártam, mint a messiást. Most csak pesszimistán kivárom mi lesz a végeredmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HD háttérképek, nagyon jók.

http://m.imgur.com/a/RmIJb

 

Az utolsó ment telómra háttérképnek :yes: Na ezt már szeretem, csak 1 napig ne jöjjön fel az ember, és tessék :D

Amúgy az utolsó képen jól látom, hogy a háttérben az ott valamilyen óceánbolygó lesz? (Bár az a sok fehér cucc jég is lehet, de nekem inkább tűnik sűrű felhőzetnek...)

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom, a játék-doboz grafika alapján sokkal inkább egy java-buckalakó keveréknek (update-nek) tűnnek ezek a Scavengerek ("menekítsünk át motívumokat Tatooine-ból Jakku-ba"), mint az általad linkelt kép alapján, és ez megint előhozta az ellenérzésemet. :)

Lehet, hogy bennem van a baj, hogy ilyenekben nem látom a másolást, de szvsz ebben semmi jawa 2.0 nincsen. Vagy csak széles sci-fi ismeretemmel már túl sok és túl sokféle guberáló fajt láttam, hogy a jawa utánzahoz nekem annyi nem elég, hogy roncsokat és droidokat gyűjt. Ha mondjuk egy bazi nagy lánctalpasba gyűjtenék a droidokat csoportosan, akkor jawa utánzatnak értékelném, de így, hogy egy izén ülve hálóba fogta BB-8-et, így én semmivel sem látok több párhuzamot, mint mondjuk Gha Nachkt és a jawák között.

 

Szerintem nagyon túl van ez aggódva ahhoz képest, hogy mennyire keveset tudunk a sztoriról. Egyedül az első fél óra az aminek a körvonala ismert és hát szerintem azzal az égatta világon semmi baj nincs. Falut égetnek Kylo-ék? Nekem nem rémlik hogy a Birodalomtól valaha is láttunk volna ilyen kőkemény húzást a filmekben. A gonoszok bandájából kerül ki az egyik főszereplő? Ez sem rémlik az eddigi hat filmből. Finn és Poe kettőse egy nagyon érdekes mixet adhat, amit alátámasztani látszanak a -játékokból- kikerült dialógusok is. Itt a fórumon egyébként is valami fura kettősség uralkodik, mert amikor tényleg jön valami új -fénykard keresztvassal, egy erőérzékeny srác aki hétköznapi ruhában áll be a fénykarddal, fehér jedi köpeny- hirtelen mindig óriási a para.

Erre tudnék valamit írni... :)

 

Én inkább nevezném egészséges szkepticizmusnak. Az utálat nem itt kezdődik Cupsy. :) Tudnék mesélni egy Quarron féle figuráról. Az a vég.

De az a vég is az "egészséges" szkepticizmussal indult valószínűleg. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az a vég is az "egészséges" szkepticizmussal indult valószínűleg. ;)

Elég szomorú ha képes vagy pl. rólam elképzelni, hogy abba a mélységbe süllyedjek. Egyébként is: eddig mindent leszóltam vagy mi? Nehogy már mindennek éljenezni kellejen így látatlanban? Majd ha ok lesz a nagy egész akkor biztos megkapja a dicséretet. De addig lehessenek fenntartásaim ha úgy érzem. A PT -t se vakon védtem és imádtam, hanem mert a végtermék tetszett és jó volt. Lehet, hogy nem hiszed, de ott is leírtam az egyes filmek készítési fázisaiban ha valami nem jött be.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég szomorú ha képes vagy pl. rólam elképzelni, hogy abba a mélységbe süllyedjek.

Épp ellenkezőleg, te vagy az egyik szkeptikus, akiről a legkevésbé tudom feltételezni ezt. Rajtad kívül egy ilyen ember van. És elég biztos vagyok benne, hogy a szkeptikusok között te és Frenkie (igen, te vagy a másik) lesz az, akinek tetszeni fog az ep7. Még abban is biztos vagyok, hogy nekem előbb fog nem tetszeni a Star Wars új iránya, mint nektek. Na de a többiek...

És éppen ezért érdemes leszögezni, hogy a másik fél sem véletlen érzi, hogy kicsit kezd túlzásba esni némelyek részéről a sequel utálat. Például az olyan kijelentések, hogy "csak a pénzért készül" a premier előtt szerintem minden, csak nem egészséges szkepticizmus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az a vég is az "egészséges" szkepticizmussal indult valószínűleg. ;)

 

Hát, én már csak arra emlékszem drága Quarron-tól (nagy vonalakban), hogy direktbe, bármi konstruktív meglátás nélkül csak annyit tudott hozzáfűzni a PT-hez, hogy "nagy halom fos", kb., minden! :lol::lol: Eltelt azóta mondjuk egy 12 év, hogy az sw.hu fórumát elkezdtem látogatni, de azt tudom, hogy 13 évesen is próbáltam építő jellegűen hozzászólni a dolgokhoz, most is ezt teszem, és a legfontosabb, hogy egészében megállja a helyét, de úgy gondolom, van helye a kritikának, és a nem-agyatlan hozzáfűzni valóknak. A Jakku téma pedig valóban nagyon a bögyömben van, és bár folyamatosan követem a fórumot, ennél a témánál éreztem úgy, hogy le kell írnom a magamét, ami azért nem egyenlő bármiféle utálattal. :yeah:

 

OFF

Annyira szívesen vissza olvasnám a régi, sw.hu-s bejegyzéseket mindenkitől az EPIII topicból, nagyon elkapott most ez az érzés... :lol::rock:

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, egyszerűbb máris "pénztakarnakcsinálniamocskosgecik" sopánkodást előadni, mint valami épkézlábat kigondolni, ami következik az eddigi hat filmből, de hát én már csak ilyen maximalista vagyok.

 

Ez nem sopánkodás csak a sztori még így is elég sok kérdést vet fel. A maximalizmusodat meg inkább tartogasd kathlyn kennedynek. A posztereken azért nem furcsa, hogy Luke és Leia nincs feltüntetve? Csak Han Solo-t, Csubakkát, C-3PO-t és R2-D2-t lehetett látni a régiek közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ellenkezőleg, te vagy az egyik szkeptikus, akiről a legkevésbé tudom feltételezni ezt. Rajtad kívül egy ilyen ember van. És elég biztos vagyok benne, hogy a szkeptikusok között te és Frenkie (igen, te vagy a másik) lesz az, akinek tetszeni fog az ep7. Még abban is biztos vagyok, hogy nekem előbb fog nem tetszeni a Star Wars új iránya, mint nektek. Na de a többiek...

És éppen ezért érdemes leszögezni, hogy a másik fél sem véletlen érzi, hogy kicsit kezd túlzásba esni némelyek részéről a sequel utálat. Például az olyan kijelentések, hogy "csak a pénzért készül" a premier előtt szerintem minden, csak nem egészséges szkepticizmus.

 

 

Én hogy jövök a képbe? :hmm: Engem nem zavar ha van még egy sivatagos bolygó. A történet eddig tetszik is, sőt nagyon tetszik mert mernek újjítani. Nekem egy bajom van csak hogy a másik felem meg azt mondja hogy a Jedi Visszatér tökéletesen lezárta a Skywalkerek történetét, a Jedik visszajönnek a Köztársasággal együtt és nyilvánosságra hozzák a kedves népnek hogy Palpatine bácsi árulta el a Jediket ő robbantotta ki a Clone Warst(itt mindjárt meg lehet említeni a klónok agyába ültetett chipeket és a 66-os parancsot) és ő felelős a Köztársaság bukásáért is. Kivéve a lezüllését a korrupciót a túlzott bürokráciát, mert azért a népet szolgáló szenátoroknak jár enyje*benyje. A nép megnyugszik hogy a Jedik mégsem szörnyetegek, Luke elkezdi felkutatni az Erőérzékenyeket, tanulja a tanítást a Jedi-Templomban talált holokkronokból. Han és Leia egybekelnek stb.... Szóval a prequel után és az EP7 bejelentése közt ez az énem így képzelte el az Ep6 utáni világot.

Ugyanakkor valahogy érzem hogy az Ep7 baromira fog tetszeni. Olyat fogunk látni hogy tátott száj lesz a moziban.

 

Ez nem sopánkodás csak a sztori még így is elég sok kérdést vet fel. A maximalizmusodat meg inkább tartogasd kathlyn kennedynek. A posztereken azért nem furcsa, hogy Luke és Leia nincs feltüntetve? Csak Han Solo-t, Csubakkát, C-3PO-t és R2-D2-t lehetett látni a régiek közül.

 

Azért nincs feltüntetve mert még csak az első fél órából mutogatnak. Ez tudatos. Ne félj ha Luke megjelenik a trailerben az ütni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, én már csak arra emlékszem drága Quarron-tól (nagy vonalakban), hogy direktbe, bármi konstruktív meglátás nélkül csak annyit tudott hozzáfűzni a PT-hez, hogy "nagy halom fos", kb., minden! :lol::lol: Eltelt azóta mondjuk egy 12 év, hogy az sw.hu fórumát elkezdtem látogatni, de azt tudom, hogy 13 évesen is próbáltam építő jellegűen hozzászólni a dolgokhoz, most is ezt teszem, és a legfontosabb, hogy egészében megállja a helyét, de úgy gondolom, van helye a kritikának, és a nem-agyatlan hozzáfűzni valóknak. A Jakku téma pedig valóban nagyon a bögyömben van, és bár folyamatosan követem a fórumot, ennél a témánál éreztem úgy, hogy le kell írnom a magamét, ami azért nem egyenlő bármiféle utálattal. :yeah:

De a te kommentjeid sem utálatok, ez tény. Nem ezekkel van baj, hanem a lentebb említett "sz*r mert csak a pénzért készül" kommentekkel. Meg a "szar, mert ep4 másolat." Tény, ezek is jogosak, sőt, valósak. A pénzért készül. Nem jótékonysági intézmény a Disney. Sajnos tény, az ep4-5-6 dolgai eladhatóbbak. DE, ettől még nem kell leírni az új X-szárnyúakat, az új TIE vadászokat "jobban is megerőltethették volna magukat" címszóval, miközben a TCW Y-szárnyúit meg lazán elfogadjuk nosztalgiától csillogó szemekkel. Egyiknek sincs több történetbeli funkciója. A TCW-ben azért van Y-szárnyú, hogy megidézze az ep4-et, mintahogy az ep3-ban is azért hangzik el szóról szóra a "S-foils attack position", hogy megidézze az ep4-et. És az X-szárnyú és TIE vadász is vitathatatlanul ezért van ott. A Ghost sem véletlen hasonlít a Falconra, a Scimitar és az Eta-2 Vader TIE vadászára, stb. Ezeket kár lenne tagadni, mint ahogy ezekkel szembeni félelmeket nem kifejezni ugyanúgy kár lenne.

Viszont túl nagy hangsúlyt fektetni rájuk ugyanúgy kár. Még reklám fázisban vagyunk. Naná, hogy a jobban eladható szakaszokat adagolják, de őszintén szólva, még ezt is rohadtul visszafogottan csinálják. Luke-ról van egy megkérdőjelezhető képünk. Leiáról egy forgatási képünk. Hanról már egy filmből vett képünk. Láttuk a Falcont kétszer a Jakku fölött repülni, és egyszer X-szárnyú osztagot valószínűleg ugyananabból a jelenetsorból. Őszintén szólva ez egy 120 perces filmhez képest k*rva kevés. Jakku valóban egy hatalmas kérdőjel, de még Jakkuból is ha láttunk 30 másodpercet már lehet, hogy sokat mondtam. Távolról sem megítélhető.

Most vegyük az ep1-et. Simán tudnék egy olyan trailert készíteni belőle, amiben annyit látni, hogy van egy Mos Eisley 2.0-ánk, egy erdős bolygónk, egy TIE vadász utánzatunk, egy Obi-Wan utánzatunk és egy Uralkodónk. Simán lehet csinálni egy olyan trailert, amiből az tűnik ki, hogy az ep1 csak egy ep4 utánzat lesz, már ha nem ismerjük a részleteket. De ugye az ep2 is eléggé követi az ep5 nyomvonalát. Például miért nem rója fel senki, hogy az ep2-ben van aszteroidás ültözés? Hát az nem az ep5 másolása? Hát az, hogy ebben is van földi csata lépegetőkkel? Szintén ep5. Vagy Jangót miért nem illette soha senki Boba Fett utánzat váddal? Hát lerí róla! Nagy általánosságban csak más a színe a páncéljának. Stb. Nem kell megerőltetni magunkat, hogy részleteiben sok-sok hasonlatot találjunk az ep1-2-3 és az ep4-5-6 között. Csak ugye ezt ez esetben elkönyveltük párhuzamnak vagy utalásnak. Előbbire még külön topikunk is van. Hadd kérdezzem meg, hol a határvonal másolás és utalás/párhuzam között? Miért lesz Kylo Ren a maga tök másságával Darth Vader utánzat, és miért csak utalás Jango Fett, miközben csak színben tér el a páncélzata Boba Fettől? A Venator miért egyedibb csillagromboló, mint az Első Rend csillagrombolója? A Mos Eisley v2.0 miért jobb helyszín, mint a Tatooine v2.0? Őszintén szólva, érdemben nem tudnék erre én sem válaszolni, pedig a kérdés engem is érint. Mos Espát elsőre elfogadtam, Jakkúval szemben fenntartásai vannak - bár hajlok az elfogadás felé. Lehet nem ez lesz a kedvenc bolygóm, de valószínűleg nem fogom utálni - persze, simán lehet ezen a ponton valami tök egyedi bolygó is. Az a kevés, amit eddig láttunk... Nos, az kevés. A filmben akár olyan egyedi hangulata is lehet, mint az Abafarnak, ami tulajdonképpen egy másik sivatagos bolygó. Jó, sokkal kevésbé hasonlít a Tatooine-ra, mint a Jakku, de ez még nem zárja ki, hogy más lesz a Jakku hangulata. Sokat fog számítani a zene, az események, a települések, stb.

Szóval, visszatérve az eredeti kérdésre, nincs baj a negatív kritikákkal, a félelmek megfogalmazásával. Nekem is van éppen elég félelmem. Olyan is, amit még meg sem fogalmaztam, de azóta bennem vannak, hogy megtudtam, Abrams a rendező. Mert az úriember el tud követni olyan hibákat, amiket nem biztos, hogy szívesen látnék Star Warsnnak. Bizonyos részben osztom ama kijelentést, hogy Abrams tönkre vágta a Star Treket. Igen, így van, úgy sz*rt a már lefektetett szabályokra, hogy az hitetetlen. Egyet mondok: 1 km-es Enterprise. A legnagyobb Enterprise, a D is csak 800 m-es volt, erre Abrams fejéből kipattant, hogy az ő, amúgy a D-nél 200 évvel fiatalabb hajója legyen 1 km-es. Azóta vagy három, de talán már négy méretet megadtak, és 2009-es premierje után nagyjából mostanra lett kanonizálva, mekkora az a szájbatekert hajó. Mondanom sem kell, most már csak pár méterrel nagyobb, mint eredeti elődje, a TOS hajója. És ez csak egy, amit konkrétan és nagy ívben lesz*rt Abrams. És félek, hogy ugyanígy csokizni fog dolgokra a Star Warsszal kapcsolatban. Még nagyobb félelmem, hogy az ep1-2-3 történetével kapcsolatban fog nagyon-nagy ívben sz*rni. Oké, vannak jelek, hogy nem így lesz, de majd megnyugszom (vagy sem), ha kijövök a moziból.

De amikor újra és újra azt olvasom, hogy mindez csak a pénz miatt van, hogy semmi eredeti nincs benne, stb, na, azt nem tudom a premier előtt egészséges szkepticizmusnak elfogadni. Ez a szememben az előre leírjuk a mozit szinonimája.

 

Még valami, ezen kívül, de kicsit mégis ehhez kapcsolódóan. Sokszor előjön a szuperfegyver kérdése. Tetszik vagy sem, ez egy állandó eleme a Star Warsnak. Egy rendszereket elpusztítani képes fegyver egyenesági következménye mindannak, amit eddig láttunk. Egy folyamat következő fázisa. Mert mit láttunk időrendben? Egy szuperfegyver, ami képes komplett szakaszokat elpusztítani, míg az űrben egy szuperfegyver (aminek elsütése gyanúsan tök ugyanaz, mint a Halálcsillagé, ami szintén a párhuzam/utalás és nem a másolás kategóriába lett besorolva), ami komplett csillagromboló flottákat képes lenullázni. Ezt követte egy szuperfegyver, ami már bolygókat képes felrobbantani. Mi a következő lépés? Nos, akárcsak a valóságban, az atombombát követte a még erősebb neutronbomba, úgy a Halálcsillagot értelmszerűen egy még erősebb fegyver követi. És akkor hadd dobjam be a kérdést: ha Lucas minden komolyabb változtatás nélkül felhasználhatta a Halálcsillag ötletét még egyszer (ráadásul még a megsemmisítésének módjával kapcsolatban sem törte össze magát, csak a másodiknál nem vájatban, hanem alagútban kellett végigrepülni a parázs űrcsata végén), akkor miért ördögtől való, hogy Abrams előáll valami hasonló, de új cuccal? Mert ugye a két Halálcsillag között semmi különbség nem volt (a megrágottság nem lényeges különbség, mert a történetben majdnem zéró a jelentőssége), míg az új szuperfegyverről már most elmondhatjuk, hogy nem Halálcsillag lesz. Hogy mi, az jó kérdés. De egy biztos, Lucas már duplázott, a II. Halálcsillag mégsem másolat, plusz a szuperfegyverek mindig részesei voltak a Star Warsnak, és egy folytatásban bizony a technikai fejlődés ezen is tetten érhető lehet. A Malevolence-től a Halálcsillagon át eljutottuk egy komplett naprendszer elpusztítására képes valamiig. Nagy kérdés, hogy ezt hogyan csinálja? Mert mi van, ha valami vírusról van szó? Vagy valamiről, ami berobbantja a rendszer csillagát? Vagy fekete lyukat generál? Ez máris három tök más cucc, mint ami a Halálcsillag volt. Megalomán, tény, de ez is olyan, ami sajátja a Star Warsnak. Az Acclammatort a nagyobb Venator, azt a még nagyobb birodalmi, azt a sokkal nagyobb Executor csillagromboló követte. És a II. Halálcsillag sem a hecc kedvéért lett nagyobb az elsőnél. Mert ugye, "mindig van egy nagyobb hal."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.