Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Jakku és a Tatooine közötti megtévesztő hasonlóság sokkal nehezebben magyarázható, mint a két Halálcsillag. Nyilván utóbbi esetben a második az elsőt másolta, mint egy jól bevált fegyvert (persze Lucasék nyúlhattak volna más szuperfegyverhez is).

Ez maximum in-universe magyarázatként állja meg a helyét. Egy több részes Saga-ban egy-egy ugyanolyan állomásnak az elpusztitását kétszer a sztori központjába helyezni, másolás. Jól megoldott és nekem zéró bajom van vele, de másolás és annak az ékes példája, hogy az SW hajlamos néha elég durván újrahasznositani a saját ötleteit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy csatát is el tudnék képzelni ott, és végre megnőne a jelentősége ezáltal. Ha már nem lett volna az eddig is, hisz a Skywalker család otthona.

 

Hát szerintem Tatooine-ban pont az a jó, hogy egy jelentéktelen isten háta mögötti porfészek és mégsem. Egy nagyhatalom szempontjából nincs jelentősége, a peremvidéken van, semmi értékes nincs rajta, de ennek ellenére olyan emberek kerültek ki onnan akik nagyban befolyásolták a galaxis sorsát. Katonai/stratégiai szempontból nem nagyon tudnék elképzelni egy csatát érte.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azóta szerkesztésemben hozzátettem az in-universe szócskát. Én is úgy gondoltam. A Jakku és a Tatooine közti hasonlóság szerintem akkor magyarázható in-universe, ha mondjuk az EP6 után tatooine-i telepesek kezdték el belakni a Jakku-t. Ez viszont meg forgatókönyvírói szempontból lenne méretes baromság szerintem, hiszen feleslegesen bonyolítaná a dolgokat. Az eddig bemutatott bolygók, helyszínek szerintem egyediek, kivéve Jakku. Egyelőre. Ha a későbbi képek, videók rám cáfolnak, annak én csak örülök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennetek fel se merül, hogy ez így kicsit nem oké? Persze majd a film megmagyarázza. De a jelen állapotban. Ez így rendben van?

Lőjenek le, de már magát a kérdést sem tudom értelmezni. Mikor és hol legyen megmagyarázva, öt évvel korábban egy készítő interjújában, vagy a filmhez mellékelt, fél évvel korábban kiadott prospektusban? Egy film eleme a filmben legyen megmagyarázva. Ne előtte, ne utána, ne mellette, hanem benne. Rossz, ha előre lelövik a poént, rossz, ha utána magyarázzák a bizonyítványukat és a legrosszabb lenne, ha a film közben kéne más forrásból plusz infókhoz jutnom. Szóval nem, nem gáz, hogy majd a film megmagyarázva. Azért az a film.

 

Az egyetlen ésszerű magyarázat: Jakku=Tatooine.

Az meg fel sem merülhet szintén ésszerű magyarázatként, hogy egy galaxisban, amiben van több milliárd és milliárd bolygó, van két majdnem ugyanolyan. Őőőő... pfff?

 

Ody: Engem nem zavart az sem, hogy a Rebels-ben jött egy hajó, ami úgy nézett ki mint a Millenium Falcon. Ha jól rémlik rengeteg félelem volt akörül is, de én az ilyen fél-információkon nem tudok ennyire beparázni. Akkor tudtam, hogy Filoni nem tehetségtelen, most tudom, hogy egy rakás olyan ember dolgozik rajta, aki azért tud filmet csinálni. Hogy elronthatják-e? Természetesen. De játékdobook hátoldala meg villanásnyi trailer képek alapján nem fogom a készitők fantáziátlanságát ostorozni. Már csak azért sem mert sok olyan elem van ami tetszik: tetszik a trailerek hangulata, szimpatikusak a készitők. Adok nekik egy esélyt, magamnak meg nem rontom el a várakozással teli hónapokat hogy a legrosszabbat feltételezem az egészről. Természetesen megértem, hogy rajongóként sokan borzasztóan izgulnak és félnek egy esetleges rossz kimenetel miatt, de talán azért mert én már nem vagyok annyira massziv fan pár lépéssel távolabbról nézem az eseményeket. Ha jó lesz, jó lesz, ha nem, marad ami korábban volt, a régi hat film. Addig is kiváncsian várom, hogy mi sül ki ebből az egészből.

Szintén zenész annyi különbséggel, hogy én még mindig nagy rajongónak tartom magam. De nekem több kell a vészmadárkodáshoz, hogy vannak hasonló bolygók. És őszintén szólva, ha jól tálalják, az sem zavarna, ha egy ep4 remake-et látnék ep7 címén. Én nekem a megvalósítás számít. Ha az jó, felőlem másolják le a Tatooine-t, a Hoth-ot, a Kaminót, Mault, Vadert, Bulyaférget, Oolát, bánja a pöcsöm. Csak a film végén olyan vigyorral az arcomon jöjjek ki, hogy a külső szemlélő azt higgye rólam, hogy a film alatt tíz tonna kábszert szívott fel a begyem. :) Mit sokszor írtam már, egyetlen kritériumom van a filmmel szemben: nekem tetsszen. Nem egy túl nagy elvárás részemről, de nálam csak ez számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem Tatooine-ban pont az a jó, hogy egy jelentéktelen isten háta mögötti porfészek és mégsem. Egy nagyhatalom szempontjából nincs jelentősége, a peremvidéken van, semmi értékes nincs rajta, de ennek ellenére olyan emberek kerültek ki onnan akik nagyban befolyásolták a galaxis sorsát. Katonai/stratégiai szempontból nem nagyon tudnék elképzelni egy csatát érte.

Maxi tapsolok énekede! :clap:

Voala, a Tatooine-ért miért csatázna a Birodalom és az Új Köztársaság? Jabba palotájáért? És tessék, máris van egy érdekes kérdés, ami talán jelentőssé teszi Jakkut: mi olyan van azon a bolygón, amiért csatát kellett vívni? Mi van, ha ez a valami olyasmi, amit nem lehetett Tatooine-on elhelyezni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg fel sem merülhet szintén ésszerű magyarázatként, hogy egy galaxisban, amiben van több milliárd és milliárd bolygó, van két majdnem ugyanolyan. Őőőő... pfff?

 

De ez meg egy felesleges és orbitális f*szság lenne JJ részéről. Persze ilyen alapon mindent meg lehet magyarázni, hogy kib*szott nagy hely a Galaxis, így akár miért ne játszódhatna az egész sztori még 10 db Tatooine-klón helyszínen.

 

Ha az jó, felőlem másolják le a Tatooine-t, a Hoth-ot, a Kaminót, Mault, Vadert, Bulyaférget, Oolát, bánja a pöcsöm. Csak a film végén olyan vigyorral az arcomon jöjjek ki, hogy a külső szemlélő azt higgye rólam, hogy a film alatt tíz tonna kábszert szívott fel a begyem. :) Mit sokszor írtam már, egyetlen kritériumom van a filmmel szemben: nekem tetsszen. Nem egy túl nagy elvárás részemről, de nálam csak ez számít.

Ez rávilágít a véleményünk különbözőségének okára. Nekem ennél több kell. Az EP7-tel dől el, hogy milyen irányba mozdul el a franchise, így nekem nagyon fontos, hogy jó film legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó film lesz. Jakkut egyelőre nem veszi be a gyomrom, de ha lesz épeszű magyarázat (vagy tényleg azonos Tatooine-nal, könyörgöm ez legyen), akkor már elégedett leszek és utána jöhet az a sok feles. :) Éjféli premier után úgysem tudok még jó ideig hazamenni, nincs vonat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az jó, felőlem másolják le a Tatooine-t, a Hoth-ot, a Kaminót, Mault, Vadert, Bulyaférget, Oolát, bánja a pöcsöm. Csak a film végén olyan vigyorral az arcomon jöjjek ki, hogy a külső szemlélő azt higgye rólam, hogy a film alatt tíz tonna kábszert szívott fel a begyem. :) Mit sokszor írtam már, egyetlen kritériumom van a filmmel szemben: nekem tetsszen. Nem egy túl nagy elvárás részemről, de nálam csak ez számít.

Nálam is ez van. Ráadásul az előzetesekből pont azt érzem, hogy az utolsó amitől félnem kéne, hogy vizualitásban önismétlő lenne a produkció. Viz felszin felett támadó alakzatban repülő új X-wingek, egy üldözési jelenet egy lezuhant csillagromboló roncsában, a robot kezű Luke ahogy térdre ereszkedve megfogja R2-t (ez egyébként kinézetében jó értelemben a prequelt idézi), maga BB-8 vagy Kylo a keresztvasas fénykarddal, a leszálló egységben várakozó új rohamosztik... egy csomó olyan képet mutatott ami szerintem érdekes, alig várom hogy kontextusban lássam és számomra valamilyen szinten újszerű volt. Teljesen új hangulatokat adott. Lehet hogy a történet copy-paste lesz vagy gázak lesznek a szereplők. Ezt nem lehet tudni, de attól hogy az egész megjelenésében egy ötlettelen másolata lenne a régi filmeknek... ezt az eddigiek alapján nehezen hiszem. Ráadásul az igazán nagy dobásokat gondolom -remélem- még nem is láttuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem senki nem mondott olyat, hogy gáz az egész. Én biztos nem. Egyszerűen van ami nem jön be és most erről ment a diskurzus. Természetesen vannak jó dolgok is, ezt senki nem vitatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont így: "engem nem zavar ha van még egy sivatagos bolygó. A történet eddig tetszik is, sőt nagyon tetszik mert mernek újjítani. Nekem egy bajom van csak hogy a másik felem meg azt mondja hogy a Jedi Visszatér tökéletesen lezárta a Skywalkerek történetét, a Jedik visszajönnek a Köztársasággal együtt és nyilvánosságra hozzák a kedves népnek hogy Palpatine bácsi árulta el a Jediket ő robbantotta ki a Clone Warst(itt mindjárt meg lehet említeni a klónok agyába ültetett chipeket és a 66-os parancsot) és ő felelős a Köztársaság bukásáért is."

Javíts ki, ha félreértem, de szerintem nálad (és tartom valószínűnek, hogy Ody-nál is), ha nem sikerül megmagyarázni, miért nem alakult a fentiek fényében a Galaxis sorsa, akkor lehet akármilyen jó film is, mint Star Wars film megbukik. Ami, így Star Wars rajongók között valljuk be, elég nagy baj egy Star Wars film esetében. :) És - szintén javítsatok ki, ha tévednék -, félelmeitek jelentős részét pont azt táplálja, hogy egy jó lezárást oldanak fel. Summázva: attól féltek igazán, hogy a Return of the Jedi lezárását erőltetve, méltatlanul fogja felnyitni a The Force Awekens. A többi félelem inkább csak a körítés. A kutyát ne érdekelné a Jakku és a Tatooine közti hasonlóság, ha biztosan tudnánk, hogy az ep7 méltón folytatja az ep6-ot.

De ismétlem, ezt csak így érzem, eszem ágában sincs megmondani, mit gondoltok ti ketten, de a posztjaitok és beszélgetéseink alapján ezt szűrtem le. A tévedés jogát fenntartom. :D

 

Ha olyan biztosan tudnád a lottószámokat ahogy ismersz már milliárdos lennél. Annyira pontosan leírtad mi a félelmem hogy magam(aki érzi) sem fogalmazhattam volna meg jobban. A lényeg hogyha számomra nem tudják előadni megnyugtatóan azt hogy miért nem úgy alakult a Galaxis sorsa ahogy az EP7 bejelentéséig elképzeltem akkor nálam bukás a film. Viszont a készítőknek van egy szerencséje. Eléggé nyitott vagyok az újra és érdeklődő is. Láttam a trailereket is. Már most mondom hogy 95 % hogy a film után úgy fogok kijönni hogy ezt folytatni kellett. Általában jók a megérzéseim egy film kapcsán a saját izlésemet tekintve. Elenyésző azon filmek száma amiknek a trailere bejött ,de a film nem. Ahogy írtam tetszenek az újjítások és simán el tudom fogadni azt hogy a Galaxis több csoport érdekellentétének a mocsarában vergődik. Sőt egyre jobban. Mert azért nyitott lennék, meg van fantáziám is, nemhiába szeretek olvasni és szeretem a sci-fit.

Az meg hogy Jakku hasonlít a Tatooine-ra baromira nem zavar. Miért ne lehetne egy hatalmas Galaxisban 2 hasonló bolygó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár koptatnom a billentyűzetet... :pfff:

Csodálom, hogy van türelmed erre egy egész estén keresztül, méghozzá a szokott alaposságoddal, én sokszor inkább szó nélkül hagyom a nyilvánvaló h*lyeségeket :)

Azért Téged és Bomarrt (plusz Cupsy Tatooine-os megjegyzését is) nagyon jó volt olvasni, és csak a jegyzőkönyv kedvéért hozzáteszem, hogy egyetértek mindennel, amit leírtatok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ne hülyeségezzük már le visszakézből az EpVII körüli aggodalmakat, amiket más fórumozók emelnek - mondom ezt úgy, hogy én Dzséjték táborát erősítem a kérdésben (ahogy azt tegnap leírtam). A Jakku - Tatooine kérdés érthető, ha valakinek aggodalomra ad okot, még akkor is, ha én személy szerint nem tartok tőle.

 

OFF

Ez a hozzászólás meg egyenesen degradáló volt, és sértő. Mondom ezt úgy, hogy elvben nem rám vonatkozott. Mintha a piedesztálra emelt Dzséjt szívességet tenne, hogy méltóztatik a pór nép "hülyeségére" válaszolni. Azért álljon már meg a menet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy nem értem,miért aggódtok a Tatooine/Jakku hasonlóság miatt. Az eddigi részekben is vannak olyan bolygók, holdak, amik szinte klónjai egymásnak (lásd Yavin 4 - Naboo; Kassyk - Endor stb), és mégse döftük a kést a hasunkba. Inkább azon kéne aggódni, hogy milyen lesz a történet, meg hogy a karakterek mennyire lesznek érdekesek, mert eddig ebből semmit nem mutattak. Sok filmnél jártam már úgy, hogy nagyon jó kampányt csináltak a filmhez, hogy milyen úberfrankó lesz, meg hogy ilyen jó rész még nem volt, aztán meg tök gáz lett, lásd Transformers folytatások. Elérték nálam, hogy az 5. részt kajakra nem nézem meg, de komolyan Ody :). Sőt az Into Darkness-től is többet vártam az első rész után. Totál lassú, érdektelen storija volt, már bocsánat. Szóval inkább ezen kéne lamendálni, mert ezen fog minden múlni. A történeten és a karaktereken. Ha ezek jók lesznek, a többit is simán el tudjuk majd fogadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ne hülyeségezzük már le visszakézből az EpVII körüli aggodalmakat, amiket más fórumozók emelnek - mondom ezt úgy, hogy én Dzséjték táborát erősítem a kérdésben (ahogy azt tegnap leírtam). A Jakku - Tatooine kérdés érthető, ha valakinek aggodalomra ad okot, még akkor is, ha én személy szerint nem tartok tőle.

 

OFF

Ez a hozzászólás meg egyenesen degradáló volt, és sértő. Mondom ezt úgy, hogy elvben nem rám vonatkozott. Mintha a piedesztálra emelt Dzséjt szívességet tenne, hogy méltóztatik a pór nép "hülyeségére" válaszolni. Azért álljon már meg a menet.

Ezzel csak egyetérteni tudok. A félelmek jogosak és tessék csak szépen leírni őket. Ezen a ponton sajnos mindhárom fél, optimista, pesszimista és várakozó álláspontú egyaránt bizonytalanságban van. Kire-kire hogyan hat, hogyan fejti azt ki, de attól még nem lesz hülyeség. Legalábbis nem minden, mert azért van néhány meredek kijelentés, gondolok itt a "csak a pénzért készül" és hasonló szélsőséges gondolatokra, nem az olyan félelmekre, mint a Jakku, a Hoht 2.0, az X-szárnyúak, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ne hülyeségezzük már le visszakézből az EpVII körüli aggodalmakat, amiket más fórumozók emelnek - mondom ezt úgy, hogy én Dzséjték táborát erősítem a kérdésben (ahogy azt tegnap leírtam). A Jakku - Tatooine kérdés érthető, ha valakinek aggodalomra ad okot, még akkor is, ha én személy szerint nem tartok tőle.

 

OFF

Ez a hozzászólás meg egyenesen degradáló volt, és sértő. Mondom ezt úgy, hogy elvben nem rám vonatkozott. Mintha a piedesztálra emelt Dzséjt szívességet tenne, hogy méltóztatik a pór nép "hülyeségére" válaszolni. Azért álljon már meg a menet.

Ezzel csak egyetérteni tudok. A félelmek jogosak és tessék csak szépen leírni őket. Ezen a ponton sajnos mindhárom fél, optimista, pesszimista és várakozó álláspontú egyaránt bizonytalanságban van. Kire-kire hogyan hat, hogyan fejti azt ki, de attól még nem lesz hülyeség. Legalábbis nem minden, mert azért van néhány meredek kijelentés, gondolok itt a "csak a pénzért készül" és hasonló szélsőséges gondolatokra, nem az olyan félelmekre, mint a Jakku, a Hoht 2.0, az X-szárnyúak, stb.

Köszi fiúk, ez jól esett! Tudjátok, hogy én fogok a legjobban éljenezni ha a félelmek alaptalanok lesznek. Szerintem értelmesen megbeszéltük és megbeszéljük a dolgot hisz erre van a fórum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vitába nem akarok beszállni így utólag sem, csak egy álláspontot írnék le, hogy talán miért nagy az aggodalom a Jakkuval kapcsolatban(ami lehet persze csak rám vonatkozóan igaz.

 

Én abszolút pozitívan várom a filmet, talán az egyetlen dolog ami nem tetszik előzetesen a Jakku (amik elsőre nem tetszettek még az a keresztkard és John Boyega szerepe, de rövid idő alatt mindkettőt megkedveltem, sőt előbbi talán a kedvencem is lesz). Amit ebből a bolygóból eddig láttunk az tényleg teljesen olyna mint a Tatooine, hiszen amíg nem tudtuk meg a nevét, egyértelműen úgy beszéltünk róla, hogy ez nem is lehet más bolygó. A csillagromboló roncsok is simán lehetnének a Tatooine-on, hiszen egy bolygó felett nem csak azért lehet csata mert az fontos, így ezt az elemet én nem írnám a különbségekhez. De ha a bolygó teljesen ugyanolyan is egy galaxison belül, az sem érdekelne, eltudnám fogadni. Nekem annyi a bajom ezzel a bolygóval, hogy nem a Tatooine, mégpedig azért, mert ez egy olyan elem lenne, amiben örülnék ha meglenne a párhuzam az előző két trilógiával, hogy az aktuális főhős erről a bolygóról indul. Nem akarok OT koppintást, szeretném ha önálló egyedi elemei lennének az új trilógiának, de vannak olyan párhuzamok amiket érdemes megtartani és szerintem a Tatooine-ról indult hős az egyik legalapabb SW elem. Emiatt van némi szívfájdalmam, szerintem ez egy nagyon erősen szerves eleme ennek a mesének. De persze enélkül is lehet tökéletes film, a legfontosabb a történet, ha az jó lesz akkor szerintem mindenki magasról tesz majd erre a részletre. Ugyan ez vonatkozik a technikai újításokra a világon belül, szerintem az X-szárnyúak változása teljesen rendben van, nem nagy mértékű, de mégis látható, nem kell mindig valami óriási nagy változás, nem beszélve arról, hogy ezek nem csak külsőben mérhetőek. A Venator és Victory osztályú csillagrombolók közt sem sokkal nagyobb a különbség. Hozzáteszem, engem az utolsó dolog ami érdekel egy Star Wars filmben, az az űrhajók technikai felépítése.

 

Amúgy ha belegondoltok ennek az aggodalomnak a Jakkuval kapcsolatban egy elég pozitív oldala is van, hiszen egy bizonyos szemszögből nézve kevésbé jelentős dolog miatt vannak félelmek, sose legyen nagyobb gondunk a Star Warssal! :)

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként én akkor megyek a falnak, ha kiderül a Jakku= Tatooine, mert akkor ugyan mi a f@cért kell játszani a nevekkkel?

 

A csillagromboló roncsok is simán lehetnének a Tatooine-on, hiszen egy bolygó felett nem csak azért lehet csata mert az fontos, így ezt az elemet én nem írnám a különbségekhez.

 

Hanem akkor miért? Elvesztegetni a hadianyagot egy porfészekért az isten háta mögött aminek nincs semmi jelentősége eléggé nagy pazarlás és stratégiai baklövés.

 

 

De ha a bolygó teljesen ugyanolyan is egy galaxison belül, az sem érdekelne, eltudnám fogadni. Nekem annyi a bajom ezzel a bolygóval, hogy nem a Tatooine,

 

Nekem tűnik csak ez némi ellentmondásnak? Most akkor eltudod fogadni, hogy két azonos bolygó van a Galaxisban vagy zavar, hogy az nem a Tatooine?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis apróság még a Jakkúhoz. Azt hiszem az, hogy guberálók vannak ezen a bolygón sokkal értelmesebb és logikusabb ötlet, mint bármilyen más bolygón. Ahogy a TCW-ben is mondták és láthattuk, a csaták helyszínén hamar megjelennek a roncsvadászok, és a Jakkún ugye egy hatalmas csata dúlt. A bolygó teli van lezuhant csillagrombolókkal, X-szárnyúakkal és AT-AT-ékkal, és ezek azok, amiket csak tudunk. Hát hogy a fenébe ne jelentek volna meg itt a roncsvadászok, kincsvadászok, kalózok, csempészek, egyéb alvilági szervezetek, hogy hasznot húzzanak a lezuhant hajók roncsaiból. Képzeljétek, hány tonnányi fegyver van egy birodalmi csillagrombolóban, de már láttunk egy Szuper-osztályú rombolót is, ami vagy csak háromszor nagyobb. És ezek csak a fegyverek, hol vannak még a hasznos alkatrészek, páncélok, eszközök, droidok, járművek, stb. Ezeket évtizedekig tarthat kifosztani, és vonzzák azokat, akiknek kell, mert pénzért továbbadnák, vagy mert mondjuk egy kalózbandát olcsóbb felszerelni egy lezuhant csillagrombolóból, mint a feketepiacról. De például magánzó nyomozók is jöhetnek, akiket mondjuk családtagok bérelnek fel, hogy megtalálják a csatában eltűnt rokont. És még mennyi, de mennyi lehetőség lehet.

És persze ezek aztán vonzzák azokat, akik a guberálókból akarnak hasznot húzni, ami magával vonzza, hogy elkezdenek instant települések épülni, ahol kocsmák nyílnak, piacok, ahol a guberálók eladhatják a szemetüket, infókat cserélhetnek, stb. A vadnyugati aranyláz mintájára ez lehetne a jakkúi roncsláz (biztos voltak ilyenek a klón háború idején is, csak azt nem láttuk, illetve kétszer azért belepillanthattunk).

És máris lehetnek itt különbségek. Tatooine-on már kiépült települések vannak (ismerjük Mos Espát, Mos Eisley-t, Anchorheadet és legalább még egy várost az ep1-ből), így aligha épülnének új falvak, az árukat inkább a városokba vinnék - legfeljebb ideiglenes menedékhelyek létesülnének, de a piacok, kocsmák inkább a már létező városokra koncentrálnának. Ráadásul a Tatooine-on ott vannak a jawák, amik bazi nagy homokkúszóikkal sity-suty szétkapkodnak ilyen gépeket - X-szárnyúak komplett osztagát nyelhetnék el a bendőjükben -, plusz a bolygó hutt fennhatóság alatt áll, akik valószínűleg minden más bűnszervezetet elhesseget.

Jakku ezzel szemben lakatlan volt, így kialakulhat ott egy sajátos, szedett-vedett látképe a guberálók és az azokból meggazdagodni kívánó jövevények falvaiból, aminek középpontjában nem arénák vagy űrreppterek, hanem piacok és kocsmák állnak. A hajók nem kiépített hangárakban, hanem a sima placcon állnak - technikailag leszállnak oda, ahová tudnak. Ráadásul egy igen változatos faji katyvasz állhat össze. Plusz itt nem kell a benszülött nomádokkal, a tuskenekkel és a jawákkal szöszölni. És ez szerintem érdekesebbé teszi így a Jakkút, mintha újra a Tatooine-on lennénk. Rengeteg kis sztori kisülhet még ebből a jövőben, egy ilyen bolygó hosszú távon is érdekes lehet.

Még az elsivatagodásra is lehetne egy magyarázat, hogy a csata tönkretette a környezetet. Például az Aftermath-ban már feltűnik egy Cartertown nevű település. Most képzeljük el, ha egy csillagromboló nem kényszer szállt, hanem fel is robbant becsapódáskor. Az okozhatott olyan globális katasztrófát, amitől elsivatagosodott a bolygó. Ez utóbbi persze már csak a saját ötletem, de a többi innét nézve benne van a filmben. A Tatooine-on - Qui-Gon szavaival élve - olyanok gyűlnek össze, akiknek bujkálniuk kell. Jakkún olyanok, akik szerencsét akarnak próbálni a roncsokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor mindig van valami vita, ezt a filmet juttatja az eszembe.

 

 

Ami így kezdődik:

 

 

De viszont, azt jó lenne tudni, hogy az amerikai rajongók is ennyire megosztottak az új film kapcsán?

 

De jó, hogy eszembe juttattad már rég láttam, meg is nézem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuper fejtegetés Dzséjt :) Kiváncsi leszek Rey miért került ide. Azt tudjuk, hogy ő is a guberálók egyike, egy kibelezett AT-AT-ben él és nagyon úgy tűnik hogy ezt már viszonylag huzamos ideje csinálja. Nagyon kiváncsi leszek hogy kapunk-e legalább pár perc nyugit mielőtt az Első Rend rájuk támad és látjuk-e egy kicsit, hogy milyenek a jakku-i hétköznapok.

Ami érdekes, hogy ugye azt is tudjuk hogy van rendőrsége a bolygónak, de olyanok akik kinézetűk alapján mintha fejvadászok lennének. Még az is lehet hogy tényleg fejvadászokat fizetnek a biztonság megtartására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Hanem akkor miért? Elvesztegetni a hadianyagot egy porfészekért az isten háta mögött aminek nincs semmi jelentősége eléggé nagy pazarlás és stratégiai baklövés.

 

 

 

 

Nekem tűnik csak ez némi ellentmondásnak? Most akkor eltudod fogadni, hogy két azonos bolygó van a Galaxisban vagy zavar, hogy az nem a Tatooine?

Mondjuk egy rajtaütésként, mint ahogy a Jedi visszatérben a lázadók flottája a Sullust mellett tömörült, úgy a Tatooine mellett is tömörülhet egy flotta. A Jakkuról sem tudjuk még, hogy bármilyen jelentősége lenne, egy kopár sivatagos bolygó.

 

Az utóbbi kérdést pedig egészében kell értékelni, leírtam miért zavar, hogy a Jakku nem a Tatooine.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jakkuról sem tudjuk még, hogy bármilyen jelentősége lenne, egy kopár sivatagos bolygó.

Lehet mellette egy fontos hiperűr útvonal. fontos ásvány a bolygón, vagy nem is a Jakku, hanem a rendszer egy másik bolygója stratégiai központú, de a flottát a Jakkúnál kapták el vagy a csata eltolódott oda. A felsoroltak közül például egyik sem jellemző a Tatooine-ra. Plusz a Tatooine hutt felségterületű. Az ep4 alapján a Birodalom nem vetette meg ott a lábát és elég valószínű, hogy a maradványainak éppen ezért nem jelentene biztos menedéket, pláne, ha rejtőzni akarnak - a bolygón száz számra nyüzsögnek az olyanok, akik jó pénzért az egész maradványflottát feladnák. Szóval a bujkálásra egy lakatlan bolygó jobb választás, a Lázadók sem véletlen választottak mindig ilyeneket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó meglátások Dzséjt!

Remélem én is, hogy Jakku lesz a legnagyobb gondunk a filmmel.

A valóban okos és kreatív elméletekről, meg sajnos mindig eszembe jut Ahsoka tcw leköszönő történetszála.. Hogy akkor mit össze agyaltunk és kombinàltunk jobbnál jobb elméletekkel..és a végeredmény egyszerű volt, mint a faék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább azon kéne aggódni, hogy milyen lesz a történet, meg hogy a karakterek mennyire lesznek érdekesek, mert eddig ebből semmit nem mutattak.

 

Szóval inkább ezen kéne lamendálni, mert ezen fog minden múlni. A történeten és a karaktereken. Ha ezek jók lesznek, a többit is simán el tudjuk majd fogadni.

Az okozza a félelmeket, hogy ezekről alig valamit lehet tudni, így a meglévő infókból lehet kiindulni, ami elég kevés, ahhoz képest, amihez a "régi" rajongók hozzá vannak szokva a Lucas érából. Nem is magamról beszélek, mert jómagam csak az Ep 3 hatására kerültem vissza a rajongói létbe, a filmek készítését, a várakozást egyáltalán nem kísértem figyelemmel. De a fórumalapítók régi beszámolóiból tudom, régen milyen lelkes, várakozással teli beszélgetések voltak még a starwars.hu fórumain. Nyilván most is ilyen lenne a diskurzus, ha lenne miről beszélni, és nem csak morzsányi információk állnának rendelkezésre még ilyen közel a premierhez is.

 

 

Ezzel csak egyetérteni tudok. A félelmek jogosak és tessék csak szépen leírni őket. Ezen a ponton sajnos mindhárom fél, optimista, pesszimista és várakozó álláspontú egyaránt bizonytalanságban van. Kire-kire hogyan hat, hogyan fejti azt ki, de attól még nem lesz hülyeség. Legalábbis nem minden, mert azért van néhány meredek kijelentés, gondolok itt a "csak a pénzért készül" és hasonló szélsőséges gondolatokra, nem az olyan félelmekre, mint a Jakku, a Hoht 2.0, az X-szárnyúak, stb.

Teljesen egyetértek. :)

Jómagam is pozitív várakozással vagyok továbbra is, és nem tudok félni a vélt hibák miatt, mint koppintások és hasonlók. Lássuk meg a végeredményt és utána mondjunk véleményt. Szerintem is jobb még 3 hónap így, mint 3 hónap félelem attól, mi lesz majd, ha rossz lesz a film. Az élmény, amit a mozi fog majd nyújtani, ettől nem lesz másabb. :)

De nem vagyunk egyformák. Meg tudom érteni Ody és Nute félelmeit, mert nem lehet azt mondani, hogy egyáltalán nincs alapjuk, annyira nem tudunk semmit. Mindenki csak találgat, vélelmez. Jöhetne már egy igazi trailer... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.