Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Eltérhet, de ez a gyakori és az hogy elől vannak az jelzi, hogy nekik azért elég jó volt az alkupozíciójuk.

Létezik, hogy cameoért a 2. legtöbb pénzt kapta?

Ismételném a lentebbi soromat, mert egyszerre írtunk be, szóval?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Létezik, hogy cameoért a 2. legtöbb pénzt kapta?

Ismételném a lentebbi soromat, mert egyszerre írtunk be, szóval?

Hogy pont a második legtöbbet az nem biztos, de az első sor egyértelműen topfizetést sugall. Hogy lehet-e eszeveszett sokat keresni egy egyszerű cameo-val? Valszeg nem, de erre 100 százalék biztos válasz nincs. Érdemes figyelembe venni, hogy Hamill kvázi pótolhatatlan. Bármennyire jó mondjuk a kis Daisy, ha sokat hepciáskodik találnak helyette mást. De hol találnak egy másik Luke-ot? Sehol. Ezért akár nagyon sok pénzt is ki tud alkudni. Hogy ehhez mekkorát kellett teljesitenie az kérdőjeles.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Létezik, hogy cameoért a 2. legtöbb pénzt kapta?

Hogy létezik-e? Sean Connery egy jó nagy összeget tett zsebre anno a Robin Hood - A tolvajok fejedelme című filmért, aztán szerepel a legvégén két percig. Michael Biehn pedig több pénzt kapott az Alien3-ért, mint amennyit az Aliensért, pedig előbbiben mindössze egy fénykép szerepelt róla. És ezek egyike sem volt olyan fontos szerep, mint Mark Hamillé, hiszen ő mégis csak Luke Skywalker. A szerepének szerintem már eszmei értéke is van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy létezik-e? Sean Connery egy jó nagy összeget tett zsebre anno a Robin Hood - A tolvajok fejedelme című filmért, aztán szerepel a legvégén két percig. Michael Biehn pedig több pénzt kapott az Alien3-ért, mint amennyit az Aliensért, pedig előbbiben mindössze egy fénykép szerepelt róla. És ezek egyike sem volt olyan fontos szerep, mint Mark Hamillé, hiszen ő mégis csak Luke Skywalker. A szerepének szerintem már eszmei értéke is van.

 

 

Na ráadásul ezeket a példákat nem is ismertem. Így aztán pláne talányos a szereplése. De legalább tudjuk, hogy a rezsi miatt nem kell aggódjon.... :)

Én tudok ezekről, de hányadiknak is voltak kiírva a poszteren? Sean Connery volt az "and" vagy a "with", Michael Biehn meg uncredited volt. Fontos tényezője a gondolatmenetemnek, hogy Hamill 2. nak van kiírva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tudok ezekről, de hányadiknak is voltak kiírva a poszteren? Sean Connery volt az "and" vagy a "with", Michael Biehn meg uncredited volt. Fontos tényezője a gondolatmenetemnek, hogy Hamill 2. nak van kiírva.

Most őszintén, nem k*rvára tök mindegy? Ő egy húzónév a Star Warsban, ennyi. Ne spilázd már ezt is túl. :roll: Örüljünk inkább, hogy van egy poszterünk, hogy jön a trailer, hogy tíz év múlva újra Star Wars megy a moziban, és ne azon agonizáljunk már, hogy kibeb*szott Mark Hamill hányadiknak van odaírva a poszterra, ami annyit ad a filmélményhez, hogy semennyit. Komolyan, néha sírva tudnék fakadni azon, egyesek miken akadnak fenn. Ha az első helyre írnák, vagy ha csak az ő neve lenne ott, azt is magasról lesz*rnám. Ő a második, jajistenemakkormostmilesz? :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé korábbi írására reagálva, nekem is kicsit fan made volt a kamerakezelés, mikor Rey felnéz az égre és látja az inváziót. Mások nem éreztek ilyet?

Bevallom, nekem is ez volt az érzésem. De aztán ez kikopott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most őszintén, nem k*rvára tök mindegy? Ő egy húzónév a Star Warsban, ennyi. Ne spilázd már ezt is túl. :roll: Örüljünk inkább, hogy van egy poszterünk, hogy jön a trailer, hogy tíz év múlva újra Star Wars megy a moziban, és ne azon agonizáljunk már, hogy kibeb*szott Mark Hamill hányadiknak van odaírva a poszterra, ami annyit ad a filmélményhez, hogy semennyit. Komolyan, néha sírva tudnék fakadni azon, egyesek miken akadnak fenn. Ha az első helyre írnák, vagy ha csak az ő neve lenne ott, azt is magasról lesz*rnám. Ő a második, jajistenemakkormostmilesz? :pfff:

Én csak próbálok alapot találni a reményemnek, hogy nem csak cameozni fog.

Nem kell sírvafakadnod. ;)

 

Amúgy nekem is fura az említett snittek látványa. Olyan mintha a szomszédos parkban vették volna fel.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is ez volt az érzés, de ezek szerint mindenkinél. Viszont pár nézés után, ahogy Dzséjt írta...kikopott. Van benne valami szokatlan, gondolkodtam rajta, hogy mi lehet az, mert a tegnapi spotoknál végig éreztem, de a legjobban a Rey-es spotnál jön ki. Tényleg kicsit fan made érzés, de nem tudom, hogy miért, pedig nem Imax kamerával fették fel. Ez volt az érzésem akkor is, amikor az első teaser alatt Kylo Ren kardot rántott, a második teaser alatt a többi képsoron nem éreztem ezt a hatást. Nem tudom megfogalmazni, de olyan nyersen hat a szög és a kamera mozgása, akár egy fan filmnél. Lehet, hogy szándékos?

 

szerk.: Az jutott eszembe, bár lehet, hogy ez barámság, de elképzelhető, hogy olyan optikai szűrővel dolgoztak, mint az OT idejében és ettől elszoktunk már és az új képsorok esetén (amik nincsenek az agyunkba rögzülve) szokatlanul hat.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak próbálok alapot találni a reményemnek, hogy nem csak cameozni fog.

Nem kell sírvafakadnod. ;)

És ha csak cameozni fog? Nem akarok panaszkodni, de Mark Hamill a Star Wars mozifilmek 50%-ban nem szerepel. Luke Skywalker is kimaradt a filmek kb. 49,9%-ból. Legalább ez is mutatja, hogy nem akarnak körömszakadtával a rajongói igényeknek megfelelni, ami szerintem baromi jó jel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem maga a jelenet bevilágítása is fura. Egyszerű fák felett süt a nap és ott húznak el a hajók. Szokatlan az egész hangulata. Túl lightos pedig a jelenet nem hiszem, hogy az.

 

Igen....túl világos. Ráadásul az elhúzó hajókon is lehetett volna még dolgozni, de most nem akarok átmenni fikázásba, majd ha láttuk a végső terméket, le lehet vonni a konzekvenciát. Mondjuk a CGI-n az utolsó pillanatokig dolgoznak, ahogy a bevilágítással is szoktak az utómunka során variálni, tehát ez még változhat. Csak arra tudok gondolni, hogy valami olyan az OT idején használt optikával és nyersanyaggal dolgoztak, amit ma már nem használnak, ezért szokatlan. IMAX kamerát csak a Falcon teaserben is látott repülésénél használtak, tehát biztos nem az a ludas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem főleg az hat ránk így, hogy minden olyan új. A szereplők, a helyszín (itt most arra gondolok, hogy ilyen fás területet ilyen képminőségben még nem láttunk), a látvány az égen repülő hajókkal (nem sok légköri repülős jelenet van a mozifilmekben, pláne nem kék égnél), a kamera szöge (az totálisan szokatlan), stb. Meg a tény, hogy Abrams rendezési stílusa és Lucasé elüt egymástól, és ez már itt tetten érhető. Abrams intenzívebb mozgásra bírja a kamerát, Lucas inkább a statikusság és a lassúság híve volt. Ott az a jelenet, amiben Poe és Finn körül szinte körbetáncol a kamera. Ilyen kamerakezelés nem igazán volt a korábbi filmekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos lesz stílus különbség csak könyörgöm ne rángassák a kamerát az akciójeleneteknél! :clap2:

 

A rángató kamera a világ legsuttyóbb filmes találmánya. A Man of Steel filmet konkrétan élvezhetetlenné tette, de sok olyan alkotásba rondított már bele, aminek amúgy is csekély a filmművészeti értéke, de talán a rángatás nélkül még elviselhető lett volna. Az ilyen suttyóságokat tényleg ne eröltessék bele a Star Wars filmekbe. (lassítás, rángató kamera, lencse bevilágítás mind ultra suttyóságok, kivétel, ha valaki korszakos érzékkel megáldott rendező használja.)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem főleg az hat ránk így, hogy minden olyan új. A szereplők, a helyszín (itt most arra gondolok, hogy ilyen fás területet ilyen képminőségben még nem láttunk), a látvány az égen repülő hajókkal (nem sok légköri repülős jelenet van a mozifilmekben, pláne nem kék égnél), a kamera szöge (az totálisan szokatlan), stb. Meg a tény, hogy Abrams rendezési stílusa és Lucasé elüt egymástól, és ez már itt tetten érhető. Abrams intenzívebb mozgásra bírja a kamerát, Lucas inkább a statikusság és a lassúság híve volt. Ott az a jelenet, amiben Poe és Finn körül szinte körbetáncol a kamera. Ilyen kamerakezelés nem igazán volt a korábbi filmekben.

Most hogy így írod a fák között kibukkanó kék ég és az előtt elvonuló fighterek hatnak egy kicsit SW idegenül. Mintha a földön lenne in-universe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még májusban írtak egy összefoglalót a történetről (van magyarul is, de egyszerűen nem találom a csillagokhaboruja.hu -n), az eddig kikerült képek és videók kivétel nélkül beleilleszthetőek.

Jó, vannak benne pontatlanságok (pl. itt még nem tudtuk, hogy Kylo Ren is lemegy a Jakku-ra BB-8 után), de nagyjából erről szól a film:

Történet

 

Azért így a trailer látványával megtámogatva elég ütős a sztori...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé!

Írtad a spoileres infót, hogy Rey-ék ellopják a Falcont, míg Hanék kocsmáznak.

De akkor rövid idön belül újra a fedélzetre lépnek.

Ezek után reagàl úgy Han, hogy "hazaértünk!".. ?

Sokkal több idő utáni viszontlàtàs utàn sohajt így az ember nem?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.