Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Eszembe jutott egy hülye, és logikailag sem teljesen helytálló ötlet Rey karakterét illetően.

 

Korábban már mondtam, hogy számomra nem kérdés, hogy ő lesz a "leg"központibb karakter a filmben és eddig talán az ő múltja a legködösebb a főbb szereplők közül. Sokan azt gondoltuk, hogy Skywalker sarj lehet (benne van a pakliban, hogy ez a feltételezés valóban téves) de mi van akkor, ha Rey Anakinhoz hasonló? Abban az értelemben, hogy esetében is kicsit túl buzgók voltak a midi-chlorianok? Anakin bár jó nagy varga betűvel de betöltötte a küldetését. Legyőzte a Sith-eket és ezzel egyensúlyba hozta az Erőt. De szemmel látható, hogy ez az egyensúly nem volt sajnos hosszú életű és tartós. Mi van, ha a midi-chlorianok egy új "Kiválasztottat" hoztak létre a felébredő Erő akarata által?

 

Micsoda? Hogy ez már egyszer volt? Valóban volt. De ezzel az ismétléssel szerintem jobban körbe lehetne járni az Erő kapcsán egy csomó kérdést, ide értve a midi-chlorianok pontos szerepét és hatalmát, az Erő egyensúlyát. A Kiválasztott(ak) pontos célját és céljuknak valódi, hiba nélküli betöltését.

 

Tudom, hülye ötlet...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott egy hülye, és logikailag sem teljesen helytálló ötlet Rey karakterét illetően.

 

Korábban már mondtam, hogy számomra nem kérdés, hogy ő lesz a "leg"központibb karakter a filmben és eddig talán az ő múltja a legködösebb a főbb szereplők közül. Sokan azt gondoltuk, hogy Skywalker sarj lehet (benne van a pakliban, hogy ez a feltételezés valóban téves) de mi van akkor, ha Rey Anakinhoz hasonló? Abban az értelemben, hogy esetében is kicsit túl buzgók voltak a midi-chlorianok? Anakin bár jó nagy varga betűvel de betöltötte a küldetését. Legyőzte a Sith-eket és ezzel egyensúlyba hozta az Erőt. De szemmel látható, hogy ez az egyensúly nem volt sajnos hosszú életű és tartós. Mi van, ha a midi-chlorianok egy új "Kiválasztottat" hoztak létre a felébredő Erő akarata által?

 

Micsoda? Hogy ez már egyszer volt? Valóban volt. De ezzel az ismétléssel szerintem jobban körbe lehetne járni az Erő kapcsán egy csomó kérdést, ide értve a midi-chlorianok pontos szerepét és hatalmát, az Erő egyensúlyát. A Kiválasztott(ak) pontos célját és céljuknak valódi, hiba nélküli betöltését.

 

Tudom, hülye ötlet...

Szerintem nem hülyeség. Meg kellett hányni vetni a dolgokat az íróknak ezen a téren is. A film és az új trilógia egyik sarkalatos kérdése amit felvetsz.

Nem mindegy, hogy hogyan nyúlnak ehhez a témához, mármint az erő egyensúlyához és a kiválasztott szerepéhez.

Mivel a cím Az ébredő erő, nyilván nem keveset foglalkoztak vele és igen, ez valamiféle új kezdetet is kell jelentsen.

Tehát lehet, hogy a kiválasztott lezárt valamit, és most új időszak kezdődik ez Erő történetében. Nem biztos hogy ez egy körforgás, és ,hogy Rey egy Chosen One copy lesz.

Egyszerűen egy új korszak. Egyelőre még jóslat nélül. Remélem..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre még jóslat nélül. Remélem..

 

Nem feltétlen kell ide jóslat. :)

 

Riddick! Nekem még tetszene is ez az ötlet, bár a midik felbukkanása, legalábbis a TFA -ban esélytelen. :(

 

Miért esélytelen? (Arra gondolsz, hogy a "rajongók" utálták a midi-chlorinok tényét a PT-ben és inkább akkor az ST-ben hagyják a fenébe? Hiba lenne!) Egyébként magam sem tartom valószínűnek felbukkanásukat, de esélytelennek sem :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams -t konkrétan megkérdezték róla, hogy lesz-e említés róluk, és ő azt mondta nem.

 

Ja értem. Hát ööö. Azért teljesen nem veszek készpénznek mindent, amit J.J. mond :) Köztudottan simlis ezen a téren. Szeret elhallgatni, adott esetben 'elhazudni' dolgokat az éppen aktuális új filmjével kapcsolatban. Nála spoilermentesebb ember talán egy sincs a filmvilág nagyágyúi között.

 

Ezt persze nem arra értem, hogy tuti ez lesz. Nyilván ez egy nagyon valószínűtlen teória és beválási esélye egy a milliárdhoz, de ha nem lesz Rey-nek semmi köze a Skywalkerekhez, ez a megoldás még mindig jobban tetszene, mint az, hogy egy abszolút noname valaki.

 

+ arra is akartam ezzel még utalni, hogy J.J. bizony sunyi ilyen téren :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A japán Disney videó alján van egy érdekes sztori összefoglaló

 

『スター・ウォーズ』その新たなる3部作の第一弾は、家族を待ち続けている美しく孤独なヒロイン、レイを中心とした、フォースを巡る全く新しい“家族の愛と喪失の物語”。世界中が注目する悪役は十字型のライトセーバーを操るカイロ・レン。いま、新たな伝説が誕生する。

Angolra:

The first chapter of a new Star Wars trilogy. This is the story of Rey, a lonesome heroine who is waiting for her family; with the power of the Force, :clap::rock: she begins a new tale of "family love and loss". Antagonizing her is Kylo Ren, a villain who manipulates a cross-shaped light saber. A new legend begins here!

Na tessék, Rey-vel van az erő!!!! :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kathleen Kennedy elkotyogta hogy egy újabb Skywalker ikerpár kalandja lehet az új trilógia mozgatórúgója

http://m.usmagazine.com/entertainment/news/star-wars-the-force-awakens-producer-answers-your-burning-questions-2015611

 

Ki lehet az ikerpár?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo - Rey akkor szerintem.

 

Ez azért érdekes, mert Adam Driver 83-as születésű, Daisy meg 92-es. Majdnem 10 év van közöttük.

Akkor választhattak volna hasonló korú színészeket, hogy hihető legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az interjúban a kérdező azt mondja, hogy a fanok arról spekulálnak, hogy Ren és Kylo ikrek -erről én speciel nem hallottam- majd felteszi a kérdést, hogy a Skywalker családban megint lehetnek-e ikrek mire annyit mond Kennedy: lehetséges.

Ez kb. olyan ködösités mint amikor nem erősitették meg, hogy Kylo vajon Luke-e. Pedig az elözetesből egyértelmű hogy nem. Nem akarják lelőni a találgatásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az interjúban a kérdező azt mondja, hogy a fanok arról spekulálnak, hogy Ren és Kylo ikrek -erről én speciel nem hallottam- majd felteszi a kérdést, hogy a Skywalker családban megint lehetnek-e ikrek mire annyit mond Kennedy: lehetséges.

Ez kb. olyan ködösités mint amikor nem erősitették meg, hogy Kylo vajon Luke-e. Pedig az elözetesből egyértelmű hogy nem. Nem akarják lelőni a találgatásokat.

Ren és Kylo? Ők több mint ikrek! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért mindennek ellenére, biztos vagyok benne, hogy Luke nem Kylo Ren, és abban s, hogy él és nem gonosz. Szerintem valami olyasmi okból kifolyólag rejtegetik, aminek a kitalálásától nagyon messze járunk. Szerintem Ő térdel R2 mellett a trailerben, az ő műkeze érinti meg a droidot. De miért ilyen a keze? Jó lehet,hogy remete és nem érdekli, hogy milyen műkeze van, de 30 ével az ep6 után, valószínűleg a művégtag protézisek piaca sem fem fordult vissza a múlta, háborúk ide vagy oda....

Nagyon érdekes, hogy miért nincs Luke..... :o Valami nagy csavar les szerintem ebben, amitől lefog esni az állunk... :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rohadt-jól néz ki. Kíváncs vagyok, hogy egy werkben megmutatják-e, hogy milyen ötletfelhozatalból került ki EZ győztesen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a sisak egyértelmű utalás Vader tökfödőjére, de mégse hivalkodóan. Nagyon jól néz ki.

 

Ami pedig Luke -ot illeti, továbbra is azt mondom, hogy a kinézetével vannak "gondok". Lehet, hogy Kylo és bandája elég szépen helyben hagyta és most cyborgként éli életét valahol a galaxisban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, erről volt-e már szó, de a makingstarwars infói szerint Poe úgy kerül el a Jakkuról, hogy üzen Leiának, hogy menekítsék ki őt a bolygóról.

 

http://makingstarwars.net/2015/10/spoilers-star-wars-the-force-awakens-saving-private-dameron/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát akkor ha jól értem a jelenlegi állás szerint az ep.7 valahogy így néz ki (kiváncsi leszek milyen lesz ezt a fejtegetést másfél hónap múlva olvasni):

 

A nyitószöveg után lemegy a kamera és megláttunk egy újfajta csillagrombolót, ami a Jakku közelébe ér. A katonákat a transzportokba rendelik. Phasma és Kylo Ren is csatlakoznak a készülő akcióhoz.

 

Eközben lent a bolygón Poe Dameron Leia küldetését teljesítve épp a bolygón tartózkodik és az egyik falu vezetővel (Max Von Sydow-al) beszél, aki értesítette őket, hogy egy különös tárgyra bukkantak a helyi roncsok között. Luke kardját épp átveszi Dameron amikor megérkezik az Első Rend különitménye. A falubeliek egy része az önvédelem mellett dönt amire kemény válasz érkezik: az Első Rend kivégzi a helyieket és felperzseli a kunyhókat. Poe az X-wingjéhez menekül, de miután egyértelművé válik, hogy nem tudja elhagyni a bolygót, a kardot a robotjába BB-8-be rejti. Nem sokkal ezután Kylo-ék elkapják a pilótát (a falu vezetőt, Max Von Sydow-t talán rögtön helyben megölik). Miután az Első Rend katonái visszatérnek a rombolóra egyrészt látjuk ahogy Poe-t elzárják, másrészt azt ahogy az egyik rohamosztagos Finn kiborul a lent látottakon illetve azon, hogy az egyik legjobb barátja -egy másik rohamosztagos- meghalt.

Mivel a kard egyelőre nincs meg, a romboló a bolygó légterénél marad.

 

Mindeközben a Jakkun...

Rey a kiégett lépegetőjéből épp szokásos körútjára indul. A közeli lezuhant csillagrombolóban kutat értékes, eladható alkatrészek után. Hazafelé belefut pár helyi roncs-kereskedőkbe akiknél egy meglepően értékes tárgy van: BB-8. Rey megveszi magának majd a kis robottal hazamegy.

 

A rombolón...

Finn elhatározásra jutott: megszökik az Első Rendből. Hogy ne egyedül kelljen mennie úgy dönt, hogy Poe Dameronnal együtt lép le. Elkötnek egy Tie Fightert, amit viszont amint kilép a hangárból rögtön kilőnek az Első Rend katonái. A gép lezuhan a bolygó felszínére. Mikor Finn magához tér nem tudja, hogy Poe túlélte-e a zuhanást. Csak a kabátját találja a homokban. Mivel nem akarja, hogy a helyiek felismerjék, a fehér páncélját leveszi és kimerülten baktat arra amerre Poe-t sejti.

 

Rey épp a lakhelyéhez közeli állomás felé tart, ahol a beszerzett kütyüket igy BB-8-et is el tudja adni. Útközben belefut Finn-be. A meggyötört ex-katonát nem hagyja magára: elviszi a közeli állomásra. Miután Finn észreveszi a piacon flangáló rohamosztagosokat jelzi Rey-nek hogy jó lenne menekülni. Hamarosan földön és égen is üldözik őket. Miután bemenekülnek a közelben parkoló Millenium Falconba lerázzák a Tie vadászokat.

 

Az utolsó jelenet ami a Jakkun játszódik Poe-t mutatja, aki mint kiderül túlélte a zuhanást. Az Ellenállástól (Leiától?) kér segítséget hogy elhagyhassa a bolygót.

 

A Falcon ezután egy űrkikötőben száll le, amit főleg kalózok/csempészek használnak. Itt kér érdemi dolog történik:

-A Falcont visszaveszik eredeti tulajdonosaik (Han és Chewie)

-A csapat rögtön átél egy közös kalandot amikor konfrontálódnak egy bűnszervezettel (a Guavian Death Bandával - az ő katonáik járnak azokban a piros vértekben amiket több képen és videón is láttunk már)

 

Miután lelépnek a kikötőből a négyes fogat összeismerkedik. Han mesél a régi időkről. Finn a szökése körülményeiről. Valamiképp kiderül hogy mit rejt BB-8 bendője. Han kijelöli a következő úticélt: a kardot a Takodana bolygóra kéne vigyék egy Maz Kanata nevű személyhez.

 

Kanata palotája afféle bűnbarlang. Az alsó szintje tele rossz arcú idegen lénnyel. A kalózról viszont kiderül, hogy van némi jártassága az Erőben. Rey-ben rögtön megérzi az Erőt. Bár a kérdésre, hogy ő kicsoda, Rey azt mondja, hogy egy senki, Kanata tudja hogy ez közel sem igaz. Érzi, hogy fontos szerepe lehet még a jövőben. Miközben Kanata szétszereli Luke kardját mesél a múltról. Látunk egy flashbacket amiből kiderül, hogy Luke felakarta éleszteni a Jedi Rendet, de a tanitványokat lemészárolták a Ren lovagjai. Luke önkéntes számüzetésbe vonult, de -valamiért- a kardban vannak olyan információk amikből kiderithető hogy hol rejtőzik. Kanata az egyetlen életben maradt tanitvány, Han ezért hozta hozzá a kardot.

Miután az ex-padawan jelzi Rey-nek hogy a jövője nagy dolgokat rejt, a lányt megijeszti a dolog és kiviharzik a közeli erdőbe.

 

Mindeközben messze innen az Ellenállás bázisára megérkezik Poe. Bemérik BB-8 jelét és kiderül hogy a Falcon közelében van. Mivel a jelek szerint az Első Rend egységei pont a Falcon felé a Takodanához tartanak Poe gyors akció mellett dönt (nincs idő nagy mozgositásra): pár pilótával együtt a bolygó felé veszik az irányt, hogy segítsenek Hanéknak és hogy megszerezzék a kardot (ami a benne lévő infók miatt egyfajta iránytű Luke-hoz), mielőtt az az Első Rend kezébe kerül.

 

Rey kint van az erdőben, amikor meglátja az Első Rend gépeit. A "birodalmiak" hamar letarolják a helyet. Kylo Ren elkapja Rey-t, miközben a katonák körbeállják Finnt, Hant, Chewiet és Kanatát, ám amikor úgy tűnik hogy meszeltek nekik feltűnik Poe a felmentő X-wing sereggel. A káoszban a négyes bemenekül a Falconba és irányt vesznek az Ellenállás bázisa felé.

Közben Rey-ben Kylo Ren akár csak Kanata, felismeri a nagy Erőérzékenységet. Úgy dönt hogy a foglyaként elviszi a Starkiller bázisra.

 

Eközben az Ellenállás bázisán...

Megérkezik a Falcon és Poe. Itt látjuk azt a snittet, ahol Dameron egy baráti vállveregetéssel üdvözli Finn-t a bázison. Kanata átadja Leiának Luke kardját. Itt kiderül a nagybani politikai helyzet: az Új Köztársaság békét kötött a Birodalom maradványaival. Ezután azok akik nem értettek egyet a békével létrehozták az Ellenállást és folytatják a harcot a Peremvidékre szorult "kiskirályságokkal". Finnben először komolyan kétkednek, de a volt rohamosztagos értékes információkat ad nekik: mesél a Starkiller bázisról, az állomás képességeiről és a pontos helyéről. Az Ellenállás elkezdi szervezni az offenzivát a bázis ellen. A leendő csatában a Lázadás több legendás figurája is részt vesz, igy például Ackbar is.

Han, Chewie és Finn úgy döntenek, hogy ők megszöktetik Rey-t. Kanata a megérzései miatt azt mondja, hogy Luke kardja legyen Finn-nél.

 

Az utolsó felvonás a Starkiller bázis elleni csata körül bonyolódik. Először egy űrharc lesz, az Ellenállás óriási veszteségeket szenved. Közben Rey kimenti magát a fogságból. A csatában Kylo Ren szembekerül Hannal. Itt vagy még korábban kiderül, hogy Kylo Han fia. A találkozás után nem sokkal a Ren lovagja kivégzi az apját.

Nem sokkal később Finn kerül szembe Kylo-val. A nála lévő karddal megpróbál harcolni, de azonnal levágják (nem hal meg). Hamarosan kiderül hogy miért kellett magával hozza a kardot: a társaságra ráakad Rey. Miután látja a levágott Finn-t magához ragadja a kardot. Itt látjuk a film egyetlen fénykardcsatáját. Rey képes tartani a lépést Kylo-val, de kezd alulmaradni. Végül Chewie a Falconnal menti meg a helyzetet. Kylo a Sólyom tüzelése miatt kénytelen elmenekülni. Felviszik a sérült Finnt és Han holttestét a fedélzetre.

 

Tőlük nem messze közben kiéleződik a csata. Poe ebben már a fekete X-wingjével vezeti a támadást. Az Ellenállás valószinüleg nyer.

 

A záróképsorok a következő részt készitik elő. Kylo Ren találkozik Snoke-al. Rey pedig a kardban lévő infók alapján felkeresi Luke-ot (ahol talán kiderül hogy ő a lánya).

 

Az ep.7 tehát akárcsak az ep.4 és az ep.1 csak előkésziti a későbbi nagy eseményeket. Snoke-ot és Luke-ot nagyrészt csak emlegetik. Snoke kilétére és múltjára legfeljebb csak utalgatások lesznek. Hogy mi vár Rey-re és merre visz pontosan a történet az majd az ep.8-ból derül ki.

 

Hogy másfél hónap múlva majd röhögünk ezen az összefoglalón vagy nagyrészt végig bólogatjuk... nos majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.