Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Öregszem és ez szépíti az emlékeket, nyilván az OT nagyon közel áll hozzám, de amúgy nem fikáztam sosem a prequelt. Azt nem tartom fikázásnak, hogy az MF életszagúbb hajó, mint a Naboo jacht.

De miben életszagúbb? Mert koszosabb? :D Hurrá.... a funkcionalitást nem az dönti el mi mennyire koszos vagy lerobbant. Nem. Itt arról van szó, hogy neked meg pécsinek az jobban tetszik. Itt köze nincs a funkciónak meg az életérzésnek semmihez. Hogy is lehetne amikor ezek halott dolgok ebből a szempontból?

 

Ez egy megállapítás, semmi több. A TIE fighter is coolosabb hajó, mint mondjuk a Droid fighter vagy a Tri Fightre, de ez nem jelenti azt, hogy a prequel hajóit nem szeretem. Pusztán árnyalom a dolgot és arra sarkallok mindenkit, hogy alkalmazza ugyanezt az árnyalási technikát.

Szóval másra is rá akarod erőltetni a látásmódod. Szuper. Itt senki nem mondta eddig, hogy bármelyik éra hajói is jobbak lennének a másiknál. azután jött fel, hogy pécsi mellé álltál mint kéretlen prókátor. Most ezért kell magyarázkodni meg árnyalni. A kedvetekért. Isten ments, hogy egy Naboo -i jacht jobb legyen. Á dehogy. A TIE az isten. Remélem az EPVII tele lesz TIE -kel és halhatjuk a nézőtéren a sok fitymacsattogát. Ha már másra nem sikerül, legalább erre....

 

Például az EPIII Csubi jelmeze brutálisan rossz lett.

Jézusom! Mi abban a rossz? :D Eddig fel sem merült bennem, hogy rossz lenne. :D :D De Te most bemondtad, hogy rossz. Akkor nyilván úgy is van. Rossz. Pfejjj. Nyírjuk ki Priest -et. :D

 

Egyébként egy magyar ember készítette, ahogy a csecsemőket is a film végén és mivel én odáig vagyok a filmes effektekért és ugye meglehetősen sok szobrot, miegymást is legyártok, ezért anno felvettem vele a kapcsolatot. Ő azt írta, hogy az EPIII Csubi jelmez azért lett olyan, amilyen, mert az eredeti jelmez tönkrement és ezért nem lehetett szállítani, és ezért ő Ausztráliában (56-os magyarok gyermeke) egy fotó alapján dolgozott, amiről nem tudta levenni a méreteket.

Mint írtam, Priest -nek hívják. A régi motorosok ismerik őt hiszen tag a fórumon és az EPIII környékén aktívan kivette a részét a fórumozásból is. Nyilván innen vannak az infóid de ha jól emlékszem ő sose írt olyat, hogy sz*r lenne a Csubi jelmez amit ő készített.

 

Szóval az én véleményem árnyalt és tőlem olyat soha senki nem fog hallani, hogy a SAGA minden része ugyan olyan minőségű, mert ez hazugság és pontosan ez a demagógia, amikor valamit nem árnyalunk, csak kijelentjük, hogy az ÚGY TÖKÉLETES AHOGY VAN! Nem....nem tökéletes, ahogy a prequel részek, úgy az OT is különböző oldalról támadható, és ha beszélünk róla, összehasonlítást végzünk, akkor alaposan körbe kell járni a dolgokat.

Árnyalt a fityfenét. Vagyis csak az egyik irányban. A prequel felé. Ott akkora árnyaltság van, hogy ne tovább... De mondok valamit. Az EPVI BD -n gyakorlatilag nézhetetlen a sok festmény miatt. Annyira gagyi és fos az egész, hogy az valami hihetetlen. És a film tele van ilyen olcsó megoldásokkal. A BD már elég nagy felbontás ahhoz, hogy ezt így kijelenthessük. Még jó, hogy a rajongásom nagyobb mint az efféle esztétikai érzékem.

 

A. Pécsi felvetette, hogy az OT látványa életszagúbb . Erre nem lehet azt válaszolni, hogy A Pécsi mondjuk hülye és biztos nem ért a filmekhez és fikáz itt össze-vissza. Amit leírt, azzal nem bántott senkit és megilleti a tisztes válasz én pedig leírtam, hogy értékes a kommentje és igen, van benne igazság.

Robin Hood. Mint fentebb írtam ennek szerintem semmi köze pécsihez és a véleményéhez. Az önmagában is egy ellentmondás és aki a SAGA tekinti magáénak az nem tud vele azonosulni. Innentől leszűrheted a lényeget...

 

Akkor lettem volna demagóg, ha azt írom neki, hogy a prequel és az OT ugyan olyan, a kettő között nincs különbség, aki mást gondol az hülye.

Van különbség a kettő között de nem egymás kárára. És ki írta, hogy aki mást gondol az hülye? Ez akkora sarkítás mint ide Nagykáta.

 

Pont ez a demagógia. Dzséjt is leírta és Őt aztán nem lehet fikázással gyanúsítani, hogy a prequel Lars farmja nem áraszt OT hangulatot. Ezzel a kijelentésével 100 százalékig egyetértek, és lám, sem Ő, sem én nem vagyunk prequel gyűlölők, csak látjuk és leírjuk a nyilvánvalót.

 

Ne hozakodj nekem elő Dzséjttel mert egy esetben NEKI NEM AZ A FEELING JÖTT LE! Nekem meg az! Az nem számít? Nyilván nem...

 

 

Mondom, elmehetnél politikusnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyot néznék, ha egy nabooi jacht ugyanolyan koszos és redvás lenne, mint a Millenium Falcon. :) Ennek a különbségnek prózai oka van: a prequel-ben inkább a galaxis központja, a fejlett civilizációk kapnak helyet, míg az eredeti trilógiában elsősorban a törvényen kívüliekből álló lázadó armada van a központban, ráadásul egy eltérő korszakban. Hoth, Yavin 4, Tatooine, egyik sem turistalárványosság... :) Éppen ezért e tekintetben párhuzamot vonni a két jármű között meglehetősen botorság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondtam, hogy az EPIII Csubakka alkotója állította a "saját" teremtményéről, hogy rossz lett, azt írtam, hogy megindokolta, hogy különösen nehéz dolga volt az arányokkal, mivel az eredeti jelmez meglehetősen rossz állapotban volt, így képekből építkezett, ami miatt tért el a két jelmez oly annyira nagyon. Az EPIII Csubakka jelmeze köszönöviszonyban nincs az OT jelmezével. Ha itt a fórumon ez nem evidens, máshol, modellező fórumokon az. Nem tudom, hogy ki az a Priest, de én privátban leveleztem még az EPIII előkészülete idején és mindenkinél előbb szereztem információkat. Elképzelhető, hogy aztán ide is írt, de én az EPIII mellett sok másról, főleg Magyarországot érintő dolgokról is beszélgettem vele, ahogy az AVP filmek magyar effektesével is tartottam a kapcsolatot. Ennek a SAGA-hoz semmi köze, a hobbimból adódóan sok emberrel tartok kapcsolatot, köztük híres művészekkel, mert érdekel a filmkészítés, érdekel az animatronika és a fizikai effektusok.

 

Az életszagúság mindig arra vonatkozik, hogy esztétikailag mit érzünk működőképesnek, helyénvalónak, mit érzünk valóságosnak. Ez benyomás és semmi köze a film iránt érzett szeretetünkhöz vagy utálatunkhoz.

 

Ez életszagú:

_letszag__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ez NEM életszagú:

nem__letszag__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Evidens megállapítás, aminek semmi köze a film egyéb értékeihez és A Pécsi azt kívánta kifejezni, hogy Ő ezt az életszagúságot várja el az újabb részektől és én pedig azt mondom, hogy ebben az OT jobban teljesített. Oka ennek a fizikai díszletek, hogy a designer Ralph Mcquarrie korábban a NASA alkalmazottja volt, oka, hogy 2. világháborús fegyvereket használtak a forgatáson és ezt még a végtelenségig lehetne ragozni. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a prequel látványvilágát ne tartanám nagyszerűnek.

 

Az pedig, hogy itt senki nem mondta, hogy a TIE Fighter vagy a Millenium Falcon coolosabb jármű, mint a prequel összes hajója együtvéve, még semmit nem jelent, ugyanis ezt még szavazásra bocsájtani is felesleges lenne, már úgy értem, hogy világviszonylatban, mert az eredmény első blikkre is több mint egyértelmű. Azt a két hajót annyira eltalálták, hogy talán...mondom talán (!) a sci-fi történelem legjobb hajói születtek meg az OT-ben. Sajnos ehhez a prequel hozzá sem tudott szagolni, ami megintcsak nem jelenti azt, hogy a prequel rossz lenne. Tehát itt megint csak nincs szó fikázársról, pusztán esztétika.

 

Végezetül pedig nem Dzséjtel hozakodtam elő, hanem azt írtam, hogy 100 százalékig egyetértek azzal a megjegyzésével, hogy a Lars farm nem áraszt OT hangulatot, és ezzel igazoltam azt az evidenciát, hogy kosz és kosz között nagy a különbség. Hiába van a filmben ugyan az a díszlet, a hangulatot egészen más összetevők adják, amit ma már szinte lehetetlen megidézni.

 

Vannak az életben evidenciák és ezek az evidenciák a kultúránk valamennyi szegletét érintik. Az OT egy szerencsés időben született, amikor Hollywoodnak szüksége volt mentőövre. Sikerült összetrombitálni olyan látványtervezőket, iparosokat, akik nem egy másik effektfilm forgatásáról szabadultak, hanem az iparból. Különbőző iparosok jöttek össze és hoztak olyan tudást, ami valós gépezetekre, objektív fizikai megtapasztalásra épült. Szemben a prequel esetében már hivatásos designerek, filmipari szakemberek serege ügyködött a filmeken és ami viszont igazán jó lett az előzményekben, az sok esetben a nagy öregeknek köszönhető. Például az EPI vízalatti felvételeit Dennis Muren felügyelte, akinek az volt az ötlete, hogy ne CGI-vel, hanem rendes díszletekkel és füstel oldják meg a jelenetet. Ezt a technikát még az Abyss forgatásán tanulta el, de ha egy ifjú titánra bízták volna, rögtön a CGI-hez nyúl. Arról a Dennis Murenről van szó, aki még ragasztóval, balzafával dolgozott, aki még megfigyelte az állatok, repülők, anyagok viselkedését és ezt a tapasztalatot tudta hozzátenni az EPI-hez. És az Ő generációja már kopik ki és akik utána jöttek (jönnek) azoknak jóval kevesebb a fizikai, tehát objektív megtapasztalásuk és ez az, amiben akár a mai effektfilmek, akár a prequel és az OT nagyon eltér egymástól. Ez a filmtörténelem effektjeinek egyik alapvetése és teljesen mindegy, hogy te Ody, vagy itt a fórumon akárki más erről másként vélekedik, mert ez egy objektív tény és az okozója annak, hogy a CGI sokszor nem működik, pedig elvben fejlettebb technikai. Mert az animátor tudása sosem lehet egyenlő azzal az öreg szakival, aki még állatokat filmezett és animatronikával, mozgásrögzítéssel igyekezett leképezni a valóságot. Aki még tanulta, hogy mi az egyes anyagok olvadáspontja, milyen hőmérsékleten miként viselkednek. Ez az objektív megtapasztalás hiányzik sok esetben a CGI animátorok munkájából. És még ez sem prequel fikázás, csak egy művészeti megállapítás!

 

És a végére egy érdekes megjegyzés. Érdemes összehasonlítani a Hobbit CGI effektjeit mondjuk az ILM jelenleg koronásnak tartott Pacific Rim filmjének effektjeivel. Ég és föld a különbség. Az ILM rettenet elment a műanyag effektek felé (ala Transformers és társai), ahol ugyan minden részletes és aprólékos, de ordít, hogy köze nincs a valósághoz, míg a WETA megmaradt annál a szemléletnél, hogy az effekt azért közelítsen ahhoz, amit a néző valóságként határoz meg. Ma már annyira szembeötlő a különbség a két szemlélet között (az ILM lett az Amerikanizált rózsaszín balzsam, míg a WETA az emberközeli látvány), hogy a filmek végén ki sem kell írni, melyik cég dolgozott rajta.

 

"Van különbség a kettő között de nem egymás kárára. És ki írta, hogy aki mást gondol az hülye? Ez akkora sarkítás mint ide Nagykáta."

 

Ráutaló magatartás! Amikor nem írjuk le, hogy XY-t hülyének nézzük, de ordít a mondatainkból, hogy egyébként arra gondolunk. Ez nem helyes....mert szerintem itt senki nem hülye!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Árnyalás kell? Tessék!

A Naboo királyi jacht egy luxushajó, egy bolygó királynőjének hajója. Tip-top, kívül, belül. Egy limuzin, ha úgy tetszik.

A Millennium Falcon egy kiöregedett teherhajó, amin egy bűnöző lakik a pajtijával.

Valahogy nem érzem, hogy összehasonlítható lenne, mert kábé ezt:

Tanker-Ship.jpg

hasonlítottad össze ezzel:

palmer-johnson-hokulani.jpg

Érthető, hogy egy öreg teherhajó, amin ráadásul egy lezüllött csóka lakik a "kutyájával" mocskosabb, rozzantabb, mint a ritkán, akkor is csak oda-vissza útra használt királyi luxusjármű. És tuti, hogy a tankernek valamivel bonyolultabb a motorja, mint a jachtnak, a valóságban is, mert az egyik így néz ki:

luxury-yacht-engines-in-board-diesel-engines-1000-2000-hp-common-rail-turbocharged-22164-232153.jpg

A másik meg így:

Wartsilas-Engine-to-Power-Up-New-VLCC-Built-for-JX-Tanker-Japan.jpg

Találd ki, melyik melyiké. :D

 

Mondjuk ezt a koszosdit sosem értettem. Az ep1-2-3-ban összesen két hajótípus van, ami csillog-villog, az N1-es és a Nubienek. Egyiket sem látni túl sokat, még a királyi jachtot viszonylag sokáig, de azt sem annyit, mint mondjuk a Falcont az ep4-ben (pedig annak sincs sok képernyőideje). De mégis, szegények miatt minden csillog-villog az ep1-2-3-ban. Tatooine-is (ami ráadásul ugye full CGI, minden, a fogatok, az aréna, Mos Espa utcái, a rabszolganegyed), a coruscanti gyárnegyed is (az a nagy tisztaság, biztos le is szúrták Dookut, amiért geonosisi port vitt oda), stb. Sőt, a Jedi Templom is, csak kár, hogy az ep3-ban ár az is koszos volt (BD-n olyan gyönyörűen látszik, mennyire elhanyagolt már a Tanácsterem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy Te ehhez vagy hozzászokva (mármint nem konkrétan ehhez, de szemléletes példát akartam hozni)...

Trabant_1,1_engine.JPG

...ez nem lesz kevésbé életszerű.

Lamborghini_Diablo_Engine_Bay.jpg

 

Legfeljebb kevésbé megszokott számodra/számotokra. Mindkét dizájnnak megvan a létjogosultsága a maga árkategóriájában/típusába. Szépen is nézne ki, ha a Ferrarinak számító Nubian-en mindenfelé lógnának a vezetékek.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többet nem szeretnék ehhez hozzászólni mert ez már eleve is személyeskedés volt és semmi köze az SW -hez. :) Egyrészt mások gyönyörűen megcáfolták (már megint) drágalátos Zééé barátunkat, másrészt ideje ezt végképp lezárni részemről. Ekkora ökörségekről nem vagyok hajlandó vitatkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elfogadom a példákat, de sarkítás mindkettő és ha mélyebben belemennék (sem biztos, hogy egyetértenétek), az végtelen vitát eredményezne, ami tényleg nem ide való. Mindenesetre nekem az OT és a prequel designja is tetszik, de....és a többit már leírtam. ;)

 

Szerk.: azért sántít a példa, mert a való világ luxusmotorjain is látszik, hogy motorok. Nem téveszted össze egy hűtőszekrénnyel, mert akármennyire is be van burkolva, azért az ívekből tudsz következteni, hogy miről is van szó. Annak ellenére, hogy a dugattyúk, a szelepkamrák, a beömlőnyílások, vagy éppen a porlasztó takarásban van, azért mindenki nagyon pontosan és összetéveszthetetlenül tudja, hogy itt egy motorról van szó.

 

Most mindenki nézze meg az EPI hiperhajtóművét. Hát rohadtul nem funkcionális, noha fogalmam sincs, hogyan működik egy hyperhajtómű, de ordít róla, hogy az tuti nem így néz ki. Ez a látvány funkcionalitása és ebben a funkcionalitásban teljesít jobban az OT. Ott sem tudod, hogy mi mire való, de hitelesebben hazudik a film a szemedbe, mert a designerek, amikor a ketyeréket megalkották, olyan valós ipari háttérrel rendelkeztek, hogy tudták, ha valahol forró gáz mozog, oda nem teszek áttetsző plexit, mert a forróságtól szétolvadna. Ezek apróságok, de mégis hatással vannak arra, amit mondjuk a nézőre mért hatásban lehet összegezni.

 

Ha én terveztem volna az EPI hiperhajtóművét, akkor valami olyat hoztam volna össze, amin látszik a luxus, hogy nem egy retkes, koszlott tankerhajó dízelmotorja, de az is látszik rajta, hogy ez valami működő szerkezet. Mondjuk valami ilyesmit alkottam volna:

(Elnézést, hajnal 4-kor skicceltem fel, kissé kezdetleges, de a lényeget átadja!)

 

Hyperdrive_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Tehát alapvetően az a probléma, hogy a prequel nem hazudja hitelesen a szemedbe, hogy márpedig itt egy működő dologról van szó. Ettől függetlenül a design jó, csak hitelességben össze nem mérhető az OT-vel, mert az más szemléletben, más szakemberek közreműködésével született.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem abszolút nem zavart egyik részben sem,hogy hogyan néz ki a hiperhajtómű-generátor (egyáltalán honnan tudhatnánk,hogy mégis hogy néz ki, amikor egyikünk se látott még élőben ilyet :) ), vagy hogy éppen melyik hajó vagy helyszín mennyire hiteles. Az ember a megtekintés közben elsősorban a történetre és a látványra figyel, a többi meg megmarad az ínyenceknek :) Nekem inkább olyasmi tűnt fel, hogy hogy szakadhatott az eső a Coruscanton, mikor Vadert visszahozták a Mustafarról,amikor az egész bolygó szürke beton meg acéltengerből áll, tehát a víz körforgása se lehet jelen, mert valószínűleg természetes vizek meg hegyek sincsenek (persze, ez se biztos). Szóval ezer meg egy hasonló kérdés felmerülhetne, hogy ez nem stimmel meg az nem, de végülis ez egy mese, egy távoli galaxisban, ahol egy láthatatlan Erő tart össze mindent (talán a hiperhajtóművet is :)). Szóval peace, és gondoljunk arra, hogy már csak 2 év :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos az, attól függ, mi lesz a divat. Mert ha a kis Nethuszár azt látja, hogy a való világ oda-vissaz van a filmtől, akkor a netvilágban is el kell azt fogadni, isteníteni, éljenezni, piedesztára emelni. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami azokból leszűrhető az az, hogy a film bukni fog az általános netes körökben. :)

De nem anyagilag. Legalábbis eddig a fikázók egyik alaptulajdonsága volt, hogy az elsők között ültek be a filmre, hogy aztán oszthassák a neten. Emlékszem az igazi hardcore prequel fikázók már ott voltak a premier előtti vetitésen is amikor mi még a centit vágtuk a bemutatóig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem anyagilag. Legalábbis eddig a fikázók egyik alaptulajdonsága volt, hogy az elsők között ültek be a filmre, hogy aztán oszthassák a neten. Emlékszem az igazi hardcore prequel fikázók már ott voltak a premier előtti vetitésen is amikor mi még a centit vágtuk a bemutatóig.

Persze. Az rendkívül fontos dolog, hogy már akkor lehordhassák mindennek az új filmet, amikor a többség még epekedve és bizakodva várja. Így nagyobb kártékony hatást és lelombozást lehet elérni, ami számukra gyönyör.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem anyagilag. Legalábbis eddig a fikázók egyik alaptulajdonsága volt, hogy az elsők között ültek be a filmre, hogy aztán oszthassák a neten. Emlékszem az igazi hardcore prequel fikázók már ott voltak a premier előtti vetitésen is amikor mi még a centit vágtuk a bemutatóig.

Én az ilyen emberkékre gondoltam akik ott írogatnak. Anyagilag mindenképp tarolni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem anyagilag. Legalábbis eddig a fikázók egyik alaptulajdonsága volt, hogy az elsők között ültek be a filmre, hogy aztán oszthassák a neten. Emlékszem az igazi hardcore prequel fikázók már ott voltak a premier előtti vetitésen is amikor mi még a centit vágtuk a bemutatóig.

 

 

Persze. Az rendkívül fontos dolog, hogy már akkor lehordhassák mindennek az új filmet, amikor a többség még epekedve és bizakodva várja. Így nagyobb kártékony hatást és lelombozást lehet elérni, ami számukra gyönyör.

Én is ezt tapasztalom. Ezek nagyon jó meglátások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alan Horn közölt néhány infót a filmmel kapcsolatban. Januárban lesz kész a script, legalább is a Disney ekkora várja. Nincs még költségvetés, de valahol 200 milliónál állhat meg a büdzsé. A Disney minden évben vár majd egy SW mozit (spin off) a Lucasfilmtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alan Horn közölt néhány infót a filmmel kapcsolatban. Januárban lesz kész a script, legalább is a Disney ekkora várja. Nincs még költségvetés, de valahol 200 milliónál állhat meg a büdzsé. A Disney minden évben vár majd egy SW mozit (spin off) a Lucasfilmtől.

Akkor lehet,hogy ez lesz a legdrágább SW film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A Hollywood Reporter számol be néhány érdekes fejleményről. Ezek között megemlíti, hogy miért is hagyta ott Arndt a projektet. Úgy tudják, hogy véleménykülönbség alakult ki a fókuszpontokat illetően. Arndt főleg Luke, Han és Leia leszármazottjaira koncentrált volna, a szülők pedig max. mint háttérszereplők vannak jelen. Abrams ezzel szemben a klasszikus triót szeretné a középpontba tolni míg a leszármazottak csupán mellékszereplők lennének a hetedik részben. Viszont a VIII-IX -ben már a fiataloké lenne a főszerep. Úgy tudják Lucas is részt vett a vitában aki végül "beleegyezett" Abrams és Kennedy döntésébe a sztorit illetően.

 

Érdekesen alakulnak a dolgok! Szerintem jobb így, hogy az öregekkel indulnak és csak utánuk jönnek az ifjak. Okot adhat némi drámára már az első részben. :D

 

Egyébként arról is pletykálnak, hogy Obi-Wan utódai is feltűnnek esetleg, de szerintem ezt kezeljük fenntartásokkal. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként arról is pletykálnak, hogy Obi-Wan utódai is feltűnnek esetleg, de szerintem ezt kezeljük fenntartásokkal. :D

A cikk megemlíti, hogy egy huszonéves kevert rasszú, vagy fekete nőt keresnek, aki Kenobi unokáját játszaná :)

 

Gyenge tipp, dee szerintem Rachel lehet az árva utcán felnőtt lány, aki Obi-Wan unokája lesz. Remélem Luke rájön a valamikor a nagy titokra, és felordít hogy Nooooo! That's not True! That's impossible! :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan leszármazottja, jó vicc. :lol:

Valahol ez a felépítés annyiból hajazna az ep1-2-3-ra, hogy ott is, Anakin, Padmé és Obi-Wan, a fő trió lényegében mellékszereplők voltak. A főszereplő ott mindenképpen Qui-Gon Jinn, a trió a film közepéig össze sem áll, és csak a végén vannak kiemelt helyzetben. Szóval ilyen téren nem lenne rossz, sőt, legalább ebben sem majmolnák az ep4-5-6-ot. De engem azért jobban érdekelnek a leszármazottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Jackson Miller Obi Wan könyve megjelent már itthon? Azt nem tudom mennyire az új Disney Lucafilm kánon része, de külföldi fórumokon beszélik, hogy a sztoriban fontos szerephez jut a románc Obi Wan és egy nőszemély között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.