Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Arról nem beszélve, hogy ha Abramsben nem lenne újító szándék, akkor az utolsó két Star Trekben még mindig a hetvenes éveit taposó Patrick Stewart ugrálna az Enterprise E-n, nem pedig egy olyan új univerzumban kelebólálnánk, ami technikailag telibe sz*rt ötven évnyi Star Treket (persze mélységes tisztelet mellett - tisztára, mint az ep1 :D ). És ez csak a Trek, hol van még a Super 8, ami olyan film, amilyent úgy 20+ éve nem mert senki csinálni, a Cloverfield, amilyet se azelőtt, se azóta nem mert senki csinálni (ráadásul ennek a kettőnek a merchandise értéke konvergál a 0 felé), a Mission: Impossible III, ahol a sorozatban végre valaki mert a karakterekkel foglalkozni, és természetesen az ünnepelt sorozatai: Lost (ragozzam? :D), Alias, Almost Human (saccra tíz éve az első olyan sci-fi sorozat, ami eredetiséget mutat).

Igen, gyakorlatilag a legfőbb érvet lehagytam: Abrams nincs rászorulva, hogy részt vegyen egy olyan produkcióban amiben minden kreativ döntést kivesznek a kezéből. Kellően nagy név már, egy ilyen film csak az imidzsét rombolná. Az sem véletlen, hogy a felvétele után a saját cége is megjelent a gyártók között és még a saját producerét is hozta magával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, gyakorlatilag a legfőbb érvet lehagytam: Abrams nincs rászorulva, hogy részt vegyen egy olyan produkcióban amiben minden kreativ döntést kivesznek a kezéből. Kellően nagy név már, egy ilyen film csak az imidzsét rombolná. Az sem véletlen, hogy a felvétele után a saját cége is megjelent a gyártók között és még a saját producerét is hozta magával.

Plusz ő maga is beállt a producerek közé, és az írásba is benne van. Nem úgy tűnik, hogy hagyja a stúdió beleszólni vagy neki nem lenne beleszólása a dolgok alakulásába - és azt sem látom, hogy a Disney bele akarna szólni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, akkor egyedül maradtam...

 

Ugyanakkor nem győztetek meg teljesen (még ha érveiteket nagyjából el is fogadom), majd két év múlva kiderül, kinek lett igaza. Szerintem messze nem lesz ez annyira újító, mint azt várjátok, sokkal inkább a biztosra fog menni. Először legalábbis.

 

Na mindegy. Kár rá a szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk attól függ mit értünk újitás alatt. Mert szerintem egy rakás dologban igazodni fog a korábbi filmekhez: ez is a jó és a gonosz harcáról fog szólni (szerintem inkább úgy mint a régi trilógiában tehát a gonosz és a gonosz erői jól különválaszthatóak lesznek a jóktól... legalábbis mivel ez a sztori zárása szerintem fura lenne ha nem igy lenne), lesz fénykardpárbaj, epizódonként legalább egy epikus csata, részenként a sztori itt is kisebb időtávokat, max pár napot fog felölelni, a besorolása valószinüleg PG, legfeljebb PG-13 lesz, fontos szerepük lesz az akciójeleneteknek, a humornak, a kalandnak, ugyanakkor megágyaz a későbbi lehetséges -ep.8-9-es- bonyodalmaknak stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney bejelentette, hogy az SW7 IMAX-ba is menni fog. Nem történt meglepetés, na de mégis csak hír..

 

Azért egy ekkora vászon előtt ülve teljesen más ingerek érik az embert...Én, ha lesz lehetőség, és szabad ülőhely a premier környékén, ott is bevizsgálom a filmet :hmm:

star-wars-vii-imax.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kimondottan bizsergeti áramköreimet azon információk halmaza, hogy ennyire örülsz egy hozzászólásnak... Amúgy igazad van, én is nevezném, bár vélhetően egy másik kategóriába.

Bocsi, de ezen a hozzászóláson tényleg felnevettem. :)

Függetlenül attól, hogy szerintem is kicsit erős volt a jelző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, itt valaki említette, hogy van protekciója IMAX-hoz, és tud időben foglalni nekünk ülőhelyeket :hmm:

 

Ez itt talán kicsit OFF, de én a Duna Plázába mindenképpen tudnék protekciót, mondjuk annyira messze van még az időpont, hogy nem tudom mi lesz akkor. (Lehet 1 év múlva nem is leszek itt Magyarországon...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Philip J Silvera, az imdb-s adatlapja szerint egy kaszkadőr koordinátor, főleg harci jelenetek megkoreografálásánál alkalmazzák. Mint pl most az új Pókember film, Amerika Kapitány 2 stb..

http://www.imdb.com/name/nm2856661/reference

 

Feltöltött egy videót pár napja Star Wars VII concept fight néven. Most gyakorolják a mozdulatokat? Hmm :hmm:

http://www.youtube.com/watch?v=zm2GmRxXM30

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most gyakorolják a mozdulatokat? Hmm :hmm:

 

Most gyakorolják, csak nem vele, mert ő nincs benne az EPVII-ben, ezt a videót pedig (nyilván) figyelemfelkeltésből készíthette, hátha meghívják. Motion capture "színész", az Old Republic intróiban is közreműködött mint harci koreográfus.

A régi trilógia fénykardpárbaja kendó, a harci koreorgáfus (Bob Anderson) egy olimpiai vívóbajnok volt. Ami a prequelben és ebben a videóban is és szinten minden Star Wars videóban manapság látható, valójában olyan kardvívás, ami a valóságban nem is létezik. Csak a kaszkadőrök és koreográfusok találmánya, mely főleg a keleti (kínai) harcművészetekből merít. Nagyon szép, és illik is a jedikhez, csak semmi köze egy valóságos párviadalhoz, főleg nem a japán feudális párbajokhoz. Ott ugyanis a pengét csak csúsztatni lehetett egymáson (a keménység miatt nem volt éles ütközés, mert a penge pattant), és a kardpárbaj a kendó szabályait követve mindösszesen néhány mozdulatból állt. Gyakorlatilag a szamurájok kőröztek párat, majd hirtelen megpróbálták bevinni a halálos csapást, ez a kendó lényege. Sajnos a nyugati popkultúra ezt is eltorzította, pedig a japán kardvívás lényege a gyors, pár mozdulatból álló és rögtön halálos sebet ejtő kendó alapú technika. A prequel jedik fénykardpárbaja a shaolin szerzetesek harci koreográfiáját igyekszik utánozni, míg a régi trilógia az csak és kizárólag kendó. Nyilván soha többet nem térünk vissza a kendóra, mert nem anyira látványos, de azért én örülnék neki, ha kicsit reálisabb lenne a párbaj.

 

szerk.:

 

Az EPII-ben a Dooku vs Anakin kardpárbaj csúcsszuper. Abban van a legtöbb reális vágás és csodálatos a befényképezése. Igaz, nagyon rövid, de félelmetesen hatásos. A fényeken túl a harcos némasága, amint felmérik egymás erejét, az érezhetően idegtépő koncentrálás, mely félelmetes komolyságot kölcsönöz a viadalnak, tudatosul a felekben, hogy itt fénykardokról van szó és minden mozdulat halálos lehet, majd a pár sorozatból álló csata, ami minden pillanatban mattot adhat a másiknak. Igen...az EPII Dooku vs Anakin harc a prequel fénykardpárbajok csúcsa. A többi csak szépen megkoreografált viadal, de abban a jelenetben tényleg ott van a kobra és a vipera.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig nem bánnám, ha benne lenne, mert ez űberbrutál jól nézett ki!!!

Ilyenkor már megvannak a koreográfusok, de nyitott a kapu, hogy JJA mennyire lesz ebben is újító, vagy éppen milyen mértékben kíván visszatérni a gyökerekhez. Luke után sok kardforgató nem maradt, így ha konzekvens lesz JJA, akkor Luke stílusa vissza fog köszönni, ami két kezes, marok fogást jelent, ala kendó. Persze a többi jedi attól még harcolhat fajtaspecifikusan, de várjuk meg a végét, nem hiszem, hogy JJA majmolni fogja a videón látható stílust. Most nagyon átnézhette, hogyan készültek a régi részek, biztosan nem futott át a tekintete egy ilyen fontos dolgon. Sokan az űreszközökben és a formavilágban várnak változást, vagy megközelítőleges kontinuitást. Ezzel szemben én azon a szűk véleményen vagyok, hogy nem a gépek fognak változni, hanem például politika az nyista (ez volt a prequellel szembeni legnagyobb rajongói utálat), szenátus az nyista (szerepe minimális lesz), helyette viszont világos üzenet (ahogy Bomar is írta), lineárisabb és karakteresebb (tündérmese jellegű) oldalakat fogunk látni. A látvány inkább trilógiás, a jediség alapjaiban teljesen más lesz, szerintem már a jediruha is felejtős lesz. Sok klasszikus motívum, fekete humor, sok közeli a díszletek miatt, ami trilógiás hangulatot ad majd és ami vissza fog köszönni, az a 70-es éveket meghatározó stílus, aminek a szellemében Ralph Mq alkotásai születtek. A Star Trek reboot erre tökéletes példa, ahol JJA szépen felujította a TOS ruháit, tehát ott lebeg a 60 -as évek életérzése a látványban, de egészségesen feljavítva és gazdagítva. Az új részek a prequelre fognak a legkevésbé hasonlítani és itt most nem (csak) a látványról beszélek, hanem a Bomar által is említett történet dinamikájáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én ilyen típusú fénykardpárbajokat szeretnék látni, mint ez.

Nyilván...csak arra akartam utalni, hogy az EPVII az nem az EPIII és a TCW, hanem a Jedi Visszatér folytatása lesz. Pontosabb megfogalmazásában, a Jedi Visszatér következménye. Tehát amit abban láttunk utoljára, abból fejlődik ki a következő fokozat, ahogy a prequelből fejlődött ki a klasszikus (kronológiailag).

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez egyébként egy nagyon érdekes dolog.

 

A köztársasági Jedi Rendben fiatal kortól sokrétűen tanították a fénykardvívás "művészetét". A jedik alapesetben többféle stílust és technikát elsajátítottak, majd rajtuk múlt mikor melyiket hogyan szeretnék használni. Legalábbis én így tudom és néhány bizonyítékot láttunk is erre a prequel-ben.

A Birodalomban a jedik döntő többségét már kiirtották, a klasszikusban csak Yoda és Obi szerepel, majd ők is meghalnak. Ők érdemben nem tanították Luke-ot hogyan használja a kardját és szellemként fel-feltűnve se hinném, hogy később ilyenekkel foglalkoztak volna. Szóval neki magától kellett kifejleszteni a saját stílusát, de ez még az Ep.6 idejére is nagyon gyerekcipőben jár az elődökhöz képest.

Valószínűleg régi jedi nem fog előtűnni a semmiből az új trilógiára, tehát közvetlenül nem lesz lehetőség a korábban sok ezer év alatt felgyűlő tudás és tapasztalat átörökítésére. Elképzelhető lehetőség, hogy a holokronok játszanak szerepet a fénykarddal kapcsolatos képességek tekintetében is.

 

A feladat adott, hiszen látványos és dinamikus párbajok kellenek, mint a prequel-ben, közben meg kell tartani a klasszikus hangulatát is és ügyelni a folytonosságra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az szinte biztos, hogy a 30 éves időkülönbség okán már egy kész jedi rendet kapunk a nyakunkba sok új jedivel. Én arra számítok, hogy kész tények elé leszünk állítva, és a jedi rend építését majd egy újabb sorozat, képregények, könyvek stb. fogják bemutatni. Egyébként még mindig nem látom kőbe vésett ténynek, hogy A Jedi Visszatér idejében Yodán kívül nem maradhattak jedik. Ez megint a Lucasi nézőpont, hogy kit és meddig tekintünk jedinek. Sok idegen faj számára nem idő az 50 - 60 év, tehát felbukkanhatnak olyan jedik, akik túlélték a 66-os parancsot és akár olyanok is, akik azután lettek lovagok, mint például Kanan a Rebelsből. Egyik koncepciót sem érdemes temetni, főleg most, hogy az EU-t jócskánt meg fogják reformálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy most szerdán a Cinemacon rendezvényen lesz a nagy Lucasfilm bejelentés? :hmm:

Walt Disney Studios chairman Alan Horn and executive vp, theatrical distribution Dave Hollis will host Disney’s presentation, which will also cover Marvel and Lucasfilm titles.

http://makingstarwars.net/2014/03/lucasfilm-coverage-at-alan-horns-cinemacon-disney-presentation-star-wars-episode-vii-star-wars-rebels/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, ma végre egyszer igazam lesz :P

 

Csak a standard történt. Nem mondhatnak semmit, türelmesnek kell lennünk. És az enyém meg most fogyott el ezzel. A megvásárlás után érthető volt a dolog, türelmes is volt a többség, de 2014. március végén, 5 héttel a forgatás előtt is csak ugyanennyit tudnak mondani?! (ettől még nincs kétségem afelől, hogy a film jó lesz, ahogy a marketing gépezet is, de nem értem, hogy mire jó ez...)

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.