Ugrás a kommentre

5x10 - Secret Weapons


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A prímet WAC, az ezredes és persze R2 vitte, utóbbi rendes szokása szerint keveset "beszélt", de annál inkább cselekedett, sokat köszönhettek neki.

Sokszor eszembe jut, hogy R2 kis rakétái mennyiszer kisegítették már a bajból. :) Pedig anno ezt is hogy fikázták az EPII idején, ma meg már el se lehetne képzelni nélküle.

 

Engem is meglepett az Ody Mandrell-féle pit droid-típus, protokoll-droidaokat megszégyenítő verbális készsége.

De üde szinfolt az biztos.

Mondom, kicsit Jar Jar stílusát vitték bele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A maga nemében nem volt rossz rész. Szükség volt a hangulatváltásra a Revival-Onderon-Ifjoncok hármas után, főleg, ha figyelembe vesszük, milyen történet következik a jelenlegi trilógia után. Ugyanakkor mégse bánom, hogy nem az efféle epizódok teszik ki a sorozat javát. Néha-néha belefér pár ilyen kikacsintás, de nem mondanám, hogy a stílusom.

 

Tartottam tőle, hogy részemről erős szájhúzás lesz a végeredmény - mivel az eddigi droid-kalandok finoman szólva se váltak kedvenceimmé - , de sikerült pozitívan csalódnom. Bár nem sok értelmét látom az összehasonlítgatásnak (mivel teljesen más hangvételű sztorikról van szó), de az Onderon-szálnál semmiképp nem tartom jobbnak. Kategóriáján belül viszont előkelő helyen áll.

 

WAC nyugodtan pályázhatna a "droidok Jar Jarja" címre. Bírtam a kis pit droidot, amint végig azon volt, hogy bebizonyítsa a fontosságát a csapata, de főként az ezredes számára. A Gasconnal folytatott civakodásai megmosolyogtatók voltak. A kis zilkint is sikerült megkedvelnem, ahogy apró termete ellenére hajszolta a küldetés sikerét, a végére pedig ráébredt, hogy a droidok sem egyszerű, funkciójukat betöltő tárgyak... ha kell segítenek egymásnak, képesek emberien viselkedni, amire R2 és 3PO kapcsán már nem egy példát láttunk. Kedvenc jelenetté a nullgravitációban folytatott küzdelem vált, szépen kivágták magukat a droidok, de Gascon is bizonyította szavahihetőségét, hogy nem csak a szája jár. Annyiból szerencséjük volt, hogy nem Grievous hajójára kellett fel- és lejutniuk. Tény ami tény, ennél még Luke, Leia és Han is nehezebben menekült el az ellenségtől, pedig őket elengedték. :D

 

Sok mást nemigen tudnék hozzáfűzni a részhez, különösebben nem mozgatott meg. Könnyed, kalandozós stílusú 22 perc volt, kíváncsi vagyok, mi lesz ebből az idei utolsó részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gascon valóban nagyon érdekes volt, mert eleinte úgy tekint a robotokra, mint amik. Gépekre. Még Gubachert is leszólja, hogy ne érzelgősködjön, hisz ezek csak gépek. Ebbe vegyül még egy kis lenézés is, amit a nicknevek osztogatása jól mutat. Küklopsz, Rózsi... :D Persze a végén rájön, hogy azért ezek a gépek se lebecsülendőek. Eleve az SW univerzumban olyanok a droidok, mintha éreznének. Ebben a részben ez nagyon szépen átjött. Érdeklődve várom a folytatást, meglepetés is kerekdhet még ebből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is lehet benne. :D Főleg amikor WAC kiugrasztja a nyulat a bokorból, akkor lehet érezni ilyesfélét. :) Mintha szégyellné ,hogy "nem harcolt" a háborúban.

 

Nekem az volt a kedvencem, amikor begurult Gascon a droidjában a pilótafülkébe. WAC megkérdezi a robottól, hogy mizujs? Erre Gascon kiszól, hogy "én vagyok az maga barom". :lol: :lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk Gascon sokat nem tudna csinálni a háborúban a maga 32 centijével. Egy sugárvető nagyobb nála. Így marad az, hogy térképeket böngész stratégia miatt, vagy ha jelenlegihez hasonló helyzet kínálkozik, részt vesz besurranó akciókban, és igyekszik úgy segíteni a Köztársaságot, ahogy tőle telik. :) Ahhoz képest, hogy az első éles bevetését láthattuk, bátran nekiugrott a taktikai droid torkának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész elején attól féltem, hogy egy egysíkú részt kapunk, ahol a droidok a jófejek, Gascon pedig (mint a Krelles szálban Krell) a katonáit tárgyként kezelő szemétláda szerepét tölti be. Ezen a téren szerencsére pozitívan csalódtam, és pont ez tetszett legjobban a részben: a karakterfejlődés.

Gascon miatt kicsit ráncoltam a szemöldököm a trailer láttán. Már csak nevetséges külseje miatt is könnyen válhatott volna egy kétlábon járó jellemkomikummá, ehelyett azonban egy hús-vér karaktert faragtak belőle a készítők. Adtak neki múltat és motivációt, amitől együtt tudtunk érezni vele, és a rész végén belátta, hogy tévedett a droidokkal kapcsolatban és képes volt bocsánatot kérni.

WAC-ban is az "emberszerűsége" tetszett. Nem a tipikus töketlen droid volt, mint típustársai a filmekben, de nem is az okoskodó 3PO, hanem egy ügyetlen, de bizonyítási vágytól égő droid, aki képes a sarkára állni (pl szuper rohamdroidok bezárása).

Számomra tehát azért volt kiemelkedő a rész, mert a sok poén ellenére (R2 kéz felemelése, U9-C4 lézere,stb) nem vált egy Stan és Pan epizóddá, hanem szépen bemutatta és megszerettette velem a két főszereplőt,

 

Várom a folytatást! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész elején attól féltem, hogy egy egysíkú részt kapunk, ahol a droidok a jófejek, Gascon pedig (mint a Krelles szálban Krell) a katonáit tárgyként kezelő szemétláda szerepét tölti be. Ezen a téren szerencsére pozitívan csalódtam, és pont ez tetszett legjobban a részben: a karakterfejlődés.

 

Tényleg, Krell! A másik "béka"...

Ej, de megnéznék egy Gascon Vs. Krell-t! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész elején attól féltem, hogy egy egysíkú részt kapunk, ahol a droidok a jófejek, Gascon pedig (mint a Krelles szálban Krell) a katonáit tárgyként kezelő szemétláda szerepét tölti be. Ezen a téren szerencsére pozitívan csalódtam, és pont ez tetszett legjobban a részben: a karakterfejlődés.

Gascon miatt kicsit ráncoltam a szemöldököm a trailer láttán. Már csak nevetséges külseje miatt is könnyen válhatott volna egy kétlábon járó jellemkomikummá, ehelyett azonban egy hús-vér karaktert faragtak belőle a készítők. Adtak neki múltat és motivációt, amitől együtt tudtunk érezni vele, és a rész végén belátta, hogy tévedett a droidokkal kapcsolatban és képes volt bocsánatot kérni.

WAC-ban is az "emberszerűsége" tetszett. Nem a tipikus töketlen droid volt, mint típustársai a filmekben, de nem is az okoskodó 3PO, hanem egy ügyetlen, de bizonyítási vágytól égő droid, aki képes a sarkára állni (pl szuper rohamdroidok bezárása).

Számomra tehát azért volt kiemelkedő a rész, mert a sok poén ellenére (R2 kéz felemelése, U9-C4 lézere,stb) nem vált egy Stan és Pan epizóddá, hanem szépen bemutatta és megszerettette velem a két főszereplőt,

 

Várom a folytatást! :)

Valóban volt mögötte tartalom, és nem csak a bohóckodásra mentek rá. Pl. a küldetés se volt egyszerű. Fura, hogy a Jedik egy ilyen csapatra képesek rábízni egy ennyire fontos feladatot. Elsőre nem nézné ki az ember még azt se belőlük, hogy képesek kimenni az ajtón. Gascon pont azért nagyszerű karakter, mert a komikus külső mögött elég komoly jellem lapul. Mondhatni ellentétben van a külsejével. :) Mély hangja és a háborúban betöltött szerepe is ezt sugallja. Szerintem WAC is azért szórakozik vele, mert semmibe veszi az ezredes.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem újra a nejemmel:

Mikor Windu felkonferálja Gascont, majd vigyázba vágja magát Neyo..

Aztán a kamera lesüllyedt és meglátta az ezredest.(előzetes infók nélkül)

Gyerekek: Szakadt a röhögéstől!

És most jön ami még nem volt:

azt kérte pörgessem vissza! Ez mindent elmond.

És többször is hangosan nevett a részen.. Az Onderon anyira nem érdekelte, hogy azt kérte szóljak, ha már más van, azt majd nézi velem..

A Young Jedi tetszett neki végig. Most meg úgy álltunk fel, idézem:

"lesz folytatása?, mert erre kíváncsi vagyok.."

Nem rajongó, de fejlődőképes... :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vicces rész volt. Kissé lightos, de nyilván ezek után jönnek majd csak az igazán komoly történetek. Számomra kissé furcsa volt, hogy a Jedik a kis droidokat katonákként kezelték, de azért megmosolyogtató. :) Gubacher dokitól kirázott a hideg, ahogy ott tapizta a őket. A D-osztag felszereléséről nekem is a James Bond filmek jutottak eszembe. Gascon hihetetlenül komikus lett. Főleg, mikor ott föl-le ugrándozva magyarázza a haditervet. :D Amikor meg szegény M5-BZ belsejéből ordibált a kis méregzsák, engem kicsit egy dalekre emlékeztetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez aranyos sztori csoli. :D Nekem is ilyen nő kellene. :D

 

Egyébként a sztoriban van kraft! Egyáltalán mi van azon a chipen? Mire készülnek a szepik? Nem tán Coruscant megtámadására a Nexus útvonalon keresztül? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk Gascon sokat nem tudna csinálni a háborúban a maga 32 centijével. Egy sugárvető nagyobb nála. Így marad az, hogy térképeket böngész stratégia miatt, vagy ha jelenlegihez hasonló helyzet kínálkozik, részt vesz besurranó akciókban, és igyekszik úgy segíteni a Köztársaságot, ahogy tőle telik. :) Ahhoz képest, hogy az első éles bevetését láthattuk, bátran nekiugrott a taktikai droid torkának.

Végre megtalálták a neki való feladatot. :) Eleinte szájhősnek tűnt, de a végére látszott, hogy ha méretei engedték volna, eddig sem maradt volna ki a háború sűrűbb részéből.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vicces, szórakoztató történet, erős tartalommal és jó karakterekkel... röviden így tudnám összefoglalni :)

Az elején az tetszett, hogy a megbeszélésen megjelent pár jedi lovag is, kifejezve a helyzet komolyságát és az akció fontosságát! (Tera Sinube megint befigyelt pár képkocka erejéig :yeah: ) Már itt az elején is voltak remek pillanatok, kezdve WAC érkezésével, vagy éppen Gascon belépőjével, de nekem nagyon tetszettek azok a kis metakommunikációs jelek is, pl. mikor Neyo fogja a fejét, vagy Anakin kifele menet megbúbolja R2-t. A történet önmagában nem annyira extra, viszont megtöltötték élettel és nem utolsó sorban kiváló karakterekkel.

WAC nagyon jól hozza ezt a kissé ügyetlen, de emellett hatalmas szívvel és bizonyítási vággyal megáldott droidot (akinek gépi mivolta ellenére, igazi személyisége van!), szerencsére nem estek át a ló túlsó oldalára és nem vitték azért túlzásba a szerencsétlenkedést, úgyhogy ez itt vicces volt, nem pedig kínos!! R2-nak azt hittem nagyobb szerepet szánnak, de végül most az mondom így volt jól elosztva, hogy nem rá hegyeztek ki mindent. A másik három "mech" se volt rossz és annak kifejezetten örültem, hogy minden kis beépített módosításnak fontos szerepet szántak és ténylegesen használták is őket az akadályok leküzdésében és nem csak olyan kitöltő elemként volt jelen ez a droid-tuningolás. Ha már itt tartunk, mindenképp említést kell tegyek a dokiról. Hatalmas karakter volt :clap: Egy az egybe ez az őrült, kissé már "perverz" tudós jutott róla eszembe, aki emellett természetesen kitűnő szakember. Egy valakiről nem szóltam még, az pedig Meebur Gascon! Az én szemembe ő volt a rész sztárja. Érdekes volt végigkövetni a WAC-el való kis "csatáit" és ahogy mögé láttunk a jellemének az is nagyon szépen volt felépítve.

A finálé volt talán a legütősebb jelenet. Mindenki bevetett valamit a repertoárjából. Egyébként itt volt talán a két legkomikusabb jelenet is: amikor R2 felemeli a "kezeit" + amikor WAC olyan kutyaúszás szerűen próbál ott előrehaladni a kikapcsolt gravitációnál :D Gascon megmutatta, hogy igenis ő is tud fizikailag (is) küzdeni, majd a változását BZ megmentése tette teljessé. A végén ott egy kicsit érdekes volt az a menekülés, mármint az hogy senkinek se tűnt fel, hogy éppen ott előttük menekülnek, ráadásul még kint egy csapat ellenséges hajó is várakozott... de ezt írjuk a mesterséges intelligencia számlájára ;)

Összességében szerintem egy teljesen jó részt láthattunk. Jó volt, hogy volt üzenete is a résznek, hogy nem a méret számít (ezt most mindenki értse jól!) és bárki lehet hasznos és hősies! Valamint, hogy sose nézzük le a társainkat és vegyük teljes számba őket még akkor is ha nem emberek. Én nagyon szeretem az olyan alkotásokat, amelyeknél van igazi tartalom is a történet mögött és nem csak a látvánnyal akarják eladni :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D

 

doggy-paddle.gif

 

A végén ott egy kicsit érdekes volt az a menekülés, mármint az hogy senkinek se tűnt fel, hogy éppen ott előttük menekülnek, ráadásul még kint egy csapat ellenséges hajó is várakozott... de ezt írjuk a mesterséges intelligencia számlájára ;)

Gyakorlatilag senki se tudta, hogy ki is az ellenség. Vagyis akik tudták, már mind "halottak" voltak. :D Droidok meg droidok között nem tűnnek fel. :) Egyébként belegondoltam, hogy ezt az akciót egy klón osztag nem tudta volna ilyen tisztán végrehajtani.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatalmas rész volt. Engem egyre jobban meglep pozitív értelemben hogy milyen ötletes történetekkel állnak elő ,melyek tökéletesen illeszkednek az sw világába.

Mekkora már hogy egy apró ezredes és a robotok mennek lenyúlni egy dekodolót. :D Gascon méretén már meglepődtem aztán azon hogy nem volt még csatában, de aztán rájöttem, hogy egy főtisztnek nem a lézerzáporban a helye. A droidok aranyosak voltak, főleg a szószátyár WAC. A kis kelekótyának a végére megjött az esze.

Artu a szokásos "megoldom a problémát" szellemben tevékenykedett de hát tőle ezt el is várjuk. Dr. Grubacherről nekem meg valami náci orvos jutott az eszembe. :D Jól felszerelték a doridokat mindenféle kütyükkel.

Az odaérkezés sem volt semmi bár az nem világod hogy amikor közeledtek a hajóval a flotta felé akkor a szepik miért nem kérdezték meg hogy kik vagytok? A B 1-esek sziokássosan idióták voltak. :D A gravitáció kikapcsolása után meg néha szakadtam. Gascon mikor a taktitkai droidnak ráment a szemére. :D

Szóval jó rész volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D

 

doggy-paddle.gif

 

Nah pont erre gondoltam :D

 

Gyakorlatilag senki se tudta, hogy ki is az ellenség. Vagyis akik tudták, már mind "halottak" voltak. :D Droidok meg droidok között nem tűnnek fel. :) Egyébként belegondoltam, hogy ezt az akciót egy klón osztag nem tudta volna ilyen tisztán végrehajtani.

 

Igen ez is igaz, de én ott arra gondoltam, hogy mikor a hangárba mennek már és ott szinte mindenki befelé fut, hőseink meg gyorsan bepattannak a hajóba... Elgondolkodhattak volna, hogy ezek vajon miért menekülnek.... bár az is igaz, hogy "Ha a droidok gondolkodni tudnának, mi már rég nem lennénk!" :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lejött a részből, hogy a harci droidok mennyire semmibe veszik a mech-eket (és piteket). Valószínűleg nem gondolták, hogy komolyabb fenyegetést jelentenének, így fel se merült bennük, hogy ellenük dolgoznak. Ahogy azt Gascon is említette a végén.

De a harci droidok "eszét" szépen demonstrálja az a jelenet, amikor WAC leszereli a két B2-est. Szerintem ez sok mindenre magyarázat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez aranyos sztori csoli. :D Nekem is ilyen nő kellene. :D

 

Huh, ne tudd meg! :D

Ide is regisztrált Princessleia néven, csak, hogy engem bosszantson.

De korábban lebukott, mint az első hsz-e. Asszem nincs is véglegesítve.. :D

 

ui(nem off).:Wac kutyaúszása tényleg ÁSZ!! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez is igaz, de én ott arra gondoltam, hogy mikor a hangárba mennek már és ott szinte mindenki befelé fut, hőseink meg gyorsan bepattannak a hajóba... Elgondolkodhattak volna, hogy ezek vajon miért menekülnek.... bár az is igaz, hogy "Ha a droidok gondolkodni tudnának, mi már rég nem lennénk!" :)

Az utolsó mondatoddal meg is válaszoltad a dilemmádat. :)

 

Huh, ne tudd meg! :D

Ide is regisztrált Princessleia néven, csak, hogy engem bosszantson.

De korábban lebukott, mint az első hsz-e. Asszem nincs is véglegesítve.. :D

Nem könnyű ide bejutni. :P De ha beírta volna, hogy ismer téged már rég tag lehetne. :D

 

Az lejött a részből, hogy a harci droidok mennyire semmibe veszik a mech-eket (és piteket).

Ez egyben droid rasszizmus is. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem újra a nejemmel:

Mikor Windu felkonferálja Gascont, majd vigyázba vágja magát Neyo..

Aztán a kamera lesüllyedt és meglátta az ezredest.(előzetes infók nélkül)

Gyerekek: Szakadt a röhögéstől!

És most jön ami még nem volt:

azt kérte pörgessem vissza! Ez mindent elmond.

És többször is hangosan nevett a részen.. Az Onderon anyira nem érdekelte, hogy azt kérte szóljak, ha már más van, azt majd nézi velem..

A Young Jedi tetszett neki végig. Most meg úgy álltunk fel, idézem:

"lesz folytatása?, mert erre kíváncsi vagyok.."

Nem rajongó, de fejlődőképes... :D

 

Én mondom, ha már csak egy részt is megnéz veled, azt is nagyon becsüld meg ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mondom, ha már csak egy részt is megnéz veled, azt is nagyon becsüld meg ;)

 

Oh, kérem szépen, megvolt együtt 4 évad kompletten, csak most nagyon sok volt a pozitív rekció.

Hogy tovább fényezzem, azt is mondta, hogyha meglesz Gascon legóban, az az övé lesz a gyüjteményben! Ám legyen! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagy egy féltékeny típus. :lol:

 

Na jól van, elég! Ő az enyém! ;)

 

Más: azt írad R2 tiszteletére lett kék a logó..

Biztos ez? Mert R2 nem ilyen kék.

Viszont a megszerzett jeladó, tartalmazza pont ezt a színt.

Nem lehet, hogy a történetszál kapta a kék logót?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jól van, elég! Ő az enyém! ;)

Még... ;) Ne engedd fel ide. :lol:

 

Más: azt írad R2 tiszteletére lett kék a logó..

Nem én írtam hanem az sw.com, szóval ez offical. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi évadokban mindig először voltak a könnyedebb részek, míg az évad második felében bedurvultak.

Végül is mindegy, csak maradjon meg ez a színvonal. Eddig nagyon elégedett vagyok az 5. évaddal. Szerintem eddig ez a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.