Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A baziliszkusz hagyján, na de az a pókinvázió?? Én azt az életben nem nézem meg még egyszer. Egyébként azt olvastam, hogy a könyvek olyan korosztálynak szólnak, amilyen idősek a szereplők maguk. Kivéve a sztori legelejét :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Transformers 2

 

 

Semmi baj sincs vele, simán nézhető, élvezhető. :) A két iker volt talán némileg idegesítő, de az összes poén feküdt....sőt, a nézők is :) Röptűz hatalmas figura volt :P Jöhet a folytatás, aminek ugye még ennél is nagyobbnak, látványosabbnak, grandiozusabbnak kell lennie :P

 

Röviden egyenlőre ennyi. Asszony is bírta :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Transformers 2

 

 

Semmi baj sincs vele, simán nézhető, élvezhető. :D A két iker volt talán némileg idegesítő, de az összes poén feküdt....sőt, a nézők is :D Röptűz hatalmas figura volt :D Jöhet a folytatás, aminek ugye még ennél is nagyobbnak, látványosabbnak, grandiozusabbnak kell lennie :D

Vajon nekem tetszeni fog? :?:D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Transformers 2

 

 

Semmi baj sincs vele, simán nézhető, élvezhető. :D A két iker volt talán némileg idegesítő, de az összes poén feküdt....sőt, a nézők is :D Röptűz hatalmas figura volt :D Jöhet a folytatás, aminek ugye még ennél is nagyobbnak, látványosabbnak, grandiozusabbnak kell lennie :D

 

Röviden egyenlőre ennyi. Asszony is bírta :D

Igaz, jöjjön csak a 3. rész. Minél hamarabb. :D

Mi a fenéért nem tudja Bay megcsinálni 2011-re csak 2012-re? :?

Ami a garndiózusságot illeti, lehet méb ennél sokkal nagyobb is. :? Főleg, ha tényleg Unicron lesz a 3. film főgonosza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon nekem tetszeni fog? :?:D:D

Tuti. :D Vérbeli U.S. Army/Air Force propaganda film :D DVD-n tesztlemezes, tutinézős többször is :D

Bazz, olyan hangok vannak benne, hogy most majdnem bejött az amit mondani szoktam a mélyhangok áldásos tevékenységéről :D Bélbehatolóak voltak :? Kicsit nehezen vettem a levegőt míg hazaértünk :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán majd lehet vitatkozni hogy a Megan Fox lábán szorgosan élvezkedő álca, a sírógörcsöt kapott duzzogó autobot, vagy a befüvezett mami jelenete a legjobb. Vagy melyik a legmeghatóbb lassított felvételbe más nevét üvöltős jelenet.

 

Nekem már csak a jó öreg fingós-böfögős poénok hiányoztak, úgy lett volna teljes a kép. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább ad oda lányodnak. :D Kamaszkorában majd zabálni fogja :D

Akár hiszed, akár nem, de az Alkonyatot hozzám hasonló korú és gyermeklelkű felnőtt ajánlotta, akinek adok a véleményére, mert ki tudja szűrni a jobb minőségű szórakoztató irodalmat. :P Persze ettől még lehet közepes a könyv a számomra, de ezt még nem tudtam eldönteni, megvárom a végét. :D

Lehet, hogy a lányomnak egyszer majd tetszeni fog, de egyelőre még a HP szintű kalandos mesék érdeklik, a vámpíros romantikus történetek teljesen hidegen hagyják. Amit egyébként nem bánok. Mindennek eljön majd az ideje. :D

 

A baziliszkusz hagyján, na de az a pókinvázió?? Én azt az életben nem nézem meg még egyszer. Egyébként azt olvastam, hogy a könyvek olyan korosztálynak szólnak, amilyen idősek a szereplők maguk. Kivéve a sztori legelejét :?

Mindenkinek más a borzalmas. :D Teljesen konkrét példa: a lányomnak szeme sem rezdült az említett szörnyek láttán, viszont teljesen kikészült attól, amikor Ron csigát öklendezett. :? Azóta jöhetett bármi, dementorok, halálfalók, vérfarkas, de ezt a szörnyűséget ezidáig még semmi nem tudta felülmúlni a HP-ben.

 

A megcélzott korosztály pedig szerintem is eszerint alakult. Épp úgy sötétedik a történet, ahogy a szereplők és elvileg az olvasók is öregszenek (már ha betartanák, hogy évente csak egy könyvet olvasnak el :?), vagyis a 6. rész már a 17 éveseknek szól, akik már elég sokat bírnak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A megcélzott korosztály pedig szerintem is eszerint alakult. Épp úgy sötétedik a történet, ahogy a szereplők és elvileg az olvasók is öregszenek (már ha betartanák, hogy évente csak egy könyvet olvasnak el :D), vagyis a 6. rész már a 17 éveseknek szól, akik már elég sokat bírnak. :D

Ezt azért kicsit megcáfolnám :D 13 voltam a 7. olvasása idején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenkinek más a borzalmas. :D Teljesen konkrét példa: a lányomnak szeme sem rezdült az említett szörnyek láttán, viszont teljesen kikészült attól, amikor Ron csigát öklendezett. :D

Igaz :D Kinek mi a szörnyá :D Mindenesetre a lányodnál érdekesen alakul :D

 

Ezt azért kicsit megcáfolnám :D 13 voltam a 7. olvasása idején.

Kivétel erősíti a szabályt :?

 

TF2: so-so nézhető volt :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti. :D Vérbeli U.S. Army/Air Force propaganda film :D DVD-n tesztlemezes, tutinézős többször is :D

Bazz, olyan hangok vannak benne, hogy most majdnem bejött az amit mondani szoktam a mélyhangok áldásos tevékenységéről :D Bélbehatolóak voltak :D Kicsit nehezen vettem a levegőt míg hazaértünk :D

 

 

Ezek szerint a kommandós csávók ebben is benne vannak.Imádtam őket az első részben.Hihetetlen profi módon harcoltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy 13 voltál, még nem te voltál a célkorosztály.

Ja, ez éppen olyan, hogy 7 évesen láttam az Alienst, de tuti nem az én korosztályom volt Cameron célközönsége :D

 

Ezek szerint a kommandós csávók ebben is benne vannak.Imádtam őket az első részben.Hihetetlen profi módon harcoltak.

Inkább csak profinak látszóan harcoltak. :D De azt látványosan csinálták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan hangulatos filmeket mint régen, sajnos már csak elvétve csinálnak.

Manapság sokkal több film készül, és ez sokszor a minőség felhigulásához is vezet. Másrészt viszont ez kicsit a nosztalgiázás témákörébe tartozó kérdés: ha nagymamámat megkérdezted volna akár régebben, ő is biztos azt mondta volna, hogy a régi Kabos Gyula filmek hangulatát semmi nem tudja visszahozni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, ez éppen olyan, hogy 7 évesen láttam az Alienst, de tuti nem az én korosztályom volt Cameron célközönsége :D

 

 

Inkább csak profinak látszóan harcoltak. :D De azt látványosan csinálták.

 

 

Mi volt benne a nem profi?Fedezték egymást, míg egyikük lött a másik hátrált, azonnal légitámogatást kértek stb.Szerintem a való életben is így harcolnak a különleges alakulatok.Bár lehet, hogy tévedek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak úgy előjött. A mai filmek sehol sincsenek a régi mesterművekhez.

Azért ezzel vitáznék. Számos remek film akad a mai napig.

 

Mi volt benne a nem profi?Fedezték egymást, míg egyikük lött a másik hátrált, azonnal légitámogatást kértek stb.Szerintem a való életben is így harcolnak a különleges alakulatok.Bár lehet, hogy tévedek.

Hát egyrészt, a filmben egyetlen különleges alakulatban szolgáló fickó volt, Lenoxx százados, ő Army Ranger volt. Epps és a többiek már légierősök voltak. Igaz, a JSOC-hoz tartoztak, de az maga nem különleges alakulatot takar, hanem különböző fegyvernemek közös együttműködését (Joint Special Operations Command, Pakisztánban és Iránban volt jelen ez a divízió).

Másrészt, vegyük csak Lenoxx motoros hadműveletét Blackout ellen. Értelme nuku, feleslegesen kockáztatta a saját és az emberei életét, pláne annak fényében, hogy jöttek az F-22-esek. Az a pár gránátlövés, amit bevitt Blackoutnak nem osztott, nem szorzott. Hasonlóan furcsa a parancsa, amit akkor ad ki, mikor jönnek az A-10-esek. Nevezetesen megfestette Scorponocot az embereivel (azaz lézerrel megjelöltette). Minek? Ott volt egy MQ-1 Predator UAV (ami a valóságban mondjuk nem sugárhajtású, de annyi baj legyen), ha az jelen van, akkor az A-10-eseket úgyis az vezeti célra. Ráadásul a megfestést is hogyan hajtotta végre? Az embereivel nyílt terepre vonult, mikor a narancs füst közelében kellett volna maradniuk (fedezékben). És még egy brilliáns húzás Lenoxx mester repertoárjából: hová viszik a javaslatára a kockát? Egy nagyvárosba, ahol civilek életét lehet kockára tenni. Miket rendel fedezetül? F-22-eseket. Be se tudnának menni a házak közé (bár mondjuk a film ezen a ponton önmagára cáfol rá), és helikopter mellé soha senki nem rendelne vadászgépeket fedezetül. Apache-okat vagy Cobrákat, azokat igen, de nem vadászgépeket. És végül hová küldi szegény Samet? Fel egy ház tetejére, amire a Black Hawk képtelen landolni, holott simán lemehetett volna az utcaszintre (mivel a Decepticonok földön és levegőben egyaránt támadtak, édes mindegy volt, hogy hol landol vagy függ meg a helikopter). Azt már csak mellékesen említeném meg, hogy senki sem hívná fel a csatatér közepén a Pentagont. Lenoxx-nak a műveleti bázist kellett volna hívni (bár az megsemmisült, szóval a tartalékot). A Pentagont a csatatérről hívogatni, de még a műveleti bázisról sem csöröghet oda akárki akármikor.

És persze, hogy ne csak Lenoxx infantilissága legyen kielemezve, ott van az összes katona, akik Mission City-ben az utca közepén reménytelien nézik az F-22-est, mintha azt várnák, hogy az ott fog landolni (a sors iróniája, hogy az speciel Starscream volt, így akár tudott is volna). Miért álltak le az utca közepén F-22-est sasolva, mikor a blakc-szikre vártak? Nagyon profi hozzáállás. És a legszebb, ami a profizmusuk csúcsa: teljes felszerelésben feszítő katonai alakulat, de egyiküknél sincs egy nyüves rádió, azt a zaciból kell kölcsönözniük. Kár, hogy alapfelszerelés, a sisak része (amit furcsa mód nem viseltek, pedig kötelező).

Szóval az a profizmus valójában látszat, a valóságban már a támaszpont elleni küzdelem sem úgy zajlana le, ahogy az a film elején történik. Blackoutot az F-22-esek egyszerűen lelőnék az égről, nem kísérnék a bázisra (egy elméletben lelőtt helikopter feltűnik a semmiből, nem válaszol a hívásra és zavarójelet bocsájt ki, és engedik landolni egy katonai bázison... soha az életben, az első felszólítás után rakétát kapna).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze vannak, de én azt a bizonyos hangulati elemet értem. A régebbi filmek lassúbbak, így jobban hatnak nálam.

Ja, hogy számodra, bocs, az előző posztodból az jött le, hogy univerzálisan. Bár lényegében azért igaz is (elég csak összevetni a Star Wars ep4-et az ep3-mal), ámbátor személy szerint ugyanúgy hatnak rám a mai jó filmek, mint a régi lassúbbak. Igaz, ritka amikor tényleg úgy hat rám egy film, mint mondjuk anno a Star Wars ep2, de most a Star Trek ilyen helyzetben volt, mert bár a leggyorsabb, leglátványosabb epizód minden Star Trek közül (film, sorozat, rajzfilm), mégis, pöcre a régi sorozat hangulatát éreztem alatta, természetesen rágyúrva a modernebb érzés hangulatát is (szóval ilyen egyveleg).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a nosztalgia nagyban hozzájárul ahhoz hogy felértékeljük a régebbi filmeket, de azért szerintem is több lélek volt régebben a filmekben.

Például kb. 1 éve láttam a Szárnyas Fejvadászt, nem láttam előtte, de a hangulat csak úgy áradt az egészből. Hiányoznak az ilyesfajta filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval az a profizmus valójában látszat, a valóságban már a támaszpont elleni küzdelem sem úgy zajlana le, ahogy az a film elején történik.

Semmivel sem életszerűbb az ő bénázásuk, mint hogy valaki baseball-ütővel akar bemenni a fia szobájába csak azért, mert ott fény van áramszünetkor.... Bay egyszerűen csak jó humorforrást lát abban, hogy minden szereplője hülyét csinál magából. Még a katonák is.

Lennox egyébként nem hiába adta a motoros figurát, hanem szikrán lőtte Blackout -ot :D azért mert az F-22-k épp Starscreammel voltak elfoglalva és nem értek rá az ő bőrüket menteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Nézz meg egy Gran Torinot, vagy egy In Brugest, egy Batman Beginst, egy TDK-t, esetleg egy Karib tenger kalózai - Fekete Gyöngy átkát... szerintem ugyanúgy vannak olyan nagy filmek, mint a régiek, telis-tele jobbnál jobb jelenetekkel és hangulattal. Manapság is hemzsegnek a remek alkotások, csak felhígultak a rosszabbak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Nézz meg egy Gran Torinot, vagy egy In Brugest, egy Batman Beginst, egy TDK-t, esetleg egy Karib tenger kalózai - Fekete Gyöngy átkát... szerintem ugyanúgy vannak olyan nagy filmek, mint a régiek, telis-tele jobbnál jobb jelenetekkel és hangulattal. Manapság is hemzsegnek a remek alkotások, csak felhígultak a rosszabbak is.

Ebből a zömét láttam. ;) A stílus más. Mint írtam is, a régiek lassabbak, máshogy vannak vágva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ezzel vitáznék. Számos remek film akad a mai napig.

 

 

Hát egyrészt, a filmben egyetlen különleges alakulatban szolgáló fickó volt, Lenoxx százados, ő Army Ranger volt. Epps és a többiek már légierősök voltak. Igaz, a JSOC-hoz tartoztak, de az maga nem különleges alakulatot takar, hanem különböző fegyvernemek közös együttműködését (Joint Special Operations Command, Pakisztánban és Iránban volt jelen ez a divízió).

Másrészt, vegyük csak Lenoxx motoros hadműveletét Blackout ellen. Értelme nuku, feleslegesen kockáztatta a saját és az emberei életét, pláne annak fényében, hogy jöttek az F-22-esek. Az a pár gránátlövés, amit bevitt Blackoutnak nem osztott, nem szorzott. Hasonlóan furcsa a parancsa, amit akkor ad ki, mikor jönnek az A-10-esek. Nevezetesen megfestette Scorponocot az embereivel (azaz lézerrel megjelöltette). Minek? Ott volt egy MQ-1 Predator UAV (ami a valóságban mondjuk nem sugárhajtású, de annyi baj legyen), ha az jelen van, akkor az A-10-eseket úgyis az vezeti célra. Ráadásul a megfestést is hogyan hajtotta végre? Az embereivel nyílt terepre vonult, mikor a narancs füst közelében kellett volna maradniuk (fedezékben). És még egy brilliáns húzás Lenoxx mester repertoárjából: hová viszik a javaslatára a kockát? Egy nagyvárosba, ahol civilek életét lehet kockára tenni. Miket rendel fedezetül? F-22-eseket. Be se tudnának menni a házak közé (bár mondjuk a film ezen a ponton önmagára cáfol rá), és helikopter mellé soha senki nem rendelne vadászgépeket fedezetül. Apache-okat vagy Cobrákat, azokat igen, de nem vadászgépeket. És végül hová küldi szegény Samet? Fel egy ház tetejére, amire a Black Hawk képtelen landolni, holott simán lemehetett volna az utcaszintre (mivel a Decepticonok földön és levegőben egyaránt támadtak, édes mindegy volt, hogy hol landol vagy függ meg a helikopter). Azt már csak mellékesen említeném meg, hogy senki sem hívná fel a csatatér közepén a Pentagont. Lenoxx-nak a műveleti bázist kellett volna hívni (bár az megsemmisült, szóval a tartalékot). A Pentagont a csatatérről hívogatni, de még a műveleti bázisról sem csöröghet oda akárki akármikor.

És persze, hogy ne csak Lenoxx infantilissága legyen kielemezve, ott van az összes katona, akik Mission City-ben az utca közepén reménytelien nézik az F-22-est, mintha azt várnák, hogy az ott fog landolni (a sors iróniája, hogy az speciel Starscream volt, így akár tudott is volna). Miért álltak le az utca közepén F-22-est sasolva, mikor a blakc-szikre vártak? Nagyon profi hozzáállás. És a legszebb, ami a profizmusuk csúcsa: teljes felszerelésben feszítő katonai alakulat, de egyiküknél sincs egy nyüves rádió, azt a zaciból kell kölcsönözniük. Kár, hogy alapfelszerelés, a sisak része (amit furcsa mód nem viseltek, pedig kötelező).

Szóval az a profizmus valójában látszat, a valóságban már a támaszpont elleni küzdelem sem úgy zajlana le, ahogy az a film elején történik. Blackoutot az F-22-esek egyszerűen lelőnék az égről, nem kísérnék a bázisra (egy elméletben lelőtt helikopter feltűnik a semmiből, nem válaszol a hívásra és zavarójelet bocsájt ki, és engedik landolni egy katonai bázison... soha az életben, az első felszólítás után rakétát kapna).

 

 

Meggyőztél. ;) Elképesztő milyen részletességgel nézed a filmeket.Le a kalappal a tudásod és a logikád elött.Amiket írtál, néha komolyan gondolkodnom kellett vajon melyik jelenetre is gondolsz.Sajnos én annyira beleélem magam a filmekben hogy komolyan elhiszem, hogy az a valóságban is hasonlóan zajlana le.

 

Te mikor tervezed megnézni a második részt?

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.