Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Miért te a Begins elején láttál Batmant? :D Most nem a flashbackekről van szó, nem kell kiforgatni a szavaimat.

 

És nem értem hogy miért véded a Supermant, amikor én sose állítottam annak az ellenkezőjét hogy az összes szuperhős belőle alakult ki, mert ez elég egyértelmű. De valljuk be a legtöbb dolog ami Supermant Supermanné teszi, az nem állná meg a lábát a 21. században, legalább is ha minél inkább arra törekednének mint Nolan.

Persze a Superman Visszatér se kifejezetten a karakter régimódisága miatt lett borzalmas, szimplán rossz volt a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ahol egy piros pizsamás kölyök, pókfonalat lő ki a csuklójából, ahol egy kék sztrecsbe bújtatott ember hajlékonyá, társai lángoká, kösziklává, láthatatlaná vállnak akkor én nem csodálkozom azon, ahol egy S betűt mellkasán viselő manusz lézereket lő a szemével és hiperereje van :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szuperhős mitológiák szerves része, hogy van a szuperhős és annak alteregója. Batman Bruce Wayne, Pókember pedig Peter Parker. Amikor a karakter reggel fölébred, ő Peter Parker. Jelmezt kell öltenie, hogy Pókemberré váljon. És ez az a vonatkozás, amiben Supermannek nincsen párja. Superman nem csak úgy lett, ő már Supermannek született. Amikor reggel fölébred, akkor is ő Superman. Az alteregója Clark Kent. A jelmeze a nagy S-sel az a takarója, amiben betakarva megtalálták. Az az igazi ruhája. Amint Kent visel: a szemüveg és az öltöny az a jelmez.

 

Bill monológja :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy volt, hogy Alice SMG lesz és American McGee játékát dolgozza fel a film?

Bár így is jó, csak nem ezt vártam. Mikor megláttam, hogy Burton rendezi egyből tudtam, hogy a felesége és Depp benne lesz. Utánanézve be is igazolódott. Viszont még van 1-2 név, ami biztató, így már most megelőlegezem a nézését. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aham. De ha a szívemnek nem szakad le a dereka a nagy cipekedésbe akkor hozzácsapom a Börtönvonat Yumában, Nincs bocsánatot. Márha komolyan érdekelnek az ilyen kissé vontatott westernek. :D Persze ha ezeket már láttad akkor tárgytalan.

Egyiket se láttam, jöhetnek. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért te a Begins elején láttál Batmant? :P

Hát éppen ez az, a Begins eleje tipikusan nem Batman film és mégis működik. Egy tipikusan nem Supermanos Superman film is lehetne Superman film.

 

És nem értem hogy miért véded a Supermant

Nem védem, csak egyáltalán nem értek veled egyet abban, hogy Supermant nem lehetne ma is fogyaszthatóvá tenni. Röhejes az összes szuperhős film, mégis, X-men, Batman, Iron Man, mind jó vagy remek filmek. Pedig mindegyik gáz. Gáz, hogy egy mutálódott gén képessé tesz az időjárás manipulálására (mi köze a géneknek az időjáráshoz?); gáz, hogy egy milliomos denevérnek öltözik; gáz, hogy egy barlangban olyan páncélt szerelnek össze, amit az US Army is megirigyelne. És a többi, a sor folytatható. Ezek nevetségesek, legalább annyira, mint Superman piros nacija. Szóval ezek mellett egy normális történettel, és normális karakterekkel a piros nacis Superman is totálisan komolyan vehető, eladható lenne. Pont ugyanúgy, mint a tenyérbemászó piros pizsis pókmanus.

Amúgy meg, személy szerint utálom Supermant :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bill monológja :D

Ez marha jó szöveg volt a filmben, nekem bejött :P

 

Alice in Wonderland tízer tréler

Nekem mindössze annyi a bajom, hogy alapvetően nem szeretem az Alice Csodaországban meséjét. Valahogy mindig kirázott tőle a hideg, és később sem akartam vele nagy barátságot kötni, szóval én még erősen kételkedem, hogy megnézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok Dzséjt, meglehet hogy a Supermanből is tudnának jó filmet csinálni, de ez addig meddő vita ameddig el nem készítik azt.

 

Ez az Alice nekem nagyon tetszik, hiába nem szerettem soha se ezt a történetet. Már alapból beteg volt ez a mese évtizedekkel ezelőtt is, kíváncsi vagyok hogy Burton a saját beteg énjéből mit ültet át..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mindössze annyi a bajom, hogy alapvetően nem szeretem az Alice Csodaországban meséjét. Valahogy mindig kirázott tőle a hideg, és később sem akartam vele nagy barátságot kötni, szóval én még erősen kételkedem, hogy megnézem.

Állítólag az angol gyerekek kedvence, de én sem találkoztam még olyan gyerekkel, akinek tetszett volna, magamat is ideértve. Nekem a Charlie és a csokoládégyár se tetszett, és ez nagyon emlékeztet rá. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

gáz, hogy egy milliomos denevérnek öltözik; gáz, hogy egy barlangban olyan páncélt szerelnek össze, amit az US Army is megirigyelne. És a többi, a sor folytatható. Ezek nevetségesek, legalább annyira, mint Superman piros nacija. Szóval ezek mellett egy normális történettel, és normális karakterekkel a piros nacis Superman is totálisan komolyan vehető, eladható lenne. Pont ugyanúgy, mint a tenyérbemászó piros pizsis pókmanus.

Amúgy meg, személy szerint utálom Supermant :D

 

Egyetértek Dzséjttel annyiban, hogy a Begins remekül eladhatóvá tett egy amúgy igencsak hiteltelennek mondható karaktert. Remek jellemfejlődéssel, eladható magyarázatokkal és jól felvázolt történettel máris közelebb érzi magához a denevérgúnyába öltözött ugrabugráló dilis milliárdost, de...

 

És itt jön a De. Batman egy emberszerű karakter, híján mindenféle különleges képességeknek. Őt a kütyüi és a harctechnikája teszik azzá igazán, ami. Supermant a mai világba hitelesíteni a maga repülési, lézerlövési, hűs leheletű és hipererejű képességeivel enyhén szólva is röhejes, kb. annyira, mint a pizsamája. Supermannek nem lehet hihető háttértörténetet kitalálni, egy hasonló jellemfejlődést felrajzolni, nem lehet megmagyarázni az erejét, és a jelmezéhez sem lehet nyúlni. Ami nem feltétlenül baj persze, csupán így elég nehéz lesz túlszárnyalni a klasszikus régi filmeket, amelyek szerintem már messze kimerítették a Superman történetekben rejlő potenciált.

 

Legfőképpen azért, mert Superman már annyira erős, hogy minden ellenfele bepisil, ha meglátja. Egyszerűen nincs méltó ellenfele, enyhén nevetséges, hogy egy mindenféle képességek híján lévő SZUPERAGY (már leírva is vicces) próbálja őt kiiktatni mindenféle cselszövésekkel.

 

Úgyhogy én úgy gondolom, hogy a Superman filmeknek vége, és nem igazán látok rá esélyt, hogy bárki is méltó folytatást tudjon felmutatni pl. az első vagy második részhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HP6, hát tegnap volt a Harry Potter 6 bemutatója...vagyis ma.

Nem volt rossz. Sajna ez az a könyv, amiben számomra legalábbis nem történik annyi minden, és itt most eseményre gondolok, inkább csak sok információt tudunk meg. És mivel a köv 2 filmre tartogatják a harcokat, azért itt aztán semmi nem volt, ami pedig volt, az nem volt benne a könyvben. Ez volt fura, és a rengeteg szerelmi jelenet, és kiborulás.

De ezek voltak számomra csak a negatívumok.

A színészek kezdenek felnőni szóval a játékuk is jobb volt, a látvány oltári és nagyon sötét hangulata van, ahogy a könyvnek is, remélem az utolsó 2őt is Yates rendezi.

És ami még meglepett hogy szinte minden benne volt. Nagyon apró dolgokat hagytak ki.

Spoiler:

ugye a manók eddig se voltak, most miért lettek volna, hopponálás a könyvben is fölösleges volt, francicáék a köv részben már lesznek, viszont talán kicsit több Voldi emlék lehetett volna a sok szerelmi jelenet helyett.

Összességében nem volt rossz, de nekem a Főnix sokkal jobban bejött. Nagyon kíváncsi leszek mit hoznak ki az utolsó részből, annak iszonyúan ütnie kell majd.

 

Ja és kis érdekesség, hogy a premier előtt 7 órával már kint volt a neten szinkronosan a film...wow. Szal ma délelőtt megint megnézem asszem. :D

7/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És itt jön a De. Batman egy emberszerű karakter, híján mindenféle különleges képességeknek. Őt a kütyüi és a harctechnikája teszik azzá igazán, ami. Supermant a mai világba hitelesíteni a maga repülési, lézerlövési, hűs leheletű és hipererejű képességeivel enyhén szólva is röhejes, kb. annyira, mint a pizsamája. Supermannek nem lehet hihető háttértörténetet kitalálni, egy hasonló jellemfejlődést felrajzolni, nem lehet megmagyarázni az erejét, és a jelmezéhez sem lehet nyúlni. Ami nem feltétlenül baj persze, csupán így elég nehéz lesz túlszárnyalni a klasszikus régi filmeket, amelyek szerintem már messze kimerítették a Superman történetekben rejlő potenciált.

Mint írtam, ha az X-menek hihetetlen képességeit bemagyarázhatóvá tették egy mutáns génnel, akkor Supermannál sem lenne olyan hihetetlen mindent azzal magyarázni, hogy nem ember. Elég csak azt előhozni, ami a képregényekben van, hogy különböző szervek milyen erőtereket, meg miket generálnak. A tornádó-fújó tüdő meg elhagyható tényező (mint ahogy a Földi-visszapörgetéses időutaztatás is :D ). Ellenfelet meg nem lenne nehéz neki találni, hiszen van vagy kéttucatnyi a képregényekben, és legtöbbje nem ember (csak a filmesek olyan idióták, hogy állandóan szegény Lex Luthort küldik rá).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legfőképpen azért, mert Superman már annyira erős, hogy minden ellenfele bepisil, ha meglátja. Egyszerűen nincs méltó ellenfele, enyhén nevetséges, hogy egy mindenféle képességek híján lévő SZUPERAGY (már leírva is vicces) próbálja őt kiiktatni mindenféle cselszövésekkel.

Supermannek rengeteg méltó ellenfele van. Csak egyik sem szerepelt még mozivásznon. Ott van Metallo, Dakseid, Hi-Tech, Végítélet, Vérszomj, Zod ( csak Zod szerepelt vásznon). Őket kéne szerepeltetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint írtam, ha az X-menek hihetetlen képességeit bemagyarázhatóvá tették egy mutáns génnel, akkor Supermannál sem lenne olyan hihetetlen mindent azzal magyarázni, hogy nem ember. Elég csak azt előhozni, ami a képregényekben van, hogy különböző szervek milyen erőtereket, meg miket generálnak. A tornádó-fújó tüdő meg elhagyható tényező (mint ahogy a Földi-visszapörgetéses időutaztatás is :D ). Ellenfelet meg nem lenne nehéz neki találni, hiszen van vagy kéttucatnyi a képregényekben, és legtöbbje nem ember (csak a filmesek olyan idióták, hogy állandóan szegény Lex Luthort küldik rá).

Úgy tudom a Nap miatt a kryptoni gének máshogy működnek ebben a naprendszerben (vagy naprendszerekben).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma én is voltam megnézni a HP6-ot.Mivel nem olvastam a könyvet ezért tiszta lappal indultam. Őszintén szólva nem vagyok elájulva, nem egy rossz film de egy kicsit jobbra számítottam. Túl sok volt a romantikus jelenet és szinte mindenki kevert mindenkivel, meg egy kicsit többet szerettem volna látni Voldemort múltjából.

 

Szerk.: a Főnix rendje porig alázza

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reggel kezdtem el, most fejeztem be a 6. rész olvasását, hogy holnap frissen tudjam megnézni a filmet.

Szeptemberben pedig Batman bekékül és a Final Fantasy: Advent Children is megjelenik kék lemezen :hmm:

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake, szégyeld magad, nekem kell ilyeneket belinkelni. :P

Jake vagy elment nyaralni, vagy egy időre meglépett tőlünk :hmm:

 

HP6

Igen vegyesek a gondolataim a filmmel kapcsolatban. Valahogy nem találták meg az egyensúlyt a tinimarhaságok és Voldi múltjának felfedezése között utóbbi kárára. Engem jobban érdekelt volna, no meg érdekesebb is Voldi múltja (oké-oké, el tudom olvasni :) ). Nem elég feszes a tempó, a kezdet eléggé kaotikus, és lóg az egész a levegőben (pl. emberi világ belekeverése nem túl jól sült el), a zene néhol eléggé semmitmondó, bár voltak egész jó zenei részek is, ami az előző részről egyáltalán nem mondható el. A Harry-Ginny-szál oké volt, és nem mondanám, hogy rosszabb lenne a filmes megoldás, mint a könyves.

Az 5. rész végén úgy éreztem, hogy a jóslat csak úgy van, lóg a levegőben, gondoltam, hogy majd a folytatásban helyre rakják. Azt hiszem, kár volt erre várni. Néha még a karakterek is csak úgy vannak, feltűnnek, oszt annyi volt.

Távolságtartó a film, ezen most kb. azt értem, hogy míg a serleges rész végén harmadszori nézésre is szinte bőgtem, itt kb. nagyjából seperc alatt tovább lehet lépni azon, ahogy befejeződik. És sajnos ez már elmondható volt az előző részről is részemről.

A befejezés nem kap új rendezőt véletlenül?

Kár egyébként, nagyon jó film is lehetett volna.

 

Tegnap este megnéztem én is az Engedj be című filmet. Döbbenetes volt, ez a jelző jut eszembe róla így elsőre. Néhol feszült, néhol meglepő, néhol meg nagyon lírai, remek zenével, emlékezetes film marad :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha minden igaz, én szombaton nézem meg.

 

MissKarrde: hát, akkor nagyjából az lett, amire számítottunk... :hmm:

 

A következő két részt is Yates fogja rendezni. Jó hír viszont, hogy a legutolsó rész zeneszerzője ismét John Williams lesz. Bár nem tudom, mihez kezd majd az időközben kissé - már elnézést - szétbarmolt tematikus rendszerrel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A befejezés nem kap új rendezőt véletlenül?
Nem, a 2 befejező részt (mert persze válság van, kell a pénz, így olló a felénél, várhatunk fél évet a kettő között) is az rendezi, aki a 6-ot.

 

Mennyire lett bemutatva a két manó meg Draco munkája?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.