Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Sajnos a Stephen King adaptációk rendszerint nagyon rosszak. Amiket írtál, hogy beszerzel, azok között már ott vannak a jobbak (Carrie, Remény rabjai, Halálsoron, Ragyogás - ebből semmiképp se a TV-filmet hanem a Nicholson féle mozifilmet szerezd meg... viszont az "Az" szerintem rém unalmas).

 

Ami szerintem még nagyon jó az a Kedvencek temetője. Egy horror film amit egy nő rendezett. Eleve nem szokványos felállás, de nagyon jó a végeredmény. Illetve a Christine is jó, olyan szempontból, hogy jól hozza a regény hangulatát. Emiatt jó a Dolores Claiborne is, ami mondjuk inkább dráma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem George A. "Zombiőrült" Romero "Halálos árnyék"-a jutott eszembe ami szerintem még jobb fajta lehet. A regényt nem olvastam de a film bejött annak idején.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos azt kell, h mondjam a Star Trek egyáltalán nem jött be, az első filmet sem tudtam végignézni. pontosan olyannak tűnt, mint amilyen negatív kép mindig is élt bennem a Star Trekről, de nekem sem kell, h minden tetsszen :) , ettől függetlenül a J.J. Abrams féle film nagyon tetszett, és várom a folytatását.

Mondom én, hogy ne hagyd abba ott, ahol nem tetszik. A Star Trek egy - ahogy Bomarr is írta - tök más, mint a többi. Mindegyik rész más, mint az az előtti. Az elsőt nem csoda, hogy nem tudtad végignézni, mert az egyik legrosszabb film a szériában. Tessék szépen megnézni a második részt is, pontosan azok miatt, amit Bomarr írt.

 

Az első Star Trek film teljesen más, mint a többi. Az első a 2001: Ürodüsszeia farvizén készült és megpróbált művészi meg elvont lenni, ami úgy-ahogy sikerült neki. A második viszont bombajó: mielött lemondasz a Star Trek filmekről én azt mondom, azzal még érdemes próbát tenned. Eleve egy igen ritka jelenség van benne: jól eltalált Star Trek gonosz. Khan óriási figura, a sztori remek, azok a bogarak amik a fülbe másznak meg juj. Az effektek még nem olyan kiérettek talán mint a pár résszel későbbiekben, viszont az egyik legjobb sci-fi kalandfilm, ami valaha készült.

Ahogy tetszik mondani! Sőt, talán Khan az egyetlen jó főgonosz a szériában (meg talán a borg királynő). Az effektekkel sincs különösebb baj, pláne, mert már ezt már az ILM csinálta, buzgón felhasználva az ep5-ön szerzett tapasztalatokat. Na meg, ebben van az egyik legf*szább űrjelenet is két csatahajó között (mikor az Enterprise a csillagködben felemelkedik a Reliant mögött :yes: ). Jó Star Trek filmet akarsz nézni, Brodie: Star Trek 2-3-4, 6, 8, 11 (elmegy kategória a 9 és 10, nem túl jó a 7, rémálom az 1 és 5). Ha ezek sem tetszenek, na AKKOR nem jön be a Star Trek. De pont az első rész után leírni az egészet, na azt nem veszi be Star Trek rajongó pici pocim (persze lelked rajta, ízlés dolga az egész, de ha már leírsz egy neves szériát, legalább úgy írd le, hogy nem csak a pocsék felét nézted meg).

 

Sajnos a Stephen King adaptációk rendszerint nagyon rosszak. Amiket írtál, hogy beszerzel, azok között már ott vannak a jobbak (Carrie, Remény rabjai, Halálsoron, Ragyogás - ebből semmiképp se a TV-filmet hanem a Nicholson féle mozifilmet szerezd meg... viszont az "Az" szerintem rém unalmas).

 

Ami szerintem még nagyon jó az a Kedvencek temetője. Egy horror film amit egy nő rendezett. Eleve nem szokványos felállás, de nagyon jó a végeredmény. Illetve a Christine is jó, olyan szempontból, hogy jól hozza a regény hangulatát. Emiatt jó a Dolores Claiborne is, ami mondjuk inkább dráma.

Én a jó King filmek közé sorolnám még a The Mistet (A köd, de nem a kalózzombis :D) is, mondom ezt úgy, hogy nem vagyok rajongója King munkásságának. Az a film bennem egy hetes letargiát okozott, különösen a vége (bár ha jól tudom, azt a rendező megváltoztatta a filmhez képest). A vége... nos, ennyire lelkileg kicsináló vége kevés filmnek van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a jó King filmek közé sorolnám még a The Mistet (A köd, de nem a kalózzombis :D) is, mondom ezt úgy, hogy nem vagyok rajongója King munkásságának. Az a film bennem egy hetes letargiát okozott, különösen a vége (bár ha jól tudom, azt a rendező megváltoztatta a filmhez képest). A vége... nos, ennyire lelkileg kicsináló vége kevés filmnek van.

Ez ugye a pár évvel ezelőtti, utolsó változat? Na annak a vége tényleg ütött.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Bane szerepére még nem született megfelelő színész. :D Vin Diesel meg egy vicc nagybetűvel. Egyáltalán az csoda hogy filmekben szerepel annyira sz*r színész.

 

De jövő héten Transformers 3. Üt mindent. Írtsanak ki mindenkit.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Vin Diesel sz@r színész, de Riddick szerepében remek volt (szerintem)... és Oldie komával is egyet értek!

 

 

Statham megveri színészi tehetségben Dieselt. A mai király akciószínész Jason Statham. Velem egyidős, ne baszakodjunk vele. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy bunyóhoz nem kell színészi tehetség. ;)

És ki beszélt színészi tehetségről? Mert nem én, az tuti. ;) Az Expendablest se azért szeretjük mert olyan átéléssel , fátyolos tekintettel és ókori színházi drámákat meghazudtoló hanghordozással mondják a monológjaikat. :) Szóval kár itt ebben a műfajban sz*rozni a színészeket ahogy Frenkie tette. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ki beszélt színészi tehetségről? Mert nem én, az tuti. ;) Az Expendablest se azért szeretjük mert olyan átéléssel , fátyolos tekintettel és ókori színházi drámákat meghazudtoló hanghordozással mondják a monológjaikat. :) Szóval kár itt ebben a műfajban sz*rozni a színészeket ahogy Frenkie tette. :)

De itt most színészi tehetségről volt szó, nem más faktorról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Vin Diesel sz@r színész, de Riddick szerepében remek volt (szerintem)... és Oldie komával is egyet értek!

Hát Riddick eljátszásakor szinte elég volt csúnyán néznie s néha elhintenie egy fasza egysorost. Erre bármelyik másik izompacsirta is képes lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Riddick eljátszásakor szinte elég volt csúnyán néznie s néha elhintenie egy fasza egysorost. Erre bármelyik másik izompacsirta is képes lett volna.

 

 

Ugyanmár. Diesel, Johnson, Stallone, Statham, közelében sincs a színészetnek. Nézzük őket, de nem jó színészek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vin Diesel egy teljesen átlagos-okés színész. Amit rábiznak azt megcsinálja. Tegye fel a kezét, akit zavart a Ryan közlegény megmentésében. Akinek nem ugrana be: ő Caparzo közlegény, aki

a francia családtól elveszi a kislányt mert emlékezteti az unokahúgára, aztán leszedi egy mesterlövész

. Nem ő fogja az Oscar díjas alakitásokat nyújtani nyilván, viszont Rock mellett az egyetlen régivágású (értsd: kellően kigyúrt) akcióhős, akit már csak a hangja is arra predesztinál, hogy macsó karaktereket játszon. Utóbbi miatt egy elég jó szinkronmunkát is maga mögött tudhat: a '90-es évek egyik legjobb rajzfilmjében az Iron Giant-ban ő adja a robot hangját. Akárcsak Rock-nak neki is azaz átka, hogy vége a '80-as éveknek és a kigyúrt akcióhősökre alig van igény. Kár. Én megnézném, ahogy leggéppuskáz egy hadsereget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.