Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Alien³

 

Nem volt rossz, bár két elődjét nem sikerült felülmúlnia - főleg az Aliens-t nem.

Némileg hasonló a felállás, mint az 1. részben (egyetlen idegen, minimális fegyverekkel rendelkező emberek, bezártság, menekülési képtelenség), mégis sikerült más megvilágításba helyezni. A karakterekkel sajnos végképp nem tudtam azonosulni, ami nálam fontos egy filmnél. Talán Dillonban és Clemensben volt meg a szikra, a többiek a vallásosság ellenére nem tűntek többnek primitív, jellemtelen figuráknál. Úgy érzem, sokat köszönhet a film Sigourney-nek, kár, hogy előre tudtam Ripley-ről, hogy királynő embrió szunyókál benne, illetve, hogy a végén meg fog halni. Kíváncsi vagyok, most, hogy meghalt, hogy szövik tovább a sztorit (mivel tudtommal a 4-ben is szerepel) úgy, hogy ne legyen túl izzadtságszagú.

Amin megdöbbentem - de a kiakadtam talán jobb szó rá -, hogy ilyen könnyen levesbe dobták az előző rész másik két túlélőjét, főleg Newtot. Persze a való életben sem mindig happy end a dolgok vége (sőt, a legtöbbször nem az), de a kislány halálával konkrétan az Aliens utolsó negyed óráját tették okafogyottá.

Az nem teljesen világos, hogy a boncolásra mi szükség volt (nem vagyok finnyás, de ezt jobb is, hogy nem mutatták...), mivel eleve elhamvasztották, a dög így is úgy is elpusztult volna, ha benne van. Illetve homály még, hogy miért nem Newtba petézett az arctámadó? Az elején tisztán látszik, hogy az ő kamrájára mozdul rá a lény, azt is repeszti be, plusz a marásnyom is azon keletkezett - ebből kifolyólag azt sem értem, hogy jutott be Ripley-hez? Bár a zuhanás utáni sérült kamrába könnyen bejuthatott, ez továbbra is érthetetlenné teszi számomra, miért hagyta békén Newtot.

 

Belenéztem a rendezői verzióba is, de az első kettővel ellentétben itt már akadnak olyan bővítések/kihagyások, amik alapjaiban változtatják meg a filmet. Nem csoda, ha a rendező be is rágott, bár állítólag jót tett a filmnek a Special Edition, nem tudom, nem láttam végig. Arra nem tudom, mi szükség volt, hogy a kutya helyett egy ökörből kel ki a xeno? Mivel felveszik a gazdatest főbb külső tulajdonságait ökör helyett sokkal logikusabb a kutya.

Azzal az eltéréssel eleinte nem voltam kibékülve, hogy Ripley-ből nem tört elő a mellkasrobbantó a halála előtt, de rájöttem a jelentőségére: így azt a hatást keltik, hogy Ripley-nek volt választása. Ő döntött úgy, hogy végez magával annak érdekében, hogy a WYC ne szerezze meg a lényt, holott ki is operálhatták volna belőle megmentve ezzel az életét (már ha lehet hinni Bishop 2-nek). Az eredeti verzióban viszont nem volt esélye Ripley-nek a túlélésre (mire a hajóhoz érnek, rég előtör belőle a királynő), így "könnyebben" hozhatta meg azt a döntést, hogy leveti magát. Bár tény, hogy az előtörő xeno és az őt zuhanás közben magába szorító Ripley sokkal drámaibb látvány, nem hiszem, hogy film hátrányára válna ez a változtatás.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem helyénvalóbb lesz ha a felhasználónevem úgy kerül említésre a továbbiakban ahogy a HSz-eim mellett látható.

 

 

:P :P

Erre meg csak ennyit:

Ezt inkább Bálás Krisznek kellett volna küldened. :P :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg nem valósult filmek:

 

"Pókember

 

Már 1994-ben szó volt arról, hogy készítenének egy Pókember filmet, csak jogi akadályok miatt nem tudták megcsinálni. Pedig James Cameron jelentkezett is rendezőnek. Elkészült egy forgatókönyv is, amit hála az égnek feltettek az internetre is, így tudjuk a Homokember és Elektro lett volna az ellenség, később pedig a történetbe bekerült Dr. Otto Octavius is. Cameron egy darkosabb, sötétebb Pókembert akart csinálni, egyfajta Batman szerű hálószövőt álmodott a vászonra. Köztudott hogy Cameron ötlete volt hogy elvetette a hálóvető ötletét, ez Sam raimi filmjében is megjelent. Cameron filmjében csak a film legvégén lehetett volna látni Pókembert, addig csak mint Peter Parker szerepel. A filmet Michael Biehnnel a főszerepben képzelte el és Arnold Schwarzenegger lehetett volna Dr. Otto Octavius."

 

"Gyűrűk ura

 

1969-ben a United Artists megvette JRR Tolkientől a Gyűrűk ura megfilmesítésének a jogait. A stúdió egy közel négy órás filmben gondolkozott és egy nagy rendezőt akartak megnyerni, így nemmásra bízták a rendezést mint Stanley Kubrickra aki a 2001: Űrodüsszeiával hatalmas népszerűségre és elismertségre tett szert. Ekkoriban a Beatles a csúcson volt és a fiuk szerettek volna a filmszakmában is befutni, amikor pedig nyilvánosságra került hogy film készül Tolkien regényéből, a fiuk találkozót kértek Kubricktól, akinek tetszett az ötlet hogy a zenészek szerepeljenek a filmben. A projekt 1974-ben igen előre haladott állapotban járt, már a szerepeket is kiosztották és a legtöbb szereplővel már meg is egyeztek. A négy Beatles tag, John, Paul, Ringo és George a négy hobbitot, Frodót, Samut, Trufát és Pippint keltette volna életre. Aragornt Jack Nicholson játszotta volna, Malcolm McDowell mint Legolas, Peter Sellers pedig mint Gandalf tűnt volna fel. Végül Tolkien tiltakozott a megfilmesítés ellen és Kubrick is úgy vélte egy film kevés arra hogy megvalósuljon a Gyűrűk ura."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan lehetne tervezni a TDKR megtekintést. Legyen közös mozi? Az AvP -s arcokkal lehetne kooperálni. :) Infy biztos eljönne.

Nálam sok mindentől függ, ha lesz közös nézés, közvetlenül előtte tudom csak megmondani, hogy ott tudok-e lenni.

 

A lenti LOTR-hírben egy kicsit sántít az íróra vonatkozó rész, minimum annyi, hogy 1974-ben nem tiltakozhatott a film elkészítése ellen, és még úgy rémlik, hogy ilyet egyébként sem tett, nem azért adta el a jogokat, hogy utána tiltakozzon ellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Azt olvastam, hogy többféle forgatókönyv verziója volt az Alien3-nak. Mik voltak ezek az egyéb sztori ötletek?

Itt nagyjából összeírtam őket. Egyedül az az ötlet nincs beleírva (ebből szerintem sosem volt script, csak ötlet), amiben Hicks lett volna a főszereplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szereplőhalálok oka pedig: az egyik olyan fontosnak érezte a szerepét, hogy mert túl sokat kérni a szereplésért, a másik pedig kiöregedett a szerepéből.

Az öregedés logikus, bele sem gondoltam, hogy 6 év telt el a két film közt. Azért sajnálom, hogy így alakult.

Annak egyébként mekkora az igazságtartalma,

hogy az arctámadó először Newtot találta meg (ezért a marásnyom a hibernátorán), majd amikor lezuhant a gép és meghalt a lány, a kifejletlen királynő "átmászott" Ripley-be az akkor már törött üvegen keresztül? A film alapján készült képregényben legalábbis ez van, ha jól olvastam.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak egyébként mekkora az igazságtartalma,

hogy az arctámadó először Newtot találta meg (ezért a marásnyom a hibernátorán), majd amikor lezuhant a gép és meghalt a lány, a kifejletlen királynő "átmászott" Ripley-be az akkor már törött üvegen keresztül? A film alapján készült képregényben legalábbis ez van, ha jól olvastam.

 

Semmi!

Így tervezték (sőt, eredendően úgy tervezték, hogy Ripley-t alulról szállja meg a királynő), de ezt hála a magasságos perverziónak, kihagyták. Elvégre minek mászna be a dög valakibe, ha már tud élni a gazdatesten kívül is?

A savnyom amúgy Ripley hibernátorán van. Nyuszi bhibernátora már a Sulacon megsérült, később teljesen összetört. A savnyom ellenben egy sértetlen hibernátoron van. Egyetlen kapszula maradt sértetlen, Ripley-jé.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi!

Így tervezték (sőt, eredendően úgy tervezték, hogy Ripley-t alulról szállja meg a királynő), de ezt hála a magasságos perverziónak, kihagyták. Elvégre minek mászna be a dög valakibe, ha már tud élni a gazdatesten kívül is?

A savnyom amúgy Ripley hibernátorán van. Nyuszi bhibernátora már a Sulacon megsérült, később teljesen összetört. A savnyom ellenben egy sértetlen hibernátoron van. Egyetlen kapszula maradt sértetlen, Ripley-jé.

 

Alien³ spoiler

 

 

Amikor Ripley Newtot siratta, a hibernátorra borulva kezdett zokogni, amiből nekem az jött le, hogy az a kislányé. Ráadásul, amikor meglátta rajta a savnyomot, akkor döntött úgy, hogy fel kell boncolni. Ha az a sajátja volt, miért nem volt annyi esze, hogy magát vizsgálja meg, nincs-e benne a dög?

Clemens ezt mondja Ripley-nek a ventilátoros baleset kapcsán: "Valami furcsa marásnyom... mint amilyet maga talált a lány hibernátorán."

 

Ripley-é nem lehetett sértetlen, mert a Sulacon, a robbanás során a törmelékdarab lyukat ütött az üvegén (vagy az arctámadó nyoma?).

a2_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Newtén viszont nem láttam komolyabb sérülést a baleset után sem.

a1_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Sajnos elég sötét az a jelenet és a kameraállás sem segít, de a romok közti kutatásnál úgy tűnik, Ripley a legszélső kapszulához megy, ami Newt-é.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem volt a legjobb rész, de alapvetően én is élveztem. Nincs igaza a sok lehúzó kritikának! Teljesen elfogadható rész volt és illet a többi közé. :);)

A pap karaktere teljesen felesleges volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.