Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Swarci szerint 2014 elején forog az új TERMINATOR film! :rock:

 

2014 februártól forog majd az World of Warcraft mozi, nyilatkozta a film egyik producere.

 

2015 valami brutális év lesz! Konkrétan az évtized legjobb éve. :clap:

Terminator 5

Warcraft

Assassin's Creed

Avengers 2

Star Wars EPVII

Karib Tenger kalózai 5

Avatar 2

The Hunger Games: Mockingjay, Part 2

Mission Impossible 5

Die Hardest (remélem most már észbe kapnak, és jó Die Hard film érkezik.. kackac)

Némó nyomában 2

Fantasztikus Négyes reboot

Jurassic Park IV

Talán a Prometheus 2 is ekkor jön

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terminator 5... jeee! Remélem a TS vonalán haladnak tovább!

 

És valóban nagyon impozáns ez a lista. Prometheus folytatását remélem hamarosan hivatalosan is bejelentik! Ajánlom nekik! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sárkányon tuti dolgoznak még.

Szerintem nem dolgoznak rajta már semennyit. Attól, hogy az előző filmben nem mutatták teljes egészében, magát a modellt a feje tarajának hegyétől a farka végéig meg kellett csinálni. Szerintem jól is fest, nincs ezzel a Smauggal semmi gond. Max annyi lesz vele, mint a Hobbitban mindennel, ami CGI volt, hogy le van maradva úgy öt évvel animációban a kortól.

 

2015 valami brutális év lesz! Konkrétan az évtized legjobb éve. :clap:

Az évtized legjobb éve az évtized közepén, ráadásul ilyen felemás címekkel?

 

Terminator 5 -> szeretem a TS-t, de mivel Schwarzi mindenáron bele akarja magát ebbe erőltetni, és azért na, a T2 óta még úgy is rohamosan romlik a minőség, hogy amúgy bírtam a T3-at is, azért annyira nem vidámkodom emiatt.

Warcraft -> majdnem tíz éve tartó huzavona után biztos jó film lesz. Amit ennyit húznak, nyúznak, az ugye mindig jól sikerül... Eleve, csodaszámba megy, ha egyáltalán 2015-ben tényleg lesz, mert eddig a producer is annyit mondott, hogy reméli.

Assassin's Creed -> oké, jó játék, de hogy ebből annyira nem kéne filmet erőltetni, az is biztos.

Avengers 2 -> várós.

Star Wars EPVII -> rohadtul mocskós mód várós.

Karib Tenger kalózai 5 -> oké, a negyedik tetszett, ha tartja az előző négy epizód szórakoztató faktorát, akkor gyühet.

Avatar 2 -> tizenkét évbe telt elkészíteni az elsőt. Epekedve várom annak végignézését, hogyan készíti el Cameron a folytatást két év alatt. :evil: Meg eleve, hogyan folytatnák? Az RDA visszatér és az űrből szétbombázza Pandorát, ennyi. Ez nehezen fog két órát kitenni. Ettől független várós, bár nem nagy lelkesedéssel (azért az első rész arra nem ad okot).

The Hunger Games: Mockingjay, Part 2 -> még az elsőre sem tudtam rávenni magam, szóval nem tudom milyen, de a benyomásom a hallottak alapján annyi, hogy... Mit keres ezen a listán?

Mission Impossible 5 -> na ne vicceljünk már emberek... :facepalm:

Die Hardest (remélem most már észbe kapnak, és jó Die Hard film érkezik.. kackac) -> :lol: (sajnos)

Némó nyomában 2 -> Na neeeeee... MINEK?

Fantasztikus Négyes reboot -> sírva röhögés kategóriája minden téren.

Jurassic Park IV -> kíváncsi vagyok, hogyan csinálják meg 2015-re szerinted, amikor nemrég mondták, hogy újra fiókba tették.

Talán a Prometheus 2 is ekkor jön -> ha úgy kezdődik, hogy a film elején Shaw leszáll az Űrmunkások bolygóján és azok röhögve letépik a fejét, majd ugrunk 200 évet előre az Alien3 és az AR közé, és végre xenomorphok kezdenek el rohangálni a sztoriban, a rendező pedig NEM Ridley "énvagyokasci-fiisten" Scott lesz, akkor talán egy esős délutánon megnézem a BR ripet. Persze, mivel gőzük sincs, hogyan folytassák ezt a mesterművet, amit már előre annyira jól kigondoltak (pedig csak fogni kéne a már felhasznált unalmas sablonokat, és újrakeverni őket), így azt hiszem, előbb lesz Avatar 2, mint Prometheus 2. De ha esetleg Scott papa felemelné az ülepét, és újravágná az első részt, azt tudnám értékelni. Mert eddig minden filmjét újravágta, amihez egyszer sem kellett volna hozzányúlni, de ehhez, ami sírva könyörög az ollóért, ehhez hozzá nem nyúlna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szegényes lista, bár csak néhány van, amire igazán kíváncsi vagyok. Az egyértelmű SW Ep7 mellett ilyen az Avengers 2, az Avatar 2, vagy a Terminator 5. Remélem, ez utóbbi nem reboot lesz (pletyka szinten erről is hallottam). De attól az értelmetlen sztereotípiától is elszakadhatnának végre, hogy egy Terminátor filmbe kötelező jelleggel bele kell erőltetni Schwarzeneggert. A The Sarah Connor Chronicles-ben például tök jól elvoltam nélküle, mint ahogy a 4. rész se vesztene az értékéből, ha arra a néhány másodpercre más színész bőrét öltötte volna magára a gépezet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a Prometheus újravágását illeti, na igen.... ezzel maradéktalanul egyetértek. Azzal viszont, hogy kell-e xenomorph a Prometheus "érába"? Hmmm, szerintem nem.

Hm... Akkor ezek szerint nem jött át, hogy ezzel a megfogalmazással kívántam egy új Alien filmet, és soha többé Prometheus filmet? ;):D

Tizenhat éve várom az új Alien filmet, az ilyen "nem is előzmény előzmény" Prometheusoktól és az "univerzumnak nem is része előzmény" AVP-től kíméljenek már meg. Oké, hogy a Prometheus ebben az univerzumban játszódik, de akkor sem Alien film, akármennyire tetszik vagy nem tetszik (egy újravágással, amikor a magyarázatok a filmbe kerülnek, nem a BR extrára, és a halottak halottak maradnak, jobban tetszene), az AVP-k meg ugyan tartalmaznak xenokat, de jó, hogy nem képezik részét a világnak. Ám sajnos, alien fronton a legnagyobb előrelépést az elmúlt tizenhat év alatt az Aliens: Colonial Marines tette meg, ami azért valahol rohadt szomorú. Nem azért, mert olyan lett, amilyen, hanem mert egy játék az egyetlen dolog lassan két évtizede, ami legalább vitte valamerre a xenok pályáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked is megvan a magad akarata és nekem is! E kettőnek nem feltétlen kell egyeznie! Ennyi ;)

 

Mindenesetre őszintén kívánom, hogy kapd meg az Alien filmedet, tényleg. Tuti én is megnézném! Kérdés nélkül! Ámbátor az én vágyam a Prometheus folytatás(ok).

 

Dzséjt, te is az a fajta Alien-fan vagy, aki xeno nélkül nem tud elképzelni egy ebben a világban játszódó történetet. Ezzel az ég világon semmi baj nincs. De vannak ezen univerzumnak olyan rajongói, - nevezetesen szerénységem - aki eleve jó 20 évet várt arra, hogy a Space Jockey-król filmet készítsenek. Megkaptam ezt a filmet 2012 nyarán és rohadtul örülök neki és vigyorgok mint a tejbetök, még ha ez a film bizonyos aspektusaiban lehetett volna jobb is (pl vágás) de sajnos azt kell mondanom, hogy egyetlen film nem elégítette ki az éhségemet.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most miért írod ezt úgy, mintha én győzködtelek volna... :pfff:

És igen, nem tudom az Alien Univerzumot alien nélkül. Alien univerzum a neve, és alien alatt nem csontváz barátunkat (akiről mellesleg a Prometheus nem tudott meggyőzni, hogy Mérnök lenne, a két filmet elnézve, ez két különböző faj) értettük, se nem randa bogár barátunkat, hanem a xenomorphokat. A xenok nélkül a Prometheus sem létezne. És örülök, hogy te húsz éve vártál erre a (nesze semmi, fogd meg jól) filmre, én viszont lassan húsz éve várok az Alien folytatásra. A Prometheus, függetlenül attól, kinek mennyire tetszett, mindig is másodhegedűs lesz az Alien univerzumban (nem Prometheus univerzum, ne keverjük a szezont a fazonnal), ezt a világot a Xenomorphok alakították ki, az Űrutas csak egy csontváz volt, amit két percig láthattunk egyetlen filmben, ennyi. A Mérnökök meg valakik, akik bepofátlankodtak ide minden érdembeli magyarázat nélkül. Szóval igen, olyan alien rajongó vagyok, aki az alienekért rajong, ezért van tizenegy példány belőlük az asztalomon, és alien filmet akarok látni, nem egy olyan mozit, ami ebben az univerzumban játszódik. Nevezz maradinak, de szeretem azt, amiért rajongok és nem elégít ki, ha olyasmit látok, ami mellette van, de nem az. Pláne, ha még a minősége is megkérdőjelezhető...

Amúgy felőlem kombinálhatják is a két vonalat, azzal járna a legjobban mindenki, már ha jó filmet csinálnak belőle (azaz Scottot és Lindelofot a közelébe sem engedik). Jöjjenek a Mérnökök, és harapjanak a hátsójukba a xenok. :D De a Deacon jusson a Newborn sorsára és felejtsék el. Abbahagyhatnák már a xenok "leváltását", eddig csak rosszul sült el.

 

Megjegyzem, ahhoz képest, hogy a Prometheust nem láttam a mozi óta, még BR-en sem voltam hajlandó megvenni, egyre jobban rühellem. Ki érti ezt...? Pedig általában nem vagyok ilyen, a két tragikomédiába illő AVP-t is meg tudtam emészteni, de erre a Prometheusra (pedig aztán fényévekkel jobb, mint a két crossover film együtt véve), akárhányszor belefutok valahol, egyre jobban haragszom. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom sikerült beszólásnak venned az írásomat.

 

Dzséjt, veled olykor igazán élvezet a kommunikáció. ;) Ettől függetlenül továbbra sem győztél meg, DE (és ez a lényeg) abszolút elfogadom az álláspontodat és nem kívánok belekötni, egy pillanatig sem volt ilyen szándékom!

 

Nálad nem fér bele más az Alien univerzumba, nálam igen.... pfff, nagy dolog. Mégis mi ezzel a baj?

 

Ami az utolsó bekezdésedet illeti, nos szíved joga.... de attól még nekem megvan minden jogom ahhoz, hogy kedveljem és szeressem. De jó lenne nekem is (de biza NEKED IS) elfogadni végre, hogy vannak eltérő ízlések és vélemények a Prometheus kapcsán. + a korábbi hsz-emet (amire ilyen vadul reagáltál) sem bántásnak vagy kötekedésnek szántam. Ezek szerint nem csak én vagyok képes mást látni a dolgok mögé, hanem te is. És ez megint nem bántás vagy sértés... bár gondolom annak veszed, ha nem, akkor bocs a feltételezésért. Annak csak örülök! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt ha készül olyan SW sorozat ami mondjuk a 3-4közt játszódik, és nincsenek benne Jedik akkor az már nem is tartozik bele? :) Csak kérdezem. Én történetileg nem szeretem a Prometheust, de hozzá tartozik az Alien filmekhez...(számomra) sajna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom sikerült beszólásnak venned az írásomat.

 

Dzséjt, veled olykor igazán élvezet a kommunikáció. ;) Ettől függetlenül továbbra sem győztél meg, DE (és ez a lényeg) abszolút elfogadom az álláspontodat és nem kívánok belekötni, egy pillanatig sem volt ilyen szándékom!

 

Nálad nem fér bele más az Alien univerzumba, nálam igen.... pfff, nagy dolog. Mégis mi ezzel a baj?

 

Ami az utolsó bekezdésedet illeti, nos szíved joga.... de attól még nekem megvan minden jogom ahhoz, hogy kedveljem és szeressem. De jó lenne nekem is (de biza NEKED IS) elfogadni végre, hogy vannak eltérő ízlések és vélemények a Prometheus kapcsán. + a korábbi hsz-emet (amire ilyen vadul reagáltál) sem bántásnak vagy kötekedésnek szántam. Ezek szerint nem csak én vagyok képes mást látni a dolgok mögé, hanem te is. És ez megint nem bántás vagy sértés... bár gondolom annak veszed, ha nem, akkor bocs a feltételezésért. Annak csak örülök! :)

Lehet, hogy csak az elfogyasztott sörmennyiség miatt van, de mi van? Most én veszem sértésnek, hogy te (már megint) megsértődtél a véleményemen. Vagy mi? Kérek egy dekódolót, vagy egy univerzális fordítót.

 

Dzséjt ha készül olyan SW sorozat ami mondjuk a 3-4közt játszódik, és nincsenek benne Jedik akkor az már nem is tartozik bele? :) Csak kérdezem. Én történetileg nem szeretem a Prometheust, de hozzá tartozik az Alien filmekhez...(számomra) sajna.

A Star Wars kicsit bonyolultabb világ, mint az Alien, bár mint írtam, a Prometheus-t is az Alien univerzum részének tekintem, de ettől függetlenül, ez még az Alien univerzum, nem Prometheus univerzum. Nem mindegy, hogy mi volt előbb, mi járta ki az ösvényt, mi teremtette meg az univerzumot. ;) Ha mondjuk egy olyan Star Wars készülne, ami nem a Galaxisban játszódik, hanem az ep2-ben és 5-ben látott másik galaxisban, akkor azt sem díjaznám jobban, mint a Prometheust. De az Alien univerzum egyszerűbb. A Star Wars nem csak attól lesz Star Wars, hogy Jedik ugrálnak benne fénykarddal, ehhez hozzájárulnak az űrhajók, a hipertér, a különleges lények, a történetek esszenciája, az Erő, az egyéghajlatos világok, stb. Bonyolultabb univerzum. Az Alien ennél egyszerűbb, és nem írom, hogy nem lehet eltérni ettől - technikailag minden film eltért, hiszen más-más szellemben készültek -, csak azt, hogy attól még kell egy alien a kapcsolódáshoz. A The Dark Knightot sem tekintjük a Men of Steel részének, noha a Superman és Batman ugyanannak az univerzumnak a része. És valószínűleg a Superman rajongókat sem elégíti ki, hogy elkészült a TDK-trilógia. Vagy a Fantastic Four rajongókat sem boldogítja feltétlen az Avenger, pedig hát kérem, ugyanaz a világ... De, hogy a Star Wars példánál maradjak, az Ewok filmek vagy a Holiday Special jobb, ha elfelejtődik, mert hiába játszódik mindegyik a Star Wars univerzumban, azzal összeegyeztethetetlen, bizonyos életkor felett vagy italmennyiség alatt élvezhetetlenek.

Ergo, én elfogadom, hogy (sajnos) a Prometheus az Alien univerzum része, ahogy a Colonial Marines is. De egyik tény sem fog boldogítani, mivel vagy nincsenek benne xenok, vagy a minőségük erősen megkérdőjelezhető, vagy a publikálási felület nem stimmel, vagy mindez együtt véve. Tetszés szerint aláhúzandó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Schwarzinál elnézem. Ő jófej. Gibson durvábbakat tett. Stallonénak és Willisnek sosem volt még botránya, se Stathamnak. Lehet így is. De mindegy úgysem győzzük meg egymást. Az igaz hogy nem mindenkinél érdekel a dololg, és vannak "egyenlőbbek".

Frenkie, akkor szerintem csak arról van szó, hogy Mel Gibsont nem szereted, Schwarzit meg igen. Minden más meg már csak a racionalizálás része. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, akkor szerintem csak arról van szó, hogy Mel Gibsont nem szereted, Schwarzit meg igen. Minden más meg már csak a racionalizálás része. :)

 

 

De nehéz ezt elmagyarázni. Látom senki nem érti. Gibsont nagyon szerettem mikor a Halálos Fegyvereket csinálta. Sajnos az ő magánéleti botrányai jobban felháborítanak mint másokéi. Azaz kb arról van szó hogy ha valaki nem ad számlát azt elnézem aki meg ellopja az árvízvédelemhez kiszállított szivattyút azt lelőném. Ennyi és nem több. A bűn mértéke nálam a mérce. Szerintem nem olyan bonyolult ez, hogy már napok óta ezen lovagolunk.

Van amit viszont soha nem értek meg az a baromi gazdagok alkoholizmusa(lsd Gibson). Hegyekben van pénze ,gondtalan életet élhetne erre nyavalyog meg napi 1 liter whiskey. A csorót megértem annak kilátástalan a jövője, de nekik?

 

 

A Prometheus meg nekem is iszonyúan bejön. Az utóbbi évek egyik legjobb sci-fijének tartom, nagyon élveztem minden percét. Tervezem is majd megvásárolni. Ugyanakkor az Alien-filmeket is szeretem.

 

Riddick: Dzséjt nem haragszik szerintem csak ő azt nem veszi észre hogy néha bántó amit ír(arról a filmről amit a másik imád). Én sem örülnék ha a kedvencemet minden sz*rnak elmondanák.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom Frenkie vágta a tutit. De nem kívánok vitát folytatni, eredetileg sem ez volt a szándékom!

 

Befogom a szám Prometheus kapcsán ezen a fórumon, mert ha előjön a téma, akkor itt mindig kisebb-nagyobb háború van :( :(

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a Hunyadi János film parkolópályára került, de legalább Toldi Miklósról 2014 végére biztos elkészül egy látványos magyar film

http://www.origo.hu/filmklub/20130613-900-milliot-kapott-palfi-gyorgy-a-toldi-film-poharnok-gergely-angelusz-ivan.html

 

Az öreg Toldi Miklóst egy ismert európai színész játssza majd, míg a fiatal Toldit pedig a magyar sportolók (kajakosok, vízilabdások, nehézsúlyú bokszolók) között kereste. :)

 

"Ez egy nagyon-nagyon ambiciózus adaptáció" - mondta májusban a Toldi operatőre, Pohárnok Gergely. "Az Andrej Rubljov találkozik a Csillagok háborújá-val. Lesz Halálcsillag is, meg tatárok is. A forgatókönyv első negyven oldala csak akciójelenet." :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem jó és sikeres lesz a Toldi Miklós film, mert akkor tutira beindul a Hunyadi film gyártása is.

Aztán jöhet majd Kinizsi Pálról is mozi.. Sőt! Zrínyi Miklós Szigeti veszedelméről brutális eposz is készülhetne 300 stílusban.

Áááh annyi jó magyar történelmi kalandfilmet lehetne csinálni...

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick: Dzséjt nem haragszik szerintem csak ő azt nem veszi észre hogy néha bántó amit ír(arról a filmről amit a másik imád). Én sem örülnék ha a kedvencemet minden sz*rnak elmondanák.

Srácok, edzeni kell erre :D Legyen olyan kollégátok/kolléganőtök tizenéven át, aki utálja a SW-t, a LOTR-t és minden sci-fit, fantasyt valamint társait, és megedződtök az ilyen, számotokra bántó kritikák ellen (ráadásul Dzséjt elég enyhén tud fogalmazni a kolléganőmhöz képest) :D Bár még nekem is van hova fejlődnöm :hehe:

 

Nálam ez a nyár filmje! Azok az akciójelenetek. Azok a futurisztikus járművek és kemény robotok! Ááááááh

Lehet, hogy én is megnézem. Elvileg a születésnapomkor kezdik játszani, de látom, hogy Mo-n egy héttel utána indul csak. Majd meggondolom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss, a különbség annyi, hogy Dzséjt nem anti sci-fi fan. ;) Ez azért így ebben a megvilágításban mégis csak más.

 

De igazából mindegy. Egyszerűen nem látja, hogy nem azzal van a bajom amit ír, hanem azzal, ahogy... és ha ezzel megbánt akkor máris túl érzékeny vagyok. No comment!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.