Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hogy 2 filmet is az amúgy zseniálisnak tartott Into Darkness elé helyezel

Jaaaa... Nagyon tetszett az is, és továbbra is annak tartom, de nem ragadott meg annyira, mint ez a kettő. A Dark World és a Pacific Rim esetében nagyot dobott az újdonság varázsa. Az Into Darkness nálam ezzel nem tudott játszani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már régóta gondolkodom a TOP5-ön, de sajnos még nem láttam minden filmet, amit szeretnék, és még hátra van a Futótűz és a Hobbit 2, amiket mindenképpen meg akarok nézni moziban. Egy dolog viszont egészen biztos, mégpedig az, hogy a The Day Of The Doctor benne lenne a saját 2013-as Toplistámba, holott eredetileg nem mozifilm volt! De nem érdekel! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hazai forgalmazó a héten jelentette volna meg a Pokoli Futamot dvd-n...de a szlogen, mint látszik baromi szerencsétlen választás.. ezért jó döntöttek, hogy későbbre halasztják a megjelenést, egy másik borítóval...

dvd_vehicle19.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pálfi György Toldijáról már nagyon régen nem lehetett hallani.

Nyáron még arról volt szó, hogy idén ősszel forgatnak, de persze azóta, ahogy egy ilyen megaprodukció során várható volt, nő a büdzsé, egyre terebélyesebb a gyártási terv, és gombamód szaporodnak a támogatók, producerek is..plusz Magyarországon nem is tudom milyen régen nem született nézhető és kiváló történelmi kaland/akció film.. húha már az idejét se tudom.. :pfff: Tehát nagyon remélem az előkészítési fázisban minden tisztázva lesz, és egy remek és tehetséges csapat fogja összerakni a mozit, ehhez társulva az itthoni legjobb színészekkel, külföldi ismert művészekkel egyetemben. Ja és jó lenne, ha minden pénz a produkcióba csorogna (és nem a korrupt filmes körökben mozgó felső vezetés zsebébe :evil: )

 

Jelenleg ez a helyzet Pusztai Ferenc producer tolmácsolásában

Filmhu: Nem a kezdetektől vagy jelen, hanem utólag szálltál be producerként Mátyássy Áron Víkendjébe, akárcsak Pálfi György Toldi című filmtervébe. Mesélj erről!

 

P.F.: Pálfi Gyuri következő filmtervén dolgozunk együtt, ennek a munkakapcsolatnak köszönhetően kerültem képbe, mert a Toldi egy megaprodukció, és mikor az előkészítés aktív szakaszba jutott, hirtelen annyi lett a munka és a felület, hogy felmerült a produceri csapat bővítése, hogy a plusz feladatokat legyen, aki ellátja. Volt néhány producer a képben, akikkel a vezető producerek, Angelusz Iván és Reich Péter tárgyalásokat folytattak, engem Gyuri ajánlott be nekik. Úgy tudom, még más producerekkel is egyeztetnek jelenleg is, hogy szálljanak be a munkába, tehát lehet, hogy végül még többen leszünk, akik ezt a produkciót hozzásegítjük ahhoz, hogy olyan remek film legyen, mint amilyennek ígérkezik. Szerintem erre minden adottság és esély megvan.

 

Filmhu: Mikor kerül gyártásba a Toldi?

 

P.F.: Jelenleg előkészítésben van, a Filmalapban már döntöttek a támogatásról, és most azt várják, hogy – lévén ez egy kiemelt projekt, így lényegesen nagyobb figyelmet szentelnek a filmnek –, precíz és részletes, napra, órára lebontott gyártási terv érkezzen a produkciótól. Ez teljesen jogos egy megaprodukciónál, hiszen lesznek olyan napok, amikor több száz lovas és kaszkadőr részvételével zajló csatajelenetet forgatunk, egy ekkora stáb mozgatása sem kis feladat, tehát a Filmalap csak akkor engedi majd el a projektet, ha azt látja, hogy a produkció részéről minden egyes másodperc át van gondolva, és ki van találva.

 

Filmhu: Nem fut ki a produkció abból az időből, amíg le kell szerződni a Filmalappal?

 

P.F.: Nem, még benne vagyunk ebben az időben, terveink szerint két héten belül megkapja azt a csomagot a Filmalap, ami a lehető legprecízebben fogja részletezni, hogy ez a film hogy készül majd el. A kreatív részét már ismerik, a forgatókönyvet ismerik, a rendező több prezentációt tartott már arról, hogy pontosan hogyan valósítaná meg a filmet; milyen szereplőkkel, milyen vizualitással. Most pedig a forgatást kell a lehető legrészletesebben bemutatni. Azt ígérték, hogy ők ezt követően azonnal döntést hoznak, tehát onnantól ez már egy gyors menet lesz. A film jövőre forog, de a forgatási napok és a helyszínek száma is rengeteg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy próbát szerintem megér, ha mást nem, elmondhatod, hogy ezt is végigszenvedted. :D

 

Hmmm... Elég nyomós érvnek tűnik... :hmm:

 

Nekem iszonyúan bejött ez a film. Ha nem láttam volna idén a Thor: Dark Worldot, tuti év filmjének titulálnám. :) Bugyuta meg minden, de valahogy nagyon megragadott (lehet valami köze a bennem élő gyerekhez :D).

 

Hasonló véleményen vagyok, mostanában ritkán nézek filmet kétszer moziban, ez olyan volt. Viszont annyi jó film volt az idén, hogy bármyennyire is szeretem a Tűzgyűrűt, dobogóra nem fér fel. :)

 

Tényleg, mindenki felállíthatná itt a 2013-as év top5-ös listáját. :) Persze csak a Hobbit után (gyanítom, nálam idén is az lesz az első)

 

 

Én mindenképp írok - minden évben írok -, maximum bemásolom ide is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az idei év filmek tekintetében nagyon király. :) Már az a tény is jól illusztrálja ezt, hogy idén kb. 10 filmet néztem meg moziban (nem premier-közeli időszakban, mert a tömeget gyűlölöm), tavaly pedig összesen hármat.

 

Jake, köszi az infókat, én nagyon szurkolok ennek a projektnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezekkel a listákkal picit hadilábon állok, mert rendszerint a kis költségvetésű mozik szoktak nálam nagyot szólni, de azok meg baromi lassan kerülnek fel a netre normál felirattal. Nekem igazából most kezd igazán körvonalazódni a 2012-es toplistám és talán pont ezért egyelőre azt az ideinél messze erősebb évnek látom az olyan filmek miatt mint amilyen például a Jagten, Perks of Being Wallflower, En kongelig affære vagy a Puhdistus. De jövőre már valszeg másképp látom majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez a Wonderwoman szereplés annyira nem dobott fel.

 

De legalább látszik, hogy az Igazság Liga felé haladunk.

Hát ez annyira engem sem. Még egy jó WW alakítást nem láttam, sem színésznőt aki hasonlítana is és hitelesen hozná, de hát ki tudja...talán most. :)

Félek ezzel már túlbonyolítják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Warner csak szerencsétlenkedik ezzel az Igazság Ligájával. Egyszerűen nem tudják azt az előretervezést hozni, amit a Disney csinál az Avengers-filmekkel. Még három film van hátra a 2. Fázisból, de már a 3. Fázis végét készítik elő. A Disney évekre tervez előre (érdekes is lesz ebben a tekintetben a Star Wars filmek jövője), a Warner meg koncepciótlanul botladozik. Próbálják majmolni a Disney-t, de nincs meg hozzá a biztos kezük és a távlati gondolkodásuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, a Gru2 BD-n van HÁROM!!! minyonos kisfilm!! :lol:

Keeeell! :D Minyonok, Minyonok, Minyonok! :lol:

 

The Wolverine (bővített változat): csalódás, a kellemes fajtából. Igazság szerint, mivel az X-men filmek magasról tojnak egymásra, nekem pedig a folytatások következetlensége alapból nem szokott bejönni, így általában X-men film elé padlóra tett elvárásokkal ülök le. Ennek konkrétan úgy ültem neki, hogy előre vártam, milyen ellentmondásokba keverednek már megint. Meglepetésemre, az X-men: First Classzal és az X-men Origins: Wolverine-nal ellentétben ez semmi komoly ellentmondást nem prezentál az X-men trilógiával.

 

Talán csak annyi, hogy Farkas emlékszik olyan eseményekre - Nagasaki lebombázása -, amik a fejlövése előtt történtek, és tudtommal az emlékezete nem tért vissza.

 

Kellemes meglepetés volt, hogy a trailerek alaposan félreinformáltak a filmmel kapcsolatban, ami jó, mert így nyújtott egy icipici meglepetést. Na nem nagyot, hiszen ez egy szokásos, sablonos képregényfilm hállivúdból, szóval nehéz lehet nem kitalálni tíz perccel előre a következő jeleneteket, de azon a szinten mégis meglepett, hogy másra számítottam.

 

Konkrétan arra gondolok, hogy a trailerek sugallata szerint Farkas önként mond le a képességéről. Ezt továbbgondolva már biztosra vettem, hogy jön majd a nagy megvilágosodás, amikor rádöbben, mégis kell az ereje, de elbukik, és akkor hopp, varázsütésre tényleg visszakapja, mert már megérdemli (ezzel levonva a kötelező erkölcsi mondanivalót: akinek nagy hatalma van, annak nagy felelőssége... eh... :drink: ). Ezzel szemben a filmben Farkas - bár kacérkodik a gondolattal - nem hajlandó lemondani erejéről, amikor felajánlják neki a lehetőséget. Sőt, tulajdonképpen nem is veszti el az erejét, csak legyengítik. Ő meg az első adandó alkalommal visszaveszi, visszakapcsolja, semmi hezitálás vagy ilyesmi. Az, hogy ebbe éppen belehal, az nála nem számít ebben a formában (hogy volt ereje, nem vesztette el, meg nem kiérdemelnie kellett azt), hiszen a First Classt leszámítva minden X-men filmben legalább egyszer meghal.

 

Bírtam a karaktereket is, különösen Yukiót (aranyos kis csaj), bár lehetett volna kicsit több a mutáns. Kicsit olyan érzésem volt, mintha a világban hirtelen ritkaságszámban lennének. De ez csak az én érzésem, a történetben teljesen a helyén van, hogy nincs egy seregnyi belőlük.

A stáblistás jelenet meg külön kis mosolyfakasztó momentum, bár ha láttad az X-men: Last Standet, akkor meglepetést nem fog okozni, csak kérdéseket.

 

Magneto visszanyerte az erejét, stimt. Xavier él, stimt. Mindkettő benne volt a harmadik X-men filmben. De Xavier miért Picard kapitány alakjában van, és miért ül már megint/még mindig tolószékben? Még ha az is a magyarázat, hogy csak illúziót közvetít, és voltaképpen más alakja van, akkor is, miért keltené azt az illúziót, hogy egy nyomorék?

 

 

Morfondírozás a Days of Future Past kapcsolatban:

 

Mondjuk van egy olyan teóriám momentán, hogy az X-men: First Class, az X-Men: Days of Future Past és az X-Men Origins: Wolverine egy párhuzamos idősíkban van az X-men, az X2, az X-Men: The Last Stand és a The Wolverine filmekhez képest, ami valahol a First Class előtt vagy közben vállt szét. Aztán a két univerzumot majd most kötik össze az új filmmel. Ezzel legalább magyarázatot adnának arra a sok ellentmondásra is, mindemellett a Marvel multiverzum mivoltába simán bele is férne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A stáblistás jelenet meg külön kis mosolyfakasztó momentum, bár ha láttad az X-men: Last Standet, akkor meglepetést nem fog okozni, csak kérdéseket.

Nekem ez tetszett a filmből legjobban :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.