Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Coming out: hát sajna véglegesen bebizonyosodott hogy a magyar film nem nekem való. Pedig sokan azt mondták meg olvastam a neten hogy az utóbbi idő legjobb magyar filmje.

:o Én eddig bárkivel beszéltem, bármilyen kritikát olvastam, az arról szólt, hogy mekkora szutyok egy film. Felszínes, sztereotip, unalmas és legfeljebb csak kínjába nevet az ember.

 

Hiszed vagy sem, én a "Megdönteni Hajnal Tímeát"-ról hallottam, hogy meglepően jól sikerült, és vicces lett. Talán próbáld meg azt. :)

Erről viszont én is jókat hallottam, bár az kicsit zavarónak tűnik, hogy többek szerint is a főszereplő csaj a leggyengébb eleme a filmnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiszed vagy sem, én a "Megdönteni Hajnal Tímeát"-ról hallottam, hogy meglepően jól sikerült, és vicces lett. Talán próbáld meg azt. :)

Hát lehet kevertem, nem tudom, de akkor ezt még megpróbálom. Ha az sem tetszik, akkor nevör evör magyar film.

Viszont ezt tényleg ne nézze meg senki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát lehet kevertem, nem tudom, de akkor ezt még megpróbálom. Ha az sem tetszik, akkor nevör evör magyar film.

Viszont ezt tényleg ne nézze meg senki. :)

 

Hajrá! Én már rég lemondtam a magyar filmekről, egyedül a Nagy füzetet fogom megnézni hamarosan. Inkább valami jó kis spanyol filmet, több kiválót láttam mostanában.

 

A Hajnal Tímeában viszont tényleg volt legalább egy jó poén (ami az előzetesben is szerepelt), a Szandokános. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajrá! Én már rég lemondtam a magyar filmekről, egyedül a Nagy füzetet fogom megnézni hamarosan. Inkább valami jó kis spanyol filmet, több kiválót láttam mostanában.

 

A Hajnal Tímeában viszont tényleg volt legalább egy jó poén (ami az előzetesben is szerepelt), a Szandokános. :D

A Nagy füzet nekem tetszett. Molnár Piroska játéka (többek között) fantasztikus volt. Csak "kissé" nyomasztó a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Winter Soldier

 

Hétvégén én is megnéztem a legújabb Marvel filmet. Nem vagyok oda kifejezetten ezért az univerzumért, de most ezután megjött a kedvem hozzá. Nem érdekelnek a képregények (egyedül a Pókember sztoriját ismerem jobban, de azt is csak rajzfilmről) és a belőlük készült filmeket sem várom kifejezetten már. Ebből is látszik, hogy már megöregedtem, 5-6 éve még meg tudtak venni az ilyen filmekkel, most viszont abszolút pozitívan csalódtam.

 

Az új Amerika Kapitány filmben, egy már-már klasszikus politikai thrillert alkottak, felturbózótt akciójelenetekkel. A film első felében kifejezetten paranoid hangulatot teremtettek, ami még tovább fokozta ezt a már meglévő érzést bennem, hogy itt nem egy tipikus szuperhősfilmet látunk. A sok menekülés, illetve ez 'ne bízz senkiben' téma olyan elemeket csempészett a filmbe, amit egyáltalán nem vártam volna tőle, az első rész után.

Teljesen e világi szereplőket és konfliktusokat vázol fel a film, ami több szempontból is remekül reflektál a mai világ társadalmi és politikai problémáira, melyek tényleg szinte ott vannak a mindennapjainkban.

 

 

Én nem igazán ismerem (és valójában annyira nem is érdekel) ezt az univerzumot, de azért így is feltűntek bizonyos összefüggések. A szenátor karaktere a Vasember 2-ből, vagy éppen Tony Starkot is láthattuk egy pillanatra, hogy az apjáról ne is beszéljünk. A bónuszjelenet meg az egyik legjobb univerzum építő kocka volt, amit valaha láttam. Mindenesetre ezektől eltekintve, kifejezetten filmes szempontból nézve, ez egy nagyon jól összerakott film volt. Tényleg nagyon patent volt a forgatókönyv, a karakterek éltek (még, ha ezen a ponton volt is hiányérzetem) és a film látványtechnikája is pazar volt.

Ami különösképpen tetszett, az a film elején látható akció azon a hajón. Remek akciójeleneteket láthattunk, volt benne egy kiválóan eltalált beállítás, amikor oldalról mutatják, ahogy a Kapitány végigszáguld a hajón és egy két tackle-el eltakarítja az ellenfeleket az útból! Itt minden a helyén volt, nem volt benne semmi gagyi és az egésznek egy olyan klasszikus ackiófilm hangulata volt (ráadásul a filmben is fontos szerepet töltött be a jelenet). Gyakorlatilag ez jellemző az egész filmre, hogy szépen rakták össze, talán a végével volt egyedül problémám, de erről majd a negatívumoknál.

 

A karakterekről annyit, hogy itt ugyan nem alkottak kiemelkedőtt, de mindenki jól volt megrajzolva. A Kapitánnyal egyedül az a problémám (bár ez ízlés kérdése), hogy nekem ő túl tökéletes, szinte 0 jellemhibával látták el. A Fekete Özvegy kezdi tényleg levetkőzni ezt az eye-candy szerepkört, főleg a film végén voltak erős jelenetei. Fury itt volt a legizgibb, végre jobban kibontották a karakterét, ő volt a filmből az egyik kedvencem. Azonban nálam a karakterek között, ennél a filmnél inkább a negatív oldal dominált. Kifejezetten tetszett Robert Redford karaktere, aki sokáig egyfajta személytelen gonoszként testesítette meg a film antagonistáját. Figurája abszolút valósnak tűnt, akár el is tudnám képzelni, hogy valahol most is ügyködik egy hasonló ember. A másik rosszarc pedig a film egyik címszereplője, a Tél Katonája. Rögtön kezdeném is az első negatívummal, szerepéhez mérten bántóan keveset láthattuk a vásznon. Az egy dolog, hogy keveset tudtunk meg róla (ez majd alapot adhat a folytatásoknak), de mindenféle nagyobb reveláció nélkül, csak úgy akcióban is láthattuk volna még egy kicsit. Kissé tényleg ilyen Darth Maul effekt volt itt, hogy nagyon badass, nagyon titokzatos, de a limitáltsága okán keveset láttunk belőle, így nehéz volt megszeretni/megutálni/azonosulni vele. Ha csak és kizárólag ezt a filmet nézem, akkor ez bizony negatívum volt számomra.

 

A színészi játékot tekintve Chris Evans itt kapta meg eddig legnehezebb szerepét és ehhez mérten itt nyújtotta az eddigi legjobb játékát is, ezért mindenképpen dícséret illeti. Sam Jackson szokás szerint remek volt, míg Robert Redford személyével mindenképpen emelte a produkció színvonalát (azt hallottam, hogy azért vállalta el, mert valamelyik unokája nagy rajongója a Marvel filmeknek). Kiemelném még ezen a ponton Scarlett Johanssont, akit én valójában sosem kedveltem, itt viszont nagyon meggyőző volt a játéka. Kitűnő volt a kémia közte és Evans között, ezt pedig nem csak a karakterek ábrázolásában, hanem a megformálásában is lehetett érezni, utóbbi elsősorban Johansson érdeme!

 

Kitérnék még a negatívumok előtt a film konfliktusára is. Egy valóságos problémát/problémákat gyúrtak át ebbe a köntösbe. A megfigyelések, monitorozások, az állandó online jelenlét egy abszolút valós jelenség. A megfigyelések sokáig csak utópiaként (valójában inkább disztópiaként) jelentek meg, elég csak az 1984-re gondolni. Manapság már nyílt titok, hogy mi történt az USA-ban, az még egyelőre (nem nyílt) csak titok, hogy miként intézik ezt a világ más részein. A szabadság érdekében sok mindenről hajlandóak lemondani az emberek, szintén egy reális és mindennapi körülmény az életünkben, ami a filmben is megjelenik. A megelőző csapásokról meg elég csak a tavaly augusztusi szíriai helyzetig visszamenni.

Ezekből gyúrtak egy olyan elegyet a Hydra-val és a SHIELD-el, ami sokkal többet mond a mi korunkról, mint azt elsőre képzelnénk…

 

Végül, de utolsó sorban, sok negatívumot nem tudnék mondani, de persze nem ez lesz nálam az év filmje. Említettem a karaktereknél a Tél Katonáját, őt mindenképpen ide sorolnám, de ami nála is rosszabb volt, az a film vége. Egyrészt ott voltak ezek a klisék, hogy nyom a főhős egy klasszikus last second save-et, meg a kínos dialógok, másrészt az akció jelenetek, főleg a végső duelnél borzasztóan meg voltak vágva. Azt azért ide megjegyezném, hogy az különösképpen tetszett, hogy nem olyan volt ez a párbaj, hogy a főszereplőt csak ütik és mikor már majdnem megmurdelt, akkor hirtelen legyőzi az ellenfelét (amit sok filmben láthatunk), hanem itt kvázi egyenlő erők küzdöttek. Viszont, kis túlzással ütésenként vágtak és rángatták is a kamerát rendesen. A légi csata nem volt valami heroikus és az egésznek nem éreztem, hogy komolyabb súlya lett volna, de azért nem volt olyan gagyi, mint az Avengersben. Azt se bántam volna, ha valaki meghal a jófiúk oldaláról is, bár azt megértem, hogy bizonyos szereplőknek itt bizony életben kellett maradniuk.

 

 

Összességében tehát csak momentumokat tudnék inkább kiemelni a negatív oldalról, viszont mellé rengeteg pozitívumot találtam a filmben. Remélem a folytatásban kiküszöbölik ezt a néhány kis hibát és akkor még jobb lehet. Most újra megjött a kedvem a szuperhősfilmekhez. Tényleg már szinte várom a Bosszúállók második részét, főleg a bónuszjelenet után…

Ja és a rövid verdikt, hogy ajánlom a filmet (ha akad még olyan, aki esetleg nem látta)! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszetős írás, egy dologban nem értek egyet:

 

A Tél Katonáját nem eme egy film alapján kell megítélni, hiszen Bucky az előző részben is szerepelt, ráadásul nem is apró mellékszerepben - nem utolsó sorban, már ott vannak nyomok arra, hogy kísérleteztek rajta.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszetős írás, egy dologban nem értek egyet:

 

A Tél Katonáját nem eme egy film alapján kell megítélni, hiszen Bucky az előző részben is szerepelt, ráadásul nem is apró mellékszerepben - nem utolsó sorban, már ott vannak nyomok arra, hogy kísérleteztek rajta.

 

Igen, de annyiból igaza van Wilde-nak

 

 

Hogy ha már ő a címszereplők egyike, akkor jobban a középpontban lehetett volna, vagy akkor nevezzék el máshogy a filmet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de annyiból igaza van Wilde-nak

 

 

Hogy ha már ő a címszereplők egyike, akkor jobban a középpontban lehetett volna, vagy akkor nevezzék el máshogy a filmet.

 

 

Végülis van egy olyan Klónok támadása cimü film amiben egész a film végéig egyetlen klón se támad meg senkit. Az elég szerintem, hogy a Tél katonája a sztori egyik fő mozgatórugója, függetlenül attól mennyit van a vásznon

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez az, attól, hogy valaki címszereplő, még nem kell jelentős vászonidőt kapnia. Elég, ha csak ő az események fő mozgatórugója.

 

És a Tél Katonája ennek maximálisan eleget tesz. Ő indítja el az eseményeket, személyes motivációt ad Rogersnek és Natashának, harcba keveredik mindkettővel, ő Pierce személyi bérgyilkosa, ráadásul az egyetlen ember a Földön Banner mellett, aki kárt tehet a kapitányban. Jelenléte nincs sok, de majdhogynem neki van a legnagyobb szerepe a filmben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen azért mert ilyen fontos és érdekes szereplő engem jobban érdekelt volna, szívesen láttam volna többet belőle. Anélkül, hogy komolyabb részleteket is lelőnének vele kapcsolatban, ugy is meg lehetett volna oldani a több játékidőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megoldani sok mindent meg lehet, csak nem biztos, hogy az hasznára is válna a filmnek. Szerintem csak azért szerepeltetni valakit, mert úgyis "látni akarják", az pont, hogy kárára válik a szereplőnek. Mert ez nem értelmes indok. A szereplőnek annyit kell vásznon lennie, amennyit a szerepe megkövetel. Se többet, se kevesebbet (sok sorozatban pont ezt a hibát követik el, hogy a szerződések miatt még akkor is szerepeltetik az adott szereplőt, amikor semmi szerepe nincs a történetben).

 

Bucky esetében ez szerintem pont jól jött ki, tökéletesen illet rá a kevesebb néha több jelző. Nem lébecolt ott minduntalan, ez sötét misztikusságot kölcsönzött a szereplőnek, ráadásul tudtuk, hogy ha felbukkan, annak akkor tétje van. Felesleges szövegekkel vagy több akcióval ezt nagyon könnyen agyon lehetett volna csapni. Mert aztán vagy őt gyengítik le, és onnantól nem komolyan vehető, vagy a kapitány válik nevetségessé. Márpedig ebben a filmben ez egy nagyon kényes egyensúly volt, hiszen egy olyan ember a főszereplő, aki Amerika kapitánynak nevezi magát és zászlót hord magán. :)

Szóval Bucky több - hasztalan - szereplése lehet, hogy kielégítette volna ez irányú vágyaitokat, de a filmnek nem biztos, hogy a hasznára vált volna. Gondoljatok csak arra, ha átbillen a mérleg, és egy unalmassá váló akciósorozat miatt máris nem érdekes, hanem unalmas lesz a karakter. Akkor is megérné az, hogy többet lássuk?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anchorman 2 - Legend of Ron Burgundy - Ha tud valaki igazán jó mostani vígjátékot az szóljon. Erős túlzás hogy ettől azt vártam volna, de a közel 2 órás filmen - vágatlanul 2,5 - kb 3x nevettem fel igazán harsányan. Nem tudom, lehet a baj velem van mostanában, de kevés igazán jó dolgot látok, vagy csak nem tudom értékelni. Imádom Ferrelt, Stevet, Ruddot és mégis egy totál középszerű film lett ebből megint, ami el lett húzva, kevés poénnal, és néha még azok is rettentő cikik voltak. A szinkron szörnyű, mert nem Ferrel megszokott hangja van, szóval inkább eredetiben ajánlom. Túl nagy kérés egy csupasz pisztoly vagy nagy durranás szintű vígjátékot várnom egy filmtől? Lehet. Letöltöttem a filmet amiben a csávó sperma donor és kiderül, hogy kismillió gyereke lett. Belepörgettem, a vége csupa dráma. Ehhh. Na mind1.

6/10 lett ez a film. Max.

http://cdn.wegotthiscovered.com/wp-content/uploads/anchorman-2-image.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Isten nyugosztalja. Gyermekkoromban sokat néztem a filmjeit. Roger nyúl a pácban, Hook..

Nagyon jó karakterszínész volt.

IMádtam ezeket a filmeket, de amúgy is rengeteg nagyon jó filmben volt, a Sellőket is nagyon szerettem, stb.

RIP

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez az, attól, hogy valaki címszereplő, még nem kell jelentős vászonidőt kapnia. Elég, ha csak ő az események fő mozgatórugója.

Ehhez csak annyi megjegyzést tennék megtámogatva a kijelentést, hogy A Gyűrűk Urát látjuk a legkevesebbet a vásznon a történet főbb és mellékesebb karakterei közül, ez a legklasszikusabb példa erre ;) És kinek hiányzik több belőle?

Dzséjt jól leírta, hogy a lentebb tárgyalt szereplőnek miért volt elég annyi vászonidő, amennyi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez csak annyi megjegyzést tennék megtámogatva a kijelentést, hogy A Gyűrűk Urát látjuk a legkevesebbet a vásznon a történet főbb és mellékesebb karakterei közül, ez a legklasszikusabb példa erre ;) És kinek hiányzik több belőle?

Dzséjt jól leírta, hogy a lentebb tárgyalt szereplőnek miért volt elég annyi vászonidő, amennyi :)

Miért, a gyűrük ura Sauron? Szerintem nem, hanem azok, akik küzdenek ellene. :) A szövetség az emberek, törpök, tündék között. Akik dacolnak Szauron akaratával, és ... a végét tudjuk. :) Sosem gondoltam úgy erre a címre, mint egy kijelentésre, inkább egy kérdésre, hogy ki is vajon a Gyűrűk ura? :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon bejött az acélember története is.

Nekem is. A történet meg azért kevésbé Synderen múlik. :)

 

Grudge Match: na ez már nagyon tetszett! Akinek tetszett a Rocky, annak ez is tetszeni fog, meg Sly csinált nki egy paródiát, jó kis kikacsintásokkal, és ez mellett drámával is. Remek elegy volt és egy percre nem unatkoztam rajta. Csak ajánlani tudom a két nagy öreg boxmeccsét. :) 8/10.

grudge-match-poster_612x380.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.