Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Clooney engem taszított mindig is, egyszerűen nem bírom a filmjeit megnézni. Az említett filmekből csak az elsőt láttam, de az is inkább idegesített, esélytelen, hogy valaha a folytatásokra sort kerítek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bourne sorozattal én is úgy voltam, hogy anno az első részt közösen haverokkal néztem meg, félig néztük félig baromkodtunk így nem nagyon fogott meg. Aztán amikor már trilógiává bővült és nagyon nem volt mit néznem akkor ledaráltam egyben, nekem akkor tetszett.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Matt Damon féle Bourne sorozat lesz a következő próbálkozásom. Az jó?

Jónak nagyon jó, csak bennem képtelen megragadni. Anno láttam mindhármat, és totál elfelejtettem mindhármat. Idén megint megnéztem, immár mind a négyet, de ha puskával kényszerítenek sem tudnék túl sokat felidézni belőlük. Szórakoztat, tetszik, érdekes a sztorija, jók a karakterek, mégis, valamiért ez a filmsorozat kifolyik a tudatomból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ocean's sorozat

 

Az eredeti Sinatra félét nem láttam, a Clooney-s részekből az első tetszett. Jók voltak a karakterek, maga a heist is ötletesen volt kivitelezve és a kis szerelmi subplot is ízléses volt még itt (szemben a második résszel). Tetszett a felépítése a filmnek, a rendezés (Soderberghet nagyon kedvelem), a színészek... ebben a műfajban szerintem nagyon rendben van ez a film. A következő viszont már nagyon nem jött be (a harmadikra bevallom férfiasan már alig emlékszem, mert elég jellegtelen volt és annyi maradt meg, hogy kvázi az első gyenge koppintása). Az időkezelése nagyon fárasztó volt a filmnek és vontatottnak is éreztem, ezzel együtt megpróbált valami nagyon csavarosat, mindfuckot húzni... miközben kvázi csalással csinálják meg benne a heistot és úgy győzik le a Vincent Cassel karakterét (ráadásul itt a szerelmi szál is túl volt erőltetve).

 

Bourne filmek

 

Itt most a trilógiára gondolok, a modern 21. századi akciófilmeken belül talán a kedvencem. Ez a realisztikus ábrázolásmód, ahogy megkoreografálták az akciójeleneteket nagyon magával ragadott. Nekem különösen a Paul Greengrass által jegyzett második és harmadik rész jött be nagyon, de az első is tetszett. Az is pozitívum, hogy szerintem filmről filmre jobb lett a trilógia, úgy hogy az első rész is jól sikerült. Matt Damon korábban nyilatkozta, hogy csak Greengrass-al vállalja a folytatást és össze is álltak végre ismét, nagyjából most forgatják az új filmet, amiben az előbb említett Vincent Cassel lesz a fő gonosz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, hogy említed Vincent Cassel-t!

A lézershowja, milyen rossz már, Te jó ég! Önmaga paródiája!

A Jay és Néma Bob film jelenete ugrott be, de ott legalább nem gondolták komolyan!

 

Bourne előtt még megnéztem az Önkívületet(Self/less):

Elvárások nélkül egész jól szórakoztam. Az érzelmi részek is jók voltak, Reynolds is hálistennek.

Ezt-azt láttunk már korábban, én sokszor gondoltam a 6. naponra például és azért egyet s mást ki is következtet a sokat látott néző, mint én, de megér egy misét!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jónak nagyon jó, csak bennem képtelen megragadni. Anno láttam mindhármat, és totál elfelejtettem mindhármat. Idén megint megnéztem, immár mind a négyet, de ha puskával kényszerítenek sem tudnék túl sokat felidézni belőlük. Szórakoztat, tetszik, érdekes a sztorija, jók a karakterek, mégis, valamiért ez a filmsorozat kifolyik a tudatomból.

Szerintem tipikusan az elmegy egynek kategória.

 

Ja és csoli: semmiképp, de semmiképp se szinkronnal nézd! Nem is a hangokkal van baj, de valami olyan borzalmas magyar fordítást kapott, hogy az botrány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éhezők viadala befejezés: kb. mint az előző rész, a 3/1. Volt néhány nagyon jó jelenet, de azokon kívül csak telt a filmidő. Elég elegánsan elnagyolták az elejét, hogy minél hosszabb legyen az akciódúsabb bolyongás meg a finálé, utóbbi a könyvben baromira tetszett, filmen viszont hiányzott belőle a lélek, nem mutatott olyan jól. Nagy hátránya volt mindkét epizódnak, hogy a hátteret elég elnagyoltan kellett kezelnie, miközben sokszor ragaszkodott a könyvből vett pontos mondatokhoz. Az első két rész sokkal összeszedettebb páros volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a beszámolót, MissKarrde! Nekem moziban nézős lesz, ha már a 3/1-et most láttam csak a TV-ben. A vége az igazi a könyvben is, ott is szenvedős a történet, össze sem mérhető az előző két kötet hangulatával. Ha a végét nem sikerült ezt közelítően megvalósítani, az nagy kár. Ettől függetlenül nagyon érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen :) Majd mesélsz arról, nektek hogy tetszett.

Este elfelejtettem megemlíteni a gyalázatos szinkront, tekintve, hogy a moziból kijövet elhatároztam, hogy gyorsan felejtsük el, milyen rossz volt :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde, egy kérdés a Hunger Games befejezésével kapcsolatban:

 

Prim meghal? A könyvben a gyújtóbombázós pillanat Prim halálával engem baromira mellbe vágott, és az egyik legnagyobb aggodalmam a filmmel kapcsolatban, hogy ezt vagy megmásították, hogy ne legyen ilyen durva, vagy hollywoodiasítják, és hogy ne legyen szomorú a vége, Primet meg sem ölik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éhezők viadala 3/2.

 

Az már biztos, hogy ezt a sorozatot 1-3-4-2 sorrendben fogom látni :D De jó ötlet volt-e duplát csinálni a zárófilmből?

Rókabőr tekintetében biztosan. Három könyvből négy film, ez elég gazdaságos megoldás. Az akciók látványosak voltak, üresjárat így nem sok volt, viszont az egésznek szétesett a ritmusa, azt hiszem itt lett volna, hogy a kevesebb több.

 

Most egy kicsit fanyalgok spoilerben, jó?

(EDIT: eleinte spoiler tag-et használtam. széttörte a szöveget. Inkább feketével írom. )

Tigris karaktere lóg a levegőben, szerepe semmi, legjobb esetben eye candy-nek mehetne. Viszont idegesítően könnyen megtalálták (de miért volt egyáltalán ott?) Vagy ha nagyon az volt vele a cél hogy mutassanak egy civilt az evakuálós jelenet előtt, hát, egész eddig töküres városban haladtak a szereplők ....

 

A Dzséjt által említett jelenetet nem értettem. Katniss azért élte túl a bombázást mert egy méterrel magasabban volt mint a többiek? :facepalm:

 

Apropó Katniss. A film legelején még beszélni sem tud, elmegy a Kettes Körzetbe és a jelenet közepére már üvölteni tud? Viszont a beszélgetése a pisztolyos alakkal zseniális. Ha egybevonták volna a két filmet, simán lehetett volna az érzelmi csúcsjelenet.

 

Ami a másik csúcsjelenetet illeti: Snow karakterét hirtelen élővé tudták tenni! ( A halála előtti két másodpercre.) Végre az utolsó pillanatban kapott egy MOTIVÁCIÓT amitől igaz, hogy továbbra is megmarad kétdimenziós nagyongonosz karakternek, de legalább nincs az az érzésem hogy ha kivennék a filmből és betennének helyette egy random képregény/akciófilm ellenfelet, akkor nem változna semmi. Egészen eddig úgy tűnt, annyi a célja hogy Miss Everdeen életét tönkre akarja tenni, aztán kiderül hogy Alma Coin legalább ennyire célpont volt. És ez, belegondolva, teljesen érthető, sőt régebbi, mint hogy Katniss egyáltalán megszületett volna.

 

Hogy ne csak mindig őt emlegessem, amikor van két pasi is mellette. Vagy inkább: az árnyékában. Az "igaz vagy nem igaz" motívum jól működik, ad egy összetartó hatást a filmben, csak kicsit irreális hogy mindig akkor jön elő amikor a szereplőnek aludnia kéne. Oké hogy nem tud aludni, de meg sem próbálja? A beszélgetések felét, azon belül a korábbi történésekre visszautalások nyolcvan százalékát simán a vágószobában hagytam volna. Rábízhatták volna a szeereplőkre, hogy nonverbálisan játsszák el, és megoldották volna.

 

A Holo szerintem nevezhet az év leggagyibb plot device eszköze címért. :hmm: Eleinte van értelme, és persze hasznos eszköz, de a használatát elég irreálisan oldották meg, a végén pedig.... na azt az egész jelenetet kihagyhatták volna. Továbbra sem eseteim a

zombival keresztezett xenomorf újszülöttek.

 

Összességében, ez egy olyan film amikor a kevesebb több. Lett volna.

A színészi játék továbbra is viszi a hátán a történetet, a cselekmény előtt megemelem a kalapom. A hangulat ott van, egyszerre idegen és hihető, átélhető. Ahogy a végén megemlítik Plutarch-ot, keserédes megoldás, teljesen működik. :clap: A zene annyira nem tűnt fel. A feszültség folyamatos egészen addig a bizonyos nyílvesszőig, utána - megszűnik, de ez nem is baj. A könyvnek elolvastam a végét, az sem tetszett jobban. Szóval ott nem az ő készülékükben a hiba.

 

A szinkronról nem nyilatkozhatok, angolul néztem :)

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az előző film tetszett akkor szerintem ez is fog.

 

Lehet adok neki egy esélyt. Az előző tetszett, de hiányérzetem azért volt (elsősorban talán az volt a zavaró, hogy a könyv nem túl eseménydús első feléből csináltak külön egy filmet), úgyhogy az is lehet, hogy ezt majd csak otthon nézem meg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éhezők viadala 3/2.

 

Az akciók látványosak voltak, üresjárat így nem sok volt, viszont az egésznek szétesett a ritmusa, azt hiszem itt lett volna, hogy a kevesebb több.

 

A szinkronról nem nyilatkozhatok, angolul néztem :)

Ez a legnagyobb baja, a ritmus, a dinamika nagyjából hiányzik a filmből, de minimum pocsék, a levegőben lógó szövegekről és jelenetekről nem is beszélve. Volt olyan érzésem is, mintha egy-egy jelenet vagy szöveg lógna a levegőben, mert hiányzik hozzájuk a motiváció, vagy valami más.

 

Ilyen volt pl. az, amikor a két srác arról beszélget, hogy Katniss majd választ közöttük, közben a lány kihallgatja őket. Ok, de ez Katniss részéről minden reakció nélkül marad a filmben, a könyvben viszont tudjuk, mit gondol erről. Nem tudom, hogy csak a filmet látók ezt hogyan látják vajon.

 

Sajnos nekem nem volt választásom, csak szinkronnal volt elérhető a közelben.

 

Maxi egyetértek. :peace:

:)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.