Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nagyon megfoghatott (persze joggal) ha délután után este is csak rápillantottál bár így hogy a különbség is feltűnt lehet nem is csak egy pillantás volt. :D :D :D

Délután melóban voltam tabletről.. Egy kicsit nagyobb méretben is rá kellett pillantani. :)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, azért ott is vannak kisebb problémák. James McAvoyt tulajdonképp elpocsékolták. A Jessie Eisenberg féle Luthorral a mai napig nem barátkoztam meg. A SS-ból pedig össz-vissz 4 színészt tudok nevesíteni, ami egy ilyen nagy szereplőgárdánál szerintem elég gáz, és a főszereplő 7-esből 3 színész akik ismerősök másik filmekből (kontrasztnak a GotG-ban olyan nevek-voltak, mint Vin Diesel, Bradley Cooper, Zoe Saldana, Benicio Del Toro és Dave Bautista (aki elég nagy pankrátor a tengerentúlon), ergo a főszereplők közül csak Chris Pratt volt "ismeretlen")

Nem attól lesz jó egy casting hogy ismered-e a színészt vagy sem. Ha nem hogy mennyire illik rá a karakter és azt hogyan tudja hozni. És sztem ezeket jól eltalálták.

A főszereplők teljesen jó castingok lettek:

 

Ben Affleck - Bruce Wayne / Batman

Henry Cavill - Kal-El / Clark Kent / Superman

Jeremy Irons - Alfred Pennyworth

Gal Gadot - Diana Prince / Wonder Woman

Amy Adams - Lois Lane

Will Smith - Deadshot

Margot Robbie - Harley Quinn

Viola Davis - Amanda Waller

Jared Leto - The Joker

Jesse Eisenberg - Lex Luthor: Alapvetően ő se rossz casting inkább forgatókönyv miatt olyan amilyen de még várjuk ki a végét.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jeremy Irons - Alfred Pennyworth

Amy Adams - Lois Lane

Mondjuk szerintem Jeremy Irons pont nem való Alfrednak, egyáltalán nem illett hozzá a karakter, és amit hozott, az inkább egy kivénhedt CIA ügynök figurája volt, mint egy olyan valakié, aki felnevelt egy árvát. Amy Adams meg a "tök mindegy" kategória. A Man of Steelben annyi szerepe van, amennyit még Megan Fox is elvitt volna. Persze, ez nem casting, hanem írói hiba, de egy semmilyen szerepre tök mindegy, kit vesznek be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk szerintem Jeremy Irons pont nem való Alfrednak, egyáltalán nem illett hozzá a karakter, és amit hozott, az inkább egy kivénhedt CIA ügynök figurája volt, mint egy olyan valakié, aki felnevelt egy árvát.

Ez megint csak forgatókönyv miatt van és nem a színész miatt. Nekem alapvetően tetszett ez a új Alfred és illet Irons-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is a csúszáson van a hangsúly, hanem azon, hogy a stúdiónak annyira nincs elképzelése a filmről (vagy van, és az nagyon nem működik), hogy már 5 rendező mondta, hogy "Kösz, de nem". A projekt most is rendező nélkül áll, és az ilyen page-one rewrite-ok meg sose sülnek el jól, főleg, ha ezt akkor rendelik el, amikor már 1 hónapja el kellett volna kezdeni a forgatást. Most annyira bíznak a projektben, hogy a 2018 májusi premier dátumot határozatlan időre elnapolták.

 

Ha a WW is bukta lesz, akkor a Warnernél megjósolok egy szép nagy zivatart, amit a fejesek feje fog alkotni. Kezdhetnék azzal, aki Snyder kezébe adta a gyeplőt.

 

Majd csak lesz elképzelésük a filmről. Biztos időbe telik mire letisztul a kép. Engem ez sem zavar.

 

Egyébként mitől DC a DC? Olvastam jó pár DC képregényt és Marvelt is. Nem sok különbséget láttam.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legszembetűnőbb és legnagyobb különbség, hogy a DC komorabb, sötétebb világgal bír, a Marvel univerzuma ezzel szemben színesebb, vidámabb, optimistább. Aztán, a DC főleg kitalált városokban játszódik, mint Gotham vagy Metropolis, míg a Marvel hősök többségében valós városokat mentenek, mint New York vagy Washington. Fontos különbség, hogy a DC-ben a karakterek általában áldásként tekintenek erejükre, a Marvelben inkább átokként. És ha már képességek, a DC-ben általában alapból jó emberek kapják a szuperképességet, sőt többségükkel eleve különleges képességekkel született. A Marvelben a legtöbben úgy kapják a képességet, ráadásul sokuk idősebb korukban, és nem mindig jó emberek (gondoljunk csak Starkra, akit a filmekben durván finomítottak, a képregényekben például masszívan alkoholista, de még így is elmondható róla, hogy nem kifejezetten jó ember).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Marveltő is olvastam komor és sötét hangvételű sztorit, a DC-nél is volt dolgom vidámabb, optimistább történettel.

A mostani DC-s filmeknél azért éreztem a komorabb hangvételt.

A képességek. Hát ez elég minimális, elhanyagolható különbség.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legszembetűnőbb és legnagyobb különbség, hogy a DC komorabb, sötétebb világgal bír, a Marvel univerzuma ezzel szemben színesebb, vidámabb, optimistább. Aztán, a DC főleg kitalált városokban játszódik, mint Gotham vagy Metropolis, míg a Marvel hősök többségében valós városokat mentenek, mint New York vagy Washington. Fontos különbség, hogy a DC-ben a karakterek általában áldásként tekintenek erejükre, a Marvelben inkább átokként. És ha már képességek, a DC-ben általában alapból jó emberek kapják a szuperképességet, sőt többségükkel eleve különleges képességekkel született. A Marvelben a legtöbben úgy kapják a képességet, ráadásul sokuk idősebb korukban, és nem mindig jó emberek (gondoljunk csak Starkra, akit a filmekben durván finomítottak, a képregényekben például masszívan alkoholista, de még így is elmondható róla, hogy nem kifejezetten jó ember).

Ezek érdekes dolgok. Sajnos nem látom át, mert a DC-t kevésbé ismerem és kevésbé is érdekel. A Marvel rajongó sem voltam, de mivel az MCU jól működik, ezért azt mára már nagyon szeretem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk szerintem Jeremy Irons pont nem való Alfrednak, egyáltalán nem illett hozzá a karakter, és amit hozott, az inkább egy kivénhedt CIA ügynök figurája volt, mint egy olyan valakié, aki felnevelt egy árvát.

Ez megint csak forgatókönyv miatt van és nem a színész miatt. Nekem alapvetően tetszett ez a új Alfred és illet Irons-hoz.

 

Én is bírtam azt a fajta Alfrédot. Eleinte kicsit ugyan zavart hogy Jerry bátya egy megszokottól eltérő Alfie-t hozott de hamar megszoktam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úristen, gyerekek, olyan "jó" megfigyelő vagyok, hogy most - mintegy 100 megnézés után - világosítottak fel, hogy a Vissza a Jövőbe I illetve II-ben más játssza Jennifert. :lol:

Nem nagy szerep, az igaz, nekem is csak sokadjára esett le. Valószinüleg az újraforgatott jelenetek miatt is könnyebben elhittem Elizabeth Shue-ról, hogy már az 1-ben is nyilván Ő volt.. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosabban az elsőben Claudia Wells míg a másodikban és a harmadikban Elizabeth Shue játszotta. Ennek megfelelően mint egyértelmű az első rész végét újra is kellett forgatni a második rész elejéhez.

 

Felül van az első alul pedig a második rész adott jelenete. A csajokon kívül akad még valahány különbség.

 

 

 

No kicsit lemaradtam.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úristen, gyerekek, olyan "jó" megfigyelő vagyok, hogy most - mintegy 100 megnézés után - világosítottak fel, hogy a Vissza a Jövőbe I illetve II-ben más játssza Jennifert. :lol:

 

Csatlakozom a klubhoz. Nekem sem tünt fel. Azt hittem, hogy a 80-as évek közepén nem volt divat a szemöldökszedés, azért néz ki "Elizabeth Shue" olyan furcsán, egyébként arcra eléggé hasonlítanak, kivéve a szemöldök. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úristen, gyerekek, olyan "jó" megfigyelő vagyok, hogy most - mintegy 100 megnézés után - világosítottak fel, hogy a Vissza a Jövőbe I illetve II-ben más játssza Jennifert. :lol:

Jó, hogy megemlíted :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek után már meg kell kérdeznek, hogy azt tudtátok, hogy George McFly-t sem ugyanaz játssza? Az első részben Crispin Glover, a második és harmadik epizódban Jeffrey Weissman játssza. (És emiatt vezették be azt a jogszabályt, hogy az archív felvételek használatáért is engedélyt kell kérni a színésztől, és fizetni kell neki. Merthogy a második részben használták a Gloverrel készült felvételeket is, erre ő beperelte a Universalt és a bíróság neki adott igazat. Később ennek az ítéletnek köszönhetően kérhetett Michael Bhien több pénzt a fényképéért az Alien3-ban, mint amennyit az Aliensért összesen kapott.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek után már meg kell kérdeznek, hogy azt tudtátok, hogy George McFly-t sem ugyanaz játssza? Az első részben Crispin Glover, a második és harmadik epizódban Jeffrey Weissman játssza. (És emiatt vezették be azt a jogszabályt, hogy az archív felvételek használatáért is engedélyt kell kérni a színésztől, és fizetni kell neki. Merthogy a második részben használták a Gloverrel készült felvételeket is, erre ő beperelte a Universalt és a bíróság neki adott igazat. Később ennek az ítéletnek köszönhetően kérhetett Michael Bhien több pénzt a fényképéért az Alien3-ban, mint amennyit az Aliensért összesen kapott.)

What?! :D Nem, ez is tök újdonság volt. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kincsem

9/10 és ezt nem csak "magyar film" hanem "moziban nézős film" kategóriában adom neki.

A hangulata remek, egy magát teljesen komolytalanul vevő film bevallottan komolytalan főszereplővel. A sajtóban elspoilerezett idekacsintások többsége szerintem működik, a "lájkolom" az adott helyzetben egyáltalán nem ütött fülbe, a szelfi meg kifejezetten aranyos volt. A versenyek tényleg egyformák, már ami magát a futamot illeti, de a York Herceg elleni nagy futam (az első) valami hihetetlen érzelmi hátteret kapott. Az érzés, amikor az ember tudja hogy mi fog történni, de mégis drukkol hogy talán mégsem.

Amiről viszont mindenki példásan hallgat, az a film utolsó tíz perce. Na azt ki kellett volna hagyni belőle.

Kőkemény mese, nem olyan eltúlzott mint egy Tony Stark - centrált szuperfilm, de megnyugtatok mindenkit, hogy nem is egy történelmi produkció.

 

Egy nem épp ide kapcsolódó információ, a Pécs Urániában még lehet kapni a Zsivány fémvödröket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor még egy, de ez már csak nem újdonság. Az eredeti változat és az "utóforgatás" utáni Vissza a jövőbe. Balra Eric Stoltz, az eredeti Marty McFly, akit azért választottak a szerepre, mert Michael J. Fox nem ért rá a Családi kötelékek című sorozat miatt. Néhány hét forgatás után viszont Zemeckis megvált Stoltz-tól és egy újraütemezett (és rendkívül rugalmas) forgatási időbeosztással sikerült leszerződtetni Foxot, akivel aztán jószerivel újra felvették a filmet. Azt hiszem, jó csere volt. (És ezután a Rogue One utóforgatása már semmiségnek tűnik. :D)

http://www.youtube.com/watch?v=X92owlQtLX8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.