Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

  

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sőt igazából nem is nagyon értem ezt a nagy "tocsogjon a vérben" hozzáállást.

 

Én ezt alapjáraton nem értem franchise-tól függetlenül, hogy miért csak az lehet jó egyeseknek, ami darkos, komor történet és/vagy amiben fröcsög a vér van... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Riddick írta:

akkor vagy kemény

"Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van és ne is legyek kemény?" :) 

 

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

  Én ezt alapjáraton nem értem franchise-tól függetlenül, hogy miért csak az lehet jó egyeseknek, ami darkos, komor történet és/vagy amiben fröcsög a vér van... 

Ezt főleg olyankor bírom, amikor olyan szériákról van szó, amik sosem voltak véresek. Egyik kedvencem a Jurassic-franchise. Anno a Jurassic Worldöt vádolták azzal, hogy nem olyan véres, mint amilyen a Jurassic Park volt, közben a mai napig a legvéresebb felvonása a szériának. Mert a JP egyáltalán nem volt véres, nem tudom, ki mit haluzott be ezen a téren. Láttunk egy véres csonkot, ez volt az egész film összes véres jelenete. Ezt leszámítva egy csepp vér sem volt sehol, míg a JW-ben nem csak láttunk több jelenetben is vért (egyszer konkrétan rácsöpög a kamerára), de embereket látunk szétszakadni.

Amúgy pont ez a széria a másik végletre is jó példa, amikor már a készítők túlzásba esnek a vértelenséggel és jogos a kritika. A Dominionban például tényleg nincs vér, még ott sem, ahol azért valaminek kellene lennie, például amikor a lystrosaurus leharapja az oviraptor fejét.

De még jobb, amikor egyenesen olyan filmektől várják el, hogy legyenek sötétek, brutálisak és véresek, amiknek aztán távolról sem volt soha ilyen célja. És most a Star Wars felé kacsintgatok. Nem értem ezt sem, miért várják el ezt az SW-től, és miért szidják a Disney-t azért, amit Lucas sem csinált sosem. Néhány embernek nagyon erőteljes tévképzetei vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

  

 

Én ezt alapjáraton nem értem franchise-tól függetlenül, hogy miért csak az lehet jó egyeseknek, ami darkos, komor történet és/vagy amiben fröcsög a vér van... 

Nem a Trónok harca tolta el a mainstream-et ebbe az irányba amúgy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ennek tiszteletére emlékezzünk meg a dicső pillanatról, amikor Rambo kézbe vette a .50-es, szent "Anyád P*csáját" és ő lesújtott reájuk hatalmas bosszúval és rettentő haraggal, és amazokra is, akik testvérei ármányos elpusztítására törtek, és megtudták, hogy az ő neve az Úr, amikor szörnyű bosszúja lesújtott rájuk.

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az összes valamirevaló akciósztár tocsog a vérben és koszban, bekap csomó sebet, de Seagal minden sérülés nélkül vészeli át a megpróbáltatásokat. :P A végén én már tényleg sajnálni kezdtem Richie Madanót. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt értem, hogy a Trónok Harca, illetve a Walking Dead, Boys...stb ilyen típusú filmek, sorozatok után felerősödött a tömeg egy jó részében az az elvárás, hogy a sztori legyen minél komorabb, sötétebb, depressziósabb,..stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Boys 2019-ben indult addigra már pláne rég a komorságért, meg az R kategóriáért rinyáltak a komment szekciókban adott filmeknél. 

Egyébként aminek a sötét, komor tónus óhajának kialakulásában nagy szerepe volt az a Nolan féle Batman trilógia.

 

40 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Seagal minden sérülés nélkül vészeli át a megpróbáltatásokat.

 

És minden érzelem nélkül :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na. pont ezt akartam írni, hogy már az ep1 bemutatójakor is ment nagyban a hiszti, hogy miért nem érfelvágósan sötét a hangulat és gore fest, mint amilyen az OT volt. De ugyanez ment a Star Trek: Insurrection és az Alien vs. Predator alatt is, hogy csak még két olyan példát hozzak, ami megelőzte a Game of Thronest, a The Walking Deadet vagy éppen a Nolan-féle Batmaneket, a The Boys-t meg aztán pláne. The Boys... na ne nevettessetek, azt még az Ash vs Evil Dead és a Stranger Things is beelőzte. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi Trek filmeket nem láttam, az AvP idején meg még komment szekciókat nem nézegettem nagyon (bár ez kezd visszajönni a sok baromságtól amiket manapság olvasni) , de arra emlékszem, hogy a Nolan Batmanhez hasonlítottak minden szuperhősös cuccot és negatívumként hozták fel ha az adott mű könnyedebb, mert lenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, de az sem volt új, hiszen azt megelőzően meg Schumacher Batman-filmjeit kritizálták részint azért, mert nem olyan sötétek és komorak, mint Tim Burton Batman-filmjei (bár annyi baj lett volna csak velük). Nem létezik konkrét határvonal, csak vissza-visszatérő trendek. Régen is voltak, akik azért sírtak, mert valami nem volt olyan sötét vagy gore, mint azt a pici fejükben elképzelték vagy mert a nosztalgia homályában már nem emlékeznek konkrétan, hogy az előző mű mennyire volt komor és vérbő. Amit mi sem bizonyít jobban, minthogy mire Nolan megálmodta a Denevérember kezdetét, addigra Penge vagy 100 liter vért eresztett ki három film alatt és az a trilógia sem éppen színes, vidám filmsorozat. Nolan Batmanjei light-os matinéfilmek a Blade-ekhez képest (káromkodás, csonkolás, szexuális tartalom, vér), ráadásul az első két Blade szerintem még jó filmek is. Különösen a második, ami valami újat is tudott mutatni az azokban az években tobzódó vámpírfilmek halmában (akkoriban a vámpírok futottak úgy, mint manapság a zombik).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A komolyabb, sötétebb filmeknek mondjuk úgy: elég nagy múltja van. Eleve amig nem jött a Star Wars, egyáltalán nem volt jellemző, hogy fiataloknak készülő kaland és akciófilmek uralják a bevételi listákat. A 60-as évek végén egy olyan atomnyomasztó dráma, mint a Midnight Cowboy is óriásit tudott menni. A maga évében az USA-ban benne volt a top 3-ban a bevételek terén. Ma már ez elképzelhetetlen. 1973-ban a legnagyobb mozis szenzáció, amely a legtöbbet hozta a konyhára az Ördögűző volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Kicsit vicces, hogy a Batman visszatérnél még volt az a McDonalds-os Happy Meal botrány, a szülők erős felhangja a film sötétsége miatt.

 

Ha minden igaz a következő részek azért is lettek "színesebbek", hogy jobban fogyjon a merch, több akciófigurát tudjanak eladni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Változik az ízlés, meg az is, hogy ki jár még moziba. A 90-es, 2000-es években a romkomok is nagyon népszerűek voltak, és egészen időt álló darabok is készültek, melyek közül többet évente újranézek,  anno moziban is többször láttam, s mára igaz klasszikus a műfajban, mint pl. a Bridget Jones 1-2, Love Actually, Holiday, French Kiss.

 

Szerintem ma már leginkább a látványfilmekért mozdulnak meg a tömegek, ha megmozdulnak egyáltalán, mert ott számít igazán a mozis környezet, meg esetleg a thriller/horror műfajnál is előny. A többi filmet sokkal jobb otthon kényelmesen bekuckózva megtekinteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Ha minden igaz a következő részek azért is lettek "színesebbek", hogy jobban fogyjon a merch, több akciófigurát tudjanak eladni.

Igen, pontosan. A schumacheri irányváltásnak ez volt az egyik legfontosabb alapköve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.