Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hát ha innen nézzük, valóban lehet igazságossági kérdést feszegetni, de minek? A vállalat a saját érdeke mentén racionalizál, ahogy a lopó fogyasztó is, amikor nem veszi meg a jegyet, hanem inkább a könnyebb utat választja.

Ehhez írt valaki valahol egy jó kommentet amit most aljasul felhasználok :P. A szolgáltató van az emberért és nem fordítva. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez írt valaki valahol egy jó kommentet amit most aljasul felhasználok :P. A szolgáltató van az emberért és nem fordítva. :D

 

Oldie... az a baj, hogy ez egy soha meg nem valósult (és valószínűleg soha meg nem valósuló) ideál. :( ... ami szépen hangzik, de mese :(

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na nehogy már. A magyar mozikban általában magyarul vetítenek. Ergo aki kamerával megy be az magyarul veszi a filmet fel, és magyarul osztja.

Ez aztán baromira veszélyezteti a piacot. Még ha valami szláv nyelvet használnánk akkor megérteném, hiszen akkor a szomszédos országokból is lennének "vevőink" akiket elcsábítunk a Warner pénztárcájától. De mégis mit kezdene egy akármelyik más piac a magyar kalóztermékkel? Összeül a pincében egy stáb és leszinkronizálja?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie... az a baj, hogy ez egy soha meg nem valósult (és valószínűleg soha meg nem valósuló) ideál. :( ... ami szépen hangzik, de mese :(

Tudom, de én még anno ilyen konzervatív kereskedelmet és közgazdaságot tanultam. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mégis mit kezdene egy akármelyik más piac a magyar kalóztermékkel?

Vagy (angol) felirattal teszik fel, vagy felveszik hozzá külön a hangot. Az egyszerűbb, hisz vannak olyan mozik ahol halláskárosultak részére a székben van elhelyezve egy jack dugó hely, ahova füllhalgatón tudják hallgatni a filmet. Oda pedig betesznek egy kábelt amivel felvehetik, vagy akár a hangfal közelében is ülhetnek egy jó digitális diktafont senki nem vesz észre.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát megnéztem az X-Men: Az elsők című filmet, számomra nem igazán jött be. Sok benne az ellentmondás a többi résszel kapcsolatban, ami engem különösen zavart! Nem értem, hogy ha egyszer előzmény film, akkor miért kell másként magyarázni? Nyilván amit nem látunk, azt alakíthatják úgy ahogy akarják, de könyörgöm ami egyszer egyértelmű az legyen már olyan mint amilyennek lennie kell!!! Valahogy az ilyen dolgokat nem tudom elfogadni.

Ráadásul sok olyan Mutáns van benne akik az előző részekben nem szerepeltek, így ez megint csak logikailag zagyvaság.

Nem tudom ki mit gondol a filmről, de nekem ez az X-Men film csalódás volt. :(

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ki mit gondol a filmről, de nekem ez az X-Men film csalódás volt. :(

Mivel én már korában megtudtam, hogy lesznek ellentmondások, ezért úgy ültem be rá, hogy eleve önálló filmnek tekintetem és nem próbáltam meg sok kapcsolatot keresni a korábbiakkal.

Mellesleg szerintem az év egyik legjobb filmje, legalábbis nálam a B:LA-szel vetekszik és hol van még a HP 7/2 és a Bayformers 3 (bár az utóbbi nem hozott eddig még lázba).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tegnap néztem meg, és mivel a korábbi részeket BITANG régen láttam, meg nekem egyébként is erős közepes filmek voltak... engem az X-men: Az elsők beszívott az elején és a végén is csak nehezen "szabadultam" az élménytől. Szerintem óriási volt.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tegnap néztem meg, és mivel a korábbi részeket BITANG régen láttam, meg nekem egyébként is erős közepes filmek voltak... engem az X-men: Az elsők beszívott az elején és a végén is csak nehezen "szabadultam" az élménytől. Szerintem óriási volt.

 

Egyetértek, nekem is nagyon bejövős a film. Ami az élményből levett, az a szolnoki mozi 1-es terme volt. :) Ezentúl ha tehetem, inkább csak az Arénába megyek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szkipi szerintem eddig te vagy egyedül akinek ennyire nem jött be. :D Ettől még lehet rossz persze... :D

 

Én teljesen X-Men-szűzen ültem be rá(na jó, láttam pár részt a rajzfilmből), és nagyon bejött. Gondolom, csak ki kell zárni az előző részeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X-men Elsők

Jó film. Nagyon jó film. Én az előző hármat láttam (a Wolverine-t nem), szerintem a 3-nak ellentmond de azért egyáltalán nem kár. A karakterek nagyon alaposan ki lettek fejtve, bár volt néhány jelenet (pl a végén amikor a parton állnak és szépen mindegyik kivárja a sorát hogy szóhoz jusson X körül) amikor túlságosan is a karakterfejtegetésre ment ki a dolog. Látvány, cselekmény, kontinuitás szerintem rendben van. Csak Shaw idegesített, ilyen névvel valami emlékezeteset vártam, ehelyett kaptunk egy "ilyen lenne Magneto ha tényleg gonosz lenne" karaktert akit Ericnek a nyitójelenetben meg kellett volna ölnie. A Cerebro-jelenet érezhetően a film csúcspontja volt, és tetszett hogy előtte szóba került Xavier haja. Szerintem már készül a folytatás, amiben meg fog kopaszodni.

A sárga-fekete jelmezek jól sejtem, hogy képregény (vagy rajzfilm) -hűek?

8,5 /10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az attól függ, hogy ki hogy áll hozzá a filmhez.

Aki előzményfilmet vár, az csalódni fog.

Aki reboot-ot annak tetszeni fog.

 

Hét én előzmény filmet vártam, és igen, csalódtam. Számomra legjobban az X-Men kezdetek: Farkas című rész jött be, bár ott is vannak ellentmondások. Ettől az Elsőktől azt vártam, hogy majd azokat megmagyarázza, e helyett újakat szült.

Persze csak azoknak ellentmondás, akik előzményfilmet vártak, ahogy ezt Darth Revan9 is leírta.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként jól emlékszem, hogy Jean Grey nem szerepelt a Cerebro - jelenetben? És a Last Stand szerint hozzá (ha jól emlékszem) Eric és X együtt mentek annak idején, tehát nagyjából ennek a filmnek a közepén. Talán épp a szivaros ember kameója előtt :D Viszont így szándékosnak tűnik az ellentmondás.

Arra kíváncsi vagyok, hogy Magneto csapata hogyan fog lecserélődni a későbbi csapatra.

 

Hmm, Harry Potter 7/2, Transformers 3, Zöld Lámpás.... és mind kötelezően moziban nézős.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hét én előzmény filmet vártam, és igen, csalódtam. Számomra legjobban az X-Men kezdetek: Farkas című rész jött be, bár ott is vannak ellentmondások. Ettől az Elsőktől azt vártam, hogy majd azokat megmagyarázza, e helyett újakat szült.

Persze csak azoknak ellentmondás, akik előzményfilmet vártak, ahogy ezt Darth Revan9 is leírta.

Nekem is tetszett a Rozsomák.

Sokan ellentétnek róják fel ott, hogy Kardfogú és Rozsomák testvérek, pedig könnyű magyarázat is van a dologra. Logan ugyebár emlékezetkiesésben szenved, Victor-ral pedig nem tudjuk mi történt 15 éven át. Az X-fegyver el is foghatta és kitörölhette az ő emlékeit is, aztán Magneto kiszabadította.

Egyedül csak az nem volt túl jó, amit Daedpool-lal tettek a végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett a Rozsomák.

Sokan ellentétnek róják fel ott, hogy Kardfogú és Rozsomák testvérek, pedig könnyű magyarázat is van a dologra. Logan ugyebár emlékezetkiesésben szenved, Victor-ral pedig nem tudjuk mi történt 15 éven át. Az X-fegyver el is foghatta és kitörölhette az ő emlékeit is, aztán Magneto kiszabadította.

Egyedül csak az nem volt túl jó, amit Daedpool-lal tettek a végén.

Amit olvastam Daedpool-ról, simán el tudom képzelni, hogy ott nem halt meg. Tudom le vágták a fejét, de egy olyan horderejű mutáns mint ő, és amivé vált, nem hal bele egy ilyen csapásba, persze ez a csapás elég nagy, de akkor is. A Victor-ról írt magyarázatodat elfogadom, és lehet benne valami. Lehet azért lett ilyen állatias az X-Men elejére, mert el engedte az ösztöneit.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig nem értem, mi értelme volt az X-Men rebootnak...

Volt egy aránylag jól összerakott, komplex sztori, kiegészítve Logan kis előzményével. Mi akadálya volt annak, hogy a 2 öregről is összehozzanak egy hasonló eredettörténetet, ami passzol is az elődeihez? Nem látom értelmét. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit olvastam Daedpool-ról, simán el tudom képzelni, hogy ott nem halt meg. Tudom le vágták a fejét, de egy olyan horderejű mutáns mint ő, és amivé vált, nem hal bele egy ilyen csapásba, persze ez a csapás elég nagy, de akkor is. A Victor-ról írt magyarázatodat elfogadom, és lehet benne valami. Lehet azért lett ilyen állatias az X-Men elejére, mert el engedte az ösztöneit.

Tuti túlélte, mert a stáblista után van még egy jelenet, amiben a fej kinyitja a szemét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm, Harry Potter 7/2, Transformers 3, Zöld Lámpás.... és mind kötelezően moziban nézős.

Múltkor mentünk a moziba, és a Zöld L.-nak a trélerét adták le a film előtt. Mit ne mondjak, annyira gagyinak tűnt a történet, hogy arra nincs szó...

 

A Transformers 3-ról és a holdas trélerről meg inkább akkor már nem is szólok. Nálam tuti kimaradnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit olvastam Daedpool-ról, simán el tudom képzelni, hogy ott nem halt meg. Tudom le vágták a fejét, de egy olyan horderejű mutáns mint ő, és amivé vált, nem hal bele egy ilyen csapásba, persze ez a csapás elég nagy, de akkor is. A Victor-ról írt magyarázatodat elfogadom, és lehet benne valami. Lehet azért lett ilyen állatias az X-Men elejére, mert el engedte az ösztöneit.

A film végén Deadpool túlélte. Ezt a fejlevágást úgy kellett volna megoldani, hogy legalább pár izomszalag összeköti a nyakához.

Lesz róla majd külön film is.

 

Még mindig nem értem, mi értelme volt az X-Men rebootnak...

Volt egy aránylag jól összerakott, komplex sztori, kiegészítve Logan kis előzményével. Mi akadálya volt annak, hogy a 2 öregről is összehozzanak egy hasonló eredettörténetet, ami passzol is az elődeihez? Nem látom értelmét. :hmm:

Azért, mert Hollywood azt hiszi, hogy Chris Nolan teljesítményét meg lehet ismételni, vagy túl lehet szárnyalni. Meg gondolom a Marvel szemét is szúraj, hogy van egy sikeres Batman reboot széria.

Egyébként mélyrepülésbe kezdett az X-men film, nagyon meg kell küzdenie, ha tisztességes bevételt akar. Nem tartom valószínűnek, hogy a First Class-nak lesz folytatása. Pedig a folytatásra azt tervezték, hogy Rozsomák is csatlakozik a csapathoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.